Autor Tema: Scheherazade Tell Me a Story (2009)  (Posjeta: 1167 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Scheherazade Tell Me a Story (2009)
« : 08.02.2015. 20:57:10 »

Opis:
Hebba Younis (M. Zaki) odvažna je egipatska televizijska novinarka koja na privatnoj TV-postaji vodi provokativan i vrlo gledan politički talk-show. Hebba je i supruga naočitog Karima (H. El Raddad), također novinara i zamjenika glavnog urednika utjecajnih državnih dnevnih novina iz Kaira. Karim je ambiciozan čovjek i želio bi postati glavni urednik, no prema mišljenjima utjecajnih političara s kojima dolazi u kontakt glavna smetnja u ostvarenju tog cilja mogla bi biti upravo Hebba. Ona se previše bavi politikom, a to bi moglo ugroziti Karimovu karijeru. Nakon što u razgovoru s njom iskoristi svoj šarm, Karim uspije nagovoriti Hebbu da se njemu za ljubav s politike prebaci na nešto ležernije socijalne ili feminističke teme. Tako se ona u svojim emisijama ubrzo počne baviti naizgled bezazlenim ženskim pričama, te počne ugošćavati snažne i hrabre žene koje su se uspjele suprotstaviti ponižavanjima i zlostavljanjima u svojoj okolini. A kad uskoro i temama društvene i vjerske represije nad ženama opet stane na žulj političarima, Hebba će se suočiti s mogućnošću raspada svog braka...

Izvor: HRT

Originalni naziv: Ehky ya Scheherazade
Žanr: drama
Zemlja: Egipat
Jezik: arapski
Trajanje: 134 min
Režija: Yousry Nasrallah
Scenarij: Wahid Hamid
Glumci: Mona Zaki, Hassan El Raddad, Nahed El Sebaï, Menha Batraoui, Rehab El Gamal, Mahmoud Hemida, Sawsan Badr, Hussien El Imam, Ezzat Ibrahim, Ahmed Fouad Selim...

IMDb

« Zadnja izmjena: 08.02.2015. 23:36:01 zkarlov »
Mrzim lopatare i limune