Autor Tema: Dark Matter  (Posjeta: 24195 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Dark Matter
« Odgovor #30 : 14.06.2015. 23:37:05 »
Ali strip ima samo četiri volumena, a po prvoj epizodi idu dosta brzo tako da će se uskoro odmaknuti od kraja samoga stripa  :)

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Dark Matter
« Odgovor #31 : 20.06.2015. 10:42:42 »
Nažalost, još jedan mućak, i to veliki, jer izgleda da su mi koknuli najomiljenijeg lika. Sto mu gromova! :cupam-kosu
Ali, opet, nastaviću sa ovim mučnim gledanjem jer je svratila Torri Higginson (SGA). Na koliko epizoda, ne znam.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Dark Matter
« Odgovor #32 : 20.06.2015. 10:51:54 »
Ja ovo necu moci prevoditi na vrijeme... bolje reci prevod jedne epizode bi trajao barem 7 dana, pa i vise... jbga posao :(
ali ako vidim da niko drugi nece da se prihvati prevodjenja.. ja cu pa kada bude gotov prevod.
:murija:

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Dark Matter
« Odgovor #33 : 20.06.2015. 11:19:41 »
Ali strip ima samo četiri volumena, a po prvoj epizodi idu dosta brzo tako da će se uskoro odmaknuti od kraja samoga stripa  :)
Pa da. Ovo je prvenstveno bio plan za seriju, pa se je onda pretvorili u strip. Mada ne vjerujem da će ubacit
Spoiler for Hiden:
reptile i kojekakve spodobe :)

Offline Luka1

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 82
Odg: Dark Matter
« Odgovor #34 : 27.06.2015. 22:49:20 »
UUUU jedva cekam da mogu da odgledam drugu i evo vec trecu epizodu  :P

Offline perapanj

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 181
  • Spol: Muški
Odg: Dark Matter
« Odgovor #35 : 29.06.2015. 13:01:33 »
Rezervirao sam prevođenje druge epizode još prošli tjedan, ali nisam imao vremena. Ako nitko ne radi na istoj odradio bih je večeras.
@Suncani?

Inače, ni sa live ni sa desne bande, ovo je čini se, još jedna u plejadi "kuruza". Šteta, fali neki pristojan sci-fi već godinama.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Dark Matter
« Odgovor #36 : 29.06.2015. 16:53:32 »
To je tačno, odavno nema dobar SF (a da obrađuje sličnu temu kao ova). SGU je meni bila zadnja takva.
Inače, odustao sam od Killjoysa, a ovo ću i dalje pratit, jer koliko-toliko je zanimljivija, sa ovom dozom misterije. Za razliku od Killjoys procedurala.

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Dark Matter
« Odgovor #37 : 29.06.2015. 17:46:24 »
Šteta zbog ovog, ima dobar koncept, ali su pojedini dijalozi toliko plitki da steknem dojam da gledam BEN10 il' nešto slično... Ne očekujem da me scenarij obori s nogu insiprativnim citatima, ali zaboga:

What, you don't name your guns? No.
Ah, well, this is Bubba, this is Lulu, other one's Pip.
What do you name the knife you keep in your boot? I don't name the knife in my boot.
What do you think, I am psycho?  :facepalm

Nešto ala... "pa nije čika Kure manijak..."


Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Dark Matter
« Odgovor #38 : 30.06.2015. 19:02:20 »
Rezervirao sam prevođenje druge epizode još prošli tjedan, ali nisam imao vremena. Ako nitko ne radi na istoj odradio bih je večeras.
@Suncani?

Ne nažalost nemam vremena za prevodjenje, na poslu mi je puna sezona + prevodim jedan film.


Šteta zbog ovog, ima dobar koncept, ali su pojedini dijalozi toliko plitki da steknem dojam da gledam BEN10


Ne mogu ovo, ili seriju uopšte da komentarišem jer sam za sada pogledao samo prvu epizodu :) ali ja je svakako ne bih gledao mnogo radi dijaloga, jer ni ne očekujem neki ekstra kvalitet... daj mi malo svemirskih brodova... malo pucnjave i ja sam zadovoljan... barem dok ne dodje nešto bolje :)
Svakako sam umoran od SF serija kojima je citava radnja na zemlji samo u nekoj budućnosti...
« Zadnja izmjena: 30.06.2015. 19:07:14 Suncani »
:murija:

Offline Sceka222

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
    • LinkedIN
Odg: Dark Matter
« Odgovor #39 : 30.06.2015. 20:20:24 »
Citat:
Svakako sam umoran od SF serija kojima je citava radnja na zemlji samo u nekoj budućnosti...
Bravo za ovo.  smileyNO1 Ja bih samo dodao - u kojima su dijalozi i "psiholoska" varijanta primarni. Pa SF je SF, ako nema svemira dzaba prica i sve ostalo...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
 audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: sceka@sbb.rs
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Dark Matter
« Odgovor #40 : 08.07.2015. 15:30:02 »
Dobro je krenulo i ta pitanja tko su, šta su, odakle svi skupa, koji im je cilj držala su pažnju, ali sad se nekako to razvodnjuje. Gledat ću do kraja, Stargateovi autori me ipak drže u uvjerenju da će bit pristojno i gledljivo, ako ne i više :D

Inače, pogledala sam pilot ovoga, Killjoys, The Whispers i Proof, još ću Humans i Mr. Robot of sf-ičnih serija. Jesam li što propustila? :)

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Dark Matter
« Odgovor #41 : 08.07.2015. 15:54:54 »

Inače, pogledala sam pilot ovoga, Killjoys, The Whispers i Proof, još ću Humans i Mr. Robot of sf-ičnih serija. Jesam li što propustila? :)


Nisi.  :)

To je sve od SF-a za ovo leto  ;D

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Dark Matter
« Odgovor #42 : 08.07.2015. 16:02:56 »
A ono... Ima još Falling Skies, Dominion, Defiance i The Last Ship, ali od njih sam davno odustala.
Sve mi se čini da ću si priuštiti reprizu Farscapea   :ono-kao

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Dark Matter
« Odgovor #43 : 08.07.2015. 16:05:23 »
A ono... Ima još Falling Skies, Dominion, Defiance i The Last Ship, ali od njih sam davno odustala.


Navela si samo nove pilote, pa sam mislio da te zanimaju samo nove SF serije  :)

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Dark Matter
« Odgovor #44 : 08.07.2015. 16:08:38 »
Ma i zanimaju. Sve se nešto nadam, iz godine u godinu, da će se desiti nova Battlestar Galactica. Jednom ćemo je i dočekati, nada umire posljednja  ;D

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Dark Matter
« Odgovor #45 : 08.07.2015. 18:31:10 »
Samo se bojim da ćeš ostariti čekajući.  bleh

Offline belpH.77

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • sta te interesuje, a ti pitaj :)
Odg: Dark Matter
« Odgovor #46 : 08.07.2015. 20:09:04 »
@Mila

slobodno zaobidji The Last Ship...ono je prevelika bljutavos', ako mene pitas :)+


ovo krecem veceras da gledam...i ja patim sa dobrim SF-om...nadam se da ce ovo biti iole dobro...

aj' uzdravlje  ;D
« Zadnja izmjena: 08.07.2015. 20:10:40 belpH.77 »
> dum spiro spero <

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Dark Matter
« Odgovor #47 : 10.07.2015. 20:49:14 »
Samo se bojim da ćeš ostariti čekajući.  bleh

Već jesam  rofl

@Mila

slobodno zaobidji The Last Ship...ono je prevelika bljutavos', ako mene pitas :)+


ovo krecem veceras da gledam...i ja patim sa dobrim SF-om...nadam se da ce ovo biti iole dobro...

aj' uzdravlje  ;D

Zaobišla sam ga nakon 2 epizode. Nisam mogla.
Dark Matter izgleda jeftino, ali nije toliko patetičan kao Last Ship, nema naznaka sveprisutnog američkog domoljublja i širenja demokracije (još).
Kako su nekako napisali na serijali, staromodna svemirska opera.  smileyNO1

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Dark Matter
« Odgovor #48 : 11.07.2015. 00:38:09 »
Dark matter bi bio odlican da imaju malo vise love... Prica mi je posle 2 pogledan epizode ok... sem sto sam ljuta jer su
Spoiler for Hiden:
ubili Nik SLotera.  :D

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Dark Matter
« Odgovor #49 : 12.07.2015. 12:19:52 »
Sve mi se čini da ću si priuštiti reprizu Farscapea   :ono-kao

Joj čini mi se da ću i ja... :)

otezao sam sa po ko zna koji put da gledam cijelu seriju jer sam bio rekao da cu srediti prevode u tehnickom i prevodilackom smislu (gdje je to potrebno), ali s obzirom na privatne obaveze....  to moze sacekati, a gledanje serije ne :)
Spoiler for Hiden:
jedva cekam da naiđem na epizodu kada su morali cara puža da zalede jer je pisao nitroglicerin :), i još gomilu sličnih scena
:murija:

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Dark Matter
« Odgovor #50 : 20.07.2015. 22:39:44 »
otezao sam sa po ko zna koji put da gledam cijelu seriju jer sam bio rekao da cu srediti prevode u tehnickom i prevodilackom smislu (gdje je to potrebno), ali s obzirom na privatne obaveze....  to moze sacekati, a gledanje serije ne :)
Spoiler for Hiden:
jedva cekam da naiđem na epizodu kada su morali cara puža da zalede jer je pisao nitroglicerin :), i još gomilu sličnih scena

Epizoda 1x05, Thank God It's Friday Again



Ja sam počela s ponovnim gledanjem, a u međuvremenu pratim i Dark Matter.  :pevusi:

Zadnja epizoda bila je ok, šteta što nisu prikazali pamćenje svih likova...

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Dark Matter
« Odgovor #51 : 22.07.2015. 00:12:48 »
Sve mi se čini da ću si priuštiti reprizu Farscapea   :ono-kao

Ja sam na Firefly.Svi ljubitelji SF smo na reprizama,jer ovo novo je negledljjivo.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Dark Matter
« Odgovor #52 : 31.07.2015. 02:28:43 »
Ova serija bi bila predobra da ima veci budzet i bolje glumce.. svidja mi se koncept ali sve izgleda jeftino, od dijaloga do likova.. steta.. pogledao sam sve epizode, dobro dodje za mahmurno popodne

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Dark Matter
« Odgovor #53 : 07.08.2015. 11:31:44 »
Odgledao prvih osam epizoda. Ne znam za vas ali meni je baš legla. Kombinacija SGU, Vojagera i Firefly-a. Istina, sve zajedno je na dosta nižem nivou ali ko se seti SG1, setiće se da je prva sezona StarGate-a isto bila mlaka. Gomila serija je postala dobra tek sa rastom budžeta. Sve u svemu, meni se ovo sviđa.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Dark Matter
« Odgovor #54 : 28.08.2015. 14:38:05 »
Odgledao prvih osam epizoda. Ne znam za vas ali meni je baš legla. Kombinacija SGU, Vojagera i Firefly-a. Istina, sve zajedno je na dosta nižem nivou ali ko se seti SG1, setiće se da je prva sezona StarGate-a isto bila mlaka. Gomila serija je postala dobra tek sa rastom budžeta. Sve u svemu, meni se ovo sviđa.
Pravo zboriš... Ali onda, taman kad se radnja zakuha i čovjek se navuče na seriju, nađu se debili pa je ukinu!  :facepalm

S ovim komentarom prvenstveno ciljam na SG Universe, čiji je naprasni kraj meni, lično i personalno (), od svih naprasno prekinutih serija prouzročio najveću bol, još me kojiput štrecne. Jeb'lo ih tak'o ponašanje, da ih jeb'lo!  >:(
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline dan555

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
    • SF tim
Odg: Dark Matter
« Odgovor #55 : 28.08.2015. 15:38:24 »
Posle ovih osam epizoda nastaviću da je gledam. Nije ništa epohalno, ima mana ali najbliže je onome što volim, a vidim da nisam jedini ;D, a to je "prava" svemirska opera.
Premisa jeste uglavnom šablon ali pruža široko polje za dalji razvoj radnje. Uz to, u osmoj ep. baš su zakuvali sa glavnom ženskom (ženskom, hmmmm??? :o :D).

Vidim da vas serija podseća na neke dobre SF-ove kao što su Farskejp, Fajerflaj ili SGU (prve dve odlične a treća mi je, u odnosu na SG-1 i SGA, bila čist promašaj).
Izgleda da sam mnogo stariji od vas jer mene pre svega podseća na Blejkovu sedmorku ali bez potencijala da postane kultna. Obe su, izgleda, rađene "štapom i kanapom" i uz veći budžet bile bi mnogo bolje. Animacija brodova u svemiru je katastrofalno loša a to je danas neoprostivo. :ccc:

Nadam se da će dobiti drugu sezonu jer mogu samo da se poprave, teško da će ići ispod ovoga sada.

Iznenadio sam se kada sam video da je glavna glumica zapravo pevačica koja je pobedila na kanadskom Idolu. Za sada ume da glumi preozbiljnu kapetanicu a za nešto više lik bi morao malo da se razvije.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Dark Matter
« Odgovor #56 : 30.08.2015. 11:56:24 »
Vidim da vas serija podseća na neke dobre SF-ove kao što su Farskejp, Fajerflaj ili SGU (prve dve odlične a treća mi je, u odnosu na SG-1 i SGA, bila čist promašaj).

Mislim da nitko nije rekao da ga ova serija podsjeća na ove navedene, već smo ih spominjali u kontekstu ponovnog gledanja - jer trenutno nema ni približno kvalitetnog SF-a  :D

S ostalim se slažem. CGI je dosta loš, ali više me smeta što su svi likovi prozirni, bez "mesa"...

"Dvojka" (kapetanica) je imala potencijala, naročito s ovom svojom najnovijom pričom o umjetnom stvaranju, mala strojarka isto zanimljiva, "Šestica" (slučajni masovni ubojica) je bio možebitno zanimljiv te "Četvorka" (prestolonasljednik carstva). "Jedinica" je ubibože dosadan, "Trojka" isto, a Androidica je još jedan stereotipni robot s greškom u proizvodnji, koja je čini ljudskijom.

Priča od koje se krenulo bila je zanimljiva, ali sve je to nekako neuvjerljivo, nerazrađeno, površno.

Offline dan555

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
    • SF tim
Odg: Dark Matter
« Odgovor #57 : 30.08.2015. 15:33:02 »
Ovaj...  :)

... Za sad mi bacaju na FARSCAPE ( osim što ovdje brodom upravlja android ). ...

... Kombinacija SGU, Vojagera i Firefly-a. Istina, sve zajedno je na dosta nižem nivou ali ko se seti SG1, setiće se da je prva sezona StarGate-a isto bila mlaka. ...
Pravo zboriš... Ali onda, taman kad se radnja zakuha i čovjek se navuče na seriju, nađu se debili pa je ukinu!  :facepalm ...

Citiram sebe radi, da proverim da li sam dobro shvatio, svašta se dešava po mojoj glavi... ???

Ima nekih sličnosti sa navedenim serijama ali ipak dovoljno različito da se posmatra zasebno. Osnova je grupa na svemirskom brodu i to je zajedničko Fajerflaju, SGU, Farskejpu i DM. Na žalost po DM, kao što kažeš, mnogo toga je premlako odrađeno i to baš tamo gde je najbitnije - na likovima.

Ja se ipak nadam da će imati priliku da isprave greške. SG-1 sam tokom prve sezone zamalo prestao da gledam pa su se u drugoj toliko popravili da nisam mogao bez nje. ;D

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Dark Matter
« Odgovor #58 : 30.08.2015. 18:25:14 »
Da, sad kad bolje pogledam, kažu ljudi da ih podsjeća...  :D
Ha ne znam. Slažem se, radnja je svih svemirskih serija donekle ista u određenim točkama.

Atmosfera, kemija među likovima... Možda se popravi, makar sumnjam. Firefly je imao jednu sezonu pa je čuda napravio od kemije već prvom epizodom. Ovdje toga nema ni nakon 13. Kaže mala inženjerka nešto u stilu "bili smo stranci, a sad smo obitelj"... Uopće nemam taj filing (za osjećaj  ;D).

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Dark Matter
« Odgovor #59 : 01.09.2015. 18:10:52 »
Obnovljeno za drugu sezonu. Biće 13 epizoda.