Autor Tema: Melrose Place (1992)  (Posjeta: 26869 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline CaptainCrash

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Melrose Place (1992)
« : 14.02.2008. 00:16:58 »

Opis:
Melrose Place je svoju premijeru doživela 8. jula. 1992. kao mlađa sestra Beverly Hillsa u produkciji Aarona Spellinga i Derenna Stara. Glavni aduti serije su dobra lokacija, atraktivni glumci i začinjena radnja prepuna igara, moći, ljubavi, strasti i priča o uspesima i raznim problemima glavnih i sporednih junaka. Neočekivani obrti daju ovoj seriji totalnu neizvesnost, jer se nikada ne zna ko će sa kim i da li će išta od toga da bude... Serija je prikazivana do maja 1999. i doživela sedam sezona, da bi se 2009 u produkciji CW vratila na TV ali, nažalost, samo jednu sezonu... Kroz seriju je prošlo mnogo glumaca ali glavni pečat ostavila je Heather Locklear kao zlobna gazdarica zgrade Amanda Vudvord koja je nastavila da glumi i u verziji 2009.

Žanr: drama

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

Pripremio: tweegy
« Zadnja izmjena: 12.07.2014. 20:54:30 maksi »

Offline Noah

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 652
  • Spol: Muški
Odg: Melrose Place
« Odgovor #1 : 14.02.2008. 00:20:42 »
kolko se sjecam tih tema nije prije bilo na PO forumu...ako vec prije nitko nije zapoceo prevodit to spellingovo smece, sumnjam da ce sad....bez uvrede, to je samo moje misljenje...smatram da ima 100 puta boljih neprevedenih serija...

Offline CaptainCrash

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Melrose Place
« Odgovor #2 : 14.02.2008. 01:08:52 »
Pa dobro...svako ima pravo na svoje misljenje...tako i ja mislim da je ovde od gomile prevoda za serije vise od pola smece zivo.Ja recimo nikada ne bih mogao gledati 3 kamen od sunca,to je po meni tako morbidna glupost da je to kraj!Ima tu i drugih konkurenata  :D
Moze da kaze ko sta hoce ali u to vreme kada su se emitovale Beverlu Hills,Melrose Place..Heart Brake High..to su bile zaiste popularne tinejdzerske serije koje su gomile ljudi sto starijih,sto mladjih gledale.To sto su sada za neke smece,to je druga prica..mada ja ipak mislim da su ih gledali i ti koji sada tvrde za iste da su "smece".. :o

Offline ticktack

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Ženski
Odg: Melrose Place
« Odgovor #3 : 16.02.2008. 03:59:19 »
 ;D Da, jesmo ih gledali, zato i kazemo da su smece!

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Melrose Place
« Odgovor #4 : 16.02.2008. 09:44:35 »
Još nam samo fali da HRT nakon B.Hillsa pusti i M.Place.  :\)
Nisam gledao ni ovo, ni ono, a ni nemam namjeru. U međuvremenu je snimljeno mnogo dobrih (boljih?) serija koje možemo gledati.

Offline Noah

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 652
  • Spol: Muški
Odg: Melrose Place
« Odgovor #5 : 17.02.2008. 16:25:56 »
Još nam samo fali da HRT nakon B.Hillsa pusti i M.Place.  :\)
Nisam gledao ni ovo, ni ono, a ni nemam namjeru. U međuvremenu je snimljeno mnogo dobrih (boljih?) serija koje možemo gledati.

Pa oboje je smece po meni, al m. place je ipak malo manje smece nego beverly
tak da su mogli to radije pustit
bakice stare sigurno prate koje nemaju pametnijeg posla u to vrijeme, vjerojatno se ni ne sjecaju da je vec bilo, pa misle da je neka nova serija  :)

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Melrose Place
« Odgovor #6 : 31.10.2008. 02:05:35 »
Nisam gledao ni ovo, ni ono, a ni nemam namjeru.

Čuo sam da se planira "nastavak" ili spinoff i serije Melrose Place, vidjevši veliko interesovanje oko novog BH 90210.

Offline Goya

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 463
  • Spol: Muški
Odg: Melrose Place
« Odgovor #7 : 01.11.2008. 18:36:55 »
Pa dobro...svako ima pravo na svoje misljenje...tako i ja mislim da je ovde od gomile prevoda za serije vise od pola smece zivo.Ja recimo nikada ne bih mogao gledati 3 kamen od sunca,to je po meni tako morbidna glupost da je to kraj!Ima tu i drugih konkurenata  :D
Moze da kaze ko sta hoce ali u to vreme kada su se emitovale Beverlu Hills,Melrose Place..Heart Brake High..to su bile zaiste popularne tinejdzerske serije koje su gomile ljudi sto starijih,sto mladjih gledale.To sto su sada za neke smece,to je druga prica..mada ja ipak mislim da su ih gledali i ti koji sada tvrde za iste da su "smece".. :o
Pa covjece, zar je moguce da je 3 kamen od sunca debilozan ?! Po mene su VRH Prijatelji,MUCKE i treci kamen od sunca za dalje neznam !

Offline ndma11

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 292
  • Spol: Muški
  • http://www.tribe-balkan.co.nr/
    • TRIBE BALKAN!!!
Odg: Melrose Place
« Odgovor #8 : 09.11.2008. 01:22:01 »
Čuo sam da se planira "nastavak" ili spinoff i serije Melrose Place, vidjevši veliko interesovanje oko novog BH 90210.

I ja sam ovo čitao u novinama... Nadam se da hoće...
Inače, treći kamen od sunca je super serija.... Baš lepo što se neko setio da je prevede...

What I'm Listening Now!!!

My last.fm page

Offline Marco

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 68
Re: Melrose Place
« Odgovor #9 : 21.05.2010. 00:09:53 »
Cim je svako, od nas cuo za: " Melrose Place "..., to znaci da je dobra serija.  :) Slazem se..., ima boljih..., ali te stare serije imaju neku nostalgiju, u sebi...  ;)

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Re: Melrose Place
« Odgovor #10 : 21.05.2010. 01:37:05 »
Svu su čuli za Selo gori, a baba se češlja, pa je govno najgrđe   :P

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Re: Melrose Place
« Odgovor #11 : 25.08.2010. 11:48:44 »
Bolje je da su nastavili sa snimanjem nove verzije Melrose Place-a umesto 90210...
Ne znam zašto je serija imala tako nizak rejting gledanosti kada je bila mnogo bolja od ostalih serija CW mreže: 90210, Gossip Girl, One Tree Hill, Life Unexpected...

Offline pirossi

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • You better take care of me, Lord...
Re: Melrose Place
« Odgovor #12 : 07.09.2010. 13:01:11 »


dodata stranica za seriju:
http://www.prijevodi-online.org/serije/view/733/melrose-place-1992

okačen prevod pilot-epizode a sređujem i drugu.
idemo clapp
« Zadnja izmjena: 07.09.2010. 13:03:00 pirossi »

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Melrose Place (1992)
« Odgovor #13 : 07.09.2010. 13:44:07 »
MELROSE PLACE


Opis:
Melrose Place je američka večernja televizijska sapunica koja se originalno emitovala na programu mreže Fox od 8. jula 1992. do 24. maja 1999. Seriju je stvorio Darren Star, a producirao Aaron Spelling; predstavljala je spin off njihovog velikog hita Beverly Hills, 90210 odnosno drugu seriju istoimene franšize.
Radnja je bila smeštena u stambenu zgradu na adresi Melrose Place 4616 u Zapadnom Holivudu i pratila živote njenih stanara koji su bili u 20-im godinama života i nastojali započeti razne poslovne karijere.

U početku priča je bila bazirana na nekoliko glavnih likova; Majkl Mensini (Thomas Calabro), menadžer zgrade i lekar, ljupki i odan muž koji se pretvara u glavnog nevernog negativca. Džejn Mensini (Josie Bissett) je dizajnerka koja radi u butiku da bi kasnije osnovala modnu firmu. Alison Parker (Courtney Thorne-Smith) je simpatična recepcionarka u kompaniji za marketing „D&D“ koja deli stan sa Bilijem Kembelom (Andrew Shue), piscem koji pokušava da izgradi karijeru dok se prilagođava na nov život van kontrole svojih roditelja. Ronda Bler (Vanessa Williams) je instruktorka aerobika koja najviše vremena provodi sa najboljim drugom Metom Fildingom (Doug Savant), homoseksualnim socijalnim radnikom. Džejk Henson (Grant Show), zavodnik koji se prvo pojavio u „Beverli Hilsu“ gde je imao kratku romasu s Keli Tejlor, je entuzijasta za motore koji je u romantičnom odnosu sa Sendi Harling (Amy Locane), mladom glumicom koja pokušava da dobije ozbiljan angažman u Holivudu, dok radi kao konobarica u lokalnom kafiću gde se obično okupljaju. Nakon njenog preseljenja u Njujork zbog uloge u seriji, u zgradi se doseljava Džo Rejnolds (Daphne Zuniga), fotografkinja koja beži od nasilnog muža i svoje prošlosti trudeći se da izgradi nov život. Amanda Vudvord (Heather Locklear) pojavljuje se kao nemilosrdna i ambiciozna šefica reklamne agencije u kojoj Alison radi, pa tako upoznaje Bilija i stupa u ljubavnu vezu s njim zbog čega kupuju i zgradu u kojoj žive.
U drugoj sezoni dolazi Džejnina problematična mlađa sestra Sidni Endjurs (Laura Leighton) koja pokušava da zavede Majkla, što joj i uspeva, dok se ne uplete Kimberli Šo (Marcia Cross), lekarka opsednuta Majklom koja nakon saobraćajne nesreće i operacije mozga gubi razum i zbog poremećaja višestruke ličnosti postavlja bombu i raznosi zgradu.

Glavni aduti serije su dobra lokacija, atraktivni glumci i začinjena radnja prepuna moći, ljubavi, strasti i seksa, kao i pričao o uspesima i raznih problema glavnih i sporednih junaka. Neočekivani obrti daju ovoj seriji daju totalnu neizvesnost, jer se nikada ne zna ko će sa kim biti i da li će išta od toga biti.

Serija je doživela sedam sezona, da bi se 2009. vratila na TV u produkciji CW, ali nažalost, samo jednu sezonu. Najveći pečat ostavila je Heather Locklear kao zlobna gazdarica zgrade i brutalna šefica kompanije za marketing, koja je nastavila da glumi i u verziji iz 2009. Jossie Biset, Thomas Calabro, Laura Lighton i Dafne Zuniga su takođe ponovili svoje uloge.

Uloge:
Josie Bissett, Thomas Calabro, Amy Locane, Doug Savant, Grant Show, Andrew Shue, Courtney Thorne-Smith, Vanessa Williams, Daphne Zuniga, Heather Locklear, Laura Leighton, Marcia Cross, Patrick Muldoon, Kristin Davis, Jack Wagner, Rob Estes, Brooke Langton, Lisa Rinna, Kelly Rutherford, David Charvet, Linden Ashby, Alyssa Milano, Jamie Luner, John Haymes Newton, Rena Sofer i drugi...

Žanr: drama

IMDb
Wikipedia
TVDb
Facebook

Titlovi

Pripremio: Tweegy

« Zadnja izmjena: 22.10.2016. 12:03:30 Tweegy »

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Re: Melrose Place (1992)
« Odgovor #14 : 07.09.2010. 14:01:18 »
Zahvaljujući "pirossiju" serija je dobila i svoj prvi prevod. Napokon da se neko prihvati ove veoma popularne serije devedesetih...
Svaka čast!!!  clapp clapp clapp

Offline pirossi

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • You better take care of me, Lord...
Re: Melrose Place (1992)
« Odgovor #15 : 07.09.2010. 14:13:27 »
dobra fotka :)
idemooo smileyNO1

Offline ares

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Re: Melrose Place (1992)
« Odgovor #16 : 07.09.2010. 20:56:01 »
Ma meni je ova serija super... Sjećam je se sa tv-a još otkada sam bio u vrtiću i baš je želim pogledati. Zahvaljujem na odličnim prijevodima, samo tako nastavi. :DDDDDD

Offline pirossi

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • You better take care of me, Lord...
Re: Melrose Place (1992)
« Odgovor #17 : 09.09.2010. 22:30:43 »
^ samo uživaj :)

postavljena treća epizoda Melrose Place (1992) - 01x03 - Lost and Found

edit:
i četvrta Melrose Place (1992) - 01x04 - For Love or Money
...
i peta Melrose Place (1992) - 01x05 - Leap of Faith
« Zadnja izmjena: 12.09.2010. 12:26:20 pirossi »

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: Melrose Place (1992)
« Odgovor #18 : 25.12.2010. 06:43:54 »
Hvala Pirossi na prevodima  clapp

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: Melrose Place (1992)
« Odgovor #19 : 16.05.2011. 11:28:29 »
Postavljen prevod za:

Melrose Place - 1x09 - Responsibly Yours

Sezona 01, epizoda 09.


Offline Avonlea

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: Melrose Place (1992)
« Odgovor #20 : 23.05.2011. 20:24:09 »
Jel ce da bude vise prjevoda od svih epizode ili to je to? Pitam ko veliki fan serije, i krajno sam se obradovao kad sam vidio da konecno neko je preveo MP!  clapp

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: Melrose Place (1992)
« Odgovor #21 : 23.05.2011. 20:41:22 »
Jel ce da bude vise prjevoda od svih epizode ili to je to? Pitam ko veliki fan serije, i krajno sam se obradovao kad sam vidio da konecno neko je preveo MP!  clapp

Radi se na tome. Nema postojećih titlova ni na jednom jeziku pa će ići malo sporije.

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: Melrose Place (1992)
« Odgovor #22 : 10.07.2011. 01:23:11 »
Postavljen prevod za 10 epizodu:

Melrose Place - 1x10 - Burned


« Zadnja izmjena: 22.10.2016. 11:47:16 Tweegy »

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: Melrose Place (1992)
« Odgovor #23 : 21.07.2011. 00:21:40 »
Postavljen prevod 11. epizode:

Melrose Place - 1x11 - A Promise Broken



Offline ares

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Melrose Place (1992)
« Odgovor #24 : 26.07.2011. 00:12:10 »
Zahvaljujem za sve prevode, super posao radite. ;) Šteta šta ih nema već ispisanih na nekom jeziku, bilo bi puno lakše. :D

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: Melrose Place (1992)
« Odgovor #25 : 28.07.2011. 19:13:09 »
Postavljen prevod 12. epizode.

Melrose Place - 1x12 - Polluted Affairs

Offline pirossi

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • You better take care of me, Lord...
Odg: Melrose Place (1992)
« Odgovor #26 : 08.09.2012. 18:43:17 »
Postavljen prevod 15. epizode.

Melrose Place - 1x15 - House of God

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: Melrose Place (1992)
« Odgovor #27 : 20.09.2012. 02:59:59 »
Postavljen prevod 16. epizode

Melrose Place - 01x16 - The Whole Truth

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: Melrose Place (1992)
« Odgovor #28 : 28.12.2012. 18:16:26 »
Postavljen prevod za 21. epizodu.

Ovo je prva epizoda gde se pojavljuje Heather Locklear kao Amanda Woodward.
« Zadnja izmjena: 28.12.2012. 19:20:14 tweegy »

Offline damilica

  • E ako sam ja početnik, onda stvarno...
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 580
  • Spol: Muški
  • Muß ich denn sterben, ... Um zu leben?
Odg: Melrose Place (1992)
« Odgovor #29 : 28.12.2012. 21:35:21 »
Stvarno cenim ljude koji se trude da prevedu starjie serije koje su obeležile naše mladalačko doba. Smajlicvece
Svaka vam čast drugari i samo napred. Od mene jedno VELIKO hvala!!! clapp

Tags: