Autor Tema: Oscar 2015  (Posjeta: 16867 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Oscar 2015
« : 15.01.2015. 19:07:28 »


Satira o Holivudu „Birdman” (Čovek ptica) Alehandra Gonzalesa Injaritua i otkačena komedija Vesa Andersona „Grand Budapest Hotel” predvodiće favorite na 87. dodeli Oskara 22. februara sa po devet nominacija.

Triler o razbijanju nacističkih šifri „The Imitation Game” (Igra imitacije) Mortena Tilduma ima osam nominacija. Dosadašnji glavni miljenik kritike, „Odrastanje” (Boyhood) Ričarda Linklejtera „kaska” za njima sa šest nominacija, koliko je dobila i ratna drama „American Sniper” (Snajperista) Klinta Istvuda smeštena u Irak.

Najbolji film
American Sniper (Snajperista)
Birdman (Čovek-ptica)
Boyhood (Odrastanje)
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game (Igra imitacije)
Selma
The Theory of Everything (Teorija svega)
Whiplash (Ritam ludila)

Režija
Alejandro G. Inárritu, Birdman
Richard Linklater, Boyhood
Bennett Miller, Foxcatcher
Wes Anderson, The Grand Budapest Hotel
Morten Tyldum, The Imitation Game

Najbolji glumac
Steve Carell, Foxcatcher
Bradley Cooper, American Sniper
Benedict Cumberbatch, The Imitation Game
Michael Keaton, Birdman
Eddie Redmayne, The Theory of Everything

Najbolja glumica
Marion Cotillard, Two Days, One Night
Felicity Jones, The Theory of Everything
Julianne Moore, Still Alice
Rosamund Pike, Gone Girl
Reese Witherspoon, Wild

Najbolji sporedni glumac
Robert Duvall, The Judge
Ethan Hawke, Boyhood
Edward Norton, Birdman
Mark Ruffalo, Foxcatcher
J. K. Simmons, Whiplash

Najbolja sporedna glumica
Patricia Arquette, Boyhood
Laura Dern, Wild
Keira Knightley, The Imitation Game
Emma Stone, Birdman
Meryl Streep, Into the Woods

Najbolji strani film
Ida, Poljska
Leviathan, Rusija
Tangerines, Estonija
Timbuktu, Mauritanija
Wild Tales, Argentina

Najbolji adaptirani scenarij
Graham Moore - The Imitation Game
Damien Chazelle - Whiplash
Anthony McCarten - The Theory of Everything
Jason Hall - American Sniper
Paul Thomas Anderson - Inherent Vice

Najbolji izvorni scenarij
Richard Linklater - Boyhood
Alejandro González Inárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris i  Armando Bo - Birdman
Wes Anderson and Hugo Guinness - The Grand Budapest Hotel
Dan Gilroy - Nightcrawler
E. Max Frye and Dan Futterman - Foxcatcher

Najbolji snimatelj
Emmanuel Lubezki - Birdman
Roger Deakins - Unbroken
Robert D. Yeoman - The Grand Budapest Hotel
Dick Pope - Mr. Turner
Lukasz Zal and Ryszard Lynzewski - Ida

Najbolja muzika
Hans Zimmer - Interstellar
Alexandre Desplat - The Imitation Game
Johann Johannsson - The Theory of Everything
Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel
Gary Yershon - Mr. Turner

Najmolja šminka i frizure
Foxcatcher
The Grand Budapest Hotel
Guardians of the Galaxy

Najbolja kostimografija
Colleen Atwood - Into the Woods
Anna B. Sheppard - Maleficent
Milena Canonero - The Grand Budapest Hotel
Jacqueline Durran - Mr. Turner
Mark Bridges - Inherent Vice


Najbolja muzika - originalna pjesma
"Glory", Common and John Legend u filmu Selma
"Lost Stars", Gregg Alexander, Danielle Brisebois, Nick Lashley i Nick Southwood u filmu Begin Again
"Everything Is Awesome", Shawn Patterson u filmu The LEGO Movie
"I’m Not Gonna Miss You", Glen Campbell u filmu Glenn Campbell: I’ll Be Me

Najbolji vizualni efekti
Interstellar
Dawn of the Planet of the Apes
Guardians of the Galaxy
Captain America: Winter Soldier
X-Men: Days of Future Past

Najbolji dokumentarni kratki film
Crisis Hotline: Veterans Press 1
Joanna
Our Curse
White Earth
The Reaper

Najbolji dugometražni dokumentarni film
Citizenfour
Last Days in Vietnam
Virunga
The Salt of the Earth
Finding Vivian Maier

Najbolje uređivanje filma
Sandra Adair - Boyhood
Tom Cross - Whiplash
William Goldenberg - The Imitation Game
Joel Cox and Gary Roach - American Sniper
Barney Pilling - The Grand Budapest Hotel

Najbolje uređivanje zvuka
Interstellar
Unbroken
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
American Sniper
Birdman

Najbolja montaža zvuka
Mark Weingarten - Interstellar
Thomas Curley - Whiplash
Unbroken
American Sniper
Birdman

Najbolji produkcijski dizajn
Into the Woods
The Grand Budapest Hotel
Interstellar
The Imitation Game
Mr. Turner

Najbolji kratki film
Boogaloo and Graham
Aya
Butter Lamp
Parvenah
The Phone Call

Najbolji kratki animirani film
Feast
The Bigger Picture
A Single Life
The Dam Keeper
Me and My Moulton

Najbolji dugometražni animirani film
Big Hero 6
How to Train Your Dragon 2
The Boxtrolls
The Tale of the Princess Kaguya
Song of the Sea

87. dodjela nagrada Oscar održat će se 22. 2. 2015., a vodit će je glumac Neil Patrick Harris.
« Zadnja izmjena: 18.01.2015. 02:44:01 forzajuve »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #1 : 15.01.2015. 19:52:32 »
samo ću nabrzaka (i zbog svoje evidencije za poslije) reć što mislim o nominiranima za najfilm:

grand budapest - jedini koji sam gledao i zasad veliki favorit

Čovjek-ptica
i Teroija svega - radujem se što ću ih pogledati; čovjek-ptica mi je na još neviđeno jedini drugi favorit uz GB

Dječačštvo - pao mi je u očima kad sam shvatio da ovo nije pravi dokumentarac, ali još ga ne mrzim

Američki snajper, Igra pantomime, Selima i Ošini me - pokušat ću pogledati do kraja, ali predviđam si polagano kopnjenje pritom

očekivao sam da će bit nominirani Lisica-kečer i Noćni šuljač. e da, i Lego film od crtića.
drago mi je što nisu nominirani Intercellar, Nestala i jedan koji mi je sad ispario -.-

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #2 : 16.01.2015. 00:32:12 »
Lijepo se to flash miljanius potrudio. Idemo na pogađanja i moje želje. Neću previše komentirat štose još trebalo naći među nominiranima, a što se trebalo izbaciti.


Najbolji film
American Sniper (Snajperista)
Birdman (Čovek-ptica)
Boyhood (Odrastanje)
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game (Igra imitacije)
Selma
The Theory of Everything (Teorija svega)
Whiplash (Ritam ludila)

Prvo, ne znam koji kurac tu radi Američki Snajper. To je više političko pitanje pa su ga tu stavili, ali film stvarno ne zaslužuje nominaciju.

Drugo, drago mi je da su tu Birdman, Whiplash i The Grand Budapest Hotel.

Treće, Boyhood me malo razočarao. Volim inače Linklatorove filmove, i kad sa čuo da opet radi coming-of-age film, radovao sam se, ali poslije pogledanog i ne baš toliko. Dazed and Confused mu ostaje najbolji film. Svaka mu čast na tome što je film snimao 12 godina što je samo po sebi veliki pothvat, ali po meni bi trebali dobiti Birdman, Whiplash ili The Grand Budapest Hotel. No, neće. Jedini od ta tri filma koji ima šanse je Birdman. Boyhood je veliki favorit tako da tu vjerojatno Boyhood osvaja, ali moja želja je Birdman.

The Imitation Game je vrlo dobar film, povijesno netočan, a to ne volim pa mu je to minus. Glumačka ekipa izvrsna.

Teorija svega je dobar, ali ponajviše radi Eddiea. Selme i sličnih filmova mi je fakat dosta. Idemo dalje.

Režija
Alejandro G. Inárritu, Birdman
Richard Linklater, Boyhood
Bennett Miller, Foxcatcher
Wes Anderson, The Grand Budapest Hotel
Morten Tyldum, The Imitation Game
Ovdje je vrlo jasno i jako zeznuto za pogoditi. Uglavnom, Ili Linklater, ili Inarritu. Linklater na svojoj strani ima to što je film snimao 12 godina, ali Birdman je najbolje snimljeni film ove godine. Tu nema razgovora. Dakle, moj favorit Inarritu, ali kolika je šansa da opet osvoji meksikanac za režiju kao prošle godine Cuaron za Gravitaciju. Tad sam rekao i opet ponavljam da je režija nešto što se najviše može objektivno odrediti. Birdman je najbolje režirani film i zato Inarritu treba osvojiti, ali bojim se da će Linklater. Boyhood ima i jeben marketing.

Najbolji glumac
Steve Carell, Foxcatcher
Bradley Cooper, American Sniper
Benedict Cumberbatch, The Imitation Game
Michael Keaton, Birdman
Eddie Redmayne, The Theory of Everything
Prvo, koji kurac tu radi Bradley Cooper. Ne mogu jebeno vjerovat, a opet me ne iznenađuje kad se malo razmisli zbog čega je tu. A pazite ovo, nema Jakea Gyllenhaala koji je ostvario vrhunsku ulogu u Nightcrawleru. Inače, Cooperov lik u stvarnosti je bio psihopat koji je ubijao ljude, ali naravno bio je amrički snajperist. Jebena politika.

Sad, ko je favorit? Carell je hvaljen na sva usta, ali ne vjerujem da će on dobiti. Cumberbatch je u redu i može gristi iz sjene. Kao i Eddie. Favorit je Keaton i ja se nadam kako on osvaja.
 
Fali Ralph Fiennes iz Budapest Hotela. I sad mu je jedan Cooper uzeo mjesto, a Fiennes takvu ulogu nije ostvario još od Schindlerove liste.

Najbolja glumica
Marion Cotillard, Two Days, One Night
Felicity Jones, The Theory of Everything
Julianne Moore, Still Alice
Rosamund Pike, Gone Girl
Reese Witherspoon, Wild

Drago mi je tu vidjeti Cotillard. Bila je odlična, ali ovo bi trebala uzeti Moore i bit će potpuno zasluženo. Svoj prvi Oscar. Pike je bila dobra u Gone Girl. Na početku mi je bila neuvjerljiva, ali kasnije se dosta popravila jer joj je to lik tražio pa nije ona kriva kako je izgledala na početku). Ljubimica amerike Witherspoon je isto tu. Uvijek mi je bila slatka, volio sam ju u Hod po Rubu gdje je dobila Oscara za ulogu June Carter (žena od Casha). U Wildu je bila jako dobra, ali mislim da je to nedovoljno da ugrozi Moore.

Najbolji sporedni glumac
Robert Duvall, The Judge
Ethan Hawke, Boyhood
Edward Norton, Birdman
Mark Ruffalo, Foxcatcher
J.K. Simmons, Whiplash

Stara garda Duvall. Lijepo ga je vidjeti, ali neće osvojiti. Hawke je bio ne znam, dobar, ali bilo je boljih nominiranih od njega. Ruffalo iznenađujuće dobar i zasluženo je tu. Norton isto, samo što za njega nije iznenađujuće. J.K. Simmons je taj koji treba osvojiti Oscara. Odličan u Whiplashu. Jedino ko ga može ugroziti je Norton koji je ne samo bio odličan u Birdmanu već će mu se akademija možda i iskupiti za prijašnje kvalitetne uloge. Dakle, ovo je jako teško prognozirati. Moj favorit Simmons, odmah do Norton.

Najbolja sporedna glumica
Patricia Arquette, Boyhood
Laura Dern, Wild
Keira Knightley, The Imitation Game
Emma Stone, Birdman
Meryl Streep, Into the Woods

Ako negdje Boyhood treba osvojiti, to je ova kategorija. Patricia Arquette odglumila ulogu karijere iako će mi zauvijek ostati najslađa/najbolja u True Romance i The Lost Highway. Emma Stone i Keira imaju neke male šanse. Streep nije ni trebala ovdje biti bez obzira kaj je velika glumica, ali bilo je boljih prošle godine.

Najbolji dokumentarni film
CitizenFour
Finding Vivian Maier
Last Days in Vietnam
The Salt of the Earth
Virunga

Virunga i Finding Vivian Maier i The Salt of the Earth jako dobri. Last Days in Vietnam nisam gledao, a CitizenFour će osvojiti i treba osvojiti. Vrlo je važan. Intervju sa Snowdenom. Fali Life Itself, dokumentarac o pokojnom Ebertu.


Najbolji strani film
Ida, Poljska
Leviathan, Rusija
Tangerines, Estonija
Timbuktu, Mauritanija
Wild Tales, Argentina

Meni jedna od najdražih kategorija. Ida je favorit, ali nadam se da neće osvojiti. Za mene promašen film, ali takve akademija voli. Od ovih na listi, navijam za Leviathana. Drugi najbolji strani film prošle godine. Prvi je Winter Sleep, a on fali http://www.imdb.com/title/tt2758880/ fali i treći najbolji strani film, Mommy http://www.imdb.com/title/tt3612616/

Wild Tales pokazuje da je Argentina još uvijek jaka kinematografija. Samo ne Ida.

Najbolji adaptirani scenarij
Graham Moore - The Imitation Game
Damien Chazelle - Whiplash
Anthony McCarten - The Theory of Everything
Jason Hall - American Sniper
Paul Thomas Anderson - Inherent Vice

Ovo osvaja The Imitation Game i bit će zasluženo.

Najbolji izvorni scenarij
Richard Linklater - Boyhood
Alejandro González Inárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris i  Armando Bo - Birdman
Wes Anderson and Hugo Guinness - The Grand Budapest Hotel
Dan Gilroy - Nightcrawler
E. Max Frye and Dan Futterman - Foxcatcher

E ovo će biti jebena borba između tri filma. Birdman, Boyhood i Budapest Hotel. Opet, Boyhood je tu na temelju 12 godina, ali Birdman i Budapest Hotel su puno originalniji filmovi i po meni bi osvojio netko od ta dva filma. Scenarij je najvažniji dio filma, a upravo ta dva filma najbolje funkcioniraj uradi izvrsnog i originalnog scenarija.

Najbolji snimatelj
Emmanuel Lubezki - Birdman
Roger Deakins - Unbroken
Robert D. Yeoman - The Grand Budapest Hotel
Dick Pope - Mr. Turner
Lukasz Zal and Ryszard Lynzewski - Ida

Lubezki uzeo prošle godine, Pope je jedini koji ga može ugroziti.

Najbolja muzika
Hans Zimmer - Interstellar
Alexandre Desplat - The Imitation Game
Johann Johannsson - The Theory of Everything
Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel
Gary Yershon - Mr Turner
Iako se na prvi pogled čini da ovo uzima Interstellar, ja se ne bih tako kladio. Teorija svega je čak i blagi favorit za ovu kategoriju.

Najmolja šminka i frizure
Foxcatcher
The Grand Budapest Hotel
Guardians of the Galaxy

Jebe mi se za ovu kategoriju, ali Budapest Hotel.

Najbolja kostimografija
Colleen Atwood - Into the Woods
Anna B. Sheppard - Maleficent
Milena Canonero - The Grand Budapest Hotel
Jacqueline Durran - Mr. Turner
Mark Bridges - Inherent Vice

Blah...

Najbolja muzika - originalna pjesma
"Glory", Common and John Legend u filmu Selma
"Lost Stars", Gregg Alexander, Danielle Brisebois, Nick Lashley i Nick Southwood u filmu Begin Again
"Everything Is Awesome", Shawn Patterson u filmu The LEGO Movie
"I’m Not Gonna Miss You", Glen Campbell u filmu Glenn Campbell: I’ll Be Me

Ovdje je Glory/Selma debeli favorit i sve osim toga bi bilo iznenađenje.

Najbolji vizualni efekti
Interstellar
Dawn of the Planet of the Apes
Guardians of the Galaxy
Captain America: Winter Soldier
X-Men: Days of Future Past

Mislim da ovdje Marvelovci i nemaju neke šanse i da će se borba odvijati između Interstellara i Majmuna.

Najbolji dokumentarni kratki film
Crisis Hotline: Veterans Press 1
Joanna
Our Curse
White Earth
The Reaper

 :ne-zna

Najbolje uređivanje filma
Sandra Adair - Boyhood
Tom Cross - Whiplash
William Goldenberg - The Imitation Game
Joel Cox and Gary Roach - American Sniper
Barney Pilling - The Grand Budapest Hotel

Jebe mi se, ali ovo Boyhood odnosi.

Najbolje uređivanje zvuka
Interstellar
Unbroken
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
American Sniper
Birdman
Interstellar favorit.

Najbolja montaža zvuka
Mark Weingarten - Interstellar
Thomas Curley - Whiplash
Unbroken
American Sniper
Birdman

Isto Interstellar.

Najbolji produkcijski dizajn
Into the Woods
The Grand Budapest Hotel
Interstellar
The Imitation Game
Mr. Turner

Nadam se da će dobiti Budapest Hotel iako Into the Woods opako prijeti.

Najbolji kratki film
Boogaloo and Graham
Aya
Butterlamp
Parvenah
The Phone Call
Šteta što nema Carry On, a od ovih gore gledao tri i nadam se da osvaja The Phone Call.


Najbolji kratki animirani film
Feast
The Bigger Picture
A Single Life
The Dam Keeper
Me and My Moulton

Feast  srcesmajli

Najbolji dugometražni animirani film
Big Hero 6
How to Train Your Dragon 2
The Boxtrolls
The Tale of the Princess Kaguya
Song of the Sea
Meni je drago da nema Lega jer mi je bio sranje. Sad će se borba voditi između BH6 i meni najboljeg prošle godine, How to Train Your Dragon 2 i nadam se da on osvaja.

Eto, to je to. Mislio sam napisati koji su mi bili najbolji filmovi prošle godine, ali trenutno mi se ne da  :P

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #3 : 16.01.2015. 17:09:32 »
ja nikada neću razumjet čemu toliko uzbuđenje oko ovih Oscara, niti jedna nagrada neće utjecati na moje mišljenje o nekom filmu/seriji, moji najdraži filmovi prošle godine su Gone Girl i Interstellar, odmah do njih je Imitation Game koji nije bio ono što sam očekivao ali vrhunski glumci su i zanimljiva priča su odradili svoje, to su moja top 3, ali još nisam gledao Birdmana, mislim da film s Keatonom i Nortonom mora biti odličan

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #4 : 16.01.2015. 17:40:59 »
Nećeš shvatit zato što prvo trebaš znati što je Oscar predstavljao. Naravno da niti jedna nagrada ne bi smjela nikome utjecati na mišljenje. Nagrade mogu doći kao bonus argumenti za neki film/seriju, ništa više. Ona osoba kojoj nagrade utječu na mišljenje nema svoj stav i nema svoje mišljenje. Takvih osoba među nama nažalost ima na bacanje. Uglavnom podilaze masi i onome što je popularno.

Oscar je creme de la creme nagrada. To je glamur. To je nagrada koja privlači najveće zvijezde i to je nagrada koju svaki redatelj/glumac/scenarist želi bez obzira što god netko govorio. U filmskom svijetu to je za njih vrlo bitno. Za nas prave ljubitelje filmova nije bitno koji je film dobio iako želimo da baš taj film osvoji, ali to je filmski svijet. Mi smo dio filmskog svijeta. To je i dio odrastanja. Ovisi od osobe do osobe. Netko nije imao priliku odrastati uz sve klasike, a netko je. Ja sam bio te sreće pa sam tako od malena zavolio filmski svijet.

Ali ću prvi reći da je Oscar kao nagrada za kurac. To je danas. Oscar kao nagrada je svoje najplodnije/najrelevantnije razdoblje imao od svojih početaka 1929. do negdje sredinom 80-ih godina. To razdoblje Oscara je zbilja bilo jako bitno. I tad je bilo promašaja, nezasluženih kipića, ali uglavnom su se trudili razmisliti kome će ga dati. Danas je Oscar zasluženo izgubio na težini jer uglavnom dobivaju filmovi koji imaju neku propagandu iza sebe.

Dakle, Oscar je ostao glamur iako je to daleko od glamura klasičnog hollywooda kad su bili Bogart, Cagney, Stewart, Davis, Garbo, Hepburn (Katherine) i ostatak vesele družine. To je bio čisti glamur, to su bile prave istinske zvijezde i ikone.

Po važnosti nagrade Oscar je izgubio i tu je sad najvažnija nagrada za filmaše Palme d'Or/Zlatna Palma sa Cannesa. Evo, Winter Sleep je osvojio http://www.imdb.com/title/tt2758880/ a ovdje nije ni nominiran za strani film što je prava šteta.

Znači, za sve te redatelje/glumce/scenariste Oscar to jest Zlatna Palma jesu važne nagrade. To je za njih creme de la creme, a za nas ljubitelje filmova te nagrade nisu bitne koliko je bitna ta ceremonija i glamur. Al teško je to shvatit ako nisi tako nešto počeo gledat dosta rano.
« Zadnja izmjena: 16.01.2015. 17:42:39 Mulder »

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #5 : 16.01.2015. 20:50:21 »
Mulder sve rekao.

Ja više volim objavu nominacija od same dodjele nagrada. :)
U nominacijama dobijem listu filmova koji su bili značajni u protekloj godini, svaki na svoj način, a onda odlučim koje od njih ću da pogledam.
Od prošlogodišnjih devet nominovanih za najbolji film pogledao sam pet. Pobjednika nisam.
I uvijek dobro dođu diskusije i razmjena mišljenja, posebno kad neko napiše koji filmovi nisu nominovani a smatra da je trebalo da budu. Dobijamo još veću listu prijedloga i onda samo biramo, gledamo i uživamo.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #6 : 17.01.2015. 12:45:12 »
I ja sam ubeđen da će Boyhood uzeti za najbolji film, meni se svideo mada je prilično mlak, ništa specijalno. Strani film mi je uvek zanimljivija kategorija, ove godine baš i ne. Ruski je dobar, za Idu stvarno ne mogu da nađem razlog zašto bi se uopšte gledala, mene su prevarile neke kritike; nije mi bio loš, samo nepotreban. Mislim da sam pogledao sve što me zanimalo od nominovanih (jako malo filmova), još samo Birdmana i možda The Imitation Game.

Winter Sleep, Leviathan, Whiplash i The Grand Budapest Hotel su mi najbolji iz 2014. Birdman i Mommy čekam da pogledam, verujem da će mi se svideti.


Od prošlogodišnjih devet nominovanih za najbolji film pogledao sam pet. Pobjednika nisam.

Po meni je bilo dosta boljih od pobednika, barem 3-4 filma, više se i ne sećam  :)
Sa vremenske distance od godinu dana, Nebraska mi je najbolji iz glavne kategorije od prošle godine, iako za vreme gledanja nije bio.






Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #7 : 30.01.2015. 11:33:13 »
Winter Sleep, Leviathan, Whiplash i The Grand Budapest Hotel su mi najbolji iz 2014
+ What We Do in the Shadows i Nightcrawler. Šest filmova koji su za ocenu veću od 7.


Mislio sam napisati koji su mi bili najbolji filmovi prošle godine, ali trenutno mi se ne da  :P
Obraduj nas ove godine, prethodne nisi  ;D


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #8 : 22.02.2015. 15:34:23 »
U 1 kreće  :)

Imate na hrt-u prijenos. Prošle godine je radio užasni rtl. Sad napokon hrt = kvaliteta.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #9 : 22.02.2015. 20:37:20 »
Poznavajući politiku SAD-a i njihovo "herojstvo i borbu za pravdu u svijetu i demokraciju" te činjenicu da su svi njihovi vojnici poslani s "opravdanim razlogom da ubijaju teroriste", s njihovom osnovnom tezom da njihove vojnike niko nema pravo ubijati niti se braniti, a oni imaju pravo sve poubijati, pa čak i djecu, jer, Bože moj, pa oni se bore za "pravdu", uvjeren sam da će na žalost oskara za najbolji film dobiti "American Sniper".
Na stranu tema i politika, film je prosječan i ništa me u njemu nije oduševilo. Nema nekih specijalnih efekata, gluma je osrednja.

S druge strane imamo Anđelinin film "Unbroken" koji je takođe vojne tematike i po istinitom događaju, ali nije nominovan ni u jednoj kategoriji, a milijardu puta je bolji film od snajpersite. U snajperisti me nijedan glumac nije oduševio ili zaprepastio svojom glumom niti me ijedna scena oduševila ili zaprepastila, a u "Unbrokenu" skoro svaka. Do sada sam ga gledao 3 puta i svaki put me oduševio.

Želim reći da će i ove godine dobiti oskara film koji ne zaslužuje da ga dobije niti po glumi, niti po radnji, niti po ijednom kriteriju koji bi se trebao gledati pri dodjeli oskara. Uostalom, koliko sam pročitao na internetu, snajperista uopšte nije bio onakav kakav je prikazan u filmu, pa se postavlja pitanje po kakvoj je to istinitoj priči snimljen ovaj film? A "Unbroken" je 100% istinit i sva priča je vjerno prenesena na filmsko platno.
« Zadnja izmjena: 22.02.2015. 22:58:24 Almin »
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #10 : 22.02.2015. 22:39:51 »
ja sam uvjeren da neće zato što ove godine ima baš dosta filmova koji kao da su rađeni za Oscar (Birdman, Hotel i Boyhood) i koji odudaraju od ostalih.

mislim da je ovima koji ureduju oko nominacija bitno samo da bude jedan američko-propagandni šit film i jedan o crncima, tek toliko da ispune kvotu. lani ili preklani je to bio onaj film di traže Osamu, a 2010. je ono sranje od Hurtlockera već dobilo kipić.

nisam gledao Snajpera, ali ne kužim kako bi mu mogli navući ijedan Oscar.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #11 : 22.02.2015. 22:44:07 »
Birdman i Hotel sigurno nisu filmovi koji su rađeni za Oscara. Filmovi koji su rađeni za Oscara su oni filmovi koji su rađeni po identičnoj šabloni kao The Imitation Game i The Theory of Everything. Hotel pogotovo nije već je čista suprotnost onoga što oni na Oscarima traže pa je uopće čudo da je nominiran (sva sreća da je).

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #12 : 22.02.2015. 23:10:30 »
da, imaš pravo za tu šablonu.

mislio sam na to da imaju u svakom segmentu nešto bolje, umjetničkije, kako god, od Snajperista. ali u biti, onda su svi nominirani bolji od njega  :-\

ja ću navijat za Birdmana, Hotel i Teoriju. svejedno mi je ko dobije. znam da ću Hotel i Teoriju gledat opet, Pticomana ne.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #13 : 23.02.2015. 00:58:51 »
Počelo. U 2:30 prijenos nagrada, a sad crveni tepih i uvod.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #14 : 23.02.2015. 02:42:27 »
Najbolji sporedni glumac
Robert Duvall, The Judge
Ethan Hawke, Boyhood
Edward Norton, Birdman
Mark Ruffalo, Foxcatcher
J. K. Simmons, Whiplash


Zasluženo  clapp

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #15 : 23.02.2015. 03:00:01 »
Najbolja kostimografija
Colleen Atwood - Into the Woods
Anna B. Sheppard - Maleficent
Milena Canonero - The Grand Budapest Hotel
Jacqueline Durran - Mr. Turner
Mark Bridges - Inherent Vice


 clapp clapp

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #16 : 23.02.2015. 03:02:10 »
Najbolja šminka i frizure
Foxcatcher
The Grand Budapest Hotel
Guardians of the Galaxy


 clapp clapp

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #17 : 23.02.2015. 03:12:21 »
Najbolji strani film
Ida, Poljska
Leviathan, Rusija
Tangerines, Estonija
Timbuktu, Mauritanija
Wild Tales, Argentina


Nisam želio da Ida osvoji. Šteta, bilo je boljih.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #18 : 23.02.2015. 03:26:59 »
Najbolji kratki film
Boogaloo and Graham
Aya
Butter Lamp
Parvenah
The Phone Call


Zasluženo.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #19 : 23.02.2015. 03:47:45 »
Najbolja montaža zvuka
Mark Weingarten - Interstellar
Thomas Curley - Whiplash
Unbroken
American Sniper
Birdman


Evo im drugog Oscara. TGBH i Whiplash po dva Oscara. Tek je počelo.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #20 : 23.02.2015. 03:50:16 »
Najbolje uređivanje zvuka
Interstellar
Unbroken
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
American Sniper
Birdman


Evo i njima prvog Oscara. Samo neka ostane tako.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #21 : 23.02.2015. 03:55:39 »
Najbolja sporedna glumica
Patricia Arquette, Boyhood

Laura Dern, Wild
Keira Knightley, The Imitation Game
Emma Stone, Birdman
Meryl Streep, Into the Woods[/i]

  clapp clapp

Zaslužila je. Prvi Oscar za Boyhood.

Inače, govori ove godine su užasni. Ne mogu vjerovat koliko je bilo loših govora u tako kratkom vremenu.
« Zadnja izmjena: 23.02.2015. 03:59:55 Mulder »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #22 : 23.02.2015. 04:05:00 »
Najbolji vizualni efekti
Interstellar
Dawn of the Planet of the Apes
Guardians of the Galaxy
Captain America: Winter Soldier
X-Men: Days of Future Past


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #23 : 23.02.2015. 04:08:28 »
Najbolji kratki animirani film
Feast
The Bigger Picture
A Single Life
The Dam Keeper
Me and My Moulton


Jeeeee! Pogledajte ga. Divan je.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #24 : 23.02.2015. 04:12:39 »
Najbolji dugometražni animirani film
Big Hero 6
How to Train Your Dragon 2
The Boxtrolls
The Tale of the Princess Kaguya
Song of the Sea


Šteta, htio sam da osvoji How to Train Your Dragon 2.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #25 : 23.02.2015. 04:23:21 »
Najbolji produkcijski dizajn
Into the Woods
The Grand Budapest Hotel
Interstellar
The Imitation Game
Mr. Turner


Treći Oscar. Trenutno vodi, ali to su oni sporedni Oscari. Zasluženo.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #26 : 23.02.2015. 04:27:03 »
Najbolji snimatelj
Emmanuel Lubezki - Birdman
Roger Deakins - Unbroken
Robert D. Yeoman - The Grand Budapest Hotel
Dick Pope - Mr. Turner
Lukasz Zal and Ryszard Lynzewski - Ida


Prvi Oscar za Birdmana. Zasuženo, Lubezki genijalac. Prošle godine osvojio i za Gravitaciju.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #27 : 23.02.2015. 04:46:04 »
Najbolje uređivanje filma
Sandra Adair - Boyhood
Tom Cross - Whiplash
William Goldenberg - The Imitation Game
Joel Cox and Gary Roach - American Sniper
Barney Pilling - The Grand Budapest Hotel


Treći Oscar za Whiplash. TGBH isto ima tri. Birdman, Boyhood, American Sniper, Insterstellar po jedan. Sad tek dolaze najvažnije kategorije u kojima će se poklati Birdman i Boyhood. Najzanimljiviji dio dolazi.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #28 : 23.02.2015. 04:51:50 »
Najbolji dugometražni dokumentarni film
Citizenfour

Last Days in Vietnam
Virunga
The Salt of the Earth
Finding Vivian Maier[/i]

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Oscar 2015
« Odgovor #29 : 23.02.2015. 05:06:21 »
Najbolja muzika - originalna pjesma
"Glory", Common and John Legend u filmu Selma
"Lost Stars", Gregg Alexander, Danielle Brisebois, Nick Lashley i Nick Southwood u filmu Begin Again
"Everything Is Awesome", Shawn Patterson u filmu The LEGO Movie
"I’m Not Gonna Miss You", Glen Campbell u filmu Glenn Campbell: I’ll Be Me


Ovdje nema iznenađenja.

Tags: