Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 421571 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Unicorn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • All Roads Lead to Amber.
zadnje sto sam procitao su Rajski vodoskoci od Artura Klarka, a trenutno citam Hronike Ambera 2. deo (ciklus o merlu) :)
"The divine is not something high above us. It is in heaven, it is in Earth, it is inside us" ~ Morihei Ueshiba

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Bozji Spijun - Huan Gomes Hurado - 6.5/10

Serijal "Avalon" - Merion Cimer Bredli (treci put) :)  - 10/10
« Zadnja izmjena: 08.08.2009. 18:02:46 anniani »
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Serijal "Avalon" - Merion Cimer Bredli (treci put) :)  - 10/10
Ha, ha, baš sam pri kraju prve knjige. Ali moram reći da i nisam nešto oduševljen, zasad.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
mene je ta knjiga opcinila, obozavam epsku fantastiku, ali i vitezove okruglog stola .. knjiga je bolja od filma dosta, mada je i film/serija sjajno uradjen :)
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline vekyizveky

  • Herojuša iz strasti
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 877
  • Spol: Ženski
  • Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
Pročitala serijal Twilight pet puta,
sve 4 knjige, ako ste imalo romantični
navalite Smajlicvece srcesmajli.
S obzirom na obzir da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir ne dolazi u obzir.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Pročitano u 7. i 8. mjesecu:

- Marion Zimmer Bradley: Kraljica magle (Prvi dio tetralogije o Avalonu), kao što rekoh nije me oduševila, tako da ne planiram pročitati ostatak.
- Marion Zimmer Bradley: Brodolom na Darkoveru, odlična SF knjiga, iako od iste autorice čini mi se kao sušta suprotnost ovoj gore. Uskoro se bacam u potragu za nastavcima.
- Rachel Cusk: Arlington Park, niš' posebno, ali nisam imao ništa drugo pri ruci.
- Mrs. Gaskell's Mary Barton, prilično teška tematika, ali pisana predivnim engleskim sredine 19. stoljeća.
- Patricia D. Cornwell: Knjiga mrtvih, 15. slučaj dr. Kay Scarpette. Tipična Scarpetta, iako mi se čini kao da je u spisateljice već malo došlo do "zamora materijala".
- John Maddox Roberts: SPQR IV - Hram muza, odličan krimi serijal smješten u stari Rim.

Sljedeće na popisu za čitanje (ako ne uleti neki novi naslov): završiti Sajam taštine (stao sam na 270. stranici i nikako se maknuti dalje), te Andrićeva Travnička hronika.
« Zadnja izmjena: 09.09.2009. 10:32:56 mijau »
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Zao mi je sto ti se nije dopala serija Avalon :( Prva knjiga i jeste pomalo gnjavaza, ali kasnije svari dolaze na svoje.
Ako volis vitezove i istorijske price, preporucujem ti Bernarda Kornvela - Hronike gospodara rata - trilogija.

Mnogo sam citala u poslednje vreme, pa tako:
- Dzon Dvanaest Jasterbova : Putnik - interesantna tematika, mada me knjiga nije odusevila, procitacu drugi deo Tamna reka cisto da vidim sta je uradio dalje sa likovima..
- Nikolas Sparks : Odluka - lagana prica o neuspelom braku iz muskog ugla - nista posebno 5/10 ..
- Karen Eseks : Kradja Atine - istinita istorijska prica o prebacivanju kipova sa Akropolja u London - 7/10 ..
- Horhe Molist : Prsten - moderna avantura sa zenskim likom u glavnoj ulozi o potrazi za blagom templara - 7.5/10
- Kejti Hikman : Vrata krletke - novo Lagunino izdanje o Britanki zatocenoj u haremu u Turskoj - zesca glupost - 4/10
- Amin Maluf : Baldasarovo putesestvije - sjajan pisac, odlican stil, skroz interesantna prica o potrazi za knjigom koja u sebi krije odgovor na vecita pitanja vernika - 8/10
- Santa Montefjore : Drvo izgubljenih ljubavnika - sjajna ljubavna drama, preporucujem svim zenama da procitaju, sto zbog ambijenta, sto zbog stila pisanja, radnja se odvija u Argentini pocetkom 20. veka i prati zivote nekoliko porodica koje su u srodstvu - 8.5/10
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Fjodor M. Dostojevski: "Zločin i kazna"
Nemam reči, stvarno fantastična knjiga. Definitivno jedna od najboljih koje sam pročitala.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline zizu1109

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 146
  • Spol: Muški
Fjodor M. Dostojevski: "Zločin i kazna"
Nemam reči, stvarno fantastična knjiga. Definitivno jedna od najboljih koje sam pročitala.
  clapp  clapp stvarno dobra knjiga, Raskoljnikov je cudo  ;)

Tan Tvan Eng - Kiša na dar  - priča smeštena na jugoistok Azije, u centru radnje je Filip Haton (po ocu englez, po majci kinez), njegovo odrastanje uz neočekivano prijateljstvo njegovog budućeg aikido senseija, japanca Hajato Enda - dešavanje pre, za vreme i posle japanske okupacije Malaje, kolaboracionizam, izdaja, hrabrost, borba... ---> vredi pročitati  ;) 8/10

Kristijan Žak - Ramzes (knjiga iz 5 delova) - istorijski roman sa slikovitim prikazom zlatnog doba Egipta i jednog od njegovih najvećih vladara Ramzesa - veličanstveni događaji, ratovi, spletkarenja, prijateljstvo, Mojsije i njegova misija... 8/10

Episkop Nikolaj - Iznad greha i smrti - duhovno-religiozne besede sv. Nikolaja Velimirovića

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Kristijan Žak - Ramzes
sjajna :)
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline potkrovlje

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Ženski
Citat:
Poslednja knjiga koju ste procitali... ako ste je procitali ???

Dragulj Medine (Sherry Jones)....nishta posebno, mozhe da prodje.

Trenutno se 'davim' sa dve, Dveri od oraha (M.Jergovic) i Hermelin (D.Nenadic)...i davim se...eto...
Ko ima gliste nikad nije sam!

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Seobe, Milos Crnjanski.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Seobe, Milos Crnjanski.
Joj koliko sam se namučila da to pročitam... Meni lično, jako dosadna knjiga.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Vidim da se dosta priča o fantasy-u i Sf-u, pa evo link od izdavačke kuće Polaris (jednom je davno neko okaćio ovaj link negdje na forumu)
Polaris koliko znam više ne postoji ali izdanja postoje na webu

http://www.freewebtown.com/polarissf/
Sva izdanja su na ekavici što će srbima biti prihvatljivije nego ostalima
(meni osobno ne smeta ekavica, ali imena,gradovi i drugo doslovno prevođenje me smeta tako da mi ubija doživljaj čitanja, ali nije to za ovu temu).
Ima skoro sve poznate serije i edicije sf-a i fantasy-a i mnoštvo knjiga. Ko voli neka uživa. :)

 
« Zadnja izmjena: 15.09.2009. 14:19:55 Parazit »

Offline zizu1109

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 146
  • Spol: Muški

http://www.freewebtown.com/polarissf/

Ima skoro sve poznate serije i edicije sf-a i fantasy-a i mnoštvo knjiga. Ko voli neka uživa. :)

Nekada davno sam imao ovo na nekom cd-u - hvala za link!  smileyNO1   drinks

Online petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Ko voli epsku fantaziju, toplo bih preporučio Letopise Tomasa Kovenanta Nevernika :)

p.s. Saltheart Foamfollower vs Srdosolja Penosled...

:)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline #CCC#

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Ženski
  • Gravity moves
Volim pročitati knjige po kojima su snimljeni filmovi (iako, ironično, onda ostanem razočarana u film  ;D). Tako sam došla i do Twilight Sage (iliti Sumrak, Mladi mjesec, Pomračenje i Praskozorje) S.Meyer. Iako za njih govore da su to knjige za žene, voli ih i muška publika, i nakon malo razmišljanja, otkrila sam i zašto (po mom skromnom mišljenju). Naime, knjige govore o ljubavi i, iako je ta ljubav smještena u srednju školu, ne govori o takvoj, ludoj, mladenačkoj ljubavi, nego o onoj pravoj, iskrenoj, koja se većini nikad ne dogodi. Od kada sam pročitala prvu knjigu u serijalu, moje mišljenje je bilo da će ju bolje shvatiti žene i muškarci srednjih godina, nego tinejđerice, jer su ti ljudi već, barem na neki način, doživjeli tu veliku ljubav, a (kad je u pitanju knjiga br.2) i veliku bol. Ta knjiga opisuje ono što svi traže u životu, htjeli oni to priznati ili ne, a samo onako, usput, su u priči vampiri i vukodlaci, ali tu su dovoljno da prikažu sve svoje kvalitete  ;D (plus, mislim da su ovi vampiri puno strašniji od "klasičnih", kada se malo razmisli o njima).

A pošto sam opsjednuta "True Blood"-om, pročitala sam i svih devet knjiga iz serijala "Southern Vampires Series" iliti "Sookie Stackhouse Series" C.Harris i mogu vam reći da je serija u jednakom rangu kvalitete kao i knjige, što često nije slučaj u takvim stvarima. Iako je serija otišla svojim putem što se tiče razvoja likova, to ne umanjuje njenu kvalitetu, jednostavno je nastao drugi nevjerojatno dobar serijal, koji ima sličnosti s književnim serijalom. No glavne crte radnje u knjigama ostaju i u seriji i mogu vam reći da će serija, ako barem malo budu slijedili knjige, biti još uvrnutija od ove dvije prikazane sezone  >:dj... jedva čekam vidjeti šta će napraviti hehe...

Trilogija "Njegove Tamne Tvari" P. Pullmana svidjet će se svima koji vole avanture (snimljen je i film "Golden Compass", ali vrlo drugačiji od knjige, nažalost :'(). Preporučila bih svima.

I btw, od lektira mi je uvijek bio najbolji "Lovac u žitu" J.D.Salingera, obavezno pročitajte.  :)

OK, pošto sam knjiški moljac mogla bih pisati unedogled, ali ostavit ću nešto i za drugi put.

Nadam se da će bar netko uzet moju preporuku, jer knjige su stvarno dobre, jedina je mana što za svaku od njih treba vremena jer su sve vrlo dugačke (s druge strane, njihova zanimljivost je vrlina koja pobija tu manu  :) )
"That's different. That was in the 80's. Everyone was coked out and disco dancing back then. No one really new what they were doing."

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Agata Kristi: "Zašto nisu pitali Evansa?" - kao i uvek, nikad me ne razočaraju njeni krimići...
Oskar Vajld: "Slika Dorijana Greja" - odlična knjiga, preporuka svakome. Svaka rečenica u knjizi je fantastično, ma savršeno napisana.
« Zadnja izmjena: 08.11.2009. 23:51:57 spico »
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Loki

  • VERONICA MARS GURU
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 995
  • Spol: Ženski


Skoro 800 strana. Dobra. :P

Offline Fonste

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Evo sad na ovom sajmu što je bio, kupih "Parfem" od Ziskinda i "Goli ručak" od Barouza. Pored te dve, planirane knjige, treba da pročitam i lektiru "Tihi Don", a iskreno, mrzi me. Nikako da počnem da čitam.


Offline vekyizveky

  • Herojuša iz strasti
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 877
  • Spol: Ženski
  • Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
Pošto na novom radnom mjestu nemam komp,  cry1 a kamoli net cry1
a besposlenog vremena na pretek
 na red je došla Marija Jurić Zagorka i Grička vještica.
Pročitala prvih pet djelova sad sam na šestom...
Da sam živila u onom dobu spalili bi me ko vješticu...
S obzirom na obzir da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir ne dolazi u obzir.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Zadnje sam dovršio Hunters of Dune  (Brian Herbert & Kevin J. Anderson)

Nikako da krenem na drugi dio Sandworms of Dune no kad se zaletim ne gine mi čitanje do 05:30h pa krmeljav na posao   :P
(zato se i teško odlučujem započeti)


May the Plasma be with you!

Offline magla

  • Kompjuterski zavisnik
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
Crna Dalija od Džejms Elroja. Sjajna knjiga, po njoj snimljen istoimeni film koji još uvek nisam odgledao. Sledeće nameravam da pročitam njegov "Poverljivo iz LA", još samo da krenem u lov po knjižarama.

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Inače sam ranije mnogo više čitao, ali me sad ovi prevodi sprečavaju u tome :D :D :D
Zadnje što sam pročitao Post Office - Čarlsa Bukovskog, onako za jedan dan, i moram priznati da mi je knjiga bila simpatična, ali i dalje se nije nešto posebno promenilo moje mišljenje o Bukovskom kao kultnom piscu

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Baretićev Osmi povjerenik - knjiga koja se zaista lako čita, ali nažalost još i lakše zaboravlja. Dojam koji ostaje nakon čitanja je: Gdje si bio? Nigdje. Što si radio? Ništa.

Večeras krećem s Brownovim Izgubljenim simbolom.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Zadnje sam dovršio Hunters of Dune  (Brian Herbert & Kevin J. Anderson)

Nikako da krenem na drugi dio Sandworms of Dune no kad se zaletim ne gine mi čitanje do 05:30h pa krmeljav na posao   :P
(zato se i teško odlučujem započeti)




Puno si ispred mene. Ja sam tek na Božanski car dine (4.dio - što je pisao tata Frank Herbert )

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Da li  je neko čitao Pekićevu Atlantidu.
Toplo preporučujem, iako sam je odavno čitao, ali knjiga koja ulazi među mojih top 10 (mada bi mi stvarno bilo teško da napravim listu deset najboljih :D)

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Puno si ispred mene. Ja sam tek na Božanski car dine (4.dio - što je pisao tata Frank Herbert )

Taj mi je dio bio jedini dosadan od svih 14 dijelova što sam ih pročitao (umalo pa sam odustao od daljnjeg čitanja).
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Zadnje sam dovršio Hunters of Dune (Brian Herbert & Kevin J. Anderson)

Nikako da krenem na drugi dio Sandworms of Dune no kad se zaletim ne gine mi čitanje do 05:30h pa krmeljav na posao   :P
(zato se i teško odlučujem započeti)




Puno si ispred mene. Ja sam tek na Božanski car dine (4.dio - što je pisao tata Frank Herbert )

ooo super , ta je malkice filozofskija i sporija no zato Heretics i Chapterhouse znatno ubrzavaju.


inače ja to komplet pročitam barem jednom u 2 godine :)
May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Puno si ispred mene. Ja sam tek na Božanski car dine (4.dio - što je pisao tata Frank Herbert )

Taj mi je dio bio jedini dosadan od svih 14 dijelova što sam ih pročitao (umalo pa sam odustao od daljnjeg čitanja).

Čini mi se da sam imao gori slučaj. Mene je nekim slijedom kao prvo djelo ciklusa zapalo čitanje Dune Messiah.

Jednostavno je jedino ona bila u knjižnici od cijelog tadašnjeg 6-packa prije 2 milijuna godina, he

Kad čitaš Mesiju poslije prve knjige sve ima smisla no tako uletjeti u priču je bilo dosta tegobno za mene no uspio sam i onda uhvatio prvu pa treću i zakačio se potpuno. Kasnije sam morao čekati da Frank napiše nastavak da bi ga Živković preveo i objavio... eh vremena....

May the Plasma be with you!

Tags: