Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 421554 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1530 : 13.03.2017. 22:30:31 »
dagona i reanimatora sam davno gledao. from beyonf odavno skinut, nadam se brzija dana na play. necronomicon poceo, mesto mi nije legao, ali svakako cu se potrudit da pogledam. a vidim da su mi i preostala 2 na wl, znaci sve pokriveno  ;D
inace, ova mi je poslije the call of cthulhu i najbolja:
Dreams in the Witch-House
http://www.imdb.com/title/tt0643104/
a i sama prica je stvarno vrhunski horor.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1531 : 15.04.2017. 18:15:51 »
Jel neko citao Corta Maltesea? I ako jeste, moze li smernice odakle poceti, sta kako?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline sstojance

  • Novi član
  • *
  • Postova: 45
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1532 : 15.04.2017. 20:24:47 »
U svoje doba sam pročitao sve što je izašlo, što na našem, što na engleskom. Tada sam gutao kvalitetne stripove. Nije bilo interneta, pa su stripovi bili jedan od omiljenih zabava. Ja ih baš i nisam čitao po redu, nego kako sam ih nalazio. Sjajan strip junak. Elem, pitao si kako da počneš:
https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BE_%D0%9C%D0%B0%D0%BB%D1%82%D0%B5%D0%B7%D0%B5
Pročitaj da znaš o čemu se radi, a imaš i hronološki poređane epizode sa kratkim opisima.

Offline matjaz1

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 307
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1533 : 16.04.2017. 20:58:40 »

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1534 : 16.04.2017. 22:08:01 »
lavkraft - saptac u tami, nijesam je procitao ali kako sam krenuo zavrsio sam je.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bonenise

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 5
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1535 : 12.05.2017. 16:53:38 »
Zadnje što sam ja pročitala beše od J.R. Ward "Sjene", zadnja knjiga što je izašla na našem jeziku od serijala "Bratstvo crnog bodeža"
Knjige se čitaju u jednom dahu, erotska fikcija, šta drugo reći...  ;D
A pre toga beše od Lare Adrian, "Veo ponoći" takođe zadnja knjiga koja je izašla na našem jeziku. Čekam nastavke nestrpljivo:andjelak
BONENISE

Offline hogar123

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1536 : 11.09.2017. 20:31:16 »
Управо завршио "USPON CRVENOG, Pirs Braun" за сваку препоруку, пријатно изненађење.. пре тога "ŠEST VRANA, Li Bardugo" такође одличан серијал...Епска.. ко воли нека прочита било шта од Брендона Сандерсона..

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1537 : 27.10.2017. 23:05:29 »
Znam da ovde ima ljubitelja Kinga pa u slučaju da neko nije video, posle zbirke kratkih priča "Gole kosti" izašle još dve na srpskom, Noćna smena i Kabinet smrti (to je u stvari Everything's Eventual). E sad, kakvi su prevodi, ko zna.


Plus novi Ligoti, isto horor priče, to bi moglo da se pročita, njegov Nedovršeni posao mi se svideo.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1538 : 28.10.2017. 00:50:55 »
Night Shift je poslije Golih Kostiju najbolja Kingova knjiga sa kratkim pričama.

Ligoti je trenutno najbolji na polju weird fiction/Lovecraftian horor. Šteta što nije tako poznat osim HC horor fanovima.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1539 : 06.11.2017. 22:37:50 »
Sutra počinje Interliber  :)

Fibra ima sniženja tako da ljubitelji stripova navalite.

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1540 : 09.12.2017. 01:22:50 »
Andrić - Ex Ponto, Nemiri (po tko zna koji put). Inače, držim tu knjigu do Biblije   :-[

Pitanje: s kojom knjigom trebam počet čitat T. Manna? Sramota me da se još nismo družili  :facepalm  ;D
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1541 : 09.12.2017. 22:35:05 »
Od Mana sam čitao Tonio Kreger i Smrt u Veneciji, obe su po negde oko 100-150 stranica ako se dobro sećam. Iskerno, mislim da bi mi bio dosadan u dužoj formi pa Čarobni breg ne smem ni da pokušam. Prva mi je bolje legla dok je Smrt... bolje napisana, rekao bih, i zahtevnija za čitanje. Uglavnom, umetnost je neka tema koje se provlači u tim knjigama, i iz ovog malog uzorka mogu reći da je odličan pisac, stvarno lep stil, naročito u ovoj drugoj knjizi.


Kad pomenu Andrića, Na Drini ćuprija mi je sugurno u top 3 pročitane ove godine.

Offline DzingisKAN

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1542 : 03.01.2018. 15:26:21 »
Dopunio sam ličnu kolekciju od S.KINGA novogodišnjim poklonom knjigom KLETVA (izdavač je Zagrebačka naklada)e sad me zanima da li je i koliko prevod same knjige kvalitetan,s obzirom da je ovo prva knjiga od ovog izdavača koju imam?
    http://prntscr.com/hvjbty

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1543 : 03.01.2018. 16:13:59 »
Kletvu imam originalno izdanje. No, od zagrebačke naklade a da je od Kinga imam Gole Kosti, Talisman, Zmajeve Oči. Prevoditelji su Vida Trojak i Milena Benini i dobro su to preveli. Za Kletvu vidim da je prevodioc Mario Jović i ne znam kakav je. Za Kinga je najbolja prevoditeljica Božica Jakovlev. Uvjerljivo najbolja i jedna od najboljih s ovih prostora općenito.

Offline DzingisKAN

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1544 : 03.01.2018. 16:24:28 »
Kletvu imam originalno izdanje. No, od zagrebačke naklade a da je od Kinga imam Gole Kosti, Talisman, Zmajeve Oči. Prevoditelji su Vida Trojak i Milena Benini i dobro su to preveli. Za Kletvu vidim da je prevodioc Mario Jović i ne znam kakav je. Za Kinga je najbolja prevoditeljica Božica Jakovlev. Uvjerljivo najbolja i jedna od najboljih s ovih prostora općenito.
A vjerujem da je onda i ovaj Jović korektno preveo Kletvu.
Mulderu kad smo već kod Kinga,a znam da si veliki fan istog,kakav je izdavač iz Virovitice Twin Press(imam dvije Kingove knjige od dotičnog izdavača..takodje dobio na poklon ;D)


Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1546 : 30.01.2018. 21:20:08 »
Mali off, zna li ko kakvu stranicu za skidanje audioknjiga na engleskom ( besplatno), a da ne moram pravit 10 audible acc  ;D
I want to belive

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1547 : 30.01.2018. 21:58:33 »
Mobilism.org
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Mrgud

  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1548 : 16.03.2018. 00:58:17 »

Znam da ovdje ima dosta ljubitelja Stephen Kinga,pa ako mi neko može pomoći oko pronalaska (kupovine) 3 knjige od Kinga,
u pitanju su Očajavanje, Herčevi u Atlantidi i Tamna Polovica. Znam da je to kao traženje igle u plastu sijena,ali vrijedi pokušati.
Ako neko zna gdje se može kupiti neka piše na PM. Lijep pozdrav...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1549 : 16.03.2018. 13:30:05 »
Pozdrav.

Herčevi u Atlantidi pitaj u superknjižari. Pošalji upit jel imaju u skladištu. Ako nemaju, traži po antikvarijatima. Mislim da bi trebalo biti izdanja. Tamna Polovica se mogla naći po njuškalu ali sad vidim da su sve prodane. Ja sam kupio u jednom antikvarijatu ali vidim da sad više nema. Očajavanje je najteže nači od svih Kingovih knjiga. Sva sreća da sam ulovio preko njuškala. Evo, vidio sam nedavno opet netko prodaje na njuškalu ali je odmah netko kupio. 250 kuna stavio cijenu i zasluženo jer je rijetka knjiga i uz to genijalna.

Očajavanje ćeš vrlo teško gotovo nikako naći. Tamnu Polovicu isto jako teško. Herčevi u Atlantidi bi se moglo samo se treba malo potrudit  smileyNO1

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1550 : 20.03.2018. 21:22:19 »
Očajavanje sam skoro našao kod uličnog prodavača za 10 KM ( 5 e, 40 kuna itd). Nikad brže nisam pobjegao od prodavača, misleći da se zafrkao u cijeni  rofl
I ja tražim Herčeve evo već 5 godina, u Bosni je izgleda definitivno NEMA. U Hrvatskoj sam je skoro vidio na aukcija.hr, za nekih 200 kuna ja mislim da je bilo. Tamnu polovinu imam na engleskom, tako da mi ona ne treba  ;D
I want to belive

Offline Mrgud

  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1551 : 23.03.2018. 18:32:18 »
Očajavanje sam skoro našao kod uličnog prodavača za 10 KM ( 5 e, 40 kuna itd). Nikad brže nisam pobjegao od prodavača, misleći da se zafrkao u cijeni  rofl
I ja tražim Herčeve evo već 5 godina, u Bosni je izgleda definitivno NEMA. U Hrvatskoj sam je skoro vidio na aukcija.hr, za nekih 200 kuna ja mislim da je bilo. Tamnu polovinu imam na engleskom, tako da mi ona ne treba  ;D

"Nikad brže nisam pobjegao od prodavača"  rofl rofl rofl daj,ne mogu vjerovati da si je kupio za 10 km..je li to u Sarajevu? Ajde javi ako naletiš na Tamnu polovicu i Očajavanje. Ja sam imala priliku da kupim Tamnu polovicu ali je bila preskupa sa cijenom od nerealnih 300 kuna,što je suludo dati za jednu knjigu.
Herčevi su bili na aukciji.hr za 250 kuna + poštarina.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1552 : 08.07.2018. 17:11:56 »
Milan Kundera - Lažni autostop

O curi i momku na godišnjem odmoru koji su tradicionalne osobe, ali odluče na jedan dan biti ono što im se nalazi u najdubljim čežnjama.
Dobro razrađena karakterizacija oba lika, najuzbudljiviji dio je pred kraj. Posebno dobro odrađen lik djevojke koja se teško borila s originalnom sobom koja je tradicionalna i likom drolje kojeg je glumila.
Mrzim lopatare i limune

Offline DzontraVolta

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1553 : 17.08.2018. 00:13:35 »
Moram reći - "Cracking it" - Gary Vee.


Ima on smisla, lako je sad motivisati i pričati o preduzetništvu. Mnogo ima demagogije.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1554 : 30.08.2018. 10:15:32 »
Odlučio sam ovo ljeto pročitati par knjiga jer ništa nisam pročitao zadnje dvije godine, razlog piše dolje.

1. Vernor Vinge - Rainbows End (Na kraju duge)

Počeo sam je čitati 2016. u rujnu. Trebale su mi skoro pune dvije godine da je do kraja pročitam. Nisam. Odustao sam u lipnju ove godine 20-ak stranica prije kraja. Jedina knjiga koju mi dođe da je ritualno spalim i pobacam njezin pepeo u Dravu (to mi je najbliža rijeka). Knjiga je prekomplicirana za mene i nisam mogao zamisliti koji vrag to pisac hoće reći. Mučio sam se, pročitao bih 20-ak stranica pa prekinuo na par tjedana... Jednostavno - horor. 0/10
Najgore je što imam još dvije Vernorove knjige koje tek trebam uzeti u ruke... Strah me.

2. Priče Stephena Kinga - na engleskom - (ne znam točan naslov jer ne znam di sam stavio knjigu)

Mislim da je bilo 4-5 priča i sve su mi se svidjele. Čak i nisu bile neki horor-triler, više drame-trileri. 8/10 (Di sam je zaturio?)

3. Jonas Jonasson - The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared - na engleskom

Pomiješani su mi osjećaju spram ove knjige. Dijelovi u sadašnjosti su odlično napisani, duhoviti i uzbudljivi, dok je sve iz prošlosti toga starca dosadno i prepolitički nabijeno - tip je igrom slučaja upoznao sve bitnije političke face od 2. svj. rata naovamo... Ne da mi se to čitati. Ali knjigu preopručujem jer ima stvarno dobrih dijelova. 7/10 Vidim da ima i film. Kul!

4. Philip Pullman - Trilogija Njegove tamne tvari (His Dark Materials)

Odlične knjige koje nisu samo za djecu jer ima i dosta brutalnih prizora i teških tema. Cijenim to. Tek sam osjetio mali zamor u 3. knjizi kada dođu u svijet mrtvih/duhova. Sve ostalo, odlično 10/10. Jasno mi je zašto Crkva kmeči protiv Filipa.

5. Giles Kristian - Saga o Vikinzima: Zimska vatra, Krvavo oko, Krila oluje, Odinovi vukovi, Bog osvete, Sinovi groma

Šestarologija o Vikingu Sigurdu. Ako ste gledali seriju Vikinzi - to je to. Odlične knjige pune akcije, krvi i uzbuđenja. Me like. 10/10 Moraću ponovno pogledati seriju.

6. Rod Rees - Polusvijet (knjige Zima i Proljeće)

Zanimljiva kombinacija Matrixa i još nečega - znao sam čega dok sam člitao... Ugl. vrijedi pročitati. Postoje još dva dijela, koji izgleda nisu prevedana na hrvatski. 8/10 Ovo bi bilo fora vidjeti u obliku TV serije.

7. Paolo Bacigalupi - Djevojka na navijanje

Razočarala me knjiga vrlo brzo. Ne sviđa mi se radnja o korporacijama i zakulisnim igrama. Djevojka na navijanje je premalo iskorištena, a i njezina mi priča nije ništa posebno. Bio sam dosta nabrijan na ovu knjigu. 4/10


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1555 : 17.06.2019. 18:53:44 »
Najavljen je filmski prikvel Igre gladi, prema novom romanu Suzanne Collins
http://inverzija.net/najavljen-je-filmski-prikvel-igre-gladi/
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1556 : 24.06.2019. 12:29:45 »
Je'l 'vo crk'o Balkan Download?
Mrzim lopatare i limune

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1557 : 24.06.2019. 20:21:56 »
Izgleda da jeste


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1558 : 24.06.2019. 20:32:16 »
Danas je bio crknut, pojave se one reklame kao kod ugašenih stranica, ali poslije je radio, a sad opet crkut. Vjerojatno im je nešto privremeno.
Mrzim lopatare i limune

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Poslednja knjiga koju ste pročitali
« Odgovor #1559 : 24.06.2019. 20:36:17 »
Da.Sad stoje te reklame.Mozda je trenutno.Ko će ga znati.Tamo nema šta nema.Ima svašta da se nađje.Steta bi bila da je gotov.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tags: