Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 422803 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Ha, ha, da, nije baš ugodno započeti ciklus čitanja s Dune Messiah. Ja sam ih počeo čitati prije tek 4-5 godina, ali kad sam krenuo navukao sam se vrlo brzo. Prve tri su mi bile fenomenalne, četvrta me skoro dokrajčila, ali onda sam ipak prešao na petu koja mi je zajedno sa šestom bila bolja od prva tri dijela. Srećom, s čitanjem šeste sam završio tek nekoliko mjeseci prije nego su k nama stigli Hunters of Dune, tako da nisam morao godinama čekati nastavak (u međuvremenu sam pročitao onih šest prequela).  :)
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Helena

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 181
Jučer sam završila sa čitanjem knjige "Kobni zavoj" - Nicholas Sparks, a prije nekoliko tjedana sam pročitala još dvije njegove knjige "Zima za dvoje" (po kojoj je i snimljen film "The Notebook") i "Vjenčanje" (nastavak "Zime za dvoje").

Odlične su mi sve tri, ali meni je nekako najdraža "Kobni zavoj".

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Napokon sam završio s Brownovim Izgubljenim simbolom. Tipičan Brownov roman, još uvijek mi se od njegovih romana najviše sviđa Velika obmana.

Sad se bacam na "blago" na koje sam neki dan sasvim slučajno naletio u knjižari - Flora Thompson's Lark Rise to Candleford.
Da vidim napokon razlikuju li se zaista knjiga i serija u tolikoj mjeri koliko se tvrdi u nekim komentarima.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Džef Lindsi: Dremljivi demon Dekster, Domišljati dobrica Dekster i Dekster u mraku. Šta reći, odlično! Kao drugačija verzija Dekstera, ali podjednako dobra kao u seriji.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Ja sam čitao Dremljivog demona Dekstera, ali sam mislio da je mnogo bolje. Prvi put mogu da kažem da je filmska / televizijska adaptacija urađena bolje nego sama knjiga.
Inače sam pročitao Kako biti dobar - Nika Hornbija. Ovo je prvi njegov roman koji sam čitao i dopao mi se stil pisanja. Neposredno, kao da se radnja odvija u mojoj okolini.
Čitao sam i Zamak u Pirinejima - prva knjiga Justejna Gordera i baš se razočarao. Njegova najgora knjiga koju sam do sada čitao.
Trenutno čitam Braunovu Tačku prevare, u uobičajenom stilu Dena Brauna, željno isčekivajući naredno poglavlje, mada mi iskreno tematika nije posebno bliska, bar za sada, ali očekujem da se desi nešto veeeeliko :))

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Ja sam čitao Dremljivog demona Dekstera, ali sam mislio da je mnogo bolje. Prvi put mogu da kažem da je filmska / televizijska adaptacija urađena bolje nego sama knjiga.
Mislim da je to zato što si (verovatno) gledao seriju pre nego što si čitao knjigu. ;D Mada, meni se sviđa, bez obzira na to. :)
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Fonste

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Pročitao Kafkin 'Proces'. Jedna od boljih.

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Pročitao Kafkin 'Proces'. Jedna od boljih.
Proces je moja  omiljena knjiga iz srednje škole.
Ja sam pročitao Tačku prevare, i onako, standardni Braun, ništa naročito...

Trenutno čitam Čarobnicu iz Firence - Salmana Ruždija i nakon 1/3 stvarno mi je super knjiga. Posebno zato što mi je ovo prva Ruždijeva knjiga koju čitam.

Offline The Game

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
Gordost i Predrasude od Jane Austin...Odlicna knjiga...Preporuka...

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Puno si ispred mene. Ja sam tek na Božanski car dine (4.dio - što je pisao tata Frank Herbert )

Taj mi je dio bio jedini dosadan od svih 14 dijelova što sam ih pročitao (umalo pa sam odustao od daljnjeg čitanja).

Čini mi se da sam imao gori slučaj. Mene je nekim slijedom kao prvo djelo ciklusa zapalo čitanje Dune Messiah.

Jednostavno je jedino ona bila u knjižnici od cijelog tadašnjeg 6-packa prije 2 milijuna godina, he

Kad čitaš Mesiju poslije prve knjige sve ima smisla no tako uletjeti u priču je bilo dosta tegobno za mene no uspio sam i onda uhvatio prvu pa treću i zakačio se potpuno. Kasnije sam morao čekati da Frank napiše nastavak da bi ga Živković preveo i objavio... eh vremena....


Nakon dugih 5 mjeseci završio Božanski car dine.Ubila me. Bože glupe knjige, nakon sjajne prve, neloše druge i treće ovo je bila katastrofa. Nakon ovoga mi treba odmor od Dune sage.
Krećem na Neuromancera (William Gibson) prije povratka na peti dio

Offline chuckydrayman

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 330
  • Spol: Muški
Ja doguro do 4 dijela serijala točak vremena i prava je šteta što nemam više vremena da odvojim za ovaj serijal.Kako sam krenuo ovim tempom možda doguram do 7 dijela ove godine
preporućujem još jednom svim ljubiteljim epske fantastike



Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Uhhh, pa čitao sam u poslednje vreme
Karl Igulden - Džingis-Kan, vuk iz ravnice. Baš mi je legla,lagano, o životu Džingis Kana, ovaj prvi deo je priča o njegovom detinjstvu, ima još dva dela.
Životinjska farma - morao sam da pročitam ponovo, i definitivno shvatio da su sve pojave u društvu već odavno poznate i iste svuda u svetu.
Trenutno čitam Lolitu.
:)

Offline The Game

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
Catch me if you Can (Uhvati me ako mozes ili Cik me uhvati kako neki nasi idioti prevode)-Frank Abagnale Jr.
Frenk V. Abagnejl, alijas Frenk Vilijems, Robert Konrad, Frenk Adams i Robert Mondžo, jedan je od najsmelijih prevaranata, falsifikatora, samozvanaca i begunaca u istoriji. U svojoj kratkoj, ali zloglasnoj karijeri kriminalca, Abagnejl je obukao pilotsku uniformu i kopilotirao mlaznjakom Pan Ama, prerušio se u šefa stažista jedne bolnice, bio pomoćnik državnog tužioca, izdavao se za univerzitetskog profesora sociologije i zaradio preko 2.500.000 dolara na falsifikovanim čekovima, sve pre svoje dvadeset prve godine. Poznat policiji dvadeset šest stranih zemalja i pedeset američkih država kao „Vazdušni razbojnik“, Abagnejl je živeo raskošan begunački život – sve dok ga se vlasti nisu dočepale. Sada jedan od vodećih nacionalnih stručnjaka na polju finansijskih malverzacija, Abagnejl je šarmantni nitkov čije urnebesne, međunarodne eskapade, često čudnije od mašte, i ingeniozna bekstva – uključujući i ono iz aviona – čine knjigu Čik me uhvati neodoljivom pričom o lukavstvu. „
Odlicna knjiga,preporuka svima...

BTW po ovoj knjizi je radjen i film...Radio ga je Steven Spielberg a glume Leonardo Di Caprio i Tom Hanks...
http://www.imdb.com/title/tt0264464/
« Zadnja izmjena: 08.05.2010. 15:17:53 The Game »

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Pročitao Martinovu Igra prijestolja (Game of thrones) 820 str. u 7 dana, a za gore navedenog BCDine mi trebalo 5 mjeseci( ruskirulet).
Knjiga je za pet, tko voli fantasy knjige (fantasy u navodnike pošto nema goblina... i sličnih Tolkien likova).
Dok dođe naručeni nastavak ugurat ću Neuromancera.

Da li zna tko gdje se može kupit na hrvatskom knjige (najbolje neka internet knjižara ali prihvaćam svakakve ideje):
- Isaac Asimov -  Foundation - 1. knjiga (fondacija, zadužbina)
- R A Salvatore - Wheel of time (The Eye of the World - 1.knjiga) -  chuckydrayman ga gore spominje kao Točak vremena
Našao sam neke nastavke ovih knjiga ali me zanimaju da čitam knjige po redu (zato tražim prve dvije od oba serijala)

Offline chuckydrayman

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 330
  • Spol: Muški
onaj serijal točak vremena što sam spominjao je pisao Robert Jordan i njegov se prvi dio zove Zenica svijeta (pri tome ne mislim na Zenicu u BIH  ;D već zjenicu)i prijeovde za naše govorno podrućje radi laguna iz Beograda i za sada je prevedeno 8 dijelova a deveti dolazi u junu/julu
nisam siguran da li imaju online prodaju jer ja to na sajmu kupujem ali imaju stranicu pa pogledaj
http://www.laguna.rs/



Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
U pravu si za Jordana pisa sam napamet
Tražija san i Salvatorea po netu zadnjih dana pa se omaklo.
Za ovo ću pogledat hvala

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Da se i ja pridružim klubu ljubitelja knjige.
Pročitao sam mnogo knjiga, a preporučiću samo par.

Fantastika:
ovo je nešto između epske i naučne  pa sam svrstao samo pod fantastika
John Twelwe Hawks: Putnik trilogija
  • Pažnja, u ovim knjigama radnja se dešava u današnje vreme na planeti zemlji. Nemojte je pomešati sa stvarnošću (ili bi možda trebali)
Roger Zelazny: Hronike Ambera (3 knjige)
  • iako nema baš nikakve veze sa serijom, verujem da će se svideti svim ljubiteljima Losta koji vole fantastiku, takođe i ljubiteljima doctor Who serije
Epska Fantastika:
Christopher Paolini: Nasleđe (Eragon) (3 knjige + jedna se još čeka)
  • ko nije gledao film, neka ga ne gleda. Knjiga koja će se svideti svima koji su voleli Legend of the Seeker
Stephen Donaldson: Letopisi Thomasa Covenanta Nevernika (2 trilogije (2x3 knjige) + jedna tetralogija koja još nije završena)
  • Ne mogu da uporedim sa ni jednom serijom/filmom. Glavni lik počinje kao antiheroj (iako su mu namere čiste)... ima svega i svačega, meni najdraža serija knjiga iz koje sam i uzeo nastavak za Nick i još mnogo toga
  • Svaka trilogija je specifična, Prva govori o Thomasu Covenantu i sa svakom knjigom se završava radnja
  • Druga govori o Thomasu Covenantu i Linden Avery i knjige se nastavljaju,
  • a poslednja, tetralogija, neću reći o kome/čemu govori, već samo da se i ovde knjige nastavljaju jedna na drugu
Naučna Fantastika:
Šta reći, meni najdraži žanr.
Preporučiću samo autore, a podrazumevam da treba pročitati ceo opus.
Sir Arthur C Clarke:
  • Neverovatan autor. Zahvaljujući njegovim knjigama danas imamo satelitsku televiziju, mobilnu telefoniju, Internet i još mnogo toga, a pojas u kojem se nalaze svi veštački sateliti oko zemlje naziva se Clarke-ov Pojas
Isaac Asimov (Ruski: Айзек Азимов)
  • Otac zakona robotike, Autor kojeg preporučujem svima koji vole dobru fantastiku i dobar triler u sklopu nje
Jules Gabriel Verne:
  • Stariji autor, jedan od osniača žanra. Nepravedno zapostavljan pri preporučivanju SF literature. Otac podmornica
i na kraju (SF-a) iako ima još mnogo autora koje ću preskočiti a ne bi trebao
Frederik Pohl: Saga o Hičijima (6 knjiga)
  • Ko je voleo priču u igrama Mass Effect, svideće mu se i ova serija (verujem da je baš odavde Drew Karpyshyn preuzeo veći deo ideja za knjige i igre iz tog serijala
Ženske knjige
bez zamerke, ja sve ne fantastične žanrove svrstavam ovde jer moja žena ne čita fantastiku, znam da one imaju svoje žanrove ali ja ih vodim ovako
William P. Young: Koliba
  • za ljubitelje Lost-a
Toni Parsons: Čovek i dečak
  • Parsonsov Alhemičar, knjiga sa kojom je postao popularan. Ova knjiga je odlična, a ostale su dobre

I na kraju najvažnije:
Geopolitika
upozorenje, knjige koje sad preporučujem nisu plod mašte i otvaraju oči, jako lepo su pisane,  mnogi su zažalili kad su ih pročitali jer su im iluzije razbijene
Frederick William Engdahl
  • Stoljeće Rata
  • Sjeme uništenja
  • Stoljeće Rata II
« Zadnja izmjena: 27.05.2010. 00:16:15 vladimirmarkoviccovenant »
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Lord Foul

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Filip Pulman: sve tri knjige iz serijala Njegovo mračno tkanje
Severna svetlost je, naravno, mnogo bolja od filma. Ona je prvi tom price iz tri dela. Prvi tom je smesten u svetu poput naseg, mada na mnogo nacina drugacijem. Drugi tom je delimicno smesten u svetu koji poznajemo. Treci se krece izmedju mnogih svetova...
« Zadnja izmjena: 27.05.2010. 10:07:08 Lord Foul »

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Kovenanta imamo poodavno, a sada nam je tu i glavni negativac serijala o neverniku, gospodar kletnik ;D




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Lord Foul

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Hehe, mogli bi osnovati i klub ljubitelja lika i dela Stivena Donaldsona :) VMCovenant ti i ja, i to za redom :) (a i za NVO je dovoljnmo 3 potpisa)

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Jbg, svi cool likovi su već pokupljeni...

:)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Lord Foul

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Elohim? (Čak ga spominju kao i ime našeg (hrišćanskog) boga)
Kain (Opet ima konotacije i sa Biblijom)
Haruchai (pa svaki od njih imenom)
Nije baš da su sva dobra imena uzeta :)

@VMCovenant Nisam znao za ove nove knjige (samo za prve dve trilogije) uzimam da čitam odmah. Hvala

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
np :D
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Necu mnogo da pricam o njoj, svakako je preporucujem, nije za badava proglasena najcitanijom/najboljom knjigom 2009e godine. Obavezno procitajte... Poteza je malo, navodite na razmisljanje..


Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Crna Majo, odličan ti je ukus.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Lord Foul

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Da se i ja pridružim klubu ljubitelja knjige.
Pročitao sam mnogo knjiga, a preporučiću samo par.

Naučna Fantastika:
Frederik Pohl: Saga o Hičijima (6 knjiga)


Čitam baš Kapiju (o tim Hičijima) Odlična knjiga. Retko naučna fantastika.
Za sada preporučujem

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Od SF-a upravo završio "Metro 2033".
iShare, noProfit


Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
upravo zavrsila
CASUAL 
Oksana Robski





Komentar: Laka knjiga,za poneti na neki odmor,nista specijalno ali dobro... Soping,ubistvo,osveta....

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Od SF-a upravo završio "Metro 2033".
E I?
Daj malo obrazloži

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski



Ako se na ovu knjigu misli a mislim da jeste onda preporucujem za ljubitelje ovog zanra.. Odlicna ideja,filozofija,religija. Dovoljno je uzbudljiva da ti zadrzi paznju i ne ispustis je dok ne procitas do kraja...

Tags: