Autor Tema: Poslednja knjiga koju ste pročitali  (Posjeta: 422773 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Upravo tako BlackMaja..
Oduševio sam se pričom i jedva čekam nastavak da izađe.. sad samo još više imam želju da u životu posetim Moskovski Metro..
Ko god voli SF ovo je pravo štivo..
iShare, noProfit


Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Necu mnogo da pricam o njoj, svakako je preporucujem, nije za badava proglasena najcitanijom/najboljom knjigom 2009e godine. Obavezno procitajte... Poteza je malo, navodite na razmisljanje..


Danas sam kupio knjigu na sajmu, otvoren je prije par dana ovamo.





Ako se na ovu knjigu misli a mislim da jeste onda preporucujem za ljubitelje ovog zanra.. Odlicna ideja,filozofija,religija. Dovoljno je uzbudljiva da ti zadrzi paznju i ne ispustis je dok ne procitas do kraja...
A mislio sam i ovu da kupim ali sam odustao, bila je knjiga veličine Atlasa sa onim debelim koricama i koštala je 15€. :)
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
 clapp za Kolibu neces se pokajati, sto se tice Metroa jeste malo skuplja za nas ali vredi  smileyNO1

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Bio sam sa jednim drugom pa nisam mogao toliko para da trošim, da sma bio sa tatom kupio bi.

A druga stvar, taj drug je kupio 4 knjige Dena Brauna za 15€, nije jedino Izgubljeni simbol. I onda viđi 4 knjige koštaju koliko jedna, oću kako ne kupit. ;D
Ali neđe đe je nađem jeftiniju uzeću je. :)
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Pa dobro.. ja sam jedna od onih sto za knjigu ne stede  ;D i citam uvek dve uporedo,jednu imam za pred spavanje a jednu preko dana... zavisi od raspolozenja... ovu sam zavrsila za 2 dana, ispustala je nisam iz ruku,odlicna je, preporuka


ŠANSE 
Džeki Kolins






Sada jurim drugi deo !!  smileyNO1 smileyNO1 smileyNO1

Offline kita carson

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50


svakako bi ovu knjigu preporučio svakome!
mada nije tematika koju inače čitam, knjiga je izvanredna.

upravo sam završio "pandora u kongu".
meni je odlično legla prije spavanja  :)

ps: da znam stavit sliku zakeljio bih je tu, al nejde!

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Zamrla nam tema, sram nas bilo, treba više čitati.

Danas sam priveo kraju porciju ljetnog štiva, pa eto dakle naslova koji su se čitali posljednjih mjeseci:

- John Maddox Roberts - SPQR V: Saturnalije - peti nastavak krimića o detektivu u starom Rimu krasi kvaliteta svojih prethodnika; dakle, nemam zamjerki.

- Hrvoje Šalković - Pala karta - putopisni roman predstavnika mlađih hrvatskih pisaca opisuje putovanje mladića po Americi.

- Frank Herbert - Heretici Dine - drugo čitanje, čisto da vidim kvalietu prijevoda. Blah, pripaziti na pravopis.

- Elizabeth Kostova - Povjesničarka - užasno dosadan roman s danas posvuda prisutnom vampirskom tematikom. Pričanje traje i traje i traje i traje i traje... Nek' su svi bili oduševljeni knjigom, osobno nisam impresioniran.

- Hrvoje Šalković - Oko cucka pa na mala vrata - prepoznatljiv Šalkovićev stil čini roman lako čitljivim i zanimljivim.

- Truman Capote - Doručak kod Tiffanyja - tako-tako, nisam baš oduševljen romanom, ali je zato uz prijevod Zlatka Crnkovića bilo užitak čitati (još da je malo bolje lektoriran).

- Truman Capote - Ljetno krstarenje - kratki roman; stilski nedorađen i inferioran kasnijem nasljedniku (redak iznad); ali ipak, radnja je smještena u New York što je svakako plus.

- Hrvoje Šalković - Kombinacija d.o.o. : ljubav u doba recesije - najnoviji Šalkovićev roman; jedini domaći autor kojeg čitam (baš danas posudih i njegov stariji roman Com.opanci com.obojci).
« Zadnja izmjena: 03.10.2010. 12:57:15 mijau »
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski


Uh, knjiga koja je na mene ostavila mnogo jaci utisak nego Koliba.. Obavezno procitati.... Kod mene je br.1  smileyNO1
[/b]

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Nije poslednja, ali bih svakako izdvojio ovo remek delo pisano 10 godine... Pa svi vi koji niste imali prilike da pročitate, odmah u knjižare... Ostavlja bez daha!!!



Ono što karakteriše ovaj roman je duboka prožetost istorijskim događajima, do u tančina proučenim, proživljenim i predstavljenim toliko nadahnuto i pripovedački vešto da čitalac ostaje bez daha.
Osnovu višeslojne priče čini potraga za šahovskom garniturom iz Monglana, gde onaj koji uspe da spoji tablu sa figurama, obeležene simbolima sa magičnim znamenjima, dospeva do neslućene moći.
Priča počinje sa pojavom garniture, tada u posedi Karla Velikog i vodi nas kroz vekove do današnjih dana. Gro radnje smešten je u vreme Francuske revolucije. Pred nama figuriraju i bore se u potrazi za garniturom: Robespjer, Mara, Napoleon, Katarina Velika... razne špijunske službe i moćnici, a svako poglavlje ovog uzbudljivog trilera prati jedan stadijum šahovske partije...


NE PROPUSTITE OVU KNJIGU !!!


Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Pa dobro.. ja sam jedna od onih sto za knjigu ne stede  ;D i citam uvek dve uporedo,jednu imam za pred spavanje a jednu preko dana... zavisi od raspolozenja... ovu sam zavrsila za 2 dana, ispustala je nisam iz ruku,odlicna je, preporuka


ŠANSE 
Džeki Kolins






Sada jurim drugi deo !!  smileyNO1 smileyNO1 smileyNO1

Znaš li koliko nastavaka imaš o Laki Santjago???

Lucky Santangelo Novels by Jackie Collins
Drop Dead Beautiful (2007)
Dangerous Kiss (1999)
Vendetta: Lucky's Revenge (1997)
Lady Boss (1990)
Lucky (1985)
Chances (1981)


Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški


Uh, knjiga koja je na mene ostavila mnogo jaci utisak nego Koliba.. Obavezno procitati.... Kod mene je br.1  smileyNO1
[/b]

valja i to podosta...

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Sajmon Beket - Hemija smrti
Procitao sam je tokom leta, i dobra je za opustanje. :P



Kad je kod zabacenog sela Menhem u Norfolku nadjeno svirepo osakaceno telo mlade zene, dr Hantera nije uznemirila samo cinjenica da je ona bila njegova prijateljica. Nekada cenjeni forenzicki antropolog, bio je sasvim dobro upoznat sa raznim licima smrti, dok zbog strasne licne tragedije nije napustio taj zivot i karijeru.
Sada, povukavsi se, kao seoski lekar, Hanter se nadao da je tu proslost ostavio iza sebe. Zato kada je pozvan da upotrebi svoje tajanstveno znanje, da bi pomogao u otkrivanju ubice, nerado pristaje da ucestvuje u tome jer ce time samo probuditi secanja koja se toliko trudio da zaboravi. A onda nestaje jos jedna zena, uvlaceci Menhem u oluju straha i paranoje u kojima niko, pa ni Hanter, nije iznad sumnje. Dok nekada mirna zajednica pocinje da se raspada, on zna da ce mu biti potrebno svo znanje i strucnost ako zeli da prekine ta ubistva...

Offline NikolaS

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 71
  • Spol: Muški
Nije poslednja, ali bih svakako izdvojio ovo remek delo pisano 10 godine... Pa svi vi koji niste imali prilike da pročitate, odmah u knjižare... Ostavlja bez daha!!!



Ono što karakteriše ovaj roman je duboka prožetost istorijskim događajima, do u tančina proučenim, proživljenim i predstavljenim toliko nadahnuto i pripovedački vešto da čitalac ostaje bez daha.
Osnovu višeslojne priče čini potraga za šahovskom garniturom iz Monglana, gde onaj koji uspe da spoji tablu sa figurama, obeležene simbolima sa magičnim znamenjima, dospeva do neslućene moći.
Priča počinje sa pojavom garniture, tada u posedi Karla Velikog i vodi nas kroz vekove do današnjih dana. Gro radnje smešten je u vreme Francuske revolucije. Pred nama figuriraju i bore se u potrazi za garniturom: Robespjer, Mara, Napoleon, Katarina Velika... razne špijunske službe i moćnici, a svako poglavlje ovog uzbudljivog trilera prati jedan stadijum šahovske partije...


NE PROPUSTITE OVU KNJIGU !!!



Uff! Procitao sam ovo jedno 5 minuta, knjiga koja je zacetnik quest romana i koja mi je kao Den Braun za ljude koji umeju da misle. <3 Nevilova je 20 godina kasnije napisala i nastavak, Vatru, koja je meni nazalost za jednu ocenu slabija od 8smice.

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Pa dobro.. ja sam jedna od onih sto za knjigu ne stede  ;D i citam uvek dve uporedo,jednu imam za pred spavanje a jednu preko dana... zavisi od raspolozenja... ovu sam zavrsila za 2 dana, ispustala je nisam iz ruku,odlicna je, preporuka


ŠANSE 
Džeki Kolins





Nemoj me zezati,odlicno...
Samo sto ja ni Laki ne mogu pronaci  :(



Sada jurim drugi deo !!  smileyNO1 smileyNO1 smileyNO1

Znaš li koliko nastavaka imaš o Laki Santjago???

Lucky Santangelo Novels by Jackie Collins
Drop Dead Beautiful (2007)
Dangerous Kiss (1999)
Vendetta: Lucky's Revenge (1997)
Lady Boss (1990)
Lucky (1985)
Chances (1981)



Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Progutao u 3 noći...

Spoiler for Hiden:

Pripreme za film.  ;D

Ali nevjerojatno kako mi se neka knjige (ili u ovom slučaju serijal) može sviđati. I kakvo djelo ženska napravi...  clapp

Nisam lud, majka me testirala!

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski


Sramota me je sto za jednu knjigu moram reci da je ocajno dosadna.... Toliko pozitivnih komentara od strane kriticara a ipak takva smaracina... Barem meni



Nakon citanja ove knjige ne mogu da verujem da sam nakon par stranica htela odustati od nje...Knjiga kojoj treba dati sansu i istrajati u citanju prvih 100strana... Dobra prica,dobro napisana....

Eto.. kada procitam i ove dve koje trenutno citam dacu svoj komentar =)
« Zadnja izmjena: 27.10.2010. 11:37:27 BlackMaja »

Offline vekyizveky

  • Herojuša iz strasti
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 877
  • Spol: Ženski
  • Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
Progutao u 3 noći...

Spoiler for Hiden:

Pripreme za film.  ;D

Ali nevjerojatno kako mi se neka knjige (ili u ovom slučaju serijal) može sviđati. I kakvo djelo ženska napravi...  clapp
Progutala svih sedam komada u 2 tjedna. (jedno šest puta pročitala isponovke)
Jesam matora, al' me oduševilo, a dugo sam se opirala Harry Potteru.
A sad jedva čekam prvi dio 7. filma. ;D
S obzirom na obzir da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir ne dolazi u obzir.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Progutao u 3 noći...

Spoiler for Hiden:

Pripreme za film.  ;D

Ali nevjerojatno kako mi se neka knjige (ili u ovom slučaju serijal) može sviđati. I kakvo djelo ženska napravi...  clapp
Progutala svih sedam komada u 2 tjedna. (jedno šest puta pročitala isponovke)
Jesam matora, al' me oduševilo, a dugo sam se opirala Harry Potteru.
A sad jedva čekam prvi dio 7. filma. ;D

Prvi put kad sam ih čitao, bile su samo 4 izašle i to prvi dio, po danu na oras iza kuće i udri, navečer u kuću i za par dana 4 dijela. Onda peti kad je izašao njega sam čitao cijeli dan i do nekih 2-3 u noć i završio...
A ne da jedva čekam ovaj film nego više od bilo kojeg ove godine.  :)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Fonste

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Poslednje knjige sto sam procitao su od Hoseinija Lovac na zmajeve, Selidzerov Lovac u zitu, Andricevu Prokletu avliju, a sad citam Fausta.

Odlicne sve :D

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Što volim što sada na kiosku imaš ponude knjiga za 20, 30 i 50 kuna.
Jedna od tih knjiga je Patrick Suskind; Parfem-povijest jednog ubojice.
Od samog početka knjiga je zanimljiva, sama priča je čudna, a sam naslov već sve kaže, ali ne puštaš knjigu iz ruku.
Sviđa mi se način opisivanja ljudi i mjesta, ne ubija sa naširokim opisivanjem, nego točno toliko
da te još više zainteresira za događaje koje slijede. Preporuka.  smileyNO1

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Što volim što sada na kiosku imaš ponude knjiga za 20, 30 i 50 kuna.
Jedna od tih knjiga je Patrick Suskind; Parfem-povijest jednog ubojice.
Od samog početka knjiga je zanimljiva, sama priča je čudna, a sam naslov već sve kaže, ali ne puštaš knjigu iz ruku.
Sviđa mi se način opisivanja ljudi i mjesta, ne ubija sa naširokim opisivanjem, nego točno toliko
da te još više zainteresira za događaje koje slijede. Preporuka.  smileyNO1


Gledao sam film ali knjigu nisam pročitao, ali planiram.
Film me je oduševio!

Nisam lud, majka me testirala!

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
ja do pre dva minuta nisam znala da psotoji film Lovac na Zmajeve  :-\, jedva cekam da gledam ,skida se ...verujem da je dobar koliko i knjiga koja me je fascinirala i zauzela prvo mesto bar kad sam ja u pitanju....

http://www.imdb.com/title/tt0419887/

Offline Fonste

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Što volim što sada na kiosku imaš ponude knjiga za 20, 30 i 50 kuna.
Jedna od tih knjiga je Patrick Suskind; Parfem-povijest jednog ubojice.
Od samog početka knjiga je zanimljiva, sama priča je čudna, a sam naslov već sve kaže, ali ne puštaš knjigu iz ruku.
Sviđa mi se način opisivanja ljudi i mjesta, ne ubija sa naširokim opisivanjem, nego točno toliko
da te još više zainteresira za događaje koje slijede. Preporuka.  smileyNO1

Imam tu knjigu kod kuce. Platio sam je na sajmu nesto bedno, secam se. Neverovatna knjiga, procitao sam je cetiri puta za mozda godinu dana. :D
Postoji i film, koji uzgred i nije los, medjutim, knjiga je fascinantna.

Sto se tice filma Lovac na zmajeve, kad odgledas javi kakav je, da znam da li da gledam ili ne. :D

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Meni su knjigu Lovac na zmajeve i Hiljadu čudesnih sunaca čuo sve najbolje, ali nikako da ih kupim i pročitam.

Upravo sam završio triologiju o Džingis Kanu: Vukovi iz ravnice, Gospodar luka i strele i Konjanici divljina.
Sve knjige su vrlo čitke (i pitke) i govore o životu Džingis Kana od njegovog detinjstva do smrti.
Verovatno ću uzeti i tetralogiju istog pisca Džona Iguldena o starom Rimu, samo kad nađem malo više vremena.

A sada je na redu došla knjiga koju već dugo dugo nameravam da čitam: Umberto Eko - Ime ruže i za sada sam oduševljen.

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Je l' neko posetio Sajam knjiga?

Offline gruco

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 309
  • Spol: Muški
A sada je na redu došla knjiga koju već dugo dugo nameravam da čitam: Umberto Eko - Ime ruže i za sada sam oduševljen.
Uf...blago tebi prosto ti zavidim za prvo citanje Ime Ruze inace mislim da je film jedna od najboljih ekranizacija neke knjige.

Offline vekyizveky

  • Herojuša iz strasti
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 877
  • Spol: Ženski
  • Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
A sada je na redu došla knjiga koju već dugo dugo nameravam da čitam: Umberto Eko - Ime ruže i za sada sam oduševljen.
Uf...blago tebi prosto ti zavidim za prvo citanje Ime Ruze inace mislim da je film jedna od najboljih ekranizacija neke knjige.
Slažem se sa svime gore navedenim, a dali ste mi ideju što bi mogla čitati, a i gledati ponovo. smileyNO1
S obzirom na obzir da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir ne dolazi u obzir.

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
pa ja svima preporucujem "Lovac na zmajeve",zaista je odlicna... Sto se tice filma,pa nije los,ali ipak je knjiga (naravno) bolji izbor,jer su mnoge stvari od velike vaznosti izbacene,recimo kako je Amir zajedno sa ocem prihvatio Ameriku,i kako je dosao do posla i zasto bas taj posao a to je i te kako bitna stvar,u filmu odmah nakon njihovog odlaska iz zemlje on radi na pijaci a Amir se zaljubljuje a mnoogo bitnijih stvari ima koje su isecene.. Ipak prvo knjiga,ali opet kazem nije los ni film... Potresno kao i sama knjiga...
Verujem da je i  "Hiljadu čudesnih sunaca" isto toliko dobra kao i ova.. Ja sam narucila i jedva cekam da pocnem sa citanjem...

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Sada čitam "Stranca" od Alberta Kamija, za školu. :)

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Eee, kad se sjetim lektira...  rofl

Nisam lud, majka me testirala!

Tags: