Autor Tema: Marvel's Daredevil  (Posjeta: 68454 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #300 : 29.04.2016. 15:44:41 »
Ni na mene Bernthal nije ostavio dovoljno dobar utisak ali verujem Netflixu i jedva cekam seriju. Sad da vidimo ko ce se sve pojaviti.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #301 : 29.04.2016. 15:45:42 »
Bernthal je najvjerniji stripovski Punisher dosad tako da nema sumnje da će biti odličan kao u Daredevilu. Samo da uzmu Ennisove priče i to će biti fantastično.

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #302 : 30.04.2016. 04:02:41 »
Mene je Bernthal jako nervirao. Pocevsi od TWD-a pa preko filmova The Wolf of Wall Street, Fury i Sicario. I uopste mi se nije svidjalo to sto je dobio ulogu Punishera. Nekako sam zbog stripova u ulozi zamisljao nekog mnogo krupnijeg coveka(banalno razmisljanje, znam).

Ali ovo sto je covek uradio u drugoj sezoni Daredevila me je odusevilo. Iskreno me je odusevilo. I kako je napisan lik i kako je Bernthal odglumio. Ona scena na kraju cetvrte sezone mi je bukvalno naterala suze na oci.

Ne samo ta scena. Punisher je bio odlican lik u celoj drugoj sezoni i bas mi je drago sto dobija svoj spin-off.


Svidja mi se sta Netflix radi sa ovim Marvelovim likovima. Za sada dve sezone Daredevila i Jessica Jones, ja ne znam sta mi je bolje od svega toga. Fenomenalne serije zaista. Nikad bolji "binge watch" u zivotu.
Jedini problem sa ovim Netflix serijama je to sto su mi "pokvarile" sve DC serije.  :P
Na primer, ova druga sezona Daredevila je savrsena po svakom pitanju. Za 4-5 dana je odgledas ali u tih 4-5 dana poludis koliko je dobra. I onda se kao vratis gledanju Arrowa, Flasha, Supergirl i Legendi. I pizdis kada shvatis koliko su te serije zapravo lose(ili postale lose u slucaju Flasha). Od Supergirl i Legendi sam odustao posle 3-4 epizode, od Arrowa i Flasha nisam bar jos do kraja sezone.
Uvek sam vise voleo DC(stripove i druge medijume generalno) ali Marvel ih trenutno ubija u serijama. Tu racunam ove Netflix serije, ne one gluposti sa ABC-a.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #303 : 30.04.2016. 08:34:15 »
I ja se slazem da su trenutno Marvelove serije bolje, jedino sto valja trenutno od DC-a je Gotham... A ove koje si ti naveo su prosek a mozda cak i debelo ispod proseka...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #304 : 30.04.2016. 13:35:09 »
Napisao sam baš jučer na stripovima. Problem kod DC-a je što se žure. Marvel to jest MCU svijet je išao korak po korak i sad se vidi koliko im se isplatilo. Sad, nevažno je kome se to sviđa ili ne kad im je cijeli svijet taj dobro primljen, zarađuju i jebe im se. Ali isto tako nisu digli nos, ostali su na zemlji i dalje rade pažljivo jer znaju da će im se opet isplatiti.

MCU-ov prvi film koji je imao više supeheroja u glavnim ulogama su bili Avengersi. I to četiri godine nakon osnutka MCU-a dok kod DCEU-a su odmah krenuli veliko. Prvo Man of Steel i onda im je već drugi film bio Batman vs Superman. I u tom filmu
Spoiler for Hiden:
su uveli, Flasha, Wonder Woman, Aqumana...
oni su odmah preskoči više koraka i nisu imali strpljenja jer je MCU već bio par godina ispred njih. A sad DCEU je napravio korak unazad i ne vidim da će stići MCU uskoro.

I ono što MCU najbolje radi su ta spajanja, referiranja i kad se sve to pogleda to izgleda stvarno dobro za pratiti. U stripovima su isti. I jedni, i drugi imaju zabavne superjunake. I jedni i drugi imaju mračne superjunake. Samo što su DC-ovi filmovi prodali tu neku ozbiljnost većoj publici koja ne čita stripove pa misle da je DC neki mračan, a Marvel da nije. Vjerujte mi, i jedni i drugi su jednako mračni i zabavni.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #305 : 30.04.2016. 16:09:17 »
A prednost Netflixa je bas u tome sto forsiraju malo mracnije likove. Defendersi, sad Punisher, nesto se suska za Blade-a, Moon Knight-a i Ghost Rider-a. DC se malo gubi u tome, cas hocemo mracnije bez moci, cas ubacimo moci, cas razvodnimo i napravimo sapunicu...

Drugo, Marvel pravi sjajnu pricu, sa jedne strane komercijalniji likovi koji donose velike pare, sa druge strane Netflix koji nudi nesto sasvim drugacije. Za ljubitelje i jednog i drugog. Inace, Marvel ima planove i za Fazu 4 i verovatno 5, gde vec pocinju da ubacuju neke likove za to, dok ce neke
Spoiler for Hiden:
Kepa, Ajronmena, Tora
polako sklanjati
I ovo sto Mulder kaze, iako se verovatno nikad nece spojiti, postoje poveznice da su oni u jednom univerzumu. Kod DC-a gledas nesto 2 ili 4 godine, i onda shvatis da ce u filmu biti totalno novi lik za Arrowa i Flasha, recimo..


Offline Aleksandar Coa Zdravković

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
    • Superlative Сasual Dating - Live Women
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #306 : 30.04.2016. 16:32:45 »
Šta mislite, da li će u skorijoj budućnosti spojiti Avangerse i X-Mene  :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #307 : 30.04.2016. 16:55:37 »

Drugo, Marvel pravi sjajnu pricu, sa jedne strane komercijalniji likovi koji donose velike pare, sa druge strane Netflix koji nudi nesto sasvim drugacije. Za ljubitelje i jednog i drugog. Inace, Marvel ima planove i za Fazu 4 i verovatno 5, gde vec pocinju da ubacuju neke likove za to, dok ce neke
Spoiler for Hiden:
Kepa, Ajronmena, Tora
polako sklanjati
Ja jedva čekam vidjeti fazu i 4 i 5, a pošto je Thnos glavni villain 3. faze, baš me zanima tko će dalje biti. Imao sam neku teoriju pa još imam makar sumnjam da će se dogoditi, a to je da će u 4. ili 5. fazi napraviti World War Hulka jer kao i što sam znaš ovi glavni iz MCU-a stalno govore da neće biti zasebnog Hulk filma, ali da će Hulk stalno rasti kao lik pa je tako sad gost u novom Thoru. Imaju dosta moćnih villaina za fazu 4 i 5 pa mogu birat.

Šta mislite, da li će u skorijoj budućnosti spojiti Avangerse i X-Mene  :)
To bi se već odavno dogodilo da X-Meni nisu pod Foxom, a X-Meni su im krava muzara tako da ih neće prodat. Bez obzira što su X-Meni Marvelovci, na filmu su pod FOX-om kao što je bio Spidey pod Sonyem pa su ga prodali MCU i sad ćemo ga vidjeti u Civil Waru.

X-Meni bi izvrsno došli u MCU jer ima odličnih stripova poput House of M gdje su svi zajedno, ali zato sad Agenti Shielda rade Inhumanse i tako ćemo dobiti Inhumanse film, a Inhumansi su kao neka zamjena za X-Mene.

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #308 : 01.05.2016. 12:05:33 »
Šta mislite, da li će u skorijoj budućnosti spojiti Avangerse i X-Mene  :)

Ja mislim da se ovo nece dogoditi u skorije vreme. Najvise zbog toga sto Fox dosta dobro zaradjuje sa ovim X-Men filmovima. Pa pogledaj samo sta je Deadpool napravio na blagajnama. Days of Future Past takodje. Ocekujem da Apocalypse zaradi makar 700-800 miliona na globalnom nivou.
Kao drugo, X-Men filmovi su dosta dobri i publika ih vec 15 godina voli i gleda.
Kao trece, Fox ima gomilu Marvel likova u svom posedu tako da ima dosta potencijala za spin-off/standalone filmove. Pa evo, imaju standalone Deadpool i Wolverine filmove. A najavljen je i Gambit.

Meni najbitnija stvar koju Fox poseduje je X-Force. Ja ne mogu da docekam taj film, X-Force mi je jedan od omiljenih stripova. Kombinacija Deadpoola, Wolverinea i Psylocke u jednom timu je dobitna kombinacija.

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #309 : 01.05.2016. 12:33:13 »
Ja jedva čekam vidjeti fazu i 4 i 5, a pošto je Thnos glavni villain 3. faze, baš me zanima tko će dalje biti. Imao sam neku teoriju pa još imam makar sumnjam da će se dogoditi, a to je da će u 4. ili 5. fazi napraviti World War Hulka jer kao i što sam znaš ovi glavni iz MCU-a stalno govore da neće biti zasebnog Hulk filma, ali da će Hulk stalno rasti kao lik pa je tako sad gost u novom Thoru. Imaju dosta moćnih villaina za fazu 4 i 5 pa mogu birat.

Ja mislim da Hulk standalone film jedino moze da funkcionise kao Planet Hulk. A da nakon toga naprave World War Hulk. Pa to bi bilo savrseno.
Mislim da ce verovatno i morati to da urade zbog toga sto nemaju neki sjajan izbor negativaca na raspolaganju. Po mom misljenju, FOX ima prava na mocnije i bolje negativce. Na primer, Apocalypse, Galactus, Dark Phoenix, Magneto i Dr Doom. E sad, posebna prica je to sto su Dr Dooma ponovo upropastili. Ali, u krajnjoj liniji, FOX ima prava na bolje negativce.
MCU je vec ispucao Lokija, Ronana, Red Sculla a uskoro ce i Thanosa. Nadam se da bi Zemo mogao duze da se zadrzi narocito ako se uvedu Thunderboltsi.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #310 : 01.05.2016. 14:03:39 »
Šta mislite, da li će u skorijoj budućnosti spojiti Avangerse i X-Mene  :)
To se nece desiti zbog ugovora koji su potpisan jos pre nego sto je Marvel prodat Disneyu... Svaki ugovor je bio razlicit ja sam citao neke imate ih online... Na svakom ugovoru pise da u koliko se ne snimi novi film u predvidjenom periodu koji je napisan u ugovoru prava na filmove se vracaju Marvelu zato fox stalno izbacuje novi film da ne izgupe prava na njih... Recimo fox je igubio pravo na Fantastic four jer je bio vezan ugovorom da snimi novi film oni su batalili i prava su se vratila marvelu... Dok sony da ne bi izgubio prava napravio novi dil sa marvelom da vrate spidermana ali da oni budu izdavaci filma...

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #311 : 01.05.2016. 14:59:56 »
Realnije mi je da se Fantastic Four vrati Marvelu nego X-men. X-Men ima toliko likova, da moze jos filmova da pravi bez zamora materijala. Fantastic Four je bureknuo, tako da je to verovatnija opcija.

Drugo, kad bi Marvel vratio F4, uz Namora, falio bi samo Profesor X, da dobijemo Iluminate, a to bi bilo sweeeet.  ;D Samim tim bismo imali i uvod za World War Hulk. A tamo da ubace Beta Ray Bila  ;D

Ja razmisljam o fazi 4 i 5. Sto ti kazes Mulderu, ne znam koga jos od negativaca da ubace. Modoka mozda... Ali mene interesuje nesto drugo.

Ako nove Avengerse budu cinili Antman, Spiderman, Hawkeye, Black Widow, Doctor Strange, Panther, Winter Soldier i Captain Marvel, koga oni jos mogu da dodaju od novih likova, a da bude interesantan publici?

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #312 : 01.05.2016. 20:24:44 »
Recimo fox je igubio pravo na Fantastic four jer je bio vezan ugovorom da snimi novi film oni su batalili i prava su se vratila marvelu.


Odakle ti ovo? Ovo nije tacno. FOX je snimio F4 prosle godine i jos uvek je F4 u njihovom vlasnistvu.
Prica se da bi mogao pasti neki dogovor i da Marvel mozda dobija prava na F4 nazad ali ta prava su jos uvek kod FOXa.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #313 : 01.05.2016. 20:53:12 »
Tacno je samo jos prva nisu kod marvela ali bice za par meseci jer... Fox mora da izbaci novi film do 2017 a oni su batalili projekat trenutno se ne snima novi nastavak... Imas na hiljadu raznih foruma o tome mezes naci...

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #314 : 01.05.2016. 21:07:48 »
Po poslednjem sto sam nasao Fox je hteo da izbaci neki film na brzaka ali posto im se do sada nijedan F4 film nije isplatio resili su da se dogovore u zamenu za 2 serije koje bi im marvel omogucijo da snime... zvanicno pregovori jos u toku...
a na ovoj slici se vide trenutno stanje ....
Spoiler for Hiden:

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #315 : 01.05.2016. 21:17:15 »
Da, znam za to. Hellfire i Legion serije su u pitanju. Ali to jos nije ozvaniceno, naglasak na JOS.  ;D
. Nadam se da ce biti uskoro.

Sad citam da ce Marvel onda dobiti i prava na Galaktusa i Dr Dooma, e to je pun pogodak za Marvel.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #316 : 02.05.2016. 13:17:14 »
druga sezona mi je dobra, ali nije mi bolja od prve. D'Onofrio kao Fisk mi je puno zastrašućiji od Punishera, Električne i tih Kinezića.
Spoiler for Hiden:
od trenutka kad se Fisk pojavi u 2. sezoni, radnja postane puno zanimljivija

Punisher/glumac je odličan.
hidroElektrana dosta dobra, mada mi njena priča nije bila naročito interesantna.

hvala svima koji su prevodili  clapp

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #317 : 11.05.2016. 23:56:52 »
Ko nije gledao Civil War, odmah u bioskop.

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #318 : 16.05.2016. 19:29:51 »
Hvala svima na prijevodu 2. sezone.  clapp

Spoiler for Hiden:
Ne razumijem se baš u pravo, ali u S02E07, zar Karen smije biti u sudnici pored pravnika?
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #319 : 17.05.2016. 09:58:52 »
Ko nije gledao Civil War, odmah u bioskop.
gledao odma, odusevljen sam. al da ne sirim off odje. mozda i najbolji marvelov film do sad.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #320 : 20.05.2016. 10:13:35 »
Pogledana 2. sezona. Fantastično.  smileyNO1

Je li strip isto tako napet kao serija?
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #321 : 20.05.2016. 15:54:20 »
Bolji je strip, pogotovo te najbolje priče. Sad, opet je to do osobe jer ovisi koliko si ti uživljen u sve to.

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #322 : 20.05.2016. 20:02:18 »
Bolji je strip, pogotovo te najbolje priče. Sad, opet je to do osobe jer ovisi koliko si ti uživljen u sve to.

Pa meni je serija super. :) Danas sam kupio Daredevil 1. knjigu na hrvatskom, od Frank Millera. Izgleda ok. Samo sam prelistao, ali čini mi se da je po tome rađena 1. sezona. Ima i Sticka.  ;D
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #323 : 21.05.2016. 13:20:58 »
Da, to ti je origin story od Millera. The Man Without Fear. Poslao sam ti odgovor na ono  smileyNO1

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #324 : 22.07.2016. 10:34:03 »
Biće treće sezone..

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #325 : 22.07.2016. 12:22:33 »
Da, bice.

Izasao je tizer za Daredevila, Defenderse kao i trejleri za Luke Cagea i Iron Fista. Mogu da se nadju na netu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #326 : 29.07.2016. 00:00:17 »
Info sa skupa TCA:

Treća sezona Daredevila i druga sezona Jessice Jones emitovaće se u 2018. godini.

Za 2017. planirani su samo Iron Fist i The Defenders.

Netflix je spominjao mogućnost da "emituju" više od dve Marvelove serije, ali još uvek razmatraju taj predlog.


« Zadnja izmjena: 29.07.2016. 00:05:08 Goran88 »

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #327 : 09.09.2018. 08:39:19 »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #328 : 20.09.2018. 18:06:34 »
Nova sezona stiže 19. 10. 2018.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Marvel's Daredevil
« Odgovor #329 : 03.10.2018. 11:20:27 »
Mrzim lopatare i limune

Tags: