Autor Tema: Ekaterina  (Posjeta: 16284 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Ekaterina
« : 01.01.2015. 20:12:39 »

Opis:
Godina je 1745. Carica Elizabeta je neplodna te nema djece, a za nasljednika je imenovan njezin slaboumni nećak Petar Fedorovič. Ali što će biti sa zemljom ako je ostavi u njegovim rukama?
Elizabeta odluči oženiti nećaka za princezu Sofiju Frederiku, članicu osiromašene pruske obitelji; koja će u budućnosti biti poznata pod imenom Katarina II.; i sama odgajati njihovo dijete kako bi postalo dobar ruski car.
Princezu Sofiju u Petrogradu dočekaju mahom spletke i intrige, a i ona će sama praviti mnoge afere zbog svojih ljubavnih veza. Unatoč tome, Katarina II. se ubraja u velike vladare, koja je značajno proširila ruski utjecaj u Europi i svijetu.

Žanr: drama, povijesna
Kanal: Россия 1
Godina proizvodnje: 2014.
Glumci: Marina Aleksandrova, Aleksandr Yatsenko, Aleksandr Lazarev, Rinal Mukhametov, Maksim Kerin, Nikolay Kozak, Yuliya Aug, Vladimir Menshov, Vitaly Kravchenko, Valentina Talyzina

IMDb
TVDb
Wikipedia (ru)


Titlovi


« Zadnja izmjena: 02.01.2015. 11:12:07 maksi »
Mrzim lopatare i limune

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Ekaterina
« Odgovor #1 : 03.01.2015. 08:44:38 »
Ovo će se obavezno gledati, čim se nađe još malo slobodnog vremena. Jako podseća na Isabel.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline potkrovlje

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Ženski
Odg: Ekaterina
« Odgovor #2 : 06.01.2015. 21:51:53 »
Hvala za prevode.
 smileyNO1
Ko ima gliste nikad nije sam!

Offline dragedragica

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Ženski
Odg: Ekaterina
« Odgovor #3 : 07.01.2015. 09:33:51 »
Može li neko da mi posalje linkove. Hvala :rose:
Winners don’t make excuses when the other side plays the game

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Ekaterina
« Odgovor #4 : 07.01.2015. 17:24:11 »
Poslato..
iShare, noProfit


Offline belushi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • Ja još uvek nisam glasao!!!
Odg: Ekaterina
« Odgovor #5 : 18.01.2015. 12:37:34 »
Хвала уплоадеру на преводима. :naklon:

Offline Незгодна Домаћица

  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Ženski
Odg: Ekaterina
« Odgovor #6 : 23.01.2015. 15:46:39 »
Serija mi se mnogo dopada. Ipak, pitala bih dve stvari. Kada se pojavljuje prevod na sajtu za sledeću epizodu, da li postoji odredjeno vreme, neki dan u nedelji, ili "kad bude biće"? Pitam, zato što svakog dana proveravam da li je prevedena sledeća epizoda, a ne bih - kada bih znala da će prevod, recimo, biti postavljen u ponedeljak, onda bih u ponedeljak i pogledala.

Drugo, polovina prevoda se ne uklapa sa prevedenom epizodom, ide toliko daleko da mi se na poslednjoj dogodilo da svaku trećinu filma moram posebno da podešavam, ako sam prvu trećinu podesila - na drugoj odjednom zaostane, pa sredim drugu trećinu kad kod treće opet kasni. Ajde Jovo nanovo. O čemu se tu radi? Serija traje koliko traje, ima svoj ritam scena, nema reklama, nema prekida na filmu, ako sam namestila sam početak titla, zašto moram i u 20. minutu da nameštam, pa opet u 35? Da li bi bilo uputno kada bi prevodilac ostavio link sa kojeg je prevodio film?

Hvala u svakom slučaju na divnoj seriji.

Offline dzoni88

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: Ekaterina
« Odgovor #7 : 23.01.2015. 15:52:20 »
Takodje bi molio da mi neko posalje linkove unapred hvala

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Ekaterina
« Odgovor #8 : 23.01.2015. 20:04:38 »
Poslat ću vam Web-dl linkove.
Mrzim lopatare i limune

Offline Незгодна Домаћица

  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Ženski
Odg: Ekaterina
« Odgovor #9 : 24.01.2015. 08:42:55 »
Hvala lepo, ovo je bez greške  dobar-poso

Prvi put sam gledala seriju a da ništa nisam morala da podešavam  smileyNO1

Bilo bi dobro kada bi uz svaki prevod dobijali link za video  ;D

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Ekaterina
« Odgovor #10 : 24.01.2015. 20:07:15 »
Pa piše se za koju je verziju svaki prevod svake serije i ako ne možete naći uvek se možete obratiti nekom na PM ili u temi napisati.
iShare, noProfit


Offline Незгодна Домаћица

  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Ženski
Odg: Ekaterina
« Odgovor #11 : 25.01.2015. 00:47:51 »
Pa piše se za koju je verziju svaki prevod svake serije
Izvinjavam se, ali ja nigde ne videh, ili ne znam gde da gledam, ili sam, jednostavno, previdela. Nekolicinu prevoda sam skinula (i za druge serije i filmove) a nigde nisam videla za koju je verziju prevod.  :-[

PS. Nije loše znati da postojimo i mi koji ne vidimo i ne znamo da pronadjemo gde je to napisano za koju je verziju prevod, pa da onda to bude nekako istaknuto da ne bismo dosadjivali i smetali istim pitanjima, i tražili linkove.
« Zadnja izmjena: 25.01.2015. 00:53:05 Незгодна Домаћица »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Ekaterina
« Odgovor #12 : 25.01.2015. 01:06:06 »
Nisam mislio ništa loše sa mojim postom.. i kad uzimaš prevod il piše ovako nešto u većini slučajeva za svaku epizodu ponaosob 720p.HDTV.x264-KILLERS / 480p.HDTV.X264-KILLERS / HDTV.XviD-AFG / HDTV.XviD-FUM / 480p.HDTV.x264-mSD / 480p.HDTV.x264-MMKV
« Zadnja izmjena: 25.01.2015. 01:10:48 nenad.d »
iShare, noProfit


Offline Незгодна Домаћица

  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Ženski
Odg: Ekaterina
« Odgovor #13 : 25.01.2015. 11:34:31 »
Nisam mislio ništa loše sa mojim postom.. i kad uzimaš prevod il piše ovako nešto u većini slučajeva za svaku epizodu ponaosob 720p.HDTV.x264-KILLERS / 480p.HDTV.X264-KILLERS / HDTV.XviD-AFG / HDTV.XviD-FUM / 480p.HDTV.x264-mSD / 480p.HDTV.x264-MMKV
Ne, ne, nisam ni mislila da si nešto loše mislio, samo konstruktivno razmišljam naglas  :)  Nije mi jasno šta treba da radim sa linkovima čiji si primer ostavio? Gde se vide takvi linkovi? Izvini ali zaista razgovaraš sa potpunim analfabetom po pitanju linkova i prevoda. Do skoro sam gledala online filmove spakovane sa prevodom, pa nisam o linkovima i prevodima ni razmišljala, a onda sam rešila da unapredim način gledanja i od tada skidam prevode i nameštam ih na nekakve linkove koje nadjem na netu. Bude tu i odličnih snimaka pa se prevod uklopio savršeno, a često i ne bude tako. Meni bi jako odgovaralo da uz prevod stoji i link sa kojeg je prevodjeno, i ne samo meni, koliko sam čitala na forumu mnogi traže linkove.  :ne-zna

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Ekaterina
« Odgovor #14 : 26.01.2015. 01:54:13 »

Znači, tražiš neko WEB-DL izadnje...
I tako je kod svake serije koja je u doglednije vrijeme uploadana (čitaj titl). Znači, baciš oko prvo na ovaj dio, pa onda ideš da skineš epizodu/snimak prilagođen za to izdanje/verziju titla. I nema nikakve muke, oko prčkanja tajminga ;)
« Zadnja izmjena: 26.01.2015. 01:58:38 Red Dragon »

Offline Незгодна Домаћица

  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Ženski
Odg: Ekaterina
« Odgovor #15 : 26.01.2015. 11:56:10 »
Znači, tražiš neko WEB-DL izadnje...
I tako je kod svake serije koja je u doglednije vrijeme uploadana (čitaj titl). Znači, baciš oko prvo na ovaj dio, pa onda ideš da skineš epizodu/snimak prilagođen za to izdanje/verziju titla. I nema nikakve muke, oko prčkanja tajminga ;)
Dobro, sad mi je jasno gde i šta da gledam pre traženja linkova, medjutim, ovako izgleda u praksi, ovo je link koji sam dobila od prevodioca, kako da znam da je ovo WEB DL i gde to piše? Ako naidjem na sličan link na netu kako da znam da je to baš onaj koji mi treba?

//1fichier.com/?zogjhjxe76

Hvala ti na pomoći  :majstore

« Zadnja izmjena: 26.01.2015. 12:02:44 Незгодна Домаћица »

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Ekaterina
« Odgovor #16 : 26.01.2015. 12:05:33 »
Znači, tražiš neko WEB-DL izadnje...
I tako je kod svake serije koja je u doglednije vrijeme uploadana (čitaj titl). Znači, baciš oko prvo na ovaj dio, pa onda ideš da skineš epizodu/snimak prilagođen za to izdanje/verziju titla. I nema nikakve muke, oko prčkanja tajminga ;)
Dobro, sad mi je jasno gde i šta da gledam pre traženja linkova, medjutim, ovako izgleda u praksi, ovo je link koji sam dobila od prevodioca, kako da znam da je ovo WEB DL i gde to piše? Ako naidjem na sličan link na netu kako da znam da je to baš onaj koji mi treba?

htts://1fichier.com/?zogjhjxe76

Hvala ti na pomoći  :majstore
Hm, pa valjda bi prevodioc treba da ima odgovarajući snimak za svoj titl...
Mada, mislim da ipak piše :)


anyhow, to možeš riješit na najlakši mogući način, poči da skidaš torente. Po mogućnosti pokušaj da se domogneš nekog privatnog trackera, a može i sa ovih javnih oldpiratebay i ostalih...

Offline Незгодна Домаћица

  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Ženski
Odg: Ekaterina
« Odgovor #17 : 26.01.2015. 13:13:31 »
Meni je link od prevodioca bio odličan, otišla sam na dati link, skinula ga na svoj komp, dodala prevod i sve pod konac  :)

Nego, sad pričamo kako ću dalje, bez prevodioca, kako da prepoznam valjani link?

Odem na Gugl i ubacim ovo u pretraživanje:
Ekaterina - 01x07 - Episode 7 WEB-DL SR.rar   provjereno   uploader   
WEB-DLRip

... i šta mi izadje? Ništa  ;D
Razumeš? Kako da se domognem linka koji mi pasuje na prevod? Okej, videla sam da mi treba link u kojem piše (ili ne piše? šta je uopšte web dl?) web dl, ali gde i kako da ga nadjem?

Imam torent pa sam poskidala milion virusa i blokirala kompjuter. Ne umem, ne znam, skidam sve gde piše Ekaterina (samo navodim kao primer), pa šta sam skinula-skinula. Zato i kažem da bi mi link prevodioca najviše odgovarao.



Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Ekaterina
« Odgovor #18 : 26.01.2015. 13:16:10 »
Poslao sam ti linkove od svih epizoda sezone. To poskidaj. Vjerojatno će svi titlovi pasati za taj rip.
Mrzim lopatare i limune

Offline Незгодна Домаћица

  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Ženski
Odg: Ekaterina
« Odgovor #19 : 26.01.2015. 13:51:25 »
Znam, znam, tvoje linkove imam nameru da koristim do kraja serije, hvala ti puno  :) Nego, kako dalje, o tome malo debatujemo  ;D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Ekaterina
« Odgovor #20 : 26.01.2015. 14:01:31 »
Da ti pomognem. Ovo su najpoznatije ruske t0rrent stranice:
rutracker(.)org - trebaš se registrirati. sve je na ćirilici, ali možeš prevesti stranicu google translatorom.
rutor(.)org-  moraš ukucavati imena filmova na ćirilici, ne treba registracija
filmiki(.)arjlover(.)net - starije stvari. možeš skidati kako hoćeš: torr3nt, direktan link i e-mule.

A inače, za Ruse je često dovoljno upisati u google Ime filma BDRip/DVDRip/720p/XViD i naći ćeš nešto. Pošto se oni ne sekiraju previše za pirateriju.
« Zadnja izmjena: 26.01.2015. 14:23:50 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Ekaterina
« Odgovor #21 : 26.01.2015. 14:03:50 »
Meni je link od prevodioca bio odličan, otišla sam na dati link, skinula ga na svoj komp, dodala prevod i sve pod konac  :)

Nego, sad pričamo kako ću dalje, bez prevodioca, kako da prepoznam valjani link?

Odem na Gugl i ubacim ovo u pretraživanje:
Ekaterina - 01x07 - Episode 7 WEB-DL SR.rar   provjereno   uploader   
WEB-DLRip

... i šta mi izadje? Ništa  ;D
Razumeš? Kako da se domognem linka koji mi pasuje na prevod? Okej, videla sam da mi treba link u kojem piše (ili ne piše? šta je uopšte web dl?) web dl, ali gde i kako da ga nadjem?

Imam torent pa sam poskidala milion virusa i blokirala kompjuter. Ne umem, ne znam, skidam sve gde piše Ekaterina (samo navodim kao primer), pa šta sam skinula-skinula. Zato i kažem da bi mi link prevodioca najviše odgovarao.
Zato trebaš da se ubaciš na neki od privatnih trackera, tamo nema virusa. I ne postoji šansa da možeš povuć neki virus.

Citat:
Ekaterina - 01x07 - Episode 7 WEB-DL SR.rar   provjereno   uploader   
WEB-DLRip
Ne možeš ovako tražit... Al' ako već tražiš preko gugla onda kucaš kao što ti je limun rekao: Ekaterina Episode 7 WEB-DLRip ili neka druga verzija i lupiš enter. i moraće nešto izbacit, 100%.
« Zadnja izmjena: 26.01.2015. 14:06:03 Red Dragon »

Offline Незгодна Домаћица

  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Ženski
Odg: Ekaterina
« Odgovor #22 : 26.01.2015. 15:20:47 »
Hvala svima na pomoći, upotrebiću "stečeno znanje" prvom prilikom, ako mi uspe ok, ako ne uspe, skidaću i dalje kao do sada  :\)

Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
Odg: Ekaterina
« Odgovor #23 : 26.01.2015. 15:37:13 »
Juče sam odgledala prve dve epizode, verzija HDTV 1080i na novom 40'' TVu.
Prvih 15 minuta sam gledala ovako  :neverovatno: , ali otvorenih usta, zapanjena kvalitetom slike. Ja inače sve što mogu gledam u HD, ali ovo je stvarno...
Posle sam morala da vratim otpočetka da bih ispratila radnju. Dobra je serija. Neverovatno raskošno sve izgleda, valjda je istorijski tačno.
Jedini je problem što sad kad na istom TVu gledam program koji nije HD, sve mi očajno izgleda.   :(

Hvala na prevodima.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Ekaterina
« Odgovor #24 : 31.01.2015. 02:04:21 »
Da ti pomognem. Ovo su najpoznatije ruske t0rrent stranice:
rutracker(.)org - trebaš se registrirati. sve je na ćirilici, ali možeš prevesti stranicu google translatorom.
rutor(.)org-  moraš ukucavati imena filmova na ćirilici, ne treba registracija
filmiki(.)arjlover(.)net - starije stvari. možeš skidati kako hoćeš: torr3nt, direktan link i e-mule.

A inače, za Ruse je često dovoljno upisati u google Ime filma BDRip/DVDRip/720p/XViD i naći ćeš nešto. Pošto se oni ne sekiraju previše za pirateriju.

 smileyNO1
Hvala i od mene za ovaj info (makar, ako te ne mrzi da i meni ipak pošalješ linkove, bilo bi baš super).
Baš bih to gledala.  liz-liz
Kad se Rusi potrude, a čuh s raznih strana, pa i komentara na ovoj temi, da su se oko Katerine potrudili - onda to pravo valja.


Nego, onako usput, s određenom dozom nostalgije primijetih riječ "e-mule" u tekstu. I dobrano se iznenadih da to još uvijek postoji!  :neverovatno: :D Još samo fale Kazaa i dial-up za kompletan dojam.  ;D (jeb'ga, malo me prehitilo)
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline helenna27

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: Ekaterina
« Odgovor #25 : 07.02.2015. 13:54:11 »
Ovo cu definitivno poceti da gledam, hvala na prevodu :)

Offline wooshoo

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 223
  • Spol: Ženski
Odg: Ekaterina
« Odgovor #26 : 19.02.2015. 18:18:31 »
Baš me zanima kakva je serija. Zamoliću nekoga da mi pošalje linkove.
Neću se nastavljati na prethodno, sve je meni jasno kako koja oznaka i za šta je ali jednostavno ovu EKV ne mogu da pronađem  :neverovatno:

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Ekaterina
« Odgovor #27 : 19.02.2015. 22:05:35 »
rutracker izguglaj i povuci torrent..
iShare, noProfit


Offline Незгодна Домаћица

  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Ženski
Odg: Ekaterina
« Odgovor #28 : 30.03.2015. 03:56:30 »
Seriju sam odavno pogledala, ali nikako da se zahvalim prevodiocu na ažurnom i finom prevodu, pa to činim sa zakašnjenjem :)

Offline wooshoo

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 223
  • Spol: Ženski
Odg: Ekaterina
« Odgovor #29 : 31.03.2015. 23:13:42 »
Takođe, hvala za prevode.

P.S. očekivala sam više od serije... Mada, bazirala se na deo do krunisanja tako da je ok :)