Autor Tema: Musarañas (2014)  (Posjeta: 1674 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Musarañas (2014)
« : 16.12.2014. 17:44:24 »

Opis:
Smeštena u pedesete godine prošlog veka, priča prati dve sestre: Montse, koja pati od agorafobije i mlađu, Elizu, koje žive zatvorene u čudnom stanu u centru Madrida. Njihova majka je umrla na Elizinom porođaju, a njihov otac ih je napustio ne mogavši da ih izdržava, te je Montse protraćila mladost brinući se o mlađoj sestri zatvorena između četiri zida zbog svoje bolesti. Takva svakodnevica će se prekinuti kada Montse susretne lepog i neodgovornog komšiju Karlosa na stepeništu zgrade, koji će tražiti njenu pomoć pošto je prilikom pada slomio nogu. Njegov ulazak u njihov stan će okinuti niz mračnih događaja koji će uslediti nakon što na površinu izađe dugo taloženo ogorčenje u njihovim psihama...

Međunarodni naziv: Shrew's Nest
Žanr: drama, horor, triler
Zemlja: Španija
Jezik: španski
Trajanje: 95 min
Režija: Juanfer Andrés, Esteban Roel
Scenarij: Juanfer Andrés, Sofía Cuenca, Emma Tusell
Glumci: Macarena Gómez, Luis Tosar, Hugo Silva, Nadia de Santiago, Gracia Olayo, Silvia Alonso, Asier Etxeandia, Josean Pérez...

IMDb

« Zadnja izmjena: 16.12.2014. 20:34:37 faks86 »
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Musarañas (2014)
« Odgovor #1 : 21.10.2015. 22:29:13 »
Svidio mi se, pogotovo samo okruženje koje me podsjetilo na Del Torovu Đavolju kralježnicu.

Ovo je prvi film tih redatelja pa me zanima u kojem će im smjeru karijera ići.

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Musarañas (2014)
« Odgovor #2 : 22.10.2015. 00:26:14 »
Da... Dok sam gledao nisam se mogao oteti utisku da je nešto tu "već viđeno", dobro si primetio, to mi je upravo i bila asocijacija na taj Del Torov film
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd