Autor Tema: Ash vs Evil Dead  (Posjeta: 24289 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #30 : 02.11.2015. 03:29:25 »
Hail to the king, baby

Kao veliki fan originalne trilogije, znao sam da ovo ne može biti loše jer su se vratili i Cambell, i Raimi. Filmovi su vjerojatno najkultniji filmovi ikada. To su filmovi koji su postali što kultan film znači. Oni nisu bili mainstream kult kao je recimo film Jaws već su bili za određen dio ljudi, fanove horor trasha. Filmovi koji se ne shvaćaju ozbiljno, a opet imaju dušu, šarm i dovoljnu kvalitetu.

PLUS
+ praktični efekti, većinom. To je izdvajalo originalne filmove, a i općenito horore iz 70-ih i 80-ih. Praktični efekti će uvijek biti najbolji i nešto napravljeno sa kompjuterom ih ne može zamijeniti. Pitaju se neki zašto danas toliko redatelja žele CGI. O tome sam već pisao na nekim temama. CGI je brži, jeftiniji, ali ne i bolji. Rad sa maskama je zahtjevan posao za koji stvarno moraš biti talentiran, imati volje da napraviš nešto unikatno. Zato danas ima jako malo redatelja koji žele maske.
+ highlight epizode je definitivno pojavljivanje pravog Asha. Prvih pola sata onaj Ash iz prvog Evil Deada, bojažljiv i ne želi si priznat da je on taj, da je on izabran. Ali kad je shvatio tko je, pretvorio se u onoj Asha iz drugoj i trećeg (Army of Darkness) dijela. Sve je tu, odjeća, oružja i one-lineri.
+ Pablo mi je odmah legao i bit će mu dobar sidekick. Vjerujem da će dobiti iskustvo i u jednom trenutku postati pravi borac.
+ Deaditesi su se vratili na najbolji mogući način. Samo iz prve epizode ne znam koji mi je bio najbolji. Ona ženska u kući ili baba na kraju. I oni posjeduju jako zabavan humor, čudno napadaju i nezaustavljivi su osim ako im ne odrubiš glavu, ali i onda mogu oživjeti kao ona mrtva balerina iz filmova  rofl rofl
+ flashbackovi su me emocionalno ubili. Naracija uz Asha, video iz Evil Dead filmova. Knedla u grlu. Nisu mogli prikazati nešto iz Army of Darkness niti se referirati jer Starz nema prava na treći film pa već neki misle da se sa tim canonom neće baviti, ali budemo vidjeli jer je Raimi stavio suptilne reference u prvu epizodu. Samo zamijenio neka imena.
+ atmosfera je odlična. Pogotovo u kući ili kad tek zlo dolazi.
+ režija perfekcija što ne čudi kad je Raimi u pitanju. Mnogi to ne znaju, ali Evil Dead filmovi su inovativni po samom pristupu priče i kako je Raimi neke scene režirao. U filmovima ako se sjećate oni prikazi zla kako dolazi kroz šumu ili kad lovi Asha kroz kuću, to nikad dotad nije viđeno. Nitko tako nešto nije snimio na taj način. U prvoj epizodi vidimo to zlo tamo kod dućana kad napada na parkiralištu ili u prikolici oni brzi kadrovi.
+ humor naravno, gore, uglavnom za početak dobar splatterfest.
+ Lucy Lawless viđena na trenutak. Zanima me njezina uloga. Možda Xena  rofl rofl serija koju je isto Raimi stvorio.

MINUS
- užasan CGI u nekim scenama, baš ne tako lijepo za gledat
- Sam Raimi ne režira ostale epizode. To može biti potencijalni minus jer Cambell i Raimi se znaju preko 30 godina i to što oni imaju je stvarno posebno. Dovoljno je samo da se pogledaju, znaju sve. Nestrpljiv sam za drugu epizodu.
- Kelly mi baš nije sjela, ali tek je prva epizoda.

Sad, najveća želja mi je vidjeti Kandarian demona u punoj formi. Deaditesi su u ovom slučaju ljudi koji su opsjednuti od strane Kandarian Demona. Drugi naziv je i The Evil Dead. Vidjelo smo ga na kraju drugog dijela kad dođe ono jedno ogromno čudovište. Može biti ranjen, i to je jedna od pravih formi. Nadam se da ćemo i vidjeti one ljude šišmiše što je treća faza Deaditesa.

« Zadnja izmjena: 02.11.2015. 03:33:35 Mulder »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Ash vs Evil Dead - s01e01 - El Jefe
« Odgovor #31 : 02.11.2015. 12:17:01 »
Odlično i zabavno otvaranje, ima jakih one-linera. Najbolja su Ashova upucavanja kokama kao i razlog pojavljivanja zla. rofl Trojac mi se dopada, zanimljiva ekipa. Vjerojatno će oni biti zajedno cijelu sezonu. Ne sviđaju mi se loši CGI-efekti u onim scenama kad eksplodira glava. Ako će ga previše koristiti, to će srozati kvalitetu serije.
« Zadnja izmjena: 02.11.2015. 12:53:52 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #32 : 02.11.2015. 13:09:25 »
meni je prejaka bila ona scena sa lutkom, ahhahaahhaha! bice ovo dobro, taman nista nijesam imao gledat.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #33 : 04.11.2015. 00:53:26 »
Promo druge epizode.

Mrzim lopatare i limune

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #34 : 07.11.2015. 15:54:40 »
Pojavila se druga ep... ali ja cu ipak da gledam sutra... danas neki filmovi su rezervisani  rofl
« Zadnja izmjena: 07.11.2015. 20:51:50 groznim84 »

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #35 : 09.11.2015. 09:23:42 »
Druga vrhunska... minus je sto traje samo 30min... taman sam se zagrejao a ono kraj :D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Ash vs Evil Dead - s01e02 - Bait
« Odgovor #36 : 12.11.2015. 09:59:12 »
Druga jednako zabavna kao prva. Nekoliko jakih scena.
Spoiler for Hiden:
Ash sumnja da Kellyna majka mrtvac, ali ne može ništa. Pa je na kraju opali šakom. :)


Promo za s01e03

« Zadnja izmjena: 12.11.2015. 10:01:05 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #37 : 15.11.2015. 17:27:21 »
Pogledana druga  :)

Kelly mi je i dalje dosta slab lik, ali ipak se ovo gleda radi Brucea. Drži seriju na odličnoj zabavi. Večera prošla odlično  ;D Raimi je bolje režirao prvu epizodu, ali nije ova loše režirana. Baš me zanima kakva će biti treća i nadam se nekim novim hibridnim čudovištima.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #38 : 16.11.2015. 08:07:36 »
Pogledana treca isto odlicna, mozda malcice slabija od predhodnih... ali Ashove izvale sve to poprave...  rofl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #39 : 19.11.2015. 22:17:18 »
Pogledana treća  :)

Ma najbolja epizoda dosad. Obožavam vidjeti ovakve demone, a ne kao u Supernaturalu gdje su im demoni uvijek u ljudskom obliku. To mi odmah pokvari čitav doživljaj atmosfere i tog nekog šarma. Ovdje vidimo demone u punoj formi i kako je jebeno napravljen. Podsjetio me na Mewtoa iz Pokemona  rofl rofl rofl rofl rofl pogotovo kad sam vidio da ima nekakvu telepatiju i onako sa prstima sve baca hahahahha. A tek kako se brzo teleportira. Ma jebeno. Old school demon i horor. Napokon tako nešto na televiziji.

Pablo mi je sve bolji, a Ash i dalje briljira. Njihov pozdrav kao oni iz A je to  rofl rofl

Ponadao sam se nekakvim stvorenjima, sad sam ga dobio. Nadam se da će ih još biti. Volio bih vidjeti one hibride iz Army of Darkness, ali sam napisao nakon pilota da nažalost Raimi nema prava na taj film jer pripada drugoj kući iako ga je on radio. Rekao je da će se za drugu sezonu potruditi da otkupi ta prava jer je Army of Darkness canon vrlo važan. Pogotovo taj dio dark ages i cijela ta mitologija.

Ako nekoga zanima demonologija kao mene, preporuke za ove knjige: The Encyclopedia of Demons and Demonology (napisana 2009., ali u old school štihu sa brdo slika i demona te njihove seksualne naravi), Goetia (nešto najkultnije o anđelima i demonima. Sve što nađete, samo tražite pod tim nazivom) i ovo je dobro https://www.youtube.com/watch?v=Najj6z5jhGg

Jedva čekam četvrtu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #40 : 20.11.2015. 01:19:03 »
Hvala ti na ovom omažu pokemonima, i to Mewtwou  drinks drinks drinks


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Ash vs Evil Dead s01e03
« Odgovor #41 : 23.11.2015. 09:25:21 »
Zanimljiva epizoda. Kraj je cliffhanger
Spoiler for Hiden:
, baš me zanima kako će se izvući

Pogledana treca isto odlicna, mozda malcice slabija od predhodnih... ali Ashove izvale sve to poprave...  rofl
Najjače mi je bilo ono u prvoj epizodi kako bari žene. :)
Mrzim lopatare i limune

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #42 : 23.11.2015. 10:34:32 »
hahahaha da vrhunski... rofl
Pogledao i cetvrtu Ash ne prestaje sa dobrim odvalama... totalno je neozbiljan  rofl
Dobra epizoda zakuvava se polako...

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Ash vs Evil Dead s01e04
« Odgovor #43 : 26.11.2015. 09:56:16 »
Dobra epizoda. Stric mi je zanimljiv lik, bilo bi dobro da se pojavi još koji put. Vidjet ćemo što će biti s onom koja ga progoni, i ona je opak borac.
Mrzim lopatare i limune

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Ash vs Evil Dead s01e04
« Odgovor #44 : 26.11.2015. 11:01:53 »
Dobra epizoda. Stric mi je zanimljiv lik, bilo bi dobro da se pojavi još koji put. Vidjet ćemo što će biti s onom koja ga progoni, i ona je opak borac.
da to ce biti zanimljivo.
Spoiler for Hiden:
pogotovo kada je izvadila iz gepeka njegovu ruku...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #45 : 01.12.2015. 00:14:19 »
Pogledana četvrta i peta  :)

Dobre i jebeno amtosferične epizode. Uvijek volim stvari o Brujama i sličnim temama. Pablo mi je postalo dosta simpa lik, a scena kad na kraju 5. odlazi onako uz muziku, a sve oko njega se zapali je odlična. Ash u 4. epizodi me podsjetio na Asha iz Army of Darkness. Takvih tripčina je dosta bilo u tom zadnjem filmu. Dobre dvije epizode na jednom mjestu, sad ćemo vidjet dokud će nas dogurat preostale epizode. Volio bih da nas odvedu negdje u šumu. Koliba recimo  ;D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Ash vs Evil Dead - s01e05 - The Host
« Odgovor #46 : 01.12.2015. 08:45:02 »
Zabavna epizoda poput ostalih, Ash cijelu sezonu upada u g0vna i izvlači se iz njih. Možda ne bi ni bilo serije da je umjesto njega netko inteligentniji :).
Spoiler for Hiden:
Ne dopada mi se što je rasplet ove epizode patetika. Radije da je Kelly stradala, ili Pablo koji bi se žrtvovao za nju. A ne da se svi izvuku.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #47 : 09.12.2015. 03:43:13 »
Pogledana šesta  :)

Dobra epizoda i spomenuta je koliba

Tooo želim vidjeti. Nadam se da će već  usedmoj doći i zadržati se do kraja prve sezone.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Ash vs Evil Dead - s01e06 - The Killer of Killers
« Odgovor #48 : 09.12.2015. 09:06:07 »
Zanimljiv preokret u šestoj.
Spoiler for Hiden:
Čudna situacija s Ruby. Iznenada se pojavila i iznenada je nestala. Sad će se vjerojatno udružiti sa silama zla, jer njen najbitniji i zakleti neprijatelj je Ash.    
Amanda Fisher je promijenila stranu. Ash je rekao da mora u kolibu gdje je sve počelo; to će biti zabavno. Vjerojatno će barem dvoje od njih izgubiti glavu u njoj. Bit će napeto.
Mrzim lopatare i limune

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #49 : 14.12.2015. 09:01:58 »
Pogledana 7ma mozda najslabija do sada, ali Ash se i dalje negasi na par njegovih izvala sam se pokidao  rofl

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Ash vs Evil Dead - s01e07 - Fire in the Hole
« Odgovor #50 : 17.12.2015. 09:19:14 »
Dobra epizoda.
Spoiler for Hiden:
Najjača scena kad Pablo poludi i počne mlatiti mrtvaca:).

Iduća je vjerojatno u kolibi. Zove se Ashes to Ashes, moglo bi biti klaonice. Nisam očekivao od Asha da će se ponijeti časno, ostaviti prijatelje i otići sam u kolibu. Ali oni će vjerojatno naći put do njega. Ruby Knowby će im, uz demone, biti problem. Malo su je retardirano oživjeli.
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Ash vs Evil Dead - s01e08 - Ashes to Ashes
« Odgovor #51 : 25.12.2015. 21:25:37 »
Spoiler for Hiden:
Najjača stvar u epizodi - borba dobrog protiv lošeg Asha.
Pogibe još jedan važan lik, šteta.
Baš me zanima što će biti s Ruby Knowby.
Mrzim lopatare i limune

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Ash vs Evil Dead - s01e08 - Ashes to Ashes
« Odgovor #52 : 25.12.2015. 21:37:43 »
Spoiler for Hiden:
Najjača stvar u epizodi - borba dobrog protiv lošeg Asha.
Pogibe još jedan važan lik, šteta.
Baš me zanima što će biti s Ruby Knowby.
Spoiler for Hiden:
da steta za crnkinju bas je bila hot :D

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #53 : 25.12.2015. 22:16:55 »
ovo je odlicno.. jos samo dve epizode..  :(

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #54 : 26.12.2015. 15:31:22 »
Spoiler for Hiden:
Najjača stvar u epizodi - borba dobrog protiv lošeg Asha.
Pogibe još jedan važan lik, šteta.
Baš me zanima što će biti s Ruby Knowby.
Spoiler for Hiden:
da steta za crnkinju bas je bila hot :D
Spoiler for Hiden:
Imam osjećaj da ćemo je još viđati u ružnijem obliku. :)
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Ash vs Evil Dead - s01e09 - Bound in the Flesh
« Odgovor #55 : 28.12.2015. 14:46:04 »
Dosad najzanimljivija epizoda, Ruby Knowby pokazala svoje tajne planove. Uglavnom, cijela serija se temelji na Ashovom debilizmu i zato upada u govna. Tako i u ovoj epizodi. :)
Mrzim lopatare i limune

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #56 : 04.01.2016. 10:04:02 »
Pogledao sinoc finale sezone, odlicna ep toliko sam se smejao da nisam ni mogao da ispratim sve Ashove izvale... mozda pogledam danas opet na miru hahahha...
Ne znam jel cuo neko jer obnovljena za drugu sezonu?

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #57 : 04.01.2016. 10:50:20 »
Jeste..

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #58 : 04.01.2016. 11:08:08 »
Jeste..
Vrhunski bice jos smeha :D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Ash vs Evil Dead
« Odgovor #59 : 05.01.2016. 16:53:40 »
Ja sam se jedino smijao kad je svog saveznika Paola nazvao Pedro. :)
Solidno finale, moglo je i bolje. Očito imaju ograničen budžet i ne mogu nam prikazati sile tame.
Mrzim lopatare i limune