Autor Tema: The Changeling (1980)  (Posjeta: 1312 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
The Changeling (1980)
« : 08.11.2014. 23:56:23 »

Opis:
Nakon prometne nesreće u kojoj mu pogibaju žena i kći, kompozitor John Russell (George C. Scott) shrvan tugom na nagovor prijatelja iznajmljuje staru kuću. No John nije svjestan da nije sam u kući.
Čovjek (George C. Scott) čija je obitelj stradala u prometnoj nesreći povlači se u usamljenu kuću u planini i tu mu se počinje događati niz misterioznih događaja koji su povezani s prošlošću kuće i bivšim vlasnicima.

Izvor: MojTV

Žanr: horor, misterija
Zemlja: Kanada
Jezik: engleski
Trajanje: 107 min
Režija: Peter Medak
Scenarij: Russell Hunter, William Gray, Diana Maddox
Glumci: George C. Scott, Trish Van Devere, Melvyn Douglas, Jean Marsh, John Colicos, Barry Morse, Madeleine Sherwood, Helen Burns, Frances Hyland, Ruth Springford...

IMDb

« Zadnja izmjena: 10.11.2014. 11:39:47 faks86 »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Changeling (1980)
« Odgovor #1 : 22.02.2015. 14:33:16 »
Odlični George C. Scott u jednom od boljih ghost horora. To su bila vremena kad duhove nisu prikazivali prenapadno već baš kako treba. Zadnji put kad sam gledao sam se tak usrao jer sam baš u vrijeme kad su dolazile strašne scene (one sa onom babom) ležao, i čuo zvukove u kući kao da dolaze sa tavana. Smrzo sam se i nastavio gledat. Samo da je više takvih osjećaja.


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Changeling (1980)
« Odgovor #2 : 03.11.2015. 21:22:10 »
Zanimljivo mi je to što je mi je ovo jedna od bolje postignutih hororskih atmosfera, ali ipak nije bilo toliko strašnih trenutaka i nijedan veliki jump-scare. George C. Scott mi je odličan, već sam ga ove godine gledao u jednom filmu i bio je jednako karizmatičan pojavom. Ima nekoliko vrhunskih scena; najbolji su svršetak i seansa, ali sve ostale su isto poslužile svojoj svrsi da grade napetost. Preporuka.
Mrzim lopatare i limune