Autor Tema: Robinson Crusoë (2003)  (Posjeta: 1401 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lemonzoo

• Glavni lopatar
  • Novi član
  • *
  • Spol: Ženski
  • Debeo sam i volim lopatu
    • let's chat
Robinson Crusoë (2003)
« : 05.11.2014. 19:09:53 »

Opis:
Mini serija u dva nastavka rađena prema književnom klasiku Daniela Defoea. Dobro poznata priča o čovjeku koji nakon brodoloma završi na pustom ostrvu, prevazilazeći samoću i težinu života u divljini. On pronalazi domoroca kojega naziva Petko. U centru ove adaptacije romana Daniela Defoea je blistava borba pameti između Robinsona i Petka. Sa suptilnim pristupom prirodi, Petko se svojim paganskim pogledima i vjerovanjima suprotstavlja Robinsonu, prikazujući svoje poglede jednako validnim kao što su pogledi i vjerovanja njegovog savremenog i civilizovanog prijatelja. Kada Robinson svoga suputnika nazove pravim imenom, Itaua, i kada učestvuje u Itauinom plesu domorodačkim bogovima, Robinson počinje shvatati neophodnost bratske ljubavi i razumijevanja.

Izvor: TvProfil

Žanr: avantura, drama
Godina proizvodnje: 2003.
Glumci: Pierre Richard, Nicolas Cazalé, Jean-Claude Leguay, Marie Béraud, Michel Perron, Aurora Basnuevo, Ulyk Anello, Jean-Bernard Côté, Jennifer Lauret, Michael Rudder

IMDb
Wikipedia (fr)

Titlovi

« Zadnja izmjena: 19.11.2014. 14:01:01 MilanRS »
Želim ostati upamćen kao najveći lopatar

"Ne pitajte što lopata može učiniti za vas, već što vi možete učiniti s lopatom." - Bucko Lopatar

Neznalica jednom, neznalica uvijek... ljemonzo

Offline lemonzoo

• Glavni lopatar
  • Novi član
  • *
  • Spol: Ženski
  • Debeo sam i volim lopatu
    • let's chat
Odg: Robinson Crusoë (2003)
« Odgovor #1 : 19.11.2014. 11:01:47 »
Postavljeni titlovi. Roman sam zadnji put davno čitao, ali koliko se sjećam, ovo je najbliže knjizi. Skoro sve je isto.
Želim ostati upamćen kao najveći lopatar

"Ne pitajte što lopata može učiniti za vas, već što vi možete učiniti s lopatom." - Bucko Lopatar

Neznalica jednom, neznalica uvijek... ljemonzo