Autor Tema: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?  (Posjeta: 8793 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« : 04.01.2009. 22:29:10 »
Već nekoliko dana razmišljam hoću li pokrenuti ovu temu ili ne. Prevagnulo je to što sam maloprije pročitao komentar od "ek" da je svojim očima vidio na DVD-u, kojeg je uzeo iz videoteke, u potpisu link na PO. Radi se o seriji Veronica Mars.

Međutim, ja sam vidio nešto možda još gore. Za novu godinu je OBN prikazivao 2 filma, "Mr. & Mrs. Smith" i ovaj novi Rambo 4 "John Rambo". Naravno, filmovi su prikazani poslije ponoći da što više prikriju svoj lopovluk. Kao prvo, kvaliteta snimka oba filma je bila očajna, pogotovo prvog filma, dok je Rambo bio nešto malo bolji. Iz aviona se vidjelo po kockicama i mrljama u pozadinskim slikama da su oba filma u stvari divx, odnosno skinuti DVDRip-ovi sa interneta. U oba filma je upotrijebljen titl od famoznog -- XXL -- koji inače po svim videotekama u BiH plasira piratske DVD-ove. Taj tip je iz Srbije, jer su mu titlovi na ekavici. Trebam li vam spominjati da od CAM i TS snimaka pravi DVD-ove i takve ih prodaje videotekama po BiH. Na tim snimcima su prevodi očajni, a kada izađe DVDRip, on skine tuđi prevod i stavi svoj potpis.

E sa takvim titlovima i kvalitetom su išli filmovi na OBN-u. OBN je televizija koja svoj program, pored kablovske mreže, prikazuje i na čak 3 satelita. Na 16 stepeni istočno i 1 zapadno im je signal kodiran, dok je na Amosu na 4 stepena zapadno FTA (Free To All), dakle nekodirano. Na sva tri satelita im je slika u rezoluciji 704X576, a to je okarakterisano kao DVD/SVCD rezolucija. Ali ni to im nije pomoglo da sakriju divx snimak. Čak su se Ramba usudili prikazati sa engleskim titlovima nalijepljenim na sliku u scenama gdje Burmanci pričaju svojim jezikom. Šlag na tortu je naravno titl na srpskom jeziku na ekavici. I sad vi meni recite je li to normalno? Svaka čast svima na vlasti, svim ministrima i agencijama u BiH koje bi trebale ovo sprečavati, dokle su nas doveli. Ovo je ono ušćuhlo dno dna. Narode, sada javno potvrđujem i objavljujem da je piratizam i lopovluk u BiH postao javan i bez srama se pokazuje svima. Ne samo u BiH, nego i putem satelita cijeloj Evropi. I želim vam svima reći da me je sram i stidim se što u mojoj državi postoji takva TV kuća.

Još žalosnije za sve nas je to što je Rambo 4 taj isti dan prikazan na hrvatskoj Nova TV. Prikazan je u normalnom terminu naveče od 22:00 sati. Ali na Nova se lijepo vidjelo da su ljudi kupili original DVD i prikazali film. Normalno preveden na hrvatski jezik i u DVD kvaliteti slike i AC3 2.1 zvuk. I bez nalijepljenog titla na engleskom kada Burmanci pričaju.

Ovaj post ću završiti stihovima Đorđa Balaševića:

Putuj Evropo i pošalji nam malo peciva.
Nama je dobro - sreća jedna neizreciva.
Putuj planeto, ovde se vrag priziva.
Nama je lepo. Slika jedna neopisiva.
Putuj Evropo, nemoj više čekati na nas.
Ne pitaj mnogo, dospećeš i ti na rđav glas.
Putuj planeto, super smo se družili.
Nama je lepo, taman kako smo zaslužili.


POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #1 : 04.01.2009. 22:34:41 »
No comment, samo LOL LOL LOL.

simac

  • Gost
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #2 : 04.01.2009. 22:37:22 »
 rofl rofl rofl

Još žalosnije za sve nas je to što je Rambo 4 taj isti dan prikazan na hrvatskoj Nova TV. Prikazan je u normalnom terminu naveče od 22:00 sati. Ali na Nova se lijepo vidjelo da su ljudi kupili original DVD i prikazali film. Normalno preveden na hrvatski jezik i u DVD kvaliteti slike i AC3 2.1 zvuk. I bez nalijepljenog titla na engleskom kada Burmanci pričaju.

E u nas se to nikad nije dogodilo, sve po pravilu ide...

Offline Jablan

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 996
  • Spol: Muški
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #3 : 04.01.2009. 22:41:56 »
ja baš u zagrebu imam kablovsku i primam obn, i iskreno pitao sam se par puta otkud na nekim filmovima malo mutna slika, ali mislio sam da je do tv-a koji imam, već je malo u godinama.

istina, sramota

Offline mrki

  • Novi član
  • *
  • Postova: 36
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #4 : 04.01.2009. 23:16:36 »
@Nimla

Sramota :(

Nego, gde ti kupujes serije za koje koristis prevode sa PO i serije koje prevodis?

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #5 : 04.01.2009. 23:21:32 »
Ne kupuje, nego skida sa neta.

Offline PrisonMilan

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • PrisonBreak Fan
    • Prijevodi On-Line
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #6 : 04.01.2009. 23:23:38 »
Jao, pa to je hteo i da mu kaže, jer ovaj govori sve ljudi skidaju sa neta pa prodaju, pa onda on njega pita gde ti kupuješ, i ovaj je trebao reći da skida sa neta (što si ti rekao), i onda bi ovaj trebao da skonta da i on to ne legalno radi. Al dobro, to za privatne svrhe, ali da to neko pusti u medije, e to je već sramota...

Offline deejaysale

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #7 : 05.01.2009. 16:46:43 »
Hmmm,baš me malo čudi to za Ramba jer ako sam dobro upoznat,vlasnici OBN-a i NOVE TV su isti ljudi ili barem u djelovima vlasničke strukture pa mi je logično ako je Rambo kupljen za NOVU da ga se kupi i za OBN,ali to je samo neka moja pretpostavka pa eto...
www.facebook.com/deejaysale4love
www.deejaysale4love.com
Besplatno downloadanje mojih promo mixeva

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #8 : 05.01.2009. 21:12:14 »
@Nimla
Nego, gde ti kupujes serije za koje koristis prevode sa PO i serije koje prevodis?

Ja sve serije downloadiram sa interneta, a u zadnje vrijeme samo od po 99 MB u mkv formatu. Niti kupujem niti prodajem, a prevodim iz svog ćeifa i za raju. Svoje titlove stavljam ovdje svima na raspolaganje i ne naplaćujem ih.

Ali to je moja privatna stvar i nema veze sa javnom televizijom niti sa autorskim pravima koja oni očigledno krše naveliko.

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Goya

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 463
  • Spol: Muški
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #9 : 07.01.2009. 14:37:30 »
 rofl rofl rofl rofl Pa u Crnoj Gori Tv Teuta Ulcinj davala Prison Break i to u koraku sa FOX-om  rofl rofl rofl rofl rofl rofl
Sta kazete na ovo  ;D A i najzadnji filmski hitovi  ;D

Offline PrisonMilan

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • PrisonBreak Fan
    • Prijevodi On-Line
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #10 : 24.01.2009. 19:37:51 »
Kada to....??
To je nemoguće...

Offline ndma11

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 292
  • Spol: Muški
  • http://www.tribe-balkan.co.nr/
    • TRIBE BALKAN!!!
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #11 : 24.01.2009. 23:01:29 »
Mislim da je i kod nas u Srbiji televizija (valjda se zove) Duga, ili nešto tako, puštala najnovije svetske hitove (i filmove i serije), video sam i da su puštali simpsonove, ne znam odakle im prevod, ali pretpostavljam da je odavde... Ko hvata ovu televiziju, neka napiše nešto, ako zna... Moja kablovski operater ne emituje ovu televiziju, ali sam imao prilike da je gledam...

What I'm Listening Now!!!

My last.fm page

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #12 : 24.01.2009. 23:47:09 »
Ne znam koliko se ko seca iz Srbije, za vreme demonstracija protiv slobe i kad god su bile najavljene neke demonstracije na televiziji Politika je isao neki najnoviji film. Tacnije nije isao jedan, vec celodnevni maraton...

Offline Boriša94

  • Novi član
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
  • PrisonBreak Fan
    • Prijevodi On-Line
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #13 : 25.01.2009. 00:14:31 »
Nzm, jel to, al ja sam jednom uhvatio neki film na tom programu (imam DreamBox).
Bilo kako bilo, titl i kvaliteta slike su bili nisko-razredne klase.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #14 : 25.01.2009. 00:21:57 »
I ovi su bili, koliko se secam to su bile CAM verzije. Inace to je bilo u 2000. godini.

Offline ndma11

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 292
  • Spol: Muški
  • http://www.tribe-balkan.co.nr/
    • TRIBE BALKAN!!!
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #15 : 25.01.2009. 00:37:37 »
E, da baš sam hteo i POLITIKU da spomenem... I još nekih televizija je bilo, ali ne mogu da se setim...

What I'm Listening Now!!!

My last.fm page

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #16 : 24.02.2009. 23:42:02 »
ja sam svojevremeno radio na jednoj lokalnoj tv ovde u nišu... rokali smo divx-e kao sumanuti, a i serije sa sky one sam prevodio montirao i one su se emitovale...

eee to su bila zlatna vremena anarhije, a sad nam dođe ova demokratija i sve nas razjebaše  ;)

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #17 : 19.06.2009. 23:42:41 »
Evo, upravo na ART TV ide film "It happened One Night"  sa mojim titlom, majku im lopovsku!
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #18 : 20.06.2009. 00:12:48 »
Možda će te potpisati :)
Pozovi redakciju i reci im svoj broj telefona.
Oni se sada muče da saznaju tvoje podatke kako biti uplatili novac. ;)

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #19 : 20.06.2009. 00:30:30 »
Ne potpisaše me, na moje veliko iznenađenje!  :)
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline slowrun

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #20 : 20.06.2009. 17:08:36 »
A vidi, i ja da radim prevode za televiziju pogledao bih da li ima predvoda na netu, ako ima odlgedao ga i ako je dobar moj posao je uradjen :)

In my body, where the shame gland SHOULD be, there's a second AWESOME gland.
True story

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #21 : 20.06.2009. 17:15:09 »
Kao što ljudi rade seminarske, magistarske ili ne daj Bože, doktorske radove.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?
« Odgovor #22 : 20.06.2009. 17:16:48 »
A vidi, i ja da radim prevode za televiziju pogledao bih da li ima predvoda na netu, ako ima odlgedao ga i ako je dobar moj posao je uradjen :)

I ja bih, ali bih ga malo doradio, pogledao da li ima neka greška u kucanju, preformulisao neke dijaloge. Titl sam davno radio i ne znam da li bih ga prepoznao, ali mi je pažnju privukla greška u kucanju koja je stajala i kod mene u fajlu. Inače, nije im prvi put. Drpili su mi i titl za "The 39 steps".
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Tags: