Autor Tema: The Expanse  (Posjeta: 60919 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #240 : 24.12.2020. 03:16:57 »
Nisam ocekivao da...
Spoiler for Hiden:
...ce Fred Johnson da strada

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #241 : 24.12.2020. 03:26:25 »
Nisam ni ja...

Spoiler for Hiden:
Pogotovo jer je u knjigama (još) živ. Ali izgleda su odlučili da Bik preuzme ostatak njegove priče zasad. Pošto je Bik iz knjige poginuo u knjizi 3 na kraju. A u seriji ga nije bilo (veći dio je preuzela Drummer). Inače, meni jedan od najdražih likova u svim knjigama Prostranstva.
Žao mi je što neće biti Freda, pošto mislim da je Chad odglumio fenomenalno. Jedino što mi se kod njega manje sviđalo je ono kratko pojavljivanje u sezoni 4.

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #242 : 24.12.2020. 06:00:13 »
Eto i moje varijante prijevoda 4. epizode...
Dosad najbolja u (predobroj) sezoni...   :)

Jedna mala digresija, a što ne kompletirati prethodnu sezonu? Već se ovde prave prevodi po dva za ovu...

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #243 : 24.12.2020. 10:56:42 »
Eto i moje varijante prijevoda 4. epizode...
Dosad najbolja u (predobroj) sezoni...   :)

Jedna mala digresija, a što ne kompletirati prethodnu sezonu? Već se ovde prave prevodi po dva za ovu...
Bit će i to, valjda...
Meni je trenutno zanimljivije raditi ovu sezonu.
A nemam veze s tim drugim prijevodom. Tako da... šta da ti kažem? :)

Nadam se samo da se moj prijevod generalno smatra korisnim i da ga bar neko koristi. Sve ostalo ne bih rekao da je za diskusije.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #244 : 24.12.2020. 15:05:31 »
Nisam ni ja...

Spoiler for Hiden:
Pogotovo jer je u knjigama (još) živ. Ali izgleda su odlučili da Bik preuzme ostatak njegove priče zasad. Pošto je Bik iz knjige poginuo u knjizi 3 na kraju. A u seriji ga nije bilo (veći dio je preuzela Drummer). Inače, meni jedan od najdražih likova u svim knjigama Prostranstva.
Žao mi je što neće biti Freda, pošto mislim da je Chad odglumio fenomenalno. Jedino što mi se kod njega manje sviđalo je ono kratko pojavljivanje u sezoni 4.

Spoiler for Hiden:
Mislim da je za seriju i bolje ovako. Meni je ona njegova smrt od srcanog udara bila totalno bezvze. Babylon's Ashes mi je generalno bila sranje...

S obzirom da planiraju samo 6 sezona, cini mi se da se Duarte nece ni pominjati nego da ce ovaj Sauveterre biti glavni zlikovac na Marsu.


Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #245 : 24.12.2020. 15:24:05 »
Nisam ni ja...

Spoiler for Hiden:
Pogotovo jer je u knjigama (još) živ. Ali izgleda su odlučili da Bik preuzme ostatak njegove priče zasad. Pošto je Bik iz knjige poginuo u knjizi 3 na kraju. A u seriji ga nije bilo (veći dio je preuzela Drummer). Inače, meni jedan od najdražih likova u svim knjigama Prostranstva.
Žao mi je što neće biti Freda, pošto mislim da je Chad odglumio fenomenalno. Jedino što mi se kod njega manje sviđalo je ono kratko pojavljivanje u sezoni 4.

Spoiler for Hiden:
Mislim da je za seriju i bolje ovako. Meni je ona njegova smrt od srcanog udara bila totalno bezvze. Babylon's Ashes mi je generalno bila sranje...
S obzirom da planiraju samo 6 sezona, cini mi se da se Duarte nece ni pominjati nego da ce ovaj Sauveterre biti glavni zlikovac na Marsu.
Rekli su da će radnja serije završiti s knjigom 6.
Ali da to nije sve. Da je ovo samo pauza. S obzirom na vremensku razlku između knjige 6 i 7 to i ima smisla.
A možda smisle i neki zanimljiv spin-off da popune prazninu dok ne nastave (bilo filmom, bilo serijom).

Spoiler for Hiden:
Moguće da će ga prikazati, a moguće i da ne. Vjerovatno su i sami razmišljali šta je bolje. Mislim, ne mora baš Duarte biti glavni - mada hoće vjerovatno, jer evo vratili su i Cortazara. Sauveterre je svakako pri vrhu svega. Vidjet ćemo.
Meni je dobro što nije sve isto. Tako imaš razlog i za gledanje serije i čitanje knjiga.
Zanima me hoće li se pojaviti i Dawes. Mada je Jarred Harris prilično zauzet glumac. Mislim i njega ne bi trebalo biti do knjige 6, ako se ne varam, ali kad je Fred mrtav, zašto da ne? Svakako bih volio.

U svakom slučaju, vjerovatno je glavni problem šta će s Alexom, pošto se Cas Anvar ne vraća. Bez obzira što je većini najslabiji lik posade Rocinantea, on je nešto kao otac porodice, njen možda glavni stub. I jako je bitan.
Bit će malo čudno ako urade recast, ali šta je tu je.
« Zadnja izmjena: 24.12.2020. 15:26:19 sabko »

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #246 : 24.12.2020. 19:13:34 »
Persepolis Rising je vrlo dobra knjiga, a Tiamat's Wrath je sjajna. Ocekujem da i Leviathan Falls bude tu negdje na tom nivou... tako da je steta sto necemo dobiti ekranizaciju tih knjiga. Makar ne u neko skorije vrijeme.

Mada, moglo bi se i to odraditi recimo za nekih 10 godina. Malo sminke, malo specijalnih efekata i eto ti ekipe starije za 30 godina :D Od pocetka Leviathan Wakes pa do kraja Babylon's Ashes je proslo skoro 11 godina, a ja ti garantujem da prosjecan gledalac serije nema pojma o tome.

Zao bi mi bilo da se serija zavrsi sa ovom pricom oko Free Navy-a i sa onim pateticnim izgovorom za negativca. Mnogo je bolje ono sto dolazi posle toga. Marco Inaros je goli k*rac kad se uzme u obzir sira slika... Ma ne mora ni sira slika da se pogleda da bi se vidjelo koliki je on promasaj.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #247 : 30.12.2020. 14:17:50 »
Eto je i 5. epizoda... Malo sam uranio danas, tj. sinoć...  :)

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #248 : 06.01.2021. 12:21:44 »
Eto je i 6. epizoda prevedena...

Opet fantastična...

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #249 : 08.01.2021. 19:34:07 »
Još nisam počeo gledati zadnju sezonu, skupljam epizode i "čuvam" se da je pogledam odjednom. :)
Mada nisam siguran hoću li izdržati.

U svakom slučaju veliko hvala za prevode.
:murija:

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #250 : 08.01.2021. 22:09:20 »
Mislim da je bolje gledati po jednu epizodu ili najviše 3 odjednom. Ali kako hoćeš.
Prošlu sezonu sam preletio u dahu i slabije su "sazrele".
Kako god, mislim da je previše 10 epizoda odjednom. A kad ih imaš, teško se suzdržati da napraviš pauzu...  :)

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #251 : 08.01.2021. 23:15:11 »
Loše sam se izrazio, i mislio sam kao što ti kažeš po dvije tri epizode... kad sam rekao odjednom mislio sam da ne cekam na nove epizode :)
:murija:

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #252 : 09.01.2021. 12:59:42 »
A to je super ako se možeš suzdržati.  :)

Offline Saky

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #253 : 12.01.2021. 10:44:17 »
Ja isto volim u komadu odgledati. 1-2 epizode dnevno, pa do kraja. Tako da ću vjerojatno ovo poćeti za 10-15 dana.
U međuvremenu sam kupio knjige da mi ne fali Rocinante i posade :)

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #254 : 13.01.2021. 11:08:48 »
Postavljena i 7. epizoda...  :)

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #255 : 17.01.2021. 18:45:44 »
U svakom slučaju, vjerovatno je glavni problem šta će s Alexom, pošto se Cas Anvar ne vraća. Bez obzira što je većini najslabiji lik posade Rocinantea, on je nešto kao otac porodice, njen možda glavni stub. I jako je bitan.
Bit će malo čudno ako urade recast, ali šta je tu je.

Dobili smo odgovor i na to. Bull ce biti novi pilot. Sad ostaje da vidimo kako ce se rijesiti Alexa. Vjerovatno ga ceka neka dramaticna smrt :D

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #256 : 17.01.2021. 20:38:44 »
U svakom slučaju, vjerovatno je glavni problem šta će s Alexom, pošto se Cas Anvar ne vraća. Bez obzira što je većini najslabiji lik posade Rocinantea, on je nešto kao otac porodice, njen možda glavni stub. I jako je bitan.
Bit će malo čudno ako urade recast, ali šta je tu je.

Dobili smo odgovor i na to. Bull ce biti novi pilot. Sad ostaje da vidimo kako ce se rijesiti Alexa. Vjerovatno ga ceka neka dramaticna smrt :D
Misliš da su to rekli negdje zvanično ili samo nagađaš?
Još ne znamo hoće li Bull preživjeti.
Mislim i ja sam za to da bude u ekipi. Ali on nije ni blizu Alexu karakterom, tako da ga ne može zamijeniti u njegovoj ulozi u posadi, a to nije samo da bude pilot, nego ovo što sam rekao gore. On je vezivno tkivo njihove "porodice" i sumnjam da bi konflikte rješavao lazanjama.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #257 : 17.01.2021. 22:28:35 »
Posto je potvrdjeno da u sestoj sezoni nece biti Alexa jer ne zele da rade recast, onda je logicno da tu poziciju pilota popuni Bull posto smo se vec upoznali sa njim... nego da se u poslednjoj sezoni pojavi niotkuda neki novi pilot samo za tih 10 epizoda.

Lik nam je poznat iz knjiga(i ako ovaj lik iz serije nema blage veze sa njim) i evo je u prosloj epizodi pokazao da je sposoban pilot. Vec ima neki odnos sa Holdenom, tako da meni ima smisla da ce on biti dio posade u poslednjoj sezoni.


Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #258 : 17.01.2021. 22:40:41 »
Fol je u tome što dok su snimali, nisu znali to za Casa.
Kažem, nemam ništa protiv, ali Alexa niko ne može zamijeniti.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #259 : 18.01.2021. 10:23:37 »
Pa to stoji da njega niko ne moze da zamijeni. Ali isto neko mora da "vozi" Roci kad ovaj ode   ;D

Nego, vjerovatno da samo oni koji su citali knjige dozivljavaju Alexa onako kako si ga ti opisao. Nesto ne vjerujem da ga toliko cijene oni koji nisu... Mozda grijesim.

Meni je on u knjigama omiljeni lik. Dok mi napr Bobby i Naomi idu na k*rac.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #260 : 18.01.2021. 14:16:44 »
Pa dali su mu možda manje prostora u seriji u odnosu na preostala 3 člana posade. Ali ne znam, ipak ga osjećam takvim i u seriji, nevezano za knjigu. Možda manje intenzivno, ali pokaže on tu svoju stranu. Upravo u knjizi 5 ga vidimo u punom svjetlu. Zato je ova knjiga i najbitnija po pitanju dubine svih glavnih likova (a to je i bila namjera autora, valjda).

A što se Bika/Bulla tiče, on mi je valjda najdraži lik od ovih što su privremeno igrali ulogu glavnog lika u knjizi. A i ova njegova verzija ima taj potencijal. Namjerno su ga na početku prestavili kao gunđalo, što je kasnije bio dobar twist za ove koji su očekivali da ispadne negativac.
Uglavnom, definitivno bih volio da ostane uz nas.

Kasnije (u knjizi 7, ako se ne varam) pojavljuje se i njegova kćerka uz originalnu Drummer.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #261 : 20.01.2021. 19:50:30 »
Prevedena i 8. epizoda.  :)

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Expanse
« Odgovor #262 : 21.01.2021. 04:40:25 »
koja kila govana je ova peta sezona- bas sam se razocarao. pao asteroid na zemlju a oni mi nude odnose sina i matere.. ma pusi ku... ovakva je i 4. sezona bila isto da li to rade po nalogu amazona ili sta ne znam, ali ovo nije the expanse ovo je jebeni kelvin universe of the expanse

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #263 : 21.01.2021. 05:44:39 »
Nevjerovatno. Al' baš nevjerovatno.
Znaš kako bih ja opisao ovaj tvoj komentar?
Onom narodnom: "Kad od drveta ne vidiš šumu". Odabrao si samo mali dio cijele priče i pri tome promašio poentu toga što si odabrao.  :)

Najbolja sezona dosad i rađena po najboljoj knjizi serijala.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #264 : 21.01.2021. 19:47:24 »
Ja bi knjige ovako rangirao:
Leviathan Wakes
Tiamat's Wrath
Cibola Burn
Abbandon's Gate
Persepolis Rising
Caliban's War
Nemesis Games
.
.
.
.
.
Babylon's Ashes

Vidim ovome se ne svidja sezona. Znam jos nekoliko ljudi koji su mi rekli da im je sezona dosadna/bezveze. Smaraju sa porodicnom dramom vise nego sto bi trebali. Ostalo je ok. Serija izgleda vrhunski.


Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Expanse
« Odgovor #265 : 22.01.2021. 01:20:33 »
Nevjerovatno. Al' baš nevjerovatno.
Znaš kako bih ja opisao ovaj tvoj komentar?
Onom narodnom: "Kad od drveta ne vidiš šumu". Odabrao si samo mali dio cijele priče i pri tome promašio poentu toga što si odabrao.  :)

Najbolja sezona dosad i rađena po najboljoj knjizi serijala.

knjiga je dobra ali ovu sezonu sam shvatio da se na neki nacin silim da mi bude vrh. ista kao 4. sve ce se svesti na zadnje dvije epizode,ali sad ni to nisam siguran..ostalo mlacenje prazne slame iako volim sporije radnje i serije.. mozda su mi bila prevelika ocekivanja, vidim poceli su i ovdje da placu kao u ST Discovery. onaj mali balonja uplakan stalno, a hladnokrvni ubica. citavu naominu pricu su mogli staviti u jednu i po epizodu, a posvetiti se zemlji da vidimo razmjere unistenja

vrlo lose i imam osjecaj da ni u 9. epizodi necemo rijesiti Naominu situaciju nego tek u finalu.. ajd ako nista volio bih da UNN napravi kakav masakr


Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #266 : 27.01.2021. 17:07:09 »
Dodao prijevod za S05E09...

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: The Expanse
« Odgovor #267 : 28.01.2021. 16:05:33 »
Odgledah ovih dana sve epizode pete sezone koje su izašle. Znam da ovdje ima velikih fanova serije, ali da budem iskren, ova sezona je baš podbacila. Ubjedljivo najslabija do sada. I jako sam neprijatno iznenađen produkcijom. Na momente mi se činilo da gledam Blejkovu sedmorku (britanska SF serija iz 70-ih, zbog koje sam zavolio SF), gdje je sva moderna tehnologija snimanja današnjice?
Pogledaću i finalnu epizodu, naravno, ali baš sam neprijatno iznenađen sezonom. Sve bitno je moglo stati u pet epizoda, sve ostalo je rastezanje do u nedogled. Jedino Kamila i njena unutrašnja borba može da se podvede kao u službi priče a ne otezanje, ali sve ostalo mnogo tanko. Po meni prilično slaba priča, slab scenario, i produkcija iznenađujuće loša za seriju ovog ranga.

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: The Expanse
« Odgovor #268 : 28.01.2021. 16:06:29 »
I da, hvala na prijevodima, Sabko.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #269 : 03.02.2021. 06:19:06 »
U svakom slučaju, vjerovatno je glavni problem šta će s Alexom, pošto se Cas Anvar ne vraća. Bez obzira što je većini najslabiji lik posade Rocinantea, on je nešto kao otac porodice, njen možda glavni stub. I jako je bitan.
Bit će malo čudno ako urade recast, ali šta je tu je.

Dobili smo odgovor i na to. Bull ce biti novi pilot. Sad ostaje da vidimo kako ce se rijesiti Alexa. Vjerovatno ga ceka neka dramaticna smrt :D

Sto volim kad sam u pravu :D

Elem... Moglo je bolje, ali ajde... necu da jedem govna sad. Solidna sezona. 7/10

Bas me zanima na sta ce da lici poslednja sezona, posto su nam u poslednjih nekoliko minuta otkrili da Duarte ima protomolekul, prikazali brodogradiliste itd. Samo da ne sabiju sve u tu jednu sezonu pa neka ostane serija i nedorecena ako treba.