Autor Tema: The Expanse  (Posjeta: 60939 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #90 : 07.04.2017. 15:20:37 »
Bobbi mi je najjaca.. spec. ops marinac, aikido, karate, kung fu shaolin masterica i ima 100 kila  rofl

+1

to vidim kao jedini minus u seriji.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Expanse
« Odgovor #91 : 07.04.2017. 17:13:27 »
Bobbi mi je najjaca.. spec. ops marinac, aikido, karate, kung fu shaolin masterica i ima 100 kila  rofl

Ona je i u knjizi takva. Zapravo, nije, jos veca je. Ogromna je. Nesto kao Brijana iz GoT-a.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #92 : 07.04.2017. 17:36:09 »
Bobbi mi je najjaca.. spec. ops marinac, aikido, karate, kung fu shaolin masterica i ima 100 kila  rofl

Ona je i u knjizi takva. Zapravo, nije, jos veca je. Ogromna je. Nesto kao Brijana iz GoT-a.

Brijana je više u visinu, a ne širinu  ;D

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Expanse
« Odgovor #93 : 07.04.2017. 18:05:04 »
Izgleda da je klopa na snimanju dobra.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Expanse
« Odgovor #94 : 07.04.2017. 23:11:13 »
Briana je kao od brda odvaljena.. ova je bikulja prava

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #95 : 08.04.2017. 11:14:07 »
Sjajna epizoda.  clapp

Sad tek pocinje ono pravo. :)

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: The Expanse
« Odgovor #96 : 08.04.2017. 16:24:41 »
Bobbi mi je najjaca.. spec. ops marinac, aikido, karate, kung fu shaolin masterica i ima 100 kila  rofl

Ona je i u knjizi takva. Zapravo, nije, jos veca je. Ogromna je. Nesto kao Brijana iz GoT-a.

Meni ne izgleda uopće kao da ima sto kila, a visoka i je samo 1,80 (OK, za glumice to jest malo preko standarda, al niš prema Gvendolin-kak-se-preziva koja glumi Brienne - 1,91m). Curka od kojih 70-ak kila, max 80 ako ima "teške kosti"  ;D.
Samo djeluje malo "jača" u gornjem dijelu tijela - glava, sise, ramena, izgleda kao nema vrat... i tak. Netko spomenu bika - otprilike tako. Od struka naniže je normalna (ukoliko se pod "normalno" ne smatra "anoreksično"). No, to je uglavnom (opitčka) varka i tako izgleda zbog uniforme. Nosi uski ovratnik od majice do pola vrata, s kosom zategnutom otraga, a jaknu su joj još i potfutrali. Di neće onda izgledat ko bik?!

Enivej... za sad me najviše zanima vidjeti
Spoiler for Hiden:
što se to razvija na Veneri. Slika koju su dobili je dost nejasna. I Miler, kaj je s njim bilo. Kristjen i Mao. I, onak, btw - gdje je Navu završio? Promašio je Eros i...? Šta nisu mogli nekako dotegliti brod natrag, kad ga već nisu razbucali... :ne-zna  Sto stvari.
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Expanse
« Odgovor #97 : 14.04.2017. 08:39:17 »
Lepa scena kada:
Spoiler for Hiden:
Campa ustupa svoje mesto Naomi.

Dobar cliffhanger.
Spoiler for Hiden:
Alarm se nije oglasio jer je cudoviste probilo tovarni prostor koji se povrh svega nalazi u vakumu. Oni znaju da su vrata ostecena, ali su pretpostavili da se to desilo tokom prelaza. Jedino kada odu da poprave vrata mogu otkriti sta je zaista dole.

Slede veoma vazne stvari, necu otkrivati detalje.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Expanse
« Odgovor #98 : 14.04.2017. 12:47:24 »
Jede Bobbie, mete sa stola  rofl

Jos jedna epizoda i kraj :/

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: The Expanse
« Odgovor #99 : 18.04.2017. 01:58:52 »
Jede Bobbie, mete sa stola  rofl

Ovaaj... povlačim prethodni komentar... devojka je stvarno nabila kilažu. :jak:
Malo sam se zaletila ... na osnovu 5-6 fotki glumice iz prvog reda (ono pretraživanje po slikama, uostalom, tu: https://duckduckgo.com/?q=Frankie+Adams&atb=v58-2_a&iax=1&ia=images - u cijelom šarenilu, ova (i slične): http://media.gettyimages.com/photos/actress-frankie-adams-attends-the-one-thousand-ropes-press-conference-picture-id634710964?s=594x594 ne upadaju prve u fokus.  :lubenica: kokicekola ... šta još ima na meniju  njam-njam?
Na kraju će i protomolekulu smazat.  ;D
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Expanse
« Odgovor #100 : 18.04.2017. 21:37:52 »
Sve ok sto se tice glumice, ali malo je smijesno da SpecOps narednica koja citav zivot trenira na zemljinoj gravitaciji izgleda big size manekenka :) nekako neozbiljno. da se kod nas snima optuzili bi syfy za nepotizam i zaposljavanje po rodbinskoj liniji  rofl

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Expanse
« Odgovor #101 : 20.04.2017. 21:20:18 »
Nemam sta da kazem sem sjajno. Uzivao sam i u poslednjoj epizodi sezone. U svemu. Sva tri storilajna su odlicno uklopljena. Bobi, Ava i Kotar cine simpatican trio. Njihov humor je nesto posebno. U globalu, The Expanse ume da dozira humor u pravom trenutku sto daje potpuno novu draz ovoj svemirskoj odiseji.

Naomin govor na kraju je ostavio najsnazniji utisak. Citava sezona je vrlo emotivna i snazna.

Citat:
No weapon ever​ bring peace.

I na kraju da kazem da je ovo jedna od vizuelno najlepsih serija na televiziji. Izgleda prelepo.

I jos nesto, izasao je i strip The Expanse Origins, u cetiri dela, koji objasnjava origine Holdena, Naomi, Aleksa i Amosa.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #102 : 20.04.2017. 22:12:04 »
Nemam sta da kazem sem sjajno. Uzivao sam i u poslednjoj epizodi sezone. U svemu. Sva tri storilajna su odlicno uklopljena. Bobi, Ava i Kotar cine simpatican trio. Njihov humor je nesto posebno. U globalu, The Expanse ume da dozira humor u pravom trenutku sto daje potpuno novu draz ovoj svemirskoj odiseji.

Naomin govor na kraju je ostavio najsnazniji utisak. Citava sezona je vrlo emotivna i snazna.

Citat:
No weapon ever​ bring peace.

I na kraju da kazem da je ovo jedna od vizuelno najlepsih serija na televiziji. Izgleda prelepo.

I jos nesto, izasao je i strip The Expanse Origins, u cetiri dela, koji objasnjava origine Holdena, Naomi, Aleksa i Amosa.

Potpuno se slažem i hvala na informaciji o stripu  :drugari

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Expanse
« Odgovor #103 : 21.04.2017. 09:55:18 »
Molim.

Nadam se da na trecu sezonu necemo cekati toliko dugo kao na drugu.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: The Expanse
« Odgovor #104 : 22.04.2017. 04:27:06 »
Sve ok sto se tice glumice, ali malo je smijesno da SpecOps narednica koja citav zivot trenira na zemljinoj gravitaciji izgleda big size manekenka :) nekako neozbiljno. da se kod nas snima optuzili bi syfy za nepotizam i zaposljavanje po rodbinskoj liniji  rofl

Glumica se bavi boksom i uprkos tome što zaista deluje da se donekle ugojila u poslednje vreme, i dalje najveći deo njene mase otpada na mišiće, ne na salo, tako da ne može da se poredi sa plus size manekenkama.

Takođe, Bobi u knjigama ima 2 metra i 100 kila (40 u uslovima marsovske gravitacije na kojoj živi, samo se treninzi održavaju u uslovima pune zemaljske gravitacije), i služi u marincima koji, iako bolje obučeni od običnih prašinara, ipak nisu specijalci.

Prema tome, izgleda baš onako kako treba da izgleda, odlično, stameno i kao od brega odvaljeno.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #105 : 22.04.2017. 11:18:25 »
Sjajno finale. Ocekivao sam malo duzu epizodu ali su uspjeli sve da strpaju.

Spoiler for Hiden:
Stvor protomolekula je odlicno prikazan, kao i ona borba sa njim. Ako odrze kvalitet, bice bas zestoka treca sezona..

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Expanse
« Odgovor #106 : 23.04.2017. 00:58:33 »
Sve ok sto se tice glumice, ali malo je smijesno da SpecOps narednica koja citav zivot trenira na zemljinoj gravitaciji izgleda big size manekenka :) nekako neozbiljno. da se kod nas snima optuzili bi syfy za nepotizam i zaposljavanje po rodbinskoj liniji  rofl

Glumica se bavi boksom i uprkos tome što zaista deluje da se donekle ugojila u poslednje vreme, i dalje najveći deo njene mase otpada na mišiće, ne na salo, tako da ne može da se poredi sa plus size manekenkama.

Takođe, Bobi u knjigama ima 2 metra i 100 kila (40 u uslovima marsovske gravitacije na kojoj živi, samo se treninzi održavaju u uslovima pune zemaljske gravitacije), i služi u marincima koji, iako bolje obučeni od običnih prašinara, ipak nisu specijalci.

Prema tome, izgleda baš onako kako treba da izgleda, odlično, stameno i kao od brega odvaljeno.

Hvala sto si mi objasnio, sad mi je mnogo lakse.

Finale odlicno, malo je serija opala u kvaliteti poslije 5. epizode  i Holdenova kriza identiteta je veoma lose prenesena na male ekrane, srecom dozvao se u pravo vrijeme..

Sad treba docekati sljedecu godinu.. pih.. ovaj SF treba da ima 25 epizoda po sezoni

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: The Expanse
« Odgovor #107 : 23.04.2017. 17:51:19 »
Nemam sta da kazem sem sjajno. Uzivao sam i u poslednjoj epizodi sezone. U svemu. Sva tri storilajna su odlicno uklopljena. Bobi, Ava i Kotar cine simpatican trio. Njihov humor je nesto posebno. U globalu, The Expanse ume da dozira humor u pravom trenutku sto daje potpuno novu draz ovoj svemirskoj odiseji.

Naomin govor na kraju je ostavio najsnazniji utisak. Citava sezona je vrlo emotivna i snazna.

Citat:
No weapon ever​ bring peace.

I na kraju da kazem da je ovo jedna od vizuelno najlepsih serija na televiziji. Izgleda prelepo.

I jos nesto, izasao je i strip The Expanse Origins, u cetiri dela, koji objasnjava origine Holdena, Naomi, Aleksa i Amosa.

Molim linkove od stripova  :rose:

Inače, serija je dosta dobra. Sama tema je odlična. Pribavio sam prvu knjigu. Ali zasigurno neću kretat skorije, zbog obaveza. Sad slijedi drugo pitanje, drže li se dosta knjige, ili mijenjaju stvari u hodu?

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Expanse
« Odgovor #108 : 23.04.2017. 18:36:04 »
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Expanse
« Odgovor #109 : 02.05.2017. 16:19:32 »
Dugo nije bilo dobrog SF i evo došao je.. zadovoljan sam..
iShare, noProfit


Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #110 : 11.05.2017. 13:59:18 »
super druga sezona
i legla mi je serija otprilike oko 6-7 epizode druge sezone kad sam konačno pohvatao sve igrače :D, nisam čitao knjigu pa mi je zato valjda bilo konfuzno malo, ko, šta, gde

pogledao sam i neku dodatnu epizodu sa ekipom koja radi na seriji, baš mi profi ono izgleda, pitam se samo kolki budzet imaju

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #111 : 09.06.2017. 00:26:22 »
Zaista odlična serija, dugo sam čekao ovakvo nešto :), a da nije naučna fantastika koja se dešava na zemlji bez svemira i svemirskih brodova i borbi :).
U sedmici dana pogledao sam obadvije sezone i sad ko će da dočeka novu sezonu.
:murija:

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: The Expanse
« Odgovor #112 : 13.12.2017. 01:04:05 »
Odgledah i ja neki dan drugu sezonu. Kvalitetna jeste, ali mi likovi nisu previše zanimljivi, a Miller, taman kad sam počeo da prepoznajem potencijal u njemu, on pobježe na krilima Erosa sa svojom vilom Ravijojlom pod okrilje Venere  ;D. U nedostatku bolje space opere, odlično je i ovo, ali nekako mi ni atmosfera nije takođe sjela. Moram objektivno priznati da je dobra serija jer ima dosta pluseva, ali meni lično nešto nedostaje, mada nisam najsigurniji šta tačno. Valjda ta atmosfera sirotinjskog života na kojekakvim kamenčugama Sunčevog sistema kao budućnost čovječanstva mi nekako nije lijepa. A možda i to da ljude uvijek vidimo kao orne za neki rat između sebe - no, serija sa nekom mirnodopskom tematikom bi valjda bila dosadna. Zanimljivo zapažanje: mir je dosadan, a rat zanimljiv.  fala-fala

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #113 : 23.02.2018. 22:09:28 »
Treća sezona počinje 11. 04. 2018.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Expanse
« Odgovor #114 : 25.03.2018. 17:57:28 »
Mrzim lopatare i limune

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #115 : 14.04.2018. 19:31:35 »
Dobar pocetak.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #116 : 25.04.2018. 07:46:50 »
Poceo sam i ja da gledam ovo. Posle tri epozidoe sam zakljucio da cu ispratiti do kraja ovu seriju. Iznenadjujuce dobro izgleda s bozirom da je Syfy u pitanju. Dosta likova, razicitih karaktera, politika upletena na sve strane. Svidja mi se kako je svemir realno predstavljen. Veliki plus sa Thomas Jane-a.. on mi je jako simpatican lik i vidim da ce i mi odje biti omiljeni. Eto mene brzo na trecoj sezoni  ;D

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #117 : 10.05.2018. 22:06:55 »
Odlicnih 5 epizoda do sada. Ova peta epizoda je bas razbila.

Medju boljim serijama trenutno i meni najbolja u ovom zanru.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #118 : 10.05.2018. 23:48:11 »
Ja sam odgledao prvu sezonu i bas se navukao na pricu i reko kad  vec imaju knjige, daj da prelistam :) Citam Caliban's War trenutno, pa cu da se vratim gledanju serije za nekih 10-ak dana kad zavrsim drugu i trecu knjigu.

Navukao sam se na The Expanse ozbiljno. Sad mi krivo sto nisam ranije poceo.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #119 : 11.05.2018. 06:29:01 »
Serija je otkazana.