Autor Tema: The Expanse  (Posjeta: 60940 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Expanse
« Odgovor #270 : 03.02.2021. 12:17:18 »

Sto volim kad sam u pravu :D

Elem... Moglo je bolje, ali ajde... necu da jedem govna sad. Solidna sezona. 7/10

Bas me zanima na sta ce da lici poslednja sezona, posto su nam u poslednjih nekoliko minuta otkrili da Duarte ima protomolekul, prikazali brodogradiliste itd. Samo da ne sabiju sve u tu jednu sezonu pa neka ostane serija i nedorecena ako treba.


i treba da sabiju sta treba da opet gledamo uplakanog malo beltera kako se 8 od 10 epizoda lomi da li je na pravoj strani? u biti tako ce i da bude. smece od sezone, epizodu spasilo zadnjih 10 minuta i to je licilo na expanse, samo budala bi sklonio protomolekulu sa radara i bavio se porodicnim dramama. ali izgleda da smo na tacki gdje su pisci lapali novac za malo truda.

sezona 3/10 a ni buducnost nije ruzicasta. zivi bili pa vidjeli

Offline Srky Boy

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #271 : 03.02.2021. 13:05:47 »
Gledam ovu seriju od početka. Sviđa mi se.  Nisam čitao knjige pa ne mogu govoriti o  izmeni fokusa koji je u knjigama u odnosu na  fokus u seriji, ili izostavljanju dobrih delova iz knjiga.
Meni smeta kad primetim neku očiglednu nelogičnost, protivnu zdravom razumu.
Recimo kad su Alex i Bobbie onesposobili belterski brod Zmeya, ovaj se samouništio. Pa svako normalan u bezizlaznoj situaciji ne bi svoj život dao džabe.  Trebali su malo da se potrude pa da prikažu neki pokušaj beltera u onesposobljenom brodu da samouništenjem pokušaju da unište i drugi brod, naravno neuspešno. Ovako ispade glupo. Zaustaviše ih. Ovi se iz inata odmah digoše u vazduh kao da im je IQ -10.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #272 : 03.02.2021. 17:21:46 »
Augment, opet ti s malicioznim komentarima.
Btw, Filip je puno bolji nego u knjizi, koja je odlična...

Molit ću, koristite spoilere kako treba radi ljudi koji još nisu gledali.

Srky Boy... Bobbie i Alex nisu vidjeli Zmeyu... Nešto si pomiješao.
Spoiler for Hiden:
Oni su onesposobili i uništili belterski brod koji ih je proganjao i pokušao se ukrcati. I ta je scena fantastična.
Ali, da, samouništila se, nakon što su izgubili borbu s Rocijem, no to govori nešto drugo i nimalo nije nelogično. Kao što se pokazalo, učinili su to da spase protomolekul i zavaraju trag. Ne znam zašto bi nam prikazivali unutrašnjog tog broda.

Što se kraja tiče
Spoiler for Hiden:
Od Alexove smrti, a moguće i jedna linija od strane Bobbie (kad kaže da mogu doživjeti udar) dosta toga je očigledno reshoot i digitalna prerada (brisanje njega). Mislim da dio gdje je njegovo tijelo na Razorbacku bukvalno njegova slika s nešto efekata. Od tog mjesta su 100% naknadne promjene. Moguće da su prvobitno i ubili Bika, ali da su to promijenili, jer ne znam zašto ga inače nema na Luni.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #273 : 03.02.2021. 19:12:45 »
Postavljen prijevod za epizodu 10... Čim prođe provjeru bit će dostupan...

Ako nije problem (maksi) dodati da i ostali odgovaraju ovom AMZN... tj da bude isti opis kod prethodnih....

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Expanse
« Odgovor #274 : 03.02.2021. 19:56:43 »
Augment, opet ti s malicioznim komentarima.
Btw, Filip je puno bolji nego u knjizi, koja je odlična...




ne znam sto ko baba skaces na sviju ako izraze svoje misljenje kao da si nam ti otkrio seriju. 15 puta si na proslim stranicama napisao da si procitao knjige i spojlao bezveze bez ikakve potrebe. reci nam jos koji put da jesi. uostalom svaki komentar ti je glup osim tipa "sta ti znas" "maliciozan komentar" "pogrijesio si nije tako, jer ja sam procitao jebenu knjigu jedini ovdje"

sam sebe tjeras da ti je nesto dobro a nije,vidi se na ST Discovery koji je najvece smece snimljeno ikad. tu si kod mene izgubio kredibilitet da ista kazes.ali eto ako imas suprotno misljenje prosvijetli nas.
Ja kazem da je ova sezona najgora do sada, pogledao sam 10 puta sve sezone i ovu petu sam 2 puta. Ni blizu 1. i 4. kamoli 2. i 3.  prve 3 epizode su bile odlican uvod 4. ep vrhunska, ali narednih 5 su bile najgore i u rangu STD. Finale je bilo dobro ali nedovoljno da skloni gorak okus, ne znam sta tebi tu nije jasno da se nekome ne svidja jbt


Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #275 : 03.02.2021. 20:05:16 »
Sad kad razmislim, mozda je taman i najbolje da nekako sve sabiju u poslednju sezonu jer je sesta knjiga smece. Sto manje fokusa da bude na Inarosa jer je on u sustini potpuno nebitan lik. Ako se budu drzali samo radnje iz te jedne knjige to ce biti blagi uzas.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #276 : 03.02.2021. 20:07:57 »
Augment, opet ti s malicioznim komentarima.
Btw, Filip je puno bolji nego u knjizi, koja je odlična...




ne znam sto ko baba skaces na sviju ako izraze svoje misljenje kao da si nam ti otkrio seriju. 15 puta si na proslim stranicama napisao da si procitao knjige i spojlao bezveze bez ikakve potrebe. reci nam jos koji put da jesi. uostalom svaki komentar ti je glup osim tipa "sta ti znas" "maliciozan komentar" "pogrijesio si nije tako, jer ja sam procitao jebenu knjigu jedini ovdje"

sam sebe tjeras da ti je nesto dobro a nije,vidi se na ST Discovery koji je najvece smece snimljeno ikad. tu si kod mene izgubio kredibilitet da ista kazes.ali eto ako imas suprotno misljenje prosvijetli nas.
Ja kazem da je ova sezona najgora do sada, pogledao sam 10 puta sve sezone i ovu petu sam 2 puta. Ni blizu 1. i 4. kamoli 2. i 3.  prve 3 epizode su bile odlican uvod 4. ep vrhunska, ali narednih 5 su bile najgore i u rangu STD. Finale je bilo dobro ali nedovoljno da skloni gorak okus, ne znam sta tebi tu nije jasno da se nekome ne svidja jbt


Hvala ti što si me prosvijetlio.
Nažalost, kao što kažeš, pišem "glupe komentare", pa nemam šta pametno reći.

Zar stvarno misliš da nakon svega što si napisao imam još šta reći na tvoj komentar?
Ako si pročitao knjige, ne znam šta si očekivao. Da preprave skroz knjigu 5 prema tvom ćeifu?
Ma nema smisla kad pišem "glupe komentare"...

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #277 : 03.02.2021. 20:12:29 »
Sad kad razmislim, mozda je taman i najbolje da nekako sve sabiju u poslednju sezonu jer je sesta knjiga smece. Sto manje fokusa da bude na Inarosa jer je on u sustini potpuno nebitan lik. Ako se budu drzali samo radnje iz te jedne knjige to ce biti blagi uzas.
Rekli su da završavaju s knjigom 6. Zasad. Jer tih 6 sezona nije kraj.
Meni je knjiga 6 najmanje zanimljiva svakako, ali mislim da je to zbog onih likova na Medini. Onaj dio s Roci, Annom i Michio su mi dobri.
S druge strane, Sama Medina još ni blizu nije vizualizirana koliko je to moguće.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Expanse
« Odgovor #278 : 03.02.2021. 23:21:58 »
Rekao sam da mi se ne svidja sezona iako shvatam zasto je Expanse "izgubio dusu", morali su progurati danasnje sociopoliticke teme. a reci da nije "cringe" bilo kad su se kod kapije
Spoiler for Hiden:
pojavili marsovski brodovi a oni za okruglim stolom poceli kihotati kao djeca.. "yeesss" i poslije toga navijanje "marco inaros" kao djeca u skoli. smijesno i veoma lose odradjeno. i mnogo dijelova izgleda jeftino
Naomi jedan od najjacih zenskih likova u serijama su srozali zadnje dvije sezone da je postala medju omrazenim i gurnuli glumicu da odradjuje casove glume kao di caprio u revenantu, 4 epizode. toliko prostora nije trebala dobiti.
Steven koji glumi Holdena nije omiljen ali meni je bio ok, citavu sezonu je tupavo i bleduljavo gledao u prazno
Alexa, meni najjaceg lika su napravili glupana koji ne veze 2 i 2. Ni sjena onog lika
Amos je bio najbolji, ali i njegov put je bio kopija iz The Walking Dead, barem su tada mogli prikazati jace scene na zemlji, a ne jeftinocu u studiju. iako je bio najzanimljiviji i dalje stari Amos, za ostale se ne moze reci

od ostalih likova Camina standard, ali sve se znalo od pocetka, pa i glavnu pricu mogli su bolje napraviti a ne da bude toliko providno sta ce Marco da uradi. u prosloj sezoni Inaros mi je imao ogroman potencijal, ali ispade obican glupan, narcis i sve sto je uradio uradio bi svaki jeftini jednodimenzionalni zlocinac.



Avasarala nije ona zena sto je bila prvih sezona, pretvorila se u ljutitu babuskaru koja je tu samo da opsuje, a Bobbie poslije odlaska sa Marsa nije imala tri smislene recenice

Previse razvlacenja, okolisanja i bespotrebnih scena. Niti jednog trenutka gledatelj se nije iznenadio, sve je ponudjeno na tacni


Zadnjih 10 minuta kad Baketh prolazi kroz kapiju je jace nego sve sto se desilo prije

Sad je li ukinuto kad su pogledali sezonu u Amazonu, pa se razocarali kao i ja ili sto je Bezos otisao, pa hoce da skresu troskove ne znam, ali ne ubace li vise price oko Cortazara i desavanja sa one strane bojim se da cemo opet dobiti limunadicu, a to The Expanse ne zasluzuje.

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #279 : 04.02.2021. 08:28:54 »
Ovu poslednju sezonu nisam još pogledao.A meni je predhodna sezona bila bas loša,tako da ne zurim sa gledanjem ove.
Prve 2 su im bile najbolje


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Expanse
« Odgovor #280 : 04.02.2021. 21:54:38 »
porasli su mi u ocima zbog ove scene:

Spoiler for Hiden:
kad Bobbie dodje do Naomi da je spasi, stavite slusalice i zazmirite, Bobbie se cuje samo sa jedne strane i imacete osjecaj kao da vas spasava

fakat odradjeno vrhunski :naklon:

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #281 : 07.02.2021. 09:35:49 »
Nije ni čudo što su otkazali ovu seriju. Ove sezone posle su sve lošije i lošije. Potpuno su uništili ovu seriju, bolje da se završilo kako se završilo nego ovo smeće.  :dash

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #282 : 08.02.2021. 22:15:41 »
Nisam ni ja odusevljen ovom sezonom. Ali mi nije bila toliko losa, koliko su mi sve prethodne bile dobre. Previse vremena je uzela Naomi.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #283 : 09.10.2021. 10:39:30 »

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Expanse
« Odgovor #284 : 11.10.2021. 02:19:17 »
6. sezona ce imati "samo" 6 epizoda. Priznali su da je intenzitet bio njihov najveci adut.. Jedva cekam, ima da prsti sve (nadam se) navijacica

Offline tachijana

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski
Odg: The Expanse
« Odgovor #285 : 11.10.2021. 15:52:09 »
Jedva cekam :)

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #286 : 10.12.2021. 20:40:12 »
Stigoh odvojiti vremena za ovo. Podigao prijevod za S0601.

Sjajna premijera sezone. Nažalost, brojimo još samo 5 epizoda do kraja.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #287 : 17.12.2021. 19:48:03 »
Eto i S06E02 postavljena.  :)

Offline Sceka222

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
    • LinkedIN
Odg: The Expanse
« Odgovor #288 : 18.12.2021. 22:58:55 »
Hvala za prevode!  srcesmajli

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
 audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: sceka@sbb.rs
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

Offline marko_delali

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #289 : 19.12.2021. 11:19:23 »
Hvala na prijevodima

Offline Saky

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #290 : 20.12.2021. 12:04:24 »
Hvala za prijevode.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #291 : 24.12.2021. 23:35:20 »
Postavljena i treća epizoda sezone. Još samo 3.  :(

Imaju i one mini epizode, kao X-ray content na Amazon Primeu (nekoliko minuta), ali još nisam nigdje našao video.
Znam otprilike o čemu se radi i ako bude negdje možda i to prevedem.

Zovu se "One Ship" (Jedan brod).
Prva je o Drummer - s Josephom i Michio.
Druga je Avasarala - s njenim asistentom, marsovskim admiralom i unukom.
Treća je Bobbie i Amos - koliko sam vidio mali sparing između njih dvoje (prava stvar je u knjizi 7, ko je čitao).
Imaju još dvije (nakon 4. i 5. epizode - nakon 6. nema).

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #292 : 26.12.2021. 03:32:09 »
Postavljeni i prijevodi za ove One Ship 1, 2 i 3 (u titlovima sezona 98)...

Hvala Red Dragonu na pomoći oko fileova za 2. i 3. epizodu.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #293 : 31.12.2021. 20:25:48 »
Eto je i 4.

Još nemam One Ship 4. Ako dobijem, to će brzo.


Ova (S06E04) je vjerovatno najslabija epizoda sezone. Ne govorim da je loša. Nego, sezona je odlična (iako malo prebrza), a njena pozicija u sezoni tako diktira. Sad bi se stvari trebale početi potpuno raspetljavati.
« Zadnja izmjena: 31.12.2021. 20:36:13 sabko »

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: The Expanse
« Odgovor #294 : 03.01.2022. 00:43:46 »
Jako mršava ova nova sezona. I ko je uopšte taj *ebeni Marko Inaros da se na njega potroše 2 sezone? Obična budaletina za koju ako se ne pokaže na kraju da je pion nekog mnogo jakog igrača, možemo slobodno reći da su promašili "ceo fudbal". Kako su ga prikazali u seriji, ja mu ne bih dao da bude predsjednik mjesne zajednice, jer nema kapaciteta ni za to, a kamo li da bude ovako opak igrač kao u Prostranstvu.
Za sad 2. i 3. sezona su mi dobre i 4. može proći - ovo ostalo loše.
Ekranizuju svašta, a dobre SF knjige zaobilaze, poput Prstena od Lari Nivena i Kapije Frederika Pola. Valjda nemaju prava, ili nisu sposobni ekranizovati ozbiljnija djela. A probali su sa Zadužbinom, i nije tako loše ispala prva sezona.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Expanse
« Odgovor #295 : 03.01.2022. 02:29:54 »
Jako mršava ova nova sezona. I ko je uopšte taj *ebeni Marko Inaros da se na njega potroše 2 sezone? Obična budaletina za koju ako se ne pokaže na kraju da je pion nekog mnogo jakog igrača, možemo slobodno reći da su promašili "ceo fudbal". Kako su ga prikazali u seriji, ja mu ne bih dao da bude predsjednik mjesne zajednice, jer nema kapaciteta ni za to, a kamo li da bude ovako opak igrač kao u Prostranstvu.
Za sad 2. i 3. sezona su mi dobre i 4. može proći - ovo ostalo loše.
Ekranizuju svašta, a dobre SF knjige zaobilaze, poput Prstena od Lari Nivena i Kapije Frederika Pola. Valjda nemaju prava, ili nisu sposobni ekranizovati ozbiljnija djela. A probali su sa Zadužbinom, i nije tako loše ispala prva sezona.

nije 2 nego 3 sezone :)) od cetvrte je tu (doduse od pilot epizode je "pristutan" kad "kradu" stealth technologiju.

u 4. je bio dobar, scena sa ashfordom i cuvena izreka "This has always been a problem for our kind. Even our dreams are small."  :naklon:

nego dugo sam pokusao da shvatim zbog cega je The Expanse dobio drugaciji ton naspram prve 3 sezone i pola cetvrte. jednostavno tokom 4. sezone kreatori Mark Fergus i Hawk Otsby prestali su da rade na seriji. zadnju epizodu koju su napisali je bila 4x01. kad je amazon otkupio prava sve vise su se pisci gurali u prvi plan.  bili su od pocetka ali nisu imali glavnu rijec o odlucivanju. Ocito su nedorasli i kako da ideju prenesu na tv. Ipak potonja dvojica su radili na Children of Men, prvi Iron Man itd. Znali su da naprave tenziju kao malo ko. Ovi su poceli da kenjaju sa mijenjanjem stvari iz knjiga i eksperimentisanjem kao da je serija pravljena za fanove knjiga, zato su napravili najvecu idiotariju ikad kad su spojlali da ce asteroidi da udare na zemlju..

Sve u svemu ova sezona mi je bolja od 5. Vidi se da je budzet ogranicen i svijet/svemir vise ne izgleda velik kao prije, ali sta je tu je. Ove 2 knjige su najgore, obicno milkanje, marco obican glupan, filip da ne govorim.. Serija zavrsava u najgorem mogucem trenutku po serijal. antiklimaks. pokusat ce nas iznenaditi, valjda nece biti gore

Avasarala bi mogla stradati, ne znam cemu zaokret ali to nije ista osoba. Obicna preplasena baba koja nudi patetiku.. bila je medju jacim likovima..

Holden standard, ali ne znam zasto sve negativne ocjene spominju scenu sa markom.. i ja bih isto postupio.

Drummer se forsira jer su je fanovi proglasili favoritom. Dobra jeste, ali nije trebala da postane "fan service"

Alex i Amos su izvlacili ekipu sa Rocija sve ove godine, sad bez Alexa nije to to.. ah jbg trazio frajer meme, trebao je ono drugo traziti. to sad prolazi

i dalje cijenim da je The Expanse,  Star Trek 21. stoljeca i kad posaljemo prvu posadu na Mars za 30+ godina vadice se iz naftalina i dobice priznanje koje zasluzuje.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #296 : 05.01.2022. 00:13:48 »
Ekranizuju svašta, a dobre SF knjige zaobilaze, poput Prstena od Lari Nivena i Kapije Frederika Pola.




Joj što bi volio da naprave serije po tim knjigama... posebno po Kapiji... i da dodam serijal knjiga Hiperion.
« Zadnja izmjena: 05.01.2022. 00:16:57 Suncani »
:murija:

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #297 : 07.01.2022. 21:01:36 »
Postavljena i 5. epizoda...

Btw, pročitah dosta neutemeljenih teza, ali nemam volje za raspravu, fakat.
Sezona je odlična. Malo ubrzana, ali odlična.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #298 : 08.01.2022. 01:17:03 »
Eto ga i One Ship 5 preveden...
Tu se može spakirati sezona 98, jer je ovo zadnji.

Nadam se da sam sve dobro čuo, pošto je bilo teško pohvatati neke riječi (iako nema puno teksta). One Ship 4 i 5 sam radio bez stranog transkripta (ali Nadine je prilično jasna u 4. epizodi).

Kako god, zanimljiva epizoda. Prethodne "One Ship" su mi malo bolje, ali je ovo lijep flashback.
Šteta što nisu napravili i jednu epizodu na Pelli, jer su ostale setove skoro sve iskoristili za ovo.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #299 : 14.01.2022. 14:01:28 »
Eto... prevedena i postavljena posljednja (zasad) epizoda... Enjoy!  :)