Autor Tema: The Expanse  (Posjeta: 61925 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline zixxx

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #210 : 09.10.2020. 19:56:28 »
Ajd' da vidimo i to...

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Expanse
« Odgovor #211 : 12.10.2020. 00:33:32 »
16. decembra 3 epizode, a onda po 1 sedmično...



Jedva cekam  drinks samo 1 sedmicno me razocaralo.. mislio sam je opet odgledati odjednom.. ko ce sad cekati da im se Marco Inaros nahebe keve  ;D


Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #212 : 12.10.2020. 11:04:45 »
Ja sam se nadao da će biti baš ovako... Doduše, najviše bih volio da je epizoda svakih 3 dana ili slično... Kad je sve odjednom, previše je... Ovako stigneš "svariti" svaku epizodu kako treba...

Ni knjigu ne stigneš pročitati za koliko sam ja pogledao 4. sezonu... :) Jbg, ne mogu se strpiti da ne odgledam sve kad mi je tako servirano. Pogotovo, s ovom sezonom, koja će sigurno biti najbolja dosad...

Offline Saky

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #213 : 12.10.2020. 11:43:07 »
Ja volim kada izađe cijela sezona odjednom. Završim što gledam u tom trenutku, i onda u par dana pogledam cijelu sezonu serije. Taman i titlovi izađu kroz tih par dana.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Expanse
« Odgovor #214 : 13.10.2020. 01:09:26 »
Vidim da su prevelika ocekivanja kod 5. sezone ne valja.. treba smanjiti,  iako sam i sam pod dojmom da ce 5. sezona biti klimaks cijelog serijala.


The Expanse mi je serija  kao da su mene pitali sta da napisu i snime..ni utopija ni distopija nego surova realnost. Kakva god prilika se pojavi covjecanstvu nadjemo nacina da sjebemo stvar. Marco Inaros mi je vec omiljeni negativac i bio je u pravu kad je rekao Ashu "to je oduvijek bio problem nase vrste.. cak su i nasi snovi mali!"  u sridu clapp

Malo je 10 epizoda ali sta je tu je. bitno da ce biti 6. sezone a sad 7-9. mozda sa nekom drugom postavom i tako rijese vremenski skok

Offline Marin VD

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #215 : 25.11.2020. 10:19:55 »
Serija je obnovljena za šestu sezonu, koja će biti i posljednja

Offline Saky

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #216 : 25.11.2020. 12:25:59 »
I knjige su završile s radnjom koja će se događati u toj zadnjoj, šestoj sezoni? Ili knjige idu i dalje?

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #217 : 25.11.2020. 13:47:56 »
Pročitah i ja negdje jutros za ovo...

Očekuje se 9. završna knjiga (dakle - imamo već 8 knjiga), a ima i nekih 7 ili 8 kratkih novela. Većina novela je iskorištena ili će biti iskorištena da proširi radnju u seriji...
Npr. Drive (Pogon) je jedna od novela koja je iskorištena u 1. sezoni u epizodi s Epsteinom ili Butcher From Anderson Station (Krvnik stanice Anderson) u epizodi kad upoznaju Freda Johnsona. Churn (Bućkalica) će vjerovatno biti iskorištena u 5. sezoni u dijelu radnje vezanom za Amosa. Itd.
Znači, materijala ima i više nego dovoljno - mada su neke stvari promijenili (uglavnom na bolje), što je dobro za one poput mene, koji čitaju i knjige i gledaju seriju.

Koliko znam u Srbiji je objavljeno prvih 7 knjiga (ako već nije i 8. u međuvremenu). Novele ne znam da je iko objavljivao.
Izdavač u Hrvatskoj malo kasni u odnosu na ovog u Srbiji, ali će vjerovatno sustići kad-tad.
Mrsko mi je sad tražiti nazive izdavača - uglavnom, i kod jednih i drugih je naziv serijala "Prostranstvo".

Nadao sam se da će serija imati sezona koliko i knjiga, ali vjerovatno će sve zgurati u tu zadnju epizodu.
« Zadnja izmjena: 25.11.2020. 13:59:47 sabko »

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #218 : 25.11.2020. 13:58:54 »
E da... i neće biti Casa Anvara. vjerovatno. Ako budu morali vjerovatno će uraditi recast za Alexa.

Offline pera detlic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: The Expanse
« Odgovor #219 : 26.11.2020. 07:50:04 »
Prva serija zbog koje sam bio "primoran" da uzmem knjige (prve 4 iz biblioteke, ostalo kupio) i pročitam ih, obično (uvek do sada) ide u suprotnom smeru. Ni trenutka nisam zažalio (kako zbog serije, tako i zbog knjiga). Eh da je više kvalitetnih space opera...

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: The Expanse
« Odgovor #220 : 28.11.2020. 15:18:10 »
Prva serija zbog koje sam bio "primoran" da uzmem knjige (prve 4 iz biblioteke, ostalo kupio) i pročitam ih, obično (uvek do sada) ide u suprotnom smeru. Ni trenutka nisam zažalio (kako zbog serije, tako i zbog knjiga). Eh da je više kvalitetnih space opera...
Ne mogu ja to. Čitao sam knjige iz serijala Pjesma leda i vatre, naročito me oduševila prva knjiga, a kad je počela serija, u to vrijeme sam čitao treću knjigu, odustao sam od knjiga. Ali ovo nije tema o GOT.
Znači još dve sezone, 20 epizoda (pretpostavljam) od oko 45 min ove serije. Ako budu kvalitetne kao i do sada, pa ok. Sad će tih 20-ak dana proći.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #221 : 28.11.2020. 15:55:37 »
Duže su epizode otkad je Amazon preuzeo...
Zapravo nemaju ograničenje u dužini.

A knjige su vrhunska literatura i najbolje od svega, što se serije tiče, je to što su pisci knjiga (Ty Frank i Daniel Abraham - odnosno dvojac koji objavljuje pod James S.A. Corey) uključeni u proces pisanja scenarija.

Vidio sam da negdje spominju i eventualni film ili filmove, ali nisam nigdje vidio potvrdu iz vjerodostojnih izvora, što ne znači da nije nemoguće. Sve zavisi šta će sve strpati u tu 6. sezonu.
Naime, između 6. i 7. knjige postoji vremenski skok od 20 godina (ili bi 30 - ne mogu se tačno sjetiti), što bi moglo značiti da namjerno žele završiti na 6. knjizi i onda nakon nekoliko godina izbaciti neki film ili filmove. Vidjet ćemo.

U svakom slučaju sam pomalo tužan što neće biti 9 sezona, koliko i knjiga, ali tu je šta je.

Offline damir vuković

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 56
Odg: The Expanse
« Odgovor #222 : 08.12.2020. 20:54:50 »
koliko ja znam Prostranstvo ima brdo knjiga pa ne znam kako će to sve stati u još jednu sezonu. Nisam siguran da je tip završio Prostranstvo, ja sam teka na petoj knjizi.  :jak:

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #223 : 08.12.2020. 20:59:22 »
koliko ja znam Prostranstvo ima brdo knjiga pa ne znam kako će to sve stati u još jednu sezonu. Nisam siguran da je tip završio Prostranstvo, ja sam teka na petoj knjizi.  :jak:
Nije "tip"... tipovi... James S.A. Corey je pseudonim za Tya Francka i Daniela Abrahama.
Ima još jedna kniga koju planiraju izdati (deveta).

Vidjet ćemo šta će smisliti. Možda bude i neki film...

Offline damir vuković

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 56
Odg: The Expanse
« Odgovor #224 : 11.12.2020. 18:40:43 »
Vidiš, sad znam jednu više. Hvala na informaciji.  clapp

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #225 : 13.12.2020. 02:37:33 »
Evo zanimljiv eksluzivni klip...  :P


- You and I have very different life experiences, Chrissy
- Don't call me that. I'm a member of Parliament, not your favorite stripper.
- You can be both.  :facepalm :P


Usput, tu je najava aftershowa s Wesom Chathamom (Amos) i Tyom Frankom (jedan od 2 autora knjiga), poslije svake epizode:



I još nešto, veoma bitno - ono što smo špekulirali ovdje:

Autori (Ty Frank i Daniel Abraham) su izjavili da The Expanse nije otkazan, nego će biti stopiran nakon 6. sezone. A Alcon Entartainment (koji producira show) je jako predan projektu i planira raditi još neke stvari vezane za The Expanse u međuvremenu. Ali će 6. sezona završiti tako da imamo zadovoljavajući kraj (nešto kao sezona 3).

Sve to se zapravo poklapa sa knjigama. Naime (što smo spominjali), knjiga 7 je vremenski smještena 30 godina nakon knjige 6. Nadam se samo da nećemo čekati baš 30 godina.

Offline damir vuković

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 56
Odg: The Expanse
« Odgovor #226 : 14.12.2020. 20:36:23 »
Iskreno se nadamo...  :aha:

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #227 : 15.12.2020. 19:45:18 »
E jbg... Steta sto ce biti samo sest sezona(makar za sad). Meni je sesta knjiga bila najslabija. Jedva sam je izgurao. Cijela ta prica vezana za Free Navy i Marco Inarosa mi je bila bezveze. The Expanse je, po meni, najbolji onda kad je prisutna neka misterija vezana za vanzemaljce. Fala bogu, pa se serijal vratio u top formu sa poslednje dvije knjige.

Spoiler for Hiden:
Inace Marco Inaros je mozda i najgori, najslabiji negativac na kojeg sam ikad naisao. Koliko su ga samo dizali, a on ustvari ispade jedan obican glupan... jedna luzercina iskompleksirana bez grama mozga. Ma debil obicni :D Jedva sam docekao da se zavrsi sva ta prica oko njega. Klasican primjer za "tresla se gora, rodio se mis". 

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #228 : 16.12.2020. 19:19:33 »
Super je ove 3 epizode...
Prevodim 1.

Btw, ko je gledao dosad skontat će. Amosova torba... :)

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #229 : 17.12.2020. 03:05:37 »
Nisam gledao mnogo novih serija, pa ne znam koliko je danasnjih serija HDR... ali The Expanse izgleda vrhunski od kako je presla na Amazon clapp Na sve detalje su obratili paznju  smileyNO1 Ona poslednja scena u trecoj epizodi je bila brutalna.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #230 : 17.12.2020. 03:23:04 »
Postavljen prijevod za S05E01

Offline somied

  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
Odg: The Expanse
« Odgovor #231 : 17.12.2020. 13:12:03 »
Hvala
Ovo imam namjeru gledati.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #232 : 17.12.2020. 14:48:07 »
Ko ima vremena, neka baci pogled na Ty & That Guy podcast. Epizode traju po pola sata, Ty Franck i Wes Chatham uz razne goste komentarisu epizode pete sezone. Dosta zanimljivih stvari vezanih za seriju se mogu cuti. Epizode izlaze srijedom.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #233 : 17.12.2020. 14:55:16 »
Ko ima vremena, neka baci pogled na Ty & That Guy podcast. Epizode traju po pola sata, Ty Franck i Wes Chatham uz razne goste komentarisu epizode pete sezone. Dosta zanimljivih stvari vezanih za seriju se mogu cuti. Epizode izlaze srijedom.
Mislim da je to isto ono što ima na Amazon Prime YouTube kanalu, samo što imaš i video...
The Expanse Aftershow - izlazit će nakon svake epizode (ove sedmice, jasno 3, jer su bile 3 epizode):

1. Gost: Naren Shankar - showrunner serije


2. Gosti: Breck Eisner (režiser epizoda 1 i 2 i najevećeg broja epizoda serije) i Steven Straight (Holden)


3. Gost: Thomas Jane (Miller - režiser epizode 3)

Offline Saky

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #234 : 17.12.2020. 17:18:17 »
Ako nekoga zanima, Hangar 7 (Hrv) ima popust na prvih 5 knjiga the Expanse ako s uzmu u komadu. To je za sada sve što ima prevedeno, slijedeće godine će izaći šesta knjiga. Knjige su u sofcover. Hardcover ima samo 2 prve dvije knjige izdane. Prijatelj je pročitao prvu i rekao je da je prijevod dobar.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #235 : 17.12.2020. 17:54:36 »
Ako nekoga zanima, Hangar 7 (Hrv) ima popust na prvih 5 knjiga the Expanse ako s uzmu u komadu. To je za sada sve što ima prevedeno, slijedeće godine će izaći šesta knjiga. Knjige su u sofcover. Hardcover ima samo 2 prve dvije knjige izdane. Prijatelj je pročitao prvu i rekao je da je prijevod dobar.
Laguna u Srbiji je izdala 7 i 8. je u pripremi. Isto imaju neke popuste... Cijena jedne knjige je, ako se ne varam, 10-tak eura.
Nadam se samo da će neko izdati i one novele. Možda kao zbirku.
« Zadnja izmjena: 17.12.2020. 17:57:15 sabko »

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #236 : 18.12.2020. 02:34:31 »
Eto i druga epizoda...

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #237 : 18.12.2020. 11:49:17 »
Hvala za prevode
:murija:

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #238 : 19.12.2020. 16:17:26 »
Eto i moja verzija prijevoda epizode 3.
Vidim ima i Majin... pa ko kako voli nek' izvoli...  :)

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #239 : 23.12.2020. 22:54:31 »
Eto i moje varijante prijevoda 4. epizode...
Dosad najbolja u (predobroj) sezoni...   :)