Autor Tema: The Expanse  (Posjeta: 61155 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: The Expanse
« Odgovor #120 : 11.05.2018. 09:21:55 »
Serija je otkazana.
Šit. The Expanse je trenutno nešto najbolje što ide na TV-u, i nadam se da će neka druga kuće preuzeti snimanje nastavaka.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #121 : 11.05.2018. 10:20:38 »
Pokupice je ili Amazon ili Netflix... nema sanse da ovakav materijal ostane neiskoriscen.

Offline Shoxi

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #122 : 11.05.2018. 11:13:43 »

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #123 : 11.05.2018. 12:29:11 »
Uzas, sta reci.

Bitno je da razne krseve snimaju po 15 sezona.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Expanse
« Odgovor #124 : 11.05.2018. 14:46:29 »
znači, mogu je sad počet gledat  smileyNO1

to jest, kad završi treća sezona.

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: The Expanse
« Odgovor #125 : 11.05.2018. 17:58:54 »
Šteta ako ne bude 4. sezone, tj. ako neko ne nastavi sa snimanjem. Dobra serija, ova 3. sezona mi je za sad najbolja, aktere smo upoznali i vrijeme je da se zamahne punim kapacitetom jedno 2-3 sezone.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Expanse
« Odgovor #126 : 11.05.2018. 18:16:54 »
ovo je u rangu firefly-a ako ne i gore jer je expanse najbolja svemirska serija od DS9, sramota. nikad vise necu pogledati niti jednu seriju sto prikazuje syfy. oni i jesu za niskobudzetne debilane tipa killjoys i sl

Nema sanse da neko drugi ne preuzme ovo.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: The Expanse
« Odgovor #127 : 11.05.2018. 22:58:24 »
Stvarno šeta, jer je definitivno najbolji SF koji se prikazuje trenutno. Al' šta da se radi, nije prvi put da se ovo dešava.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: The Expanse
« Odgovor #128 : 11.05.2018. 23:53:10 »
Šta se drugo i moglo očekivati od kečerskog SyFy-a.
Sad baš čitam da su odbili Tremorse sa Kevinom Bejkonom. :facepalm
Spoiler for Hiden:
Možda su pred bankrotom jbg.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #129 : 16.05.2018. 22:04:53 »
Reče mi prijatelj da je negdje čitao kao da će seriju preuzeti Netflix ili neka druga slična kuća.... da li je to moguće provjeriti, ili su samo nažalost puste želje? :(
:murija:

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Expanse
« Odgovor #130 : 17.05.2018. 06:43:04 »
nisam našao nijedan članak ili nešto o tome da će Netflix nastaviti snimati seriju, samo da je otkupio prava na prikazivanje.

počeo gledati - odlična je, došao do 10. epizode. od 4. mi radnja postaje konfuzna. thomas jane ima očajnu frizuru, kao da je ispao iz ranog 21. stoljeća. ona indijska glumica je katastrofa.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #131 : 17.05.2018. 09:15:27 »
Koliko sam ja upoznat još uvek nije sve gotovo, pošto pokušavaju da nađu neki način da nastave sa snimanjem serije. Tako da je trenutni status da je ukinuta (šta se drugo moglo očekivati od SyFy  :facepalm ) ali sve je moguće. Kako ono kažu, nada umire poslednja.  :)

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #132 : 22.05.2018. 05:43:13 »
Serija ce se nastaviti na Amazonu!  clapp

Offline bebapecic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 358
Odg: The Expanse
« Odgovor #133 : 25.05.2018. 21:10:31 »
Ova 7 ma ep.u malo drugojacijem tonalitetu,svidja mi se i
Spoiler for Hiden:
na kraju M.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #134 : 26.05.2018. 05:48:54 »
Da, ovo je možda jedna od najboljih epizoda ili bar od najznačajnijh...
Ovako bez spoilera mogu da kažem da su preskočili nekoliko zadnjih poglavlja knjige 2 (Kalibanov rat) i priličan dio knjge 3 (Abadonova kapija), pa je tu i vremenski skok... Napravljen je i mali rulet s likovima... Ali sve to je dalo određenu novu dinamiku seriji...

Spoiler for Hiden:
Tako smo dobili vremenski skok od 180 i kusur dana (cca 1/2 godine), ako zanemarimo da se Avasarala i Maneo/Neo pojavljuju 2 mjeseca ranije...
U odnosu na knjige, Ana se (kao i Avasarala u 1. sezuni i Bobby u 2. sezoni) pojavljuje ranije i tamo se ne nalazi na Zemlji, nego na Jupiterovom mjesecu Europa - a tek kasnije bi trebala biti na Zemlji... Pojavljivanje Milera (koji nije Miler, nego ćete vidjeti) je trebalo biti dok Rocijeva posada boravi na Mjesecu, nakon Ije (iliti Ioa), pri vraćanju Avasarale i isporuci Maoa - u prologu knjge 2... I nisu bili dosljedni s načinom počinjanja razgovora, gdje Miller kaže (uvijek) "Moramo da pričamo"...
Roci treba prema Prstenu da krene s Cerere, gdje nakon nekih perpetija (namještenih) moraju da uzmu posao, jer Mars sudski trži povrat broda... To je Alex usput spomenuo Moniki u seriji...
A Naomi je u knjizi na Rociju... Ovdje je preuzela ulogu Sam na Grdosiji (bivšem Nauvu) - Taj lik se tek kratko pojavio u 1. ili 2. sezoni i značajan je u knjigama - i gine u događajima koji slijede. Ali valjda glumica nije dobro "legla", pa su uveli Caminu Drummer (CaraGee), koja bi se trebala pojaviti tek u knjzi 5, a koja je sjsjno prošla kod publike - i stvarno je odlična.
Od likova s Grdosije nedostaje Bik (Baca) i Michio Pa. Ashford je u knjizi kapetan, Pa prvi oficir, a Bik šef osiguranja - Fredov igrač - Zemljnin, pa zato nije kapetan - ali zapravo glavni - možda najbolji lik. Ovako nekako Drummer mijenja njega i Pa, koja bi se trebala pojaviti opet kad dođu Nemesine igre na red.
Avasarala nije još trebala postati generalna sekretarica UN, nego mnogo kasnije.
Tu je i Melba, koja nije Melba, ali neću otkriti, ali će igrati važnu ulogu. Ono što su preskočili prikazati je kako je "postala" Melba (Melba Koch), a u knjizi je moćna scena... Ali to je sve dio toga zašto je tu i ko je zapravo, pa možda bude neki flashback, a sigurno će biti nešto i u vezi ugrađenih žlijezda, koje aktivira onom vrtnjom jezika - tu vrtnju smo imali u ovoj epizodi.

Ima sigurno još puno toga preskočenog ili promijenjenog.
Kako god, možda je i dobro za čitaoce da ne znaju unaprijed šta će sve biti u seriji. Meni barem jeste.
Ali ako je suditi po knjigama, tek sad slijedi ludnica i pregršt akcije.

Btw., knjiga ima 7, a planirano je 9. Pored toga ima i 5 novela, koje objašnjavaju štošta što se samo spominje.
Kad sam zadnji put provjeravao, na "domaćim" jezicima je bilo 5 knjiga, pa sam 6. morao čitati na njemačkom, a 7 na engleskom. Novele sam našao samo na engleskom.

Da dodam, uplodao sinc. i dorađen prijevod za s3e7 za hdtv x264 verziju, pa ako prođe (a valjda će) ne bi bilo zgoreg da neko uradi resync za webdl - ne bi trebalo biti puno posla. Naime, ima dosta razlike (ispravaka), a i nazivi i imena su sređeni...

Spoiler for Hiden:
A tu je i neki moj slobodni prijevod belterske verzije Highway Star od Purplea... Ta stvar je tu sjela ko budali šamar, pa ne odolih da dodam u titl.

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: The Expanse
« Odgovor #135 : 26.05.2018. 11:21:12 »
Pomalo neobično da se u sred sezone toliko mijenja tok radnje, kao da je nova sezona. Mislim naravno na 7. epizodu 3. sezone. Nisam čitao knjige ali uvijek se vidi po kvaliteti priče kad je serija snimljena po nekom literarnom djelu - obično pisci imaju puno više vremena da promišljaju kako da sve uklope bolje.
Znači, Amazon preuzima dalje snimanje serije? To je dobra vijest - oni već imaju nekoliko odličnih serija, pa je za očekivati da će i ovo nastaviti da bude dobro, a nadamo se još i bolje, zašto ne.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Expanse
« Odgovor #136 : 26.05.2018. 12:05:22 »
Meni je predobar ovaj koncept - finale sezone, pa finale knjige u sredini - finale sezone - finale knjige,  svaka cast.

Nakon 5 i 6. epizode ocekivao sam dosadnu epizodu sa prikazivanjem posljedica, ali su to preskocili i jos vise mi porasli u ocima! (sto je najzalije citam na redditu da se dosta njih zali zasto nisu prikazali ono sto je avasarala ispricala na pocetku 7. epizode.. pa je li se mora sve bukvalno prikazati majku mu, nismo debili)

Maneo prica je predobra od pocetka do kraja,
Spoiler for Hiden:
belterski "highway star" , scene kad leti kroz saturnove prstenove do ispijanja urina sto ga riba ostavila :D :D i na kraju najjaca scena u citavoj seriji  :naklon:


Amazon jos nije otkupio 4. sezonu, pregovori su u tijeku, ja se nadam da hoce, jer ova serija ce biti kultna. jednostavno moraju snimiti do "nemesis games" knjige. isto bi bilo da smo u GOT-u uskraceni za Red Wedding. 6 knjiga da se zaokruzi prica ove zadnje pocev od 7. mislim da nema potrebe snimati jer je prevelik vremenski skok. mozda sa nekom drugom ekipom kao spinoff


Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Expanse
« Odgovor #137 : 26.05.2018. 13:04:02 »
edit: Amazon otkupio prava sluzbeno potvrdjeno  bit ce 4. sezone  clapp

Offline PoručnikBluberi66

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Expanse
« Odgovor #138 : 26.05.2018. 18:08:45 »
Da, sad je i zvanično, biće četvrte sezone, Amazon povadio stvar. Evo i linka za vest.
https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/expanse-officially-revived-season-4-at-amazon-1115160
 clapp clapp clapp clapp clapp


Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #140 : 31.05.2018. 12:20:29 »
Za sve koji planiraju skinuti HDTV verziju S03E08, barem trenutno, zvuk nije sinhroniziran (ako neko ne uradi resync). Zato za one koji vole epizode od 200 i kusur MB postoji WEBDL x264 DEFLATE, koji je slične veličine i istih dimenzija.

Inače, nije loša epizoda, mada je zapravo prelazna, pa je malo manje nabijena (žestoka) od prethodne.
U ovoj se priprema teren ili otpočinje nekoliko stvari.
Spoiler for Hiden:
Melba - otpočinje svoj plan - koji imaveze s njenim pravim identitetom. - to pokreće sve ostalo.
Miller - uvodi se malo više - i on, tj. njegova projekcija, nagovara Holdena da proleti kroz Prsten.
Ashford priprema teren da preuzme Grdosiju - nagađam.
Ana susreće Melbu i jedina vidi da nešto nije OK.
Neki od vjerskih vođa počinju već zagovarati "svoje gluposti".

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #141 : 01.06.2018. 12:07:50 »
U svojoj verziji prijevoda sam uradio i HDTV varijantu... Kao što rekoh, zvuk i slika nisu sinhroni, ali sam pokušao uskladiti prema sluhu, kad već imam skinuto (prije nego obrišem)... Ipak, još jednom, radije skinite neku WEB varijantu...

Kako god, jedva čekam nastavke...
Spoiler for Hiden:
Da vidimo kako će se stvari odvijati s druge strane Prstena (u tzv. "sporoj zoni" i oko "sfere" - to će, nadam se, biti kao u knjizi)

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #142 : 02.06.2018. 17:50:48 »
Spoiler for Hiden:
Onaj reporter je neciji spijun kao i onda cura sto koristi protmolekul? Zna li se za koga rade?

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #143 : 02.06.2018. 19:02:56 »
To je priča koja tek slijedi, pa oni koji to žele otkriti kroz seriju neka ne otvaraju spoiler...
Spoiler for Hiden:
Monikin tehničar... Radi za Melbu... A Melba je zapravo Klarissa Mao... Mlađa sestra Julie... Ona je sve ovo smjestila Holdenu, jer njega smatra za glavnog krivca za propast svoje porodice, koja je izgubila sve. Zato je i ugradila one dodatne žlijezde - ono što aktivira kad zavrti jezikom po nepcu, pa dobije nadljudsku snagu (nije to protomolekul, ako si na to mislio)... To je ilegalna operacija, jer može ozbiljno narušiti zdravlje onoga ko to koristi, što će joj se i dogoditi kasnije...
Kasnije će Klarissa, iliti Breskvica, kako će je Amos prozvati, uz pomoć velečasne Ane, shvatiti šta je učinila, ali tad će se već odigrati glavna radnja knjige 3 i ljudi će dobiti pristup hiljadama solarnih sistema, koji se nalaze iza drugih kapija...
Monika Stuart, reporterka, nema veze s diverzijom i pomoći će da se stvari riješe na Grdosiji, koja će postati stalna ASP-ova stanica u "Sporoj zoni" (prostoru između prstenova) i opet će dobiti novo ime - Medina - tj. Belteri će postati sila koja će kontrolirati transport između svjetova, sve dok se ne pojave Lakonci (bivši Marsovci, koji će naseliti sistem Lakonija - to je nekih 20-tak godina u budućnosti - ali tu već idemo predaleko - to je već radnja knjige 7 - i do tada ima još puno toga što će se dogoditi). Monika će pomoći i da otkupe Rocinante od Marsa, tj. platit će Tilly Fagan - ona njena prijateljica koja stalno pije, a puna je love ko brod - pojavila se u epizodi 8, dok onaj nešto popuje o religiji (valjda se isto zove i u seriji - mislim da nisu još rekli ime - ali je to ona).
Da bi ljudi dobili pristup kapijama prvo će ih Holden, uz pomoć Millera-bota, morati aktivirati unutar "plave sfere" (ili kako god se zvalo) - to je struktura od nekog nepoznatog materijala, koja se nalazi u centru "Spore zone". Sve to, uključujući i prstenove je izgradila civilizacija koja je izumrla prije eona godina - i svi prstenovi, osim onog za sunčev sistem su toliko stari. Miller-bot (istražitelj) je i stvoren jer protomolekul ne može stupiti u nikakav kontakt s njima i vrši istragu, koja se nastavlja i nakon događaja u "Sporoj zoni" - pa će neke odgovore dobiti i u knjizi 4... Nakon čega Holden shvata da Millera generira zaostali protomolekul, koji se nalazi na Rociju, a ostavilo ga je još ono stvorenje koje im se ukrcalo na Ganimedu, dok je kopalo po podu, a koje su kasnije spržili kad ga je Prax namamio radioaktivnim materijalom u svemir.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #144 : 02.06.2018. 19:17:13 »
Hvala, necu otvarati.  ;D

Mislio sam da je meni nesto promaklo, ovako cu sacekati da serija otkrije. :)

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #145 : 08.06.2018. 10:33:28 »
Eto ga, sad ćeš saznati :)

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #146 : 15.06.2018. 06:47:22 »
Dodoa titl za S01E10 sinoć... Ne znam koliko će ona WebRip varijanta odgovarati onoj Web DEFLATE. Nadam se da hoće, pošto sam našao sam neku od 2 i nešto GB... Nadam se da hoće.
Odlična epizoda (7-ca mi je još uvijek najbolja u sezoni, ali ova je blizu).
Naslov "Dandelion Sky" prevedoh kao "Nebo poput maslačka" - nekako mi glupo da bude "Maslačkovo nebo" ili "Nebo maslačka"...
Spoiler for Hiden:
Malo je možda glupo što Naomi putuje čitavu epizodu i ne stigne do Rocija, dok Holden za isto vrijeme stigne do sfere i obavi ono zbog čega je došao.
Valjda nisu znali šta bi s njom - pošto je u knjizi cijelo vrijeme na Rociju, a tamo se ništa ne događa, osim što Amos i Alex imaju onaj zanimljiv razgovor o strahu. A ovako će stići ipak prije Clarisse (Melbe), koja tek treba krenuti tamo.
Bobbie nije bilo 2 epizode nikako, a onda je u onom Marsovskom timu (u knjizi nije uopšte prolazila kroz Prsten - tj. bila je na Marsu). No dobro su je uklopili.
No sve ovo su sitnice. Puno je likova, a malo vremena za ovakvu epizodu. One bitne stvari iz knjige su ipak tu.

Ono s Clarissom i Tilly pri kraju, neće valjda ubiti Tilly? - U knjizi je važna radi nečeg kasnije. - Ali dopustit ću da me iznenade.

Kraj je sjajno dočaran, kad Holden otvori arhivu, pa se ukažu drugi prstenovi/kapije i pripadajući sistemi, tj. razmjere te nestale civilizacije, kao i to da je sfera uništavala kapije i sisteme (zašto, o tome će biti govora).
Kao i ono prije toga, kad Marsovac baci granatu, pa sfera zaustavi sve brodove.

Osim toga, dobro je što smo u ovoj epizodi vidjeli više priče između Holdena i istražielja s Millerovim likom.

Offline DzoniHN

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: The Expanse
« Odgovor #147 : 15.06.2018. 09:58:31 »
"The Expanse’ Moves to Amazon for Season 4"

Da se svi oni koju su se razocarali posle otkazivanja malo razvesele. 

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #148 : 16.06.2018. 11:42:21 »
"The Expanse’ Moves to Amazon for Season 4"

Da se svi oni koju su se razocarali posle otkazivanja malo razvesele. 
već mjesec dana ;)
edit: Amazon otkupio prava sluzbeno potvrdjeno  bit ce 4. sezone  clapp

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Expanse
« Odgovor #149 : 16.06.2018. 11:44:49 »
pardon, dvadesetak...