Autor Tema: Murder Most Horrid  (Posjeta: 1743 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Murder Most Horrid
« : 31.05.2014. 11:09:48 »

Opis:
Igrajući razne likove, Dawn French upušta se u svakoj epizodi u novu misteriju. Na neki način uvijek je umiješana u umorstvo: ili ga je počinila sama, ili ga riješi ili je sama ubijena! Većina epizoda parodije su na trilere i filmove s nepoznatim ubojicom.
Između ostalih, gostujuće zvijezde su: Hywel Bennett, Jim Broadbent, Kathy Burke, Minnie Driver, Graeme Garden, Sean Hughes, Chris Langham, Hugh Laurie, Roger Lloyd Pack, Tony Slattery, Timothy Spall i John Thomson.

Žanr: komedija, kriminalistička, misterija, antologija
Kanal: BBC Two
Godina proizvodnje: 1991.
Glumci: Dawn French, Paul Mark Elliott, Soo Drouet, Henry Naylor, Geoffrey McGivern, Jim Carter, Geraldine McNulty, Kevin McNally, Jane Booker, Harriet Thorpe

IMDb
TVDb
themoviedb.org
Wikipedia
EPGuides

Titlovi

« Zadnja izmjena: 22.01.2024. 19:38:14 zzoe »
Mrzim lopatare i limune

Offline Dena-XO1

  • Homme libre, toujours tu chériras la mer!
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 965
  • Spol: Muški
  • Homo sum, humani nihil a me alienum puto
Odg: Murder Most Horrid
« Odgovor #1 : 08.03.2024. 20:44:04 »
Prevedena 1. sezona - slučajno i poklončić za Dan žena!  :)

Još jedan klasik britanske komedije. Dawn French je u ovoj antologiji zaista briljantna, mislim da njena glumačka sposobnost ni u kojoj drugoj komediji (recimo French and Saunders, The Comic Strip Presents) ne dolazi do izražaja koliko u ovoj. U jednoj epizodi je ocvala glumica, u drugoj ubojica, a u trećoj pak dvojnica.
Ova bi se antologija možda mogla usporediti s Inside No. 9. Jedna od najdražih epizoda mi je četvrta, A Determined Woman, o putovanju kroz vrijeme.
Prijepisi su katkad netočni (npr. epizoda o tajnom društvu), a pojedine su mi rečenice - zbog igre riječima - prilikom prevođenja zadale silne glavobolje (npr. epizoda koja se odvija u kazalištu).
Preveo sam kako sam najbolje znao i umio. Nadam se da ću i ostale 3 sezone prevesti do konca godine.

Uživajte u gledanju!  drinks
 
''Knowledge comes, but wisdom lingers.'' - Lord Tennyson
"Alle, die in Schönheit gehn, werden in Schönheit auferstehn." - R. M. Rilke

Offline lumocolor

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
Odg: Murder Most Horrid
« Odgovor #2 : 09.03.2024. 00:32:50 »
 Dena-XO1 hvala na prevodu drinks