Autor Tema: Águila roja  (Posjeta: 15045 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alexadin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Águila roja
« : 10.11.2011. 22:29:45 »

Opis:
Gonzalo de Montalvo, učitelj, postaje "Crveni orao" koji želi da otkrije i osveti smrt svoje supruge. Tom svojom odlukom, on ujedno i gotovo osujeti zaveru protiv krune u Španiji, ugrožavajući tajnost društva Ernan Mejia i Lukrecia de Satniljana. Crvenom orlu pomaže Saturn, verni sluga i Avgustin, tajanstveni monah.
Nakon što spreči zaveru ubistva kralja, "Crveni orao" počinje da otkriva i svoju misterioznu prošlost. Dvorske intrige, tajna društva i zavere, ovo je serija koju ne bi trebalo propuštati. Radnja se odvija 1660. godine u vreme vladavine Felipea IV. Glavni likovi su deca žene koja je strasno zavela kralja. Serija prepliće fascinantne istorijske podatke o Huanu de Calatravu koji je otkrio rotaciju i cirkulaciju, a za čudo bio podržan od strane katoličke crkve. Mesto dešavanja je Vila de Madrid u glavnom gradu koji je tada brojao oko 125 000 stanovnika.
Serija Globomedije, premijerno je prikazana 2009. godine, rejting od 5 miliona ljudi pokazuje koliko je spoj istorije, avanture i drame popularan.

Izvor: HappyTV

Žanr: povijesna, avanturistička, drama

Službena stranica
Wikipedia

Titlovi

« Zadnja izmjena: 16.12.2012. 16:06:31 mijau »

Offline alexadin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Águila roja
« Odgovor #1 : 10.11.2011. 22:56:55 »
Slučajno sam jedne večeri na TV-u pogledao jednu epizodu ove serije i dopala mi se, zato je preporučujem.
Možda moje mišljenje i nije adekvatno (registrovao sam se na forum danas), ali ako to ima nekog značaja mogu da kažem da sam bio član dok je bio onaj stari sajt i da sam preveo par epizoda prvog serijala serije Lost. Prošle su godine od tada, ali valjda nisam pogrešio sa ovom serijom.

Ako nekog serija zainteresuje na Web Oficial: http://www.rtve.es/television/aguila-roja/ možete pogledati sve dosada snimljene epizode. Trenutno je aktuelan četvrti serijal. Inače svaki serijal ima po 13 epizoda koje treju oko 80 minuta. Serija je španska, ali nikako ne može da se svrsta u kategoriju serija koje se standardno kriju iza značenja "španska serija". Oni koji imaju problem sa španskim jezikom, ekgleske titlove mogu potražiti ovde http://cafeaguilaroja.blogspot.com/ ili http://www.boyactors.org.uk/movie.php?ref=2580

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Águila roja
« Odgovor #2 : 11.11.2011. 09:43:18 »
Serija je španska, ali nikako ne može da se svrsta u kategoriju serija koje se standardno kriju iza značenja "španska serija".

To je zato što se kod nas često brkaju pojmovi "latinoamerička telenovela" i "španska serija", verovatno zbog jezika, a razlika je ogromna. Pre svega u tome što serije proizvedene u Španiji dostižu budžete od par miliona evra po epizodi, dok epizode latinoameričkih telenovela imaju budžet zajedničkog džeparca klinaca iz komšiluka (5 - 10.000). I španski jezik koji se govori na Iberijskom poluostrvu se pomalo razlikuje od onog u Americi, Africi i Filipinima (govori se brže, drugačiji je sleng, persiranje i konjugacija u jednom glagolskom vremenu).
A o samom kvalitetu i zanimljivosti ne treba ni trošiti reči. (Španska kinematografija je jedna od najjačih evropskih, po svim kategorijama)

Da se vratimo na temu, prve dve epizode ove serije sam odgledao pre par meseci i ovo je jedna od najzanimljivijih visokobudžetnih serija proizvedenih u Španiji. Nisam nastavio sa gledanjem jer mi slobodno vreme nije dozvoljavalo, ali uskoro to nameravam. Uostalom, pripada mom omiljenom žanru a i glumačka ekipa je dobra. Preporuke i od mene i hvala za opis i linkove.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline Mrmot

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
Odg: Águila roja
« Odgovor #3 : 13.12.2011. 21:07:30 »
Serija je izuzetna. Voleo sam Seranove, a vec sam zavoleo i ovu seriju. Krenuo sam sa prevodjenjem, ali posto imam jako malo slobodnog vremena (posao, porodica) do sada sam preveo tek tri epizode, a prevodim vec dve nedelje. To govori samo za sebe koliko mi manjka slobodnog vremena. Ubacio bih ja tu seriju kao novu i postavio prevode ali ne znam. Valjda cu uskoro uklaviriti kako se to radi. Do tada, sve pohvale za seriju.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Águila roja
« Odgovor #4 : 13.12.2011. 21:12:11 »
Ubacio bih ja tu seriju kao novu i postavio prevode ali ne znam.

Ne možeš dok ti ne otvorimo popis epizoda na sajtu. Postavi jedan ili više titlova u prilog posta u temi Popuna spiska epizoda. Prođe li provjeru, otvorit ćemo popis.

Offline milenceprasence

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Águila roja
« Odgovor #5 : 04.01.2012. 19:38:45 »
Pre svega želim se zahvaliti kolegi Mrmot-u na titlovima za Agilu Roju i da primetim nešto - titl za 1x05 je skoro isti kao za 1x04, čak je i u fajlu isti naziv. Možda je greška. Molim, proverite. Hvala.

Sve najbolje u novoj 2012. godini.

Offline Roma

  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
Odg: Águila roja
« Odgovor #6 : 21.04.2012. 14:49:57 »
Gde da nadjem linkove za seriju? Mnogo je tesko naci prvu sezonu.

Hvala unapred.


Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Águila roja
« Odgovor #7 : 06.10.2014. 16:34:50 »
Postavljen prijevod za S02E04 - Buscando a Margarita.

Offline Novak3

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 214
  • Spol: Muški
Odg: Águila roja
« Odgovor #8 : 31.10.2014. 23:11:47 »

I španski jezik koji se govori na Iberijskom poluostrvu se pomalo razlikuje od onog u Americi, Africi i Filipinima (govori se brže, drugačiji je sleng, persiranje i konjugacija u jednom glagolskom vremenu).


Dzoni... neverovatni podaci. Prosto me odusevljava koliko temeljno pristupas temama.  smileyNO1

Offline Black canary

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Ženski
Odg: Águila roja
« Odgovor #9 : 03.09.2020. 13:50:37 »
Pozdrav. Registrovala sam se na ovaj forum samo da bih ostavila komentar o ovoj fenomenalnoj seriji. Naime završila sam je pre skoro mesec dana i još mi se utisci nisu slegli, pa sam odlučila da komentarišem.
Do tad sam mislila da nema bolje serije od El internado, ali kad sam završila ovu shvatila sam da ipak nije – ova serija je najbolja serija IKAD. Poistovećujem je sa serijom Arrow, ali ova je puno bolja, jer je Oliver Kvin imao čitav tim koji je radio s njim, a Gonsalo se borio sam protiv svih. Jeste imao pomoćnika, ali on se nije borio s njim, i zato svrstavam ovu seriju u najbolju koja je ikad snimljena. Takođe, Gonsalov lik mi je najomiljeniji ikad. Plemenit, hrabar, uvek je druge stavljao ispred sebe, uvek je gledao druge da spašava, a njegov život nije bio toliko bitan. Najomiljenija scena mi je kad je u zadnjoj epizodi uspeo da se spase. Nemam reči da opišem kako se osećam, i mnogo sam zahvalna što su snimili jednu ovakvu seriju. Jednog dana ću sigurno ponovo da je odgledam. 

Offline danijelica

  • Novi član
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski
Odg: Águila roja
« Odgovor #10 : 08.09.2020. 18:07:46 »
gde si gledala seriju?

Offline Black canary

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Ženski
Odg: Águila roja
« Odgovor #11 : 10.09.2020. 00:27:20 »
Tve a la carta

Offline danijelica

  • Novi član
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski
Odg: Águila roja
« Odgovor #12 : 11.09.2020. 22:38:53 »
hvala,mislila sam da ima prevod ali jbg:)

Tags: