Autor Tema: Westworld  (Posjeta: 68534 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #300 : 06.07.2018. 00:51:33 »
pogledao finale. bolje mi je od finala prve sezone. stalno se nešto događa, a ne možeš pretpostaviti šta će biti dalje. bolje da je ovo bio kraj serije.

prekomplicirali su to s Kolijevkom/Kovačnicom, ali jako mi se sviđa kako su riješili Vrata i Dolinu, bilo je jako emotivno vidjeti
Spoiler for Hiden:
kako domaćini prelaze u svoju 'Obećanu zemlu', a zapravo padaju s litice. mogli su tu scenu učiniti još dojmljivijom. bilo mi je žao što je Maeve umrla, alina kraju epizode skužiš da će je Felix i Silvester opet vratiti - i tu leži problem - skoro nitko u ovoj seriji ne umire, nemaš razlog da se poistovjetiš s nekim likom, kao da nema prave opasnosti

scena s bikovima je traljavo napravljena. sviđa mi se kako je završio Britanac

poslijeodjavnošpična scena mi nije nikakvo iznenađenje i sranje je. MiB-a su usrali do kraja.
još nešto što mi u cijeloj ovoj sezoni smeta jesu tipični scenaristički propusti poput:
Spoiler for Hiden:
vojnici/agenti QA ne mogu automatskim oružjem živu dušu pogoditi, MIB i Dolores posmicali onu 3-4 prije dolaska u Kovačnicu. Maeve ne može odvratiti konja na kojem jaše Klementina, a upravlja svim domaćinima (i onim bikovima - znači, može i životinje kontrolirati). MIB je 3 epizode prostrijeljen, ništa mu nije.

opći dojam o sezoni: 3-4 kvalitetne epizode, od kojih mi je 8. najbolja, s tim da su sve druge mogle trajati 15-minuta-pol sata. dakle, sezona je jedno veliko dugo, nepotrebno, odugovlačenje da bi se došlo do koliko-toliko zadovoljavajućeg finala i postavljanja temelja za 3. sezonu, koja me zasad uopće ne zanima. gluma, glazba i produkcija vrhunska, priča puno lošija od prve sezone.
Od svih komentara za finale ovo je najbliže mome mišljenju.

Druga sezona marginalno slabija od prve, osjeća se kao filler, i razumijem da je nekada i to bitno, ali to se isplati tek kasnije. Do tada, jesam uživao, ali sam previše očekivao. Od treće sezone moram imati visoka očekivanja.

Offline Venom

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: Westworld
« Odgovor #301 : 09.07.2018. 07:10:24 »
Dobra je sezona, ali po mom ukusu je ovo sve previse komplikovano. Iskreno, dosta stvari nisam shvatio iz prve i morao sam se vracati na neke scene ili surfati da provjerim.

Ovo je serija koju covjek treba gledati odmoran i 100% fokusiran.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Westworld
« Odgovor #302 : 19.07.2018. 05:20:32 »
Pogledane zadnje dvije  :)

Neloše finale. Upravo o free will i ostalome. U finalu ne znam jel netko primijetio dotakli su se NDE i ljudi sa takvim iskustvima. Ustvari je finale prilično depresivno što mi je drago.
Spoiler for Hiden:
Oni ulaze u raj, ali taj raj simbolično gledano je samo mozak, projekcija mozga kada ljudi doživljavaju NDE jer mozak nakon smrti još uvijek radi neko vrijeme, i tu se počinju izlučivati razne tekućine a ustvari nema ničeg. Kad umreš, jednostavno umreš crnilo gotovo finito pa pa uh uh.

Offline MrBlc

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Odg: Westworld
« Odgovor #303 : 19.08.2018. 11:03:57 »
Dolores/Teddy


Spoiler for Hiden:
Sad je definitivno najveca misterija kojih 5 kuglica je ponela sa sobom. Jedna je ocito Sarlot, druga Bernard, a smem se kladiti da su Vilijam i Emili (zbog scene na kraju) medju tih pet. Znaci ostaje jos jedna misteriozna.

Spoiler for Hiden:
Ne znam odakle ti da je jedna Charlotte? Zašto bi to uopće napravila (osim iz eventualno nekih sadističkih pobuda). Za Bernarda znamo sigurno, a za Williama i Emily je sigurna pretpostavka. Dodatno, u zadnjoj sceni s vidimo Dolores i Charlotte zajedno, ali Charlotteina osobnost se tu ne uklapa, a i ljudski um je nestabilan u hostu, pa to nema nikakvog smisla. Logičnija pretpostavka je da je kopirala sebe (bilo direktno ili iz kolijevke prije nego je uništena), pa sad imamo dvije Dolores - jednu u vlastitom liku, a drugu u liku Charlotte. Peta kuglica je i dalje misterij. Može biti dodatni backup, ali mi to nekako ne bi bilo u duhu serije. Teddy sigurno nije, on je u raju...

Maeve


Spoiler for Hiden:
Cela njena prica meni nema nekog smisla. Iz njene licne perspektive glupost igra na emociju, a iz perspektive Forda koji joj je omogucio sve sposobnosti opet ne vidim sta je konkretno dobijeno.

Spoiler for Hiden:
Ford je sam rekao da je ona izašla iz svoje naracije. Fordov plan je bio da ona ode, ali ona to nije mogla bez kćerke, na što Ford nije ni računao.

kao ni da je Stabs


Spoiler for Hiden:
robot

Spoiler for Hiden:
Mislim da nije. Ne mogu se sjetiti, ali mi se čini da ga je netko testirao već. Mislim da je on samo dovoljno odan Fordu da bi zaštitio hosta jer ga je Ford zbog toga i zaposlio.

Sto se tice Vilijama

Spoiler for Hiden:
Ocito nije bio robot u ovoj sezoni kao sto sam i ja pretpostavljao

Spoiler for Hiden:
Nije robot, ali je lijep detalj kad je i sam počeo sumnjati.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #304 : 13.09.2018. 23:24:36 »

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #305 : 21.05.2019. 22:36:00 »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Westworld
« Odgovor #306 : 22.05.2019. 13:13:56 »
ovo sad izgleda kao nova serija, nadam se da su scenaristi razvili dobru priču.
ne sviđa mi se što su ubaclili glumca iz Breaking Bada. ali moja su očekivanja za WW davno potonula.

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Westworld
« Odgovor #307 : 22.05.2019. 13:31:09 »
Drugu sezonu nisam gledao, niti ću. No ovaj teaser za treću mi baš izgleda kako nešto zanimljivo i novo, tako da ako ne bude onako pretenciozna i konfuzna poput prve, dat ću joj priliku.

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #308 : 21.07.2019. 00:01:29 »

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Westworld
« Odgovor #309 : 18.02.2020. 17:03:28 »


Preveduvam vrlo vjerojatno kad izađe. :)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Westworld
« Odgovor #310 : 23.04.2020. 15:24:33 »
Serija je dobila i četvrtu sezonu.

Offline mwsavko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #311 : 05.05.2020. 07:10:06 »
Odlicna treca sezona. Barem iz mog ugla. Pomalo sam sve sezone "bindzovao" za 3 nedelje. Uglavnom jednu epizodu dnevno, retko po dve epizode. Pa sam tako bolje sagledao razvoj likova posebno Dolores. Lik farmerove kci je mnogima barem po komentarima bio dosadan, nezanimljiv mozda zbog gledanja serije jednom sedmicno za tri godine. A meni za tri nedelje. Sta reci na kraju. Serija odlicna. Odlicna prica. Ima dubinu. Ne znam da li su neki u prvoj sezoni ocekivali istinski divlji zapad i akciju ali serija nije nimalo laka za gledanje. Da citiram jednog clana sa drugog foruma:"Westworld pred svaku sezonu krećem ispočetka a sezonu gledam u potpunoj tišini. Ženu i decu pošaljem kod njenih, toliko je "laka" za gledanje." Nadam se samo da ce cetvrta sezona biti poslednja.

Offline wooshoo

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 223
  • Spol: Ženski
Odg: Westworld
« Odgovor #312 : 11.05.2020. 22:32:23 »
Na kraju ću morati da gledam seriju od početka (barem od druge sezone) jer mi pola stvari u trećoj fali za razumevanje.
Jel treća sezona stvarno ima 8 epizoda ili su zbog korone skratili sa 10?

Offline HeisenbergNS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #313 : 11.05.2020. 23:23:03 »
Nema veze s koronom, odavno je snimljena čitava sezona. Smisleno je završeno.
Po mom mišljenju, odlično. Jeste da je neuredno i čudno, ali takav je i svet u kojem su, zato potpuno štima taj haos. Fali malo empatije, ali sam i više nego zadovoljan, uprkos kritikama.

Offline Saky

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #314 : 10.05.2022. 09:58:35 »
Četvrta sezona dolazi slijedeći mjesec.


Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5747
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Westworld
« Odgovor #315 : 15.12.2022. 09:01:42 »
Pete sezone ipak neće biti, HBO ugasio seriju.

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.