Autor Tema: Westworld  (Posjeta: 68557 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #30 : 04.10.2016. 10:33:16 »
E da zaboravih: Black Hole Sun instrumental  srcesmajli

Da, odlično urađeno, kao i Paint It Black od Rolling Stonesa.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #31 : 04.10.2016. 10:58:23 »
E da zaboravih: Black Hole Sun instrumental  srcesmajli

Da, odlično urađeno, kao i Paint It Black od Rolling Stonesa.
preduhitri me :) kakav momenat!
pilot prejeben. bice odje sporijeg tempa sigurno, jer su dosta stvari nabacili odma. inace, nije mi jasno kako ne provalih ko je ona milfara, jedna od glavnih u objektu:
Sidse Babett Knudsen
premijerka iz borgena  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Westworld
« Odgovor #32 : 04.10.2016. 11:09:19 »
E da zaboravih: Black Hole Sun instrumental  srcesmajli

Da, odlično urađeno, kao i Paint It Black od Rolling Stonesa.

Da, da. Al namjerno spomenuh samo Black Hole Sun jer Paint it Black prepoznah od prve a BHS me nakratko zabrinu. Kad je krenuo BHS počnem pjevušit melodiju al ne mogu skonat o kojoj pjesmi riječ. Trebalo mi par sekundi. Starim. Sramota me. Ne zato što starim, već što zaboravljam stvari u koje sam se u mladosti kleo  ;D
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Westworld
« Odgovor #33 : 04.10.2016. 13:38:48 »
Nije me nešto oduševila i ne vjerujem da mogu sa ovom serijom približiti se hype GOT-a bez obzira na reklamu.

Ali eto dobar je bio onaj kauboj luzer koji stiže svaki dan sa vlakom i na kraju uvijek najjebe  ;D.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Westworld
« Odgovor #34 : 05.10.2016. 02:00:01 »
koji dokaz da reklama i hype moze promijeniti svijest. vidi se po komentarima. konzumerizam u najjacem obliku. po cemu je ovo najbolji pilot ikad?? kadrovi, produkcija, antony ma vrh ali po cemu je ova prica najbolji pilot ikada? smijesno. solidan uvod u mozda odlicnu seriju, a mozda bude dobra samo zbog par imena u potpisu.

obozavam western i sci fi. bude ovdje drame svakako, ali trenutno holosuite epizoda voyagera. ako ostanu ograniceni na holoapartman (a hoce) izlizana tema, ali neka, daj sisa i guzica i puno krvi. to se trazi.

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #35 : 05.10.2016. 11:08:59 »
ovo bi "trebao biti" Jurassic park bez dinosaura????

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Westworld
« Odgovor #36 : 05.10.2016. 20:21:05 »
^Tako nekako. Mada, ljudi, a pogotovu roboti, su strašniji od dinosaurusa, pa će ovo, verujem, biti zanimljivije za gledati, pogotovu kada se pobune, tj. napadnu svoje tvorce, a do toga će sigurno doći.

Hvala za prevod.

WEB-DL je -1100 ms ako se neko pita.
« Zadnja izmjena: 05.10.2016. 20:27:55 den78 »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Westworld
« Odgovor #37 : 06.10.2016. 15:40:49 »
zadnjih deset minuta je spasilo pilot. epizoda je prosjek, ali vjerujem da će se popraviti kad se radnja zahukta. slažem se s devendra66 i Augmentom, da sad ne ponavljam što su već oni rekli.

hvala na prijevodu.

zaboravio sam pitati: tko je lik kojega glumi Ed Harris? nisam uopće shvatio.
« Zadnja izmjena: 06.10.2016. 15:51:41 amiS »

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #38 : 06.10.2016. 23:10:11 »
zadnjih deset minuta je spasilo pilot. epizoda je prosjek, ali vjerujem da će se popraviti kad se radnja zahukta. slažem se s devendra66 i Augmentom, da sad ne ponavljam što su već oni rekli.

hvala na prijevodu.

zaboravio sam pitati: tko je lik kojega glumi Ed Harris? nisam uopće shvatio.
Creditan je kao "The Man in Black"

Offline dexter87

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #39 : 06.10.2016. 23:15:44 »
Menis se bas dopala prva epizoda. Jedan od boljih pilota koja sam odgledao. Nadam se da ce imati dovoljno materijala i za ostale epizode da odrze radnju interesantnom.

Sto se tice EH
Spoiler for Hiden:
on podseca na lika iz istoimenog filma iz 1973 kojeg je glumio Jul Briner (Gunslinger), ali ovoga puta ocigledno Ed Haris nije robot vec covek, dok je Jul bio robot.

Ovo sto sam do sada video navodi me na pomisao da ce se prva sezona baviti nekom pobunom robota odnosno njihovo osvescavanje, tj. skapirace verovatno da su roboti i da ne zive pravi zivot.

Mada mozda i gresim, videcemo u narednim epizodama sta su pisci smislili :)


Offline RobertoWarez

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Westworld
« Odgovor #40 : 07.10.2016. 07:48:11 »
Da budem iskren ocekivao sam mnogo vise, da ne preterujem ali jedno 10tak min epizode sam premotao.
Ipak mi se film mnogo vise dopada. Doduse rano je davati neke izjave, sve obecava da ce biti dobra serija, samo plasim se da ne doceka drugu sezonu
zbog slabe gledanosti, te velikih troskova produkcije

Offline dexter87

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #41 : 07.10.2016. 20:04:44 »
Pojavila se druga epizoda Westworld-a vanredno, zbog predsednicke kampanje koja bi trebala da bude u isto vreme kada se originalno prikazuje serija.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Westworld
« Odgovor #42 : 08.10.2016. 14:13:39 »
pogledao drugu. bolja od prve, ali ipak mi nije dobra serija koliko sam očekivao; neusporedivo s GoT-om.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Westworld
« Odgovor #43 : 08.10.2016. 21:47:54 »
I meni je druga bolja od prve, videcemo sta ce biti u nastavku, za sada je OK, nista vise od toga ali ima potencijal.

Offline dexter87

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #44 : 08.10.2016. 23:01:15 »
pogledao drugu. bolja od prve, ali ipak mi nije dobra serija koliko sam očekivao; neusporedivo s GoT-om.


A sto bi je poredili sa GoT-om kad nikakve dodirne tacke nemaju sem sto se emituju na HBO :D

Pogledana druga epizoda ubaceni jos neki likovi, videcemo kako ce se razvijati dalje serija, nadam se da nece da preteraju sa ubacivanjem previse likova.

Spoiler for Hiden:
Ona scena sa zmijom me podsetila malo na originalan film

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Westworld
« Odgovor #45 : 09.10.2016. 11:10:47 »
Citat:
A sto bi je poredili sa GoT-om kad nikakve dodirne tacke nemaju sem sto se emituju na HBO

ista su očekivanja HBO-a i, možda, gledatelja.

mislim na hajp koji se bezrazložno stvorio oko WW-a i dugoročne planove HBO-a s ovom serijom. ne vidim neki veći prostor za manevriranje kad je u pitanju radnja, vrlo je jednostavna i ograničena na prostor parka i upraviteljskog centra*: strojevi će se pobuniti protiv ljudi.

u GoT-u postoji mnogo materijala za nadogradnju radnje, likova ima na bacanje, to je cijeli svijet koji se može istražiti kroz još puno sezona (kad bi se htjelo).
već mi je pomalo dosadilo ponavljenje jednog te istog dana u parku (ono kad se robot ujutro probudi u krevetu)

WW su predstavili, ili sam bar stekao takav dojam, kao nasljednika GoT-a koji će ponoviti njegov uspjeh. zasad mi nije ni blizu.*

*slično su napisali Augment, devendra66 i toshiro75

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Westworld
« Odgovor #46 : 09.10.2016. 13:42:29 »
Ja nisam gledao film pa ne znam "pricu" ali cenim da je ovo tek prvi nivo i da pored ovog sveta sa robotima postoji jos nekoliko takvih i da je povezano sa "lavirintom"

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #47 : 09.10.2016. 15:10:00 »
Meni nikako nije jasna uloga Harrisa.

Spoiler for Hiden:
Ako sam dobro skontao, on je covjek tj. nije android, zato ne mogu da ga ubiju. E sad sto trazi lavirint i ubija androide, nije mi bas jasno. Ista stvar sa ona 2 lika koja su se pojavila u ovoj epizodi.

Offline dexter87

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #48 : 09.10.2016. 15:41:32 »
^
Spoiler for Hiden:
Njegova uloga ocigledno nije jos uvek potpuno razjasnjena. Za sada znamo da je on vec 30+ godina redovan gost u WW, i da mu pricinjava zadovoljsvo da muci jadne humanoidne robote koji mu ne mogu nista :D

Videcemo (valjda) u sledecim epizodama u cemu je caka sa tim lavirintom, verujem da se radi o necemu bitnom.
 

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Westworld
« Odgovor #49 : 10.10.2016. 01:50:02 »

A sto bi je poredili sa GoT-om kad nikakve dodirne tacke nemaju sem sto se emituju na HBO :D

Pogledana druga epizoda ubaceni jos neki likovi, videcemo kako ce se razvijati dalje serija, nadam se da nece da preteraju sa ubacivanjem previse likova.

Spoiler for Hiden:
Ona scena sa zmijom me podsetila malo na originalan film
Jedine usporedbe su kvaliteta, a Got nije nikad bila kvaliteta jedne Žice, Sopranosa, Deadwooda i Carnivalea. Westworld ima ogroman potencijal da bude ta peta serija u tom krugu.

Dakle, pogledao sam prvu i zaključak je da se uistinu radi o odličnoj epizodi iako sam se dvoumio, ali me zadnjih 20-ak minuta uvjerilo da HBO napokon ima nešto opako u rukama (Got ne računam, a Boardwalk iako volim tu seriju, nije nikad bila razina Sopranosa i ostalih). Westworld zbog same tematike je automatski u plusu. Vidim svi odmah govore kako ovo ne može dugo trajati, nema dovoljne priče. Nema dovoljno priče? Pa ovakva priča može ići u tisuću pravaca, a caka je u tome da za razliku od ostalih serija gdje moraju birati jedan pravac, ovo je serija koja kroz ostale sezone može imati niz različitih priča, a da ne bude antologijska serija.

Produkcija i ostatak manje bitnih stvarčica su na nivou, ali to me ionako ne zanima. Scenarij i ideja su odlični, a to je jedino bitno. Suza mi je u oku bila zadnjih 5 minuta sa Dolores i njezinim monologom. Ima odličnih metafora i na tom polju može podsjetiti na HBO-ov dragulj Carnivale, ali samo po tom pitanju. Bit će zanimnljivo gledati kako im se svijest diže. Vidjet ćemo koliko će to daleko ići jer moraju preći granicu i dodirnuti se nekih točaka koje film nije uspio.

Hopkins i Ed Harris su odlični. Jednostavno imaju ono nešto potrebno da uzimaju svaku scenu. Ostali glumci su isto uvjerljivi i sigurno će imati vremena malo kasnije da postanu središnja točka serije. O nekim teorijama još neću, ali može se raspravljati o njihovoj tehnologiji i koliko su točno napredni ili o nekim drugim razdobljima (srednji vijek, rimsko doba) znat će oni koji su gledali film.
« Zadnja izmjena: 10.10.2016. 01:51:55 Mulder »

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Westworld
« Odgovor #50 : 10.10.2016. 10:12:12 »
Mulder je otprilike  rekao sve sto i ja mislim o seriji a i o "pratecem hype-u".
Ja ne mislim da je radnja serije ogranicena samo na desavanja u zabavnom parku i na pobunu androida.
Sam koncept razvijene tehnologije omogucava radnju da se prosiri u nekoliko pravaca- koliko svetova zapravo ima, ozbiljnija igra koju EH igra i naravno kad su androidi savrsene kopije ljudi, samo je pitanje trenutka kad ce se videti da neko od likova nije ono sto mislimo.
Serija je tek pocela, scenario je sjajan (Anthony Hopkins-ov govor o evoluciji, Sidse Babett Knudsen prema onom razgovoru na krovu s piscem obecava da nije tu da igra samo dvodimenzionalan lik, onaj deo sa snovima kad ispituju Tandy Newton... ). U dve epizode su spakovali dosta toga sto mi se svidja, ali kapiram da nismo svi isti i da ima onih koji nisu odusevljeni.  ¯\_(ツ)_/¯
Sto se tice uporedjivanja sa GOT: u poslednjih nekoliko godina jedan od najpopularnijih marketinskih poteza jeste da uporedjuju nove fantazije sa GoT i trilere sa Gone Girl. Apsolutno sve sto je ambiciozan projekat ili obecava ima ovo poredjenje iako su slicnosti u vecini slucajeva samo povrsne ili nepostojece. Realno, vise su mediji nazvali ovu seriju pokusajem HBO-a da napravi naslednika GoT. HBO kao lukrativna kompanija zeli da joj se vrati ulozeno mnogostruko i ide u svaki projekat s tim ocekivanjem kao prvenstvenim ciljem i to nije nesto sto bi im se trebalo uzeti za zlo. Naprotiv, ja zelim da im WW bude jos uspesnija serija. Ako bi hteli da prave sledeci GoT, adaptirali bi samo epske fantazije i na taj nacin ugrabili publiku i popularnost GoT (sto ne kazem da se ne desava, potraznja za tematski slicnim projektima je nikad veca. Dobijamo adaptacije Wheel of Time,Zeleazny-jev Amber, Bretta, Dark Tower...). Nikad bolje vreme za fanove fantazije: nekada geek kultura, danas konzumerizam. :D

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #51 : 11.10.2016. 02:46:08 »
Pogledana druga, radnja se lijepo razvija, a ona suptilno provučena melodija iz "No surprises" od Radiohead-a, tamo negdje oko petnaeste minute me blago naježila... Svaka čast!  smileyNO1

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Westworld
« Odgovor #52 : 12.10.2016. 01:30:29 »
Gledaoci, a i sam HBO tragaju za sledecom velikom serijom koja ce okupirati svet. Mislim da Westworld to nece postati, ne iz razloga sto nije kvalitetan vec sto sama tematika ne moze da pridobije siroku populaciju. Jednostavno, kad pogledas iza sebe, postoji sablon po kojem nesto na televiziji postaje opsesija za nas kraj malih ekrana. Westworld odudara od toga. Ali se nadam da ce imati dobru bazu, uz pomoc koje ce nastaviti da raste i da ce ljudi koji rade seriju imati priliku da prikazu u potpunosti ono sto su zamislili.

Westworld je dosad nesto nevidjeno na televiziji. Nesto potpuno novo, a paraleno sa time i kvalitetno, sa vrhunskom pricom, glumcima, rezijom, kadrovima, scenarijom, muzikom, dozom misterije, nasilja, napetosti, emocija, tehnologije, psihologije, filozofije i svime onime sto nas udubljuje i privlaci ka njemu. Malo je receno za ove dve epizode, ali idemo korak po korak. I jedva cekam da vidim gde ce nas odvesti.

Spoiler for Hiden:
Deluje da je recenica "Violent delights have violent ends" zapravo virus ubacen u park i u same robote. Sumnjam da je robot, koji je bio otac Dolores, uz pomoc slika dosao do spoznaje da je svet u kojem zive lazan. Njemu je prenet virus, on je kasnije preneo na Dolores, a Dolores na Maeve, sto moze da znaci da se siri kontaktom/razgovorom. Virus je najverovatnije usadjen spolja.

Druga intrigantna stvar je covek u crnom. Znamo da on posecuje park vec 30 godina i da mu je kao posebnoj musteriji dozvoljeno da ubija, jebe, i radi sta god pozeli u njemu. To je verovatno zabavno do odredjenog trenutka, ali vremenom postane repetativno i dosadno. Sad, njegov slucaj gledam kao video-igru. Uzmimo za primer GTA, u kojem kao i u parku mozes da ubijas i lutas koliko god pozelis, ukucas sifru za besmrtnost i niko ti ne moze nista kao sto u parku roboti njemu ne mogu nista. E pa on to radi 30 godina, i zamislite da vi igrate GTA 30 godina tako? Pa postalo bi dosadno posle nekoliko dana. Tako mislim da i on pati za vecim uzbudjenjem, da trazi nesto sto bi ga zaokupiralo i sto bi mu bilo dostojna prepreka. U ovom slucaju, to je taj Lavitint. Jos uvek ne znamo sta je Lavirint, ali on, nagadjam, zna o cemu se radi i krenuo je u avanturu.

Nadam se da ce nam jos vise prikazati kako park tehnicki funkcionise. U drugoj epizodi imamo male naznake, ali jos uvek je mnogo stvari nejasno. Od onih banalnih, izlazaka i ulazaka, do ostalih kompleksnijih. Samo da nam ne ostave da sami razmisljamo o tome, i da se serija kao ne fokusira na tehnicke detalje. Treba da se fokusira i jako je bitno.

I na kraju, voleo bih da postane navika da Dzejmsa Marsdena (Tedi) ubijaju u svakoj epizodi. Ima nesto u tome.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Westworld
« Odgovor #53 : 12.10.2016. 07:48:29 »
@Daredevil
Spoiler for Hiden:
Ja se nadam da je misterija Coveka u crnom zapravo slozenija. U prvoj epizodi inzenjer spominje da kriticne nezgode nije bilo trideset godina sto znaci da se tad nesto desilo i ja mislim da ce se otkriti da to ima veze s EH. Razni hintovi koje on nabacuje, tipa: "I am coming here for 30y" ili "In a sense, I was born here"...

I ja se nadam da ce malo bolje prikazati kako funkcionise, narocito kako se zapravo ulazi u park.

Re: James Marsden- kao Kenny u South Park-u?  ;D

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Westworld
« Odgovor #54 : 12.10.2016. 09:42:32 »
@Daredevil
Spoiler for Hiden:
Ja se nadam da je misterija Coveka u crnom zapravo slozenija. U prvoj epizodi inzenjer spominje da kriticne nezgode nije bilo trideset godina sto znaci da se tad nesto desilo i ja mislim da ce se otkriti da to ima veze s EH. Razni hintovi koje on nabacuje, tipa: "I am coming here for 30y" ili "In a sense, I was born here"...

I ja se nadam da ce malo bolje prikazati kako funkcionise, narocito kako se zapravo ulazi u park.

Re: James Marsden- kao Kenny u South Park-u?  ;D

Spoiler for Hiden:
Naravno, to bi mogao da bude deo njegove avanture. Da li ce povezati tacke, u kolikoj meri i kako videcemo. Jedino sto ne ide tome u prilog je cinjenica da ljudi koji vode i odrzavaju park znaju sta on radi a ne preduzimaju nista. Dakle ako oni nisu zabrinuti, ne izuzimam mogucnost da je covek u crnom neka vrsta diverzije za nas gledaoce.

Oh my God, you killed Teddy!
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Westworld
« Odgovor #55 : 12.10.2016. 12:59:31 »
@Daredevil
Spoiler for Hiden:
Ja se nadam da je misterija Coveka u crnom zapravo slozenija. U prvoj epizodi inzenjer spominje da kriticne nezgode nije bilo trideset godina sto znaci da se tad nesto desilo i ja mislim da ce se otkriti da to ima veze s EH. Razni hintovi koje on nabacuje, tipa: "I am coming here for 30y" ili "In a sense, I was born here"...

I ja se nadam da ce malo bolje prikazati kako funkcionise, narocito kako se zapravo ulazi u park.

Re: James Marsden- kao Kenny u South Park-u?  ;D

Spoiler for Hiden:
Naravno, to bi mogao da bude deo njegove avanture. Da li ce povezati tacke, u kolikoj meri i kako videcemo. Jedino sto ne ide tome u prilog je cinjenica da ljudi koji vode i odrzavaju park znaju sta on radi a ne preduzimaju nista. Dakle ako oni nisu zabrinuti, ne izuzimam mogucnost da je covek u crnom neka vrsta diverzije za nas gledaoce.

Oh my God, you killed Teddy!

You bastards! :D

Spoiler for Hiden:
Mene je bas to sto znaju sta rade i pustaju ga da radi sta god podstaklo da razmisljam. Znamo da je sam park skupa zabava i prva pomisao mi i jeste bila da je on truli bogatas neogranicenih sredstava, ali od druge epizode mi je palo na pamet da se mozda njemu kao gostu desilo nesto pre 30g? Nesto zbog cega bi on imao pravo na neogranicen,slobodan ulazak ili cak stalni boravak u parku u zamenu za cutanje. Ima scena kad neko pokaze sefu obezbedjenja nesto sto je EH uradio, on samo kaze:"That guest can do what he wants." Meni to znaci da za EH znaju samo oni u vrhu, nije opste poznat kao gost koji trosi brdo para i dolazi vec 30g. Bar sam ja tako shvatila... Sve je to na nivou nagadjanja, ja bih volela da EH prica ide u tom pravcu, interesantnije mi je.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #56 : 14.10.2016. 00:22:40 »

A sto bi je poredili sa GoT-om kad nikakve dodirne tacke nemaju sem sto se emituju na HBO :D

Pogledana druga epizoda ubaceni jos neki likovi, videcemo kako ce se razvijati dalje serija, nadam se da nece da preteraju sa ubacivanjem previse likova.

Spoiler for Hiden:
Ona scena sa zmijom me podsetila malo na originalan film
Jedine usporedbe su kvaliteta, a Got nije nikad bila kvaliteta jedne Žice, Sopranosa, Deadwooda i Carnivalea. Westworld ima ogroman potencijal da bude ta peta serija u tom krugu.

Dakle, pogledao sam prvu i zaključak je da se uistinu radi o odličnoj epizodi iako sam se dvoumio, ali me zadnjih 20-ak minuta uvjerilo da HBO napokon ima nešto opako u rukama. Westworld zbog same tematike je automatski u plusu. Vidim svi odmah govore kako ovo ne može dugo trajati, nema dovoljne priče. Nema dovoljno priče? Pa ovakva priča može ići u tisuću pravaca, a caka je u tome da za razliku od ostalih serija gdje moraju birati jedan pravac, ovo je serija koja kroz ostale sezone može imati niz različitih priča, a da ne bude antologijska serija.

Scenarij i ideja su odlični, a to je jedino bitno. Suza mi je u oku bila zadnjih 5 minuta sa Dolores i njezinim monologom. Ima odličnih metafora i na tom polju može podsjetiti na HBO-ov dragulj Carnivale, ali samo po tom pitanju. Bit će zanimnljivo gledati kako im se svijest diže. Vidjet ćemo koliko će to daleko ići jer moraju preći granicu i dodirnuti se nekih točaka koje film nije uspio.

Hopkins i Ed Harris su odlični. Jednostavno imaju ono nešto potrebno da uzimaju svaku scenu. Ostali glumci su isto uvjerljivi i sigurno će imati vremena malo kasnije da postanu središnja točka serije.
DA DA I DA.
Dakle, jako mi se svidjela druga epizoda.
Jedina glupa stvar u vezi nje je bilo zapravo izvan nje -
Spoiler for Hiden:
na Internetu je bilo "Oh my god, the ending has a twist!" i naslovi na takvu temu a ja onda mislio, ček, pa jesam li ja promašio twist? Čak bi ta crkva bila i koliko-toliko zanimljiv i vrlo intrigantan kraj, a da nije bila kristalno čisto vidljiva u sceni s Herr Hopkinsom i dječakom.
Spoiler for Hiden:
moja teorija: Ford je napravio dječaka prema uzoru na mlađeg sebe, možda su čak i identični

Druga stvar, da se uključim u raspravu,
Ja obožavam Game of Thrones. Neću sad pisat esej o razlozima, nego, eto, jednostavno, da se zna činjenica, obožavam tu seriju. Ali Westworld svojim metaforama, značenjima, kompleksnosti (naravno da ako govorimo koja serija ima tristo tisuća likova da će GoT bit kompleksniji) i sl. jako je razrađena serija već u dvije epizode. U GoT-u imamo twistove, intrigantne stvari, spletke, itd. Zaista fantastična serija. U Westworldu imamo jako pametno složene istine današnjice. Svačiji pogled na svijet likova Westworlda je drugačiji (glavnijih likova, ne mislim na onu skupinu ljudi koje jednostavno plate tih $40,000 za neograničeni seks, iako i to predstavlja puno istine). Vrijednosti su kod likova precizno posložene. Osjeti se da je sve pažljivo konstruirano, baš kao što onaj stroj povlači one androidske konce na početku uvodne špice.
Westworld, eto, nakon dvije epizode, toliko sam već nahranjen i toliko sam se već nauživao u seriji...

P.S. Jel' je onda samo meni prva epizoda bila malo bolja od druge? Moram, doduše, naglasiti kako sam gledao drugu epizodu nakon što sam na Internetu vidio da je puuuno ljudi komentiralo kako im je druga bolja od prve.

Jedva čekam treću. Ne gledam ove "Next Time" trailere, niti sam nakon prve epizode pogledao onaj "What's to Come" trailer što obuhvaća više nego samo drugu epizodu, tako da stvarno ne znam što ni tko nas sve čeka. ;)

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #57 : 14.10.2016. 12:53:36 »
Veoma dobre prve dve epizode. Bas deluju kao dobar uvod u seriju.

Tek sada krece zaplet, treca epizoda se jedva ceka


Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Westworld
« Odgovor #58 : 16.10.2016. 03:02:48 »
A mozda je Ed Harris
Spoiler for Hiden:
Yul Brynner aka The Gunslinger
nekako mi lici na njega i voli da roka  ShotGun5   :D

Za sad mi se svidja serija, ali izgleda kao da joj nesto fali.. a sta, ne znam. ne svidja mi se uloga hopkinsa uopste. imam osjecaj da je tu samo da se "pokaze" da bi se seriji digao rejting. nadam se da nije tako, ali.. 

kako god.. kakvo sve smece natjeram sebe da gledam, nemam pravo da prigovaram.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #59 : 16.10.2016. 23:47:28 »
A mozda je Ed Harris
Spoiler for Hiden:
Yul Brynner aka The Gunslinger
nekako mi lici na njega i voli da roka  ShotGun5   :D

Za sad mi se svidja serija, ali izgleda kao da joj nesto fali.. a sta, ne znam. ne svidja mi se uloga hopkinsa uopste. imam osjecaj da je tu samo da se "pokaze" da bi se seriji digao rejting. nadam se da nije tako, ali.. 

kako god.. kakvo sve smece natjeram sebe da gledam, nemam pravo da prigovaram.
The Man In Black je zapravo profiliran da bude prema onomu kojeg si naveo u spoilerima, tako da mi ta teorija instantno otpada, sorry.

I Hopkins je jedan od meni zanimljivijih likova. On je ipak glava svega toga i dublje se od svih razumije u androide i smisao (ne nužno financijski, jer nije on riba koja ide prema novcu, nego meta-smisao) Westworlda.