Autor Tema: Westworld  (Posjeta: 68625 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Westworld
« Odgovor #240 : 29.03.2018. 19:46:05 »


Gah, Ramin Djawadi kad obradi Nirvanu... Opet soundtrack mora da se ima.  ;D

Jedva čekam.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #241 : 19.04.2018. 10:11:45 »
http://ew.com/tv/2018/04/18/westworld-season-2-super-sized-episodes/

> execute_program:"overhype.exe"_capacity:100%

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #242 : 24.04.2018. 20:26:48 »
Solidan početak. Tipična set-up epizoda, ali još uvijek dobra jer ovo je ipak iznad-prosječna kvaliteta svega. Ne sumnjam da ćemo se vratiti vrhuncu kvalitete Westworlda iz prve sezone, čak mislim da će ova sezona to itekako nadmašiti, ali prva epizoda druge sezone to ipak nije bila, budimo realni. Svejedno, jako zanimljive scene, razna pitanja postavljena, Westworld se vratio, svi dobivamo.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Westworld
« Odgovor #243 : 26.04.2018. 19:01:42 »
^sve si rekao. meni je ovo, doduše, puno bolji početak sezone od prve sezone. uveli (izmislili) su neke novosti za koje u prvoj sezoni nismo znali/čuli.

zanimljiv kraj epizode. imam već neke teorije, ali prerano je.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Westworld
« Odgovor #244 : 26.04.2018. 20:41:36 »
Maeve  srcesmajli

Ona je stvarno scene-stealer. Procitala sam par interesantnih teorija o njenom liku i jedva cekam da neka od njih ispadne tacna.  :P

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #245 : 01.05.2018. 08:16:10 »
Uuuuu koji step up epizode. Uživao sam vizualno i tematski, montaža je bila super, priča je bila genijalna.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Westworld
« Odgovor #246 : 01.05.2018. 21:26:33 »
meni je bolja bila prva. koliko vremenskih razdoblja je prikazano u ovoj epizodi? jako puno, moglo bi nam se zavrtiti u glavi. ne sumljam da će se na kraju sve rasplesti kako treba.

sviđa mi se priča oko Maeve i Dolores. na sukobljenim su stranama, zasad. ne sviđa mi, opet, što uvode nove lokacije - to je Lost stalno radio i uvijek je postojalo nešto moćnije od nečega, netko moćniji od nekoga itd. to je klasična mana u ovakim serijama.

poslije ove epizode možemo biti prilično sigurni da
Spoiler for Hiden:
je mladi MiB smislio plan za uzimanje DNK-a (ne sjećam se točno čega, kažu u prvoj sezoni) svakog posjetitelja parka. želi to iskoristiti u nekakve poslovno-ucjenjivačke-plemenite svrhe u pravom svijetu. možda želi napraviti robotske verzije tih ljudi i poslati ih u prvi svijet da ih Delos može kontrolirati.

kroz epizodu sam opet stekao dojam (a i u par navrata u provoj sezoni MiB kaže nešto slično)
Spoiler for Hiden:
da je u pravom svijetu situacija zapravo jako loša i da malobrojni imućni ljudi dolaze u Parkove da bi 'stvarno' živjeli. svidjelo bi mi se da se vani dogodila apokalipsa i da su Parkovi jedini način za 'normalan' život kakav je nekad bio.

iz preve epizode znamo da postoji najmanje
Spoiler for Hiden:
šest parkova

imam još nekih teorija, ali prerano je.



Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #247 : 01.05.2018. 22:11:56 »

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Westworld
« Odgovor #248 : 01.05.2018. 23:20:52 »
Ja nisam ocekivao da ce me druga sezona oduseviti ovako. Mislim cela ta prica da je WW naslednik GoT na HBO tek sad pije vodu. Materijala ima za nekih 6-7 sezona opusteno.


Ja sam kroz trailere za 2. sezonu ocekivao neke druge stvari i svaka cast produkciji sto je zamaskirala to. O teorijama ne zelim jer ih stvarno moze milion biti, ali svidja mi se sto je radnja spora za sada.


I ne bih se iznenadio da bude bas neka sokantna osoba robot na kraju :D

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #249 : 01.05.2018. 23:32:28 »
Ja nisam ocekivao da ce me druga sezona oduseviti ovako. Mislim cela ta prica da je WW naslednik GoT na HBO tek sad pije vodu. Materijala ima za nekih 6-7 sezona opusteno.
Rekli su još prije izlaska prve sezone da su ih isplanirali 5, ja osobno ne bih volio da pretjeraju i pet sezona mi se čini nekako najoptimalnije.

Već su počela nagađanja kad će izaći treća, sad kad su je obnovili. Navodno je Nolan rekao da će napraviti mali predah jer praktički su radili non-stop 4 godine. Ne znam... Ja se svakako nadam sljedeće godine. GoT moguće na proljeće, pa Westworld na jesen? Neću lagati - teško bih podnio da 3. sezona Westworlda izađe tek na proljeće 2020. a i mislim da im to ne bi bilo pametno što se tiče održavanja fanbasea i nekakve gledanosti. Vidjet ćemo sve.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Westworld
« Odgovor #250 : 02.05.2018. 00:19:39 »
I GoT je prvobitno planiran pet sezona, pa...  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Westworld
« Odgovor #251 : 02.05.2018. 19:17:29 »
Pogledana prva druge sezone  :)

Početak i ne baš tako dobar. Čisti mess od epizode na sve strane. Produbljuju priču sa Dolores i to je očekivano, ali mislim da se ne bi trebali orijentirati na njezin konačni plan. Volio bi da i dalje evoluira kao to nešto jer se dobije dojam da je shvatila sada što treba i idu po tome. Bilo bi puno bolje da iz epizode u epizodu raste jer mogućnosti su mnoge
Spoiler for Hiden:
pošto se radi o stroju, a svaki stroj može postati inteligentniji. Već je sad zastrašujuća, a kamoli kasnije ako će ići tim smjerom.

Maeve postaje najbolji lik serije i najviše me zanima njezina uloga. Imam jednu teoriju koja joj tako dobro leži, ali budem vidio nakon još par epizoda.

Uglavnom 6/10 za ovaj hot mess od epizode. Jedva čekam dalje ju-hu.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #252 : 03.05.2018. 18:38:18 »
Za mene je ovo previse zbunujuce, nakon pogledate 2 epizode.

Spoiler for Hiden:
Koja je fora sa Bernardom, sta je sadasnjost a sta proslost/buducnost?
Otkud Maeve tamo u centrom njihovom pa onda susret sa Dolores u Westworldu, zar ona nije zapalila na onaj voz na kraju prve sezone?

Svakako da je zabavno za gledanje i drzi paznju.

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Westworld
« Odgovor #253 : 03.05.2018. 21:30:09 »
Za mene je ovo previse zbunujuce, nakon pogledate 2 epizode.

Spoiler for Hiden:
Koja je fora sa Bernardom, sta je sadasnjost a sta proslost/buducnost?
Otkud Maeve tamo u centrom njihovom pa onda susret sa Dolores u Westworldu, zar ona nije zapalila na onaj voz na kraju prve sezone?

Svakako da je zabavno za gledanje i drzi paznju.

Spoiler for Hiden:
U prošlosti (prije otvorenja parka) je Bernard odveo Dolores da vidi njegovu kuću. Sadašnjost je Bernard sa onom ženskom u centru di si je uštrcao ono u vrat a budućnost je kad na raju prve gledaju sve mrtve robote u moru

Spoiler for Hiden:
Ne, nije otišla vlakom, izašla je van tražit svoju kćer.
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #254 : 03.05.2018. 23:28:35 »
Hvala Commandoguru.  smileyNO1

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Westworld
« Odgovor #255 : 07.05.2018. 19:58:12 »
Jedna od najglupljih i najizvikanijih serija 21. stoljeca. ko je pisao scenario za dolores trebao bi se ostaviti pera. Zali Boze love sto su stukli u ovaj projekat. Odgledao 2 epizode nove sezone i vec je postalo mucenje. preko 2 sata materijala je moglo da stane u jbni prolog. razmislicu hocu li nastaviti gledati epizodu po epizodu

Offline bebapecic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 358
Odg: Westworld
« Odgovor #256 : 08.05.2018. 00:06:49 »
Jedna od najglupljih i najizvikanijih serija 21. stoljeca. ko je pisao scenario za dolores trebao bi se ostaviti pera. Zali Boze love sto su stukli u ovaj projekat. Odgledao 2 epizode nove sezone i vec je postalo mucenje. preko 2 sata materijala je moglo da stane u jbni prolog. razmislicu hocu li nastaviti gledati epizodu po epizodu
+1

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Westworld
« Odgovor #257 : 08.05.2018. 08:22:47 »
meni je prava sezona bila užasno dosadna, svako malo sam ubrzavao. tako da ću teško počinjati drugu

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #258 : 08.05.2018. 20:53:45 »
Treća epizoda prva epizoda kojom sam razočaran, i to uglavnom zbog režije. Neki jako glupi odabiri, besmisleni cliffhangeri i klišej kadrovi. No, čak i s tim, produkcijski je ovo još uvijek jedna od najboljih serija danas. Također, vidjeli smo predivan Raj u genijalnoj prvoj sekvenci epizode.
O četvrtoj epizodi, od svih ovih koje su bile dane kritičarima, najviše se govorilo i pogotovo se ističe. Režirala ju je Lisa Joy. Jedva čekam.

meni je prava sezona bila užasno dosadna, svako malo sam ubrzavao. tako da ću teško počinjati drugu
Za osobu koja ubrzava kroz epizode nisu HBO-ove serije, ili bilo koje serije. Sorry, ali televizija se tako ne gleda.

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Westworld
« Odgovor #259 : 08.05.2018. 21:40:07 »
Prilično hrabar zaključak  :ccc:

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #260 : 08.05.2018. 22:12:26 »
Vrhunska treca epizoda, odradila me samo tako. U dahu sam je pogledao. Serija je i dalje odlicna, vidjecemo sta ce se dalje desavati.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Westworld
« Odgovor #261 : 09.05.2018. 10:05:45 »
slaba treća epizoda. početak sezone mi je prilično dosadan, kao i početak prve. priča dolores/wyatt je nezanimljiva itso kao i u prvoj sezoni. MiB-ova također. ajde nek nađu više taj Glory.

sviđa mi se sve ostalo izvan vesternskog okvira.

pretpostavljam
Spoiler for Hiden:
da park Radž više nećemo vidjeti u ovoj sezoni, vjerojatno će se prebaciti u park Šogun 

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Westworld
« Odgovor #262 : 10.05.2018. 04:47:19 »
Druga puno puno bolja od prve epizode. Baš se dosta toga pokrenulo. Rekao bih čak da svaka scena je važna i lijepo su to posložili spajajući se na neka pitanja kroz prvu sezonu. Dolores je stvarno opaka i ima dosta badass scena, ali sama glumica nema karizmu. Zato je meni Maeve zbog nevjerojatne karizme i tog stava najbolji lik. Nadam se da će joj se posvetiti ove sezone jer njezina priča čini mi se da ona polako postaje ono što je Omar u Žici  ;D nekakva ženska verzija Robin Hooda, a još sa strane ima onog tipa koji je izuzetno brz na okidaču. Ona po meni zasad ima najčvršći plan od svih. Dolores još treba neke stvari shvatiti. A čovjek u crnom mi uvijek izgleda izgubljen. Njegova najveća greška je što ne gleda daleko već samo prema sutra. Maeve zato ima cilj.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #263 : 14.05.2018. 21:36:39 »
Preeeeedivna četvrta epizoda. Lisa Joy i njen predivni redateljski debut stvoriše jednu od najboljih epizoda do sada. Jako informativno, očaravajuće dobre izvedbe Williama, MiB-a i Jamesa Delosa. Izašli smo iz warm-upa prve tri epizode i sada kreće \W/estworld kakvog poznajemo. Jedva čekam sljedeće epizode.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #264 : 15.05.2018. 21:05:04 »
Spoiler for Hiden:
Ja opasno brkam vremena.

Bernard iz ove epizode je neka proslost tj desavanja koja su bila prije vremena kad ga je otela Dolores?

William je u sadasnjost i jos vodi svoje borbe? Ali opet, kako mu Ford salje svoje poruke preko domacina kad je mrtav?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Westworld
« Odgovor #265 : 15.05.2018. 23:06:59 »
Treća epizoda jedna od slabijih. Ne volim nepotrebnu koljačinu u ovako ozbiljnim serijama. Sve je nekako razbacano na sve strane bez nekakvog cilja pogotovo za glavne likove. Jedino je dobro što sad počinje ono sa samurajima ali na koji način budemo vidjeli. Četrvta bi trebala biti bolja.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Westworld
« Odgovor #266 : 16.05.2018. 10:23:13 »
četvrta je svakako bolja od 2. i 3. teško kopiranje Losta na samom početku, odmah sam shvatio o čemu se radi. potvrdila se teorija iz prve sezone, što je bio i logičan slijed.

MiB i El Lazo -  :zzz

Ghost Nation
Spoiler for Hiden:
moguće je da djeluju kao neka vrsta unutarnje policije Parka i da će štititi ljude od domaćina - Fordova sigurnosna politika. Prvi Među Nama vjerojatno ima ključniju ulogu.
možda je zato Dolores ubila onog Indijanca u prvoj epizodi. u prvoj sezoni smo saznali da se neki od njih ne vide na sustavima za praćenje i da ne reagiraju na naredbe djelatnika parka (kao Fordovi roditelji). htjeli su od Maeve i Rodriga uzeti onog Birtanca, možda da ga spase?

E...
Spoiler for Hiden:
za nekoga tko je ne znam koliko dana spavao i jeo u pećini, ženska sasvim dobro izgleda. vidjet ćemo dali je Ford i nju namjerno odveo onamo da uz Bernarda otkrije tajni laboratorij.

Ford/Deus ex mašina
Spoiler for Hiden:
ovo mi se jako ne sviđa i htio bih da ne ispadne da je sve bila Fordova priča otpočetka. to bi bilo vrlo jadno i jeftino.

@Dzi
Spoiler for Hiden:
Bero je oštećen, pa također brka prošle i sadašjne događaje. Nekoliko puta u drugoj sezoni pita: "Je li ovo sada?" Kao Dolores u prvoj sezoni, on je sad 'nepouzdani pripovjedač' tako da sve prikazano iz njegove perspektive može a i ne mora biti točno ili ispričano u pravom vremenskom slijedu. Zato je uspio naći tajni labos, sjetio se da je i prije bio ondje.

William - da. Ford je očito ubacio svoj kod u neke domaćine (kao što je Arnold učinio s prvom generacijom domaćina) tako da se preko njih može obratiti Williamu/komu god je potrebno

sljedeća epizoda će biti super (osim Dolores)

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Westworld
« Odgovor #267 : 22.05.2018. 09:19:12 »
Citat:
sljedeća epizoda će biti super

neće. gubitak vremena. filer epizoda, moglo se za 15 minuta sve ispričati  :dash

iako mi se sviđa
Spoiler for Hiden:
što su svi japanski likovi parnjaci onih iz WW-a

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovor #268 : 22.05.2018. 14:46:28 »
Zanimljiva epizoda. Stalno očekujem da se Westworld vrati na onaj vrh kakav je bio u prvoj sezoni, ali izgleda da ću morati čekati još. Doduše, sad nam slijedi 5 epizoda koje nitko nije vidio - kritičarima su dane samo prvih pet, koje su sada dostupne svima, a dalje slijedi nepoznati teritorij.

Highlight epizode Ramin Djawadi s obradama, ali i taj novi duh serije sa uvođenjem Shogun Worlda.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Westworld
« Odgovor #269 : 29.05.2018. 19:19:10 »
rano su počeli s teškim klišejima, ali naviještalo se od početka sezone
Spoiler for Hiden:
mislim na CR4-DL - ultimativna umjetnointeligentnafordovska nemeza
mislim da o tom nije bilo spomena u prvoj sezoni. izostaviti iz narativa nešto tako bitno za rad Parka...  :facepalm

bolja epizoda od prošle, ali daleko je ovo od prve sezone. zanimljiv razgovor na početku
Spoiler for Hiden:
dali je to u budućnosti (nakon što se Dolores probije u Mezu)? želi li napraviti Arnolda? dali je to Bernard samo vidio u Kolijevci?

ovo s MiBom je opasno dosadno.
Dolores
Spoiler for Hiden:
dobro da je nema puno u epizodi. ne sviđa mi se što joj se ne sviđa što je onaj njezin postao beskrupulozan i zao. pa to je i htjela... kakva glupost.