Autor Tema: The Affair  (Posjeta: 28975 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
The Affair
« : 19.07.2014. 12:17:54 »

Opis:
Serija istražuje emotivne i psihološke efekte vanbračnih aktivnosti. Priču ćemo pratiti iz muške i ženske perspektive. U seriji glume Dominik Vest (The Wire), Džošua Džekson (Fringe), Maura Tierney (ER) i Rut Vilson (Luther).

Žanr: drama
Kanal: Showtime

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

« Zadnja izmjena: 04.07.2016. 00:29:29 Goran88 »

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: The Affair
« Odgovor #1 : 19.07.2014. 17:41:37 »
wow, ovo se čeka!  :neverovatno:

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: The Affair
« Odgovor #2 : 19.07.2014. 19:29:06 »
dobra ekipa, ceka se da krene ;D

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: The Affair
« Odgovor #3 : 19.07.2014. 20:46:39 »
Da, dobra ekipa, dobra priča i dobra mreža. Ovo verovatno ide u paru sa Homeland-om.

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: The Affair
« Odgovor #4 : 20.07.2014. 21:01:04 »
Ovo izgleda zanimljivo, glumačka postava odlična, no ovaj teaser je previše pokazao. Osim ako je ovo samo uvod, jer čini mi se da ovom nije samo drama nego i krimi/triler?

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Affair
« Odgovor #5 : 11.08.2014. 19:52:17 »
Pomera se datum premijere.

Nov datum emitovanje je 12. 10. 2014.


Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: The Affair
« Odgovor #6 : 11.08.2014. 20:27:33 »
Super, to je ranije nego što je trebalo,jel? Jel kreće isto kad i Homeland 4?

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Affair
« Odgovor #7 : 11.08.2014. 20:30:07 »
Super, to je ranije nego što je trebalo,jel? Jel kreće isto kad i Homeland 4?

Jeste, ranije je. Trebalo je 19. 10.  :)

Homeland kreće 5. 10. sa dvostrukom epizodom.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Affair
« Odgovor #8 : 06.10.2014. 17:19:59 »
Izašao je pilot  ;D

Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
Odg: The Affair
« Odgovor #9 : 09.10.2014. 09:09:48 »
Prevela sam Pilot.
Naizgled obična priča, kako su se i zašto ovo dvoje ljudi spetljali. Interesantna je muško/ženska perspektiva, a i
Spoiler for Hiden:
Ispitivač koji mi nije baš jasan, ali očigledno se to 'ispitivanje' dešava posle nekoliko godina. Moguće da će osim psiholoških i emotivnih, biti i drugih posledica.

Offline dalmatino

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
Odg: The Affair
« Odgovor #10 : 10.10.2014. 08:34:08 »
Ovaj pilot ide mi u sam vrh ovogodišnjih serija. Obična serija o neizgled nečemu, što je samo privid :-X

Spoiler for Hiden:
Izgleda da je u pitanju nekakvo umorstvo, barem po najavi za sljedeću epizodu.Baš me zanima koliki će biti raspon u godinama radnje, pogotovo zbog dječjih glumaca. Btw, ja bih ostavio onog klinca da visi rofl

Hvala i tebi ZZOE na odličnom prijevodu clapp Sada kad vidim tvoj stil, lakše ću se odlučiti da konačno započnem s gledanjem BIG LOVE :andjelak

Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
Odg: The Affair
« Odgovor #11 : 10.10.2014. 09:43:40 »
Nema na čemu, Dalmatino, drago mi je da ti se sviđa.   :nnc:
Spoiler for Hiden:
Pa nije valjda da će 'redrum' odmah u drugoj epizodi? Ja cenim da će neko od dvoje prevarenih supružnika da napravi neko čudo.
I da, počni Big Love, odlična je serija .  :aha:

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: The Affair
« Odgovor #12 : 10.10.2014. 16:23:00 »
I meni je pilot bio odličan, ima potencijal i dosta nagoveštaja za zanimljiv nastavak. Plus, odlični glumci.  smileyNO1
Hvala na prevodu, zzoe, jedva čekam sledeću epizodu.
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: The Affair
« Odgovor #13 : 10.10.2014. 18:40:35 »
Konacno nesto sto nije radjeno po sablonu. Prija promena. Prija i to sto nije ubrznano da bi se odredjena kolicna radnje strpala u jednu epizodu, sto scene nisu nasilno skracene da bi se uklopile u reklani raspored.
Spoiler for Hiden:
Slazem se za deo da bi bilo bolje da je klinja ostao da visi, a slobodno bi mogla i starija sestra da mu se pridruzi. Interesantno je sto je za sada njegova verzija nekako romanticnija od njene. Ali sa cinjenicom koji bol nosi u sebi nekako  je to  logicno.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: The Affair
« Odgovor #14 : 10.10.2014. 18:53:48 »
Prevela sam Pilot.

hvala na prevodu  Smajlicvece gleda se veceras.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Affair
« Odgovor #15 : 11.10.2014. 03:51:38 »
Evo i mene  :)

Pribojavao sam se zbog Showtimea jer inače u svemu pretjeruju i jedna je od onih prerazvikanih mreža. The Affair bi mogao biti to što im treba.

Serija je snimljena kao film Rashomon od legendarnog Kurosawe. Taj stil kasnije je malo puta korišten, ali kad je dobro korišten, ostane upamćen. Tu se scenaristi stvarno moraju potruditi i napraviti kompleksnu priču.

Dobili smo dvije verzije priče sa sličnostima i s puno različitih detalja kako su oni vidjeli. Ako pretpostavimo
Spoiler for Hiden:
da oni detektivima pričaju nakon dugo godina, razumljivo je da se neće sjećati svih detalja i sitnica pa već tu priča dobiva drugu notu. No, ima detalja kojih se jednostavno moraj sjećati. Sad dolazimo do toga ko laže, a ko priča istinu. Recimo, u restoranu kad se njegova kćer počne gušiti. U njegovoj verziji on joj je pomogao, a u njezinoj je ona pomogla.

Kasnije jebačina na autu mi je najzanimljiviji dio priče. Ne zbog jebanja  ;D već zbog toga što je u njegovoj priči ona ta koja je očito bila napaljena i indirektno ga pozvala da se ide tuširat s njom na što joj je on odgovorio da mora ići.

U njezinoj verziji on ju je poljubio, on je bio napaljen i otišao. Najbitniji detalj u cijeloj ovoj epizodi iz njihovih priča je što su oboje u svojoj priči stavili da on gleda nju kako se jebe sa Paceyom. On se vratio i u svojoj verziji, i u njezinoj verziji.

U svojoj verziji osjeća nešto između njih, ali ona je to koja ga je pokušala zavesti. U njezinoj verziji on nju pokušava zavesti i biti stalker. Pošto se vratio u svojoj i njezinoj verziji (stalker), rekao bih da je nezina verzija bliže istini. I ne mislim da je bilo koja verzija posve točna. Očito je da jednim dijelom se ne sjećaju, al to su baš one sitnice i očito je da jednim dijelom lažu te dodaju nešto svoje.

Iduća stvar koja se mora napomenuti je taj događaj. Slažem se da bi to moglo biti nekakvo ubojstvo i detektivima je trebalo dosta godina da se sazna za to pa su njih dvoje pozvali na ispitivanje. I još ima novo dijete te je rekla da ga mora pokupiti. Pokupiti otkud? Vrtić, škola? Da je vrtić, to je 6 godina. U flashbackovima ima 31 godinu, znači da bi ovdje bila 37, 38  :)

To je mojih par centi. Odličan pilot.
« Zadnja izmjena: 11.10.2014. 03:53:36 Mulder »

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: The Affair
« Odgovor #16 : 11.10.2014. 13:25:13 »
meni ovo zaista odlicno, ima veliki potencijal serija, odlicni glumci, radnja...
jedva cekam sledecu epizodu

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: The Affair
« Odgovor #17 : 11.10.2014. 14:01:16 »
Uh, najbolji pilot ove sezone.  clapp


Hvala mnogo na prevodu!  smileyNO1

Offline dulejr

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
Odg: The Affair
« Odgovor #18 : 22.10.2014. 19:52:25 »
Isplanirao sam posle LŠ-a da pogledam  prvu epizodu.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: The Affair
« Odgovor #19 : 22.10.2014. 20:09:54 »
zzoe tenk ju veri mač  ;D Smajlicvece

Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
Odg: The Affair
« Odgovor #20 : 22.10.2014. 20:37:11 »
Evo prevoda druge epizode. Malo kasni jer sam bila na putu do juče popodne.

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: The Affair
« Odgovor #21 : 22.10.2014. 21:03:22 »
Hvala ti mnogo!  ;D

Offline Oblacic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Ženski
  • Ugledam i okomim se
Odg: The Affair
« Odgovor #22 : 22.10.2014. 22:01:09 »
Zzoe hvala na prevodu!
Odgledala sam prvu epizodu i mogu reći - odlična! Nisam gledala seriju koja je pričana na sličan način.
Baš se razlikuje od ostalih.
Jedino mi Joshua Jackson (Cole) nešto nije legao kao glumac za tu ulogu. Ali videćemo kako će se pokazati u daljim epizodama.

Spoiler for Hiden:
Zanimljiv mi je detalj da u njegovoj priči kada mu se ćerka zagrcne u restoranu, Alison uzme kliker koji je malecka ispljunula i stavi ga u haljinu. To u njenoj verziji priče nema.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Affair
« Odgovor #23 : 26.10.2014. 15:12:25 »
Pogledana druga  :)

Nešto slabija od prve.

Spoiler for Hiden:
Zanima me jel je možda s razlogom priča od Noaha uvijek prva. Jer druga priča je ta koja na kraju sve to poveže. Isto bi bilo da je druga priča od Noaha, a prva od Alison. Mislio sam da će ići jedna epizoda - prva priča Noah, jedna epizoda - prva priča Alison. I Alison u svojoj priči izgleda da je više zainteresirana za njega zbog toga što se nosi s tim problemom koji ima i gubitka djeteta. Dok Noah je kriza srednjih godina, i jednostano je dobio što je htio. On u njezinoj priči je uvijek na prvom potezu dok je u svojoj priči pola - pola.

Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
Odg: The Affair
« Odgovor #24 : 26.10.2014. 16:07:48 »
Meni nije bila druga slabija. Jednostavno se razvija dalje istim tempom.
Spoiler for Hiden:
I ne bih rekla da je kod Noe samo kriza srednjih godina. Žena i tast mu realno dupe pomeraju. Ponižavaju ga, on svesno, a ona... pa možda i ona svesno. Pri tom je njemu jasno da je sam kriv što je uopšte ušao u to kolo. Jeste da sam žensko, ali ga potpuno razumem.  :cupam-kosu

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Affair
« Odgovor #25 : 26.10.2014. 16:40:25 »
Spoiler for Hiden:
Na kraju bih volio da je istina negdje u sredini, ali svatko od njih snosi posljedice i da je svatko od njih izmislio neku ozbiljnu laž. Pogotovo će se to rasplamsati malo kasnije kad bolje budemo upoznati s ubojstvom. Ovako je još teško govoriti ko točno priča istinu, ali znamo sigurno da oboje u nekom trenutku lažu bilo svjesno/nesvjesno.

To je kao kad netko priča neku anegdotu koja se dogodila prije koju godinu i koliko god ti bila svježa, uvijek ćeš nešto dodati/izbaciti i to uglavnom nesvjesno. Zato je zanimljivo pogađati što oni lažu svjesno, a što nesvjesno. Ipak, ona scena u prvoj epizodi s djetetom u restoranu
Spoiler for Hiden:
tog bi se sigurno oboje sjećali. To je recimo velika stvar i tu već možemo zakjljučiti ko laže od njih. Samo pogađanje. Tu bih rekao da Noah je taj koji govori istinu dok Alison laže da je ona ta koja je pomogla djetetu da se ne uguši, a laže zbog toga što je ona izgubila dijete i nije uspjela pomoći pa je tako vjerojatno podsvjesno izmislila da je pomogla njegovom djetetu. Čisto gledano sa nekakve psihološke strane.
« Zadnja izmjena: 26.10.2014. 16:41:57 Mulder »

Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
Odg: The Affair
« Odgovor #26 : 27.10.2014. 23:16:08 »
Dok sam prevodila treću epizodu, nešto mi je palo na pamet.
Spoiler for Hiden:
Šta ako se ovo pretvori u neki SF o paralelnim svetovima?  ??? :ceska: U stvari, pomislila sam to još u drugoj, jer je Noa spominjao nešto o tome, a u trećoj su u 'Previously' ponovili baš tu rečenicu. Kao, možda ne lažu, možda nisu zaboravili, možda se za svakog od njih baš tako dogodilo. Jer kao da razlike u njihovim sećanjima postaju sve veće. Koliko je godina moglo da prođe pa da tako zaborave detalje o ipak važnom događaju u svom životu? A zašto bi lagali detektiva o načinu kako su se smuvali, ako već ne kriju da su se smuvali.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Affair
« Odgovor #27 : 01.11.2014. 23:12:22 »
Pogledana treća  :)

Zanimljiva ti je teorija, ali mislim da bi to bio antiklimaks.
Spoiler for Hiden:
Opet se mora spoemnuti kako svatko doda nešto svoje u priči. Netko tebi ispriča nešto, ti ćeš idući dan isto to ispričati nekome drugome i dodati nešto svoje. Ne preveliko jer ti je svježe, ali dodat ćeš i na drugi način ćeš to ispričati. A kamoli kad nešto prođe par godina.

To je prva stvar, a druga su njihove laži. Slažem se da nema potrebe da oni lažu oko njihovog odnosa i na koji su se način skompali. Ako zbilja nema ničega iza toga, onda je to scenarističkia greška. Budemo vidjeli.

Mene sad zanima to ubojstvo i dosta brzo idu što mi se sviđa.

Hvala na prijevodu.

Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
Odg: The Affair
« Odgovor #28 : 04.11.2014. 21:14:48 »
Postavljen prevod 4. epizode.
Jako zanimljiva.
Spoiler for Hiden:
Ovo je prvi put da se priče nastavljaju jedna na drugu. Ona izgleda pati od bipolarnog poremećaja. Ali, koliko se sećam, u njegovoj priči je ona uvek dobro raspoložena i izazovna, a u njenoj mračna i nesigurna. Takođe, u njegovim pričama se ne bi reklo da je ona imala neku tragediju, u njenim se sve vrti oko toga. Sad je on saznao za njeno dete (u njenoj priči), baš me zanima kako će se dalje ponašati u njegovoj priči. I ono prenošenje komode iz jedne sobe u drugu...   :ceska: Komodu u njenoj priči prenose u sobu u kojoj su bili u njegovoj priči. Vidi se po tapetama.

Offline Oblacic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Ženski
  • Ugledam i okomim se
Odg: The Affair
« Odgovor #29 : 08.11.2014. 21:03:39 »
Spoiler for Hiden:
Posle ove četvrte epizode pada mi na pamet da dete koje ona treba da ide da pokupi (koje je pominjala čini mi se u 2. epizodi na ispitivanju kod detektiva) ustvari njihovo zajedničko dete.