Autor Tema: Preacher  (Posjeta: 31926 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Preacher
« Odgovor #30 : 23.05.2016. 13:05:15 »
Hvala.  drinks
Mrzim lopatare i limune

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Preacher
« Odgovor #31 : 23.05.2016. 13:16:34 »
 clapp

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Preacher
« Odgovor #32 : 23.05.2016. 18:53:39 »
Yay, hvala na prevodima! Cassidy ce biti zabavan za prevodjenje, nam sta...  ;D

Odgledana prva epizoda.
Spoiler for Hiden:
Rogen je u nekoliko intervjua rekao da je njegov cilj bio da ljubitelji stripa u prvim epizodama budu odmah svesni koiko toga su izbacili/promenili u odnosu na strip, da bi kako idemo ka kraju sve vise postajali svesni koliko toga je zadrzano. Ja se iskreno nadam da je ovo istina, jer sam ja definitivno u prvoj fazi- ne mogu da ne uporedjujem- ali nisu me zasad izgubili. Definitivno zelim jos da vidim.
Ja sam Ennisov fan, ali kapiram da gomilu stvari iz stripa ne mogu da prenesu na tv, pogotovu u vreme kad je dijalog o politickoj korektnosti sveprisutan, narocito u tv/filmskoj industriji, ali nije mi delovalo skroz pitomo kao sto sam se plasila s obzirom da je amc niti je puno Seth Rogen glupih "bro" fora (nisam fan). Tu je negde, na granici... tek taman da prodje. Sto je ok.
Akcione scene, narocito Tulip u automobilu u polju kukuruza su mi bile super, ali recimo gledala sam sa drugom koji nema pojma o cemu se radi i njemu je bilo malo  problematicno da poveze pricu i sta se sve desava. Malo je nabacano za pilot epizodu.
Dom kao Preacher mi je ni 'vamo ni tamo. Treba jos koju epizodu da vidim da me ubedi skroz. Ubedljivo najvise drame se podiglo oko angazovanja Ruth Negga u ulozi Tulip, a ona je meni ostavila najjaci utisak u ovoj epizodi. Glumica je fenomenalna i za razliku od Dominica kojem se tu i tamo potkrade naglasak, ona je zvucala i izgledala potpuno autenticno.
Joseph Gilgun je odlican kao Cassidy. Scena u crkvi na kraju gde on i Tulip slusaju Jesse-evu propoved me tera da ponovo gledam Misfits.
To smo videli vec u ona prva 4 promotivna minuta, ali Saint of Killers na flasi viskija mi je bio simpa...

Veliki plus za muziku tokom cele epizode.

@Indoctrinator - Rogen je povodom izbora glavnog glumca rekao da "se vodio time da ako zelis da napravis nesto dobro, angazujes Britance." Vredi napomenuti da je to rekao gostujuci u britanskom talk-show sto je docekano aplauzom, ali meni je samo proslo kroz glavu da je moglo da bude i gore (npr. James Franco ili Tom Cruise   :P ).

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Preacher
« Odgovor #33 : 23.05.2016. 22:09:19 »
Odgledao sam prvi nastavak i nisam oduševljen.
Kako sam ljubitelj stripa (za mene najbolji strip kojeg sam čitao), puno toga mi nikako nije sjedalo.
Gledajući seriju samu za sebe, sve mi je nekako nabacano i nepovezano.
Radnju razumijem samo zato što sam čitao strip, a serija uvelike odudara od stripa, pomalo apsurd.

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5746
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Preacher
« Odgovor #34 : 24.05.2016. 00:42:41 »
Evo i prijevoda iako baš i ne znam što sam prevodio.

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline bebapecic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 358
Odg: Preacher
« Odgovor #35 : 24.05.2016. 02:43:09 »
Evo i prijevoda iako baš i ne znam što sam prevodio.
Hvala,gledace se. :majstore.

Offline Indoctrinator

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: Preacher
« Odgovor #36 : 24.05.2016. 10:44:25 »
Danny Trejo - kao Sveti Krvolok  :) mislim da bi to bio najbolji moguci odabir uloge.

Drago mi je da svi hvale strip, ja sam ga kupio nasumicno i odusevio se posle i ostala tri
nastavka. Po svojoj kompleksnosti i kvalitetu mislim da prevazilazi mnoga  knjizevna
dela. Ako bi se drzali sve te filozofije stripa mogao bi to da bude novi True Detective.
Ako su oni postavili neke standarde i to proslo kod publike ne vidim razloga zasto ne bi
i AMC krenuo tim stopama.

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Preacher
« Odgovor #37 : 24.05.2016. 16:09:57 »
Saint of Killers - Ron Perlman, ona njuška je ko stvorena za takve uloge.


Jesse - kad je već spomenut True Detective, Matthew McConaughey. Da ofarba kosu u crno, po meni bi se super fizički uklopio kao Jesse, plus onaj južnječki naglasak.


Tulip - Charlize Theron, nakon mad max-a, ovo bi bila super uloga koja zahtijeva određenu dozu seksipila kao i akcije


Cassidy - pogođen, Joseph Gilgun je po meni odlično pogođen


Arseface - pogođen, Ian Colletti definitivno bi mogao proći za ovu ulogu


Višak su scenaristi, koji samo odstupaju od stripa, trebali su svakome u ekipi staviti strip u ruke i reći, "ovo snimamo".
I to je to.

Offline jovanmilic97

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
Odg: Preacher
« Odgovor #38 : 24.05.2016. 23:35:44 »
0,9 rejting premijere. OK, moglo je i bolje jer je isla nakon Fear the Walking Dead-a koji je imao 1.9 rejting.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preacher
« Odgovor #39 : 25.05.2016. 01:16:07 »
Saint of Killers - Ron Perlman, ona njuška je ko stvorena za takve uloge.
Ima njušku, ali Saint of Killers je više zamišljen kao križanac Lee Marvina i Eastwooda. Tako je Ennis rekao. Perlman je gadan  ;D ali bi mi falilo dosta u toj ulozi. Treba neki višlji tip, malo mršaviji i sa ogromnom dozom karizme a takvih danas baš i nema.

Nego, pogledan pilot.

PLUS
+ Gilgun kao Cassidy je stvarno pun pogodak. Imao je taman scena i dobro su ga predstavili.
+ Colletti kao Arseface isto je pogođen. Drago mi je da su umiljate okice tu.
+ nekoliko dobrih scena kao što je ona u avionu jer lijepo dočarava ludost stripa ili ono u baru kad vidimo po prvi puta u epizodi pravog Preachera.


MINUS
- loša režija. jednostavno Rogen odjebi. što je ono sa brzim zumiranjem u pojedinim scenama hahahah. To može samo uspijeti Raimiu u Evil Dead serijalu i još nekim filmovima jer zna pravi trenutak za tako nešto. Ovo što je Rogen radio je fulao trenutak, sve pripada krivim scenama.
- Cooper kao Jesse Custer aka Preacher. Preacher je jedan od najboljih likova iz stripova i Cooper me nije uvjerio u ništa. Kao da ne vjeruje u ono što izgovara, a tu sam se već odavno ispraksao pa znam kad je neki glumac uvjerljiv, a kad nije. Cooper nije + nema ni trunku karizme. Jedini trenutak kad me samo baš to, na trenutak uvjerio je bio onaj u baru kad se poceo tuči i nabacio lagani smiješak. E da je tu kulnoću zadržao kroz ostatak epizode.
- Negga kao Tulip. Ne, ne i ne! Opet kažem, ne smeta mi što je glumi osoba koja joj fizički 100% ne paše ako bi karakterno bila ista kao Tulip iz stripa, ali jebemu ona to nije. Pa di je ona ranjivost i humanost kakvu je imala u stripu i rasla je iz broja u broj. To je lik koji je tako predivno razvijen jer za razliku od Jessea i Cassa, Tulip je uvijek bila ravnoteža, moralna odgovornost i ne znam, bas pravo razočaranje.
- previše su toga nabacali stvarno previše i to je opet greška Rogena jer on govori kako zeli da razvijaju scene bez obzira na sami scenarij. On to mora imati u glavi, ali očito nema.

Mislim, bilo je lijepo vidjeti te likove, pogotovo pogođenog Cassa, ali sve ostalo osim likova je promašeno. Kao zasebna epizoda bez da gledam kao ekranizaciju mi isto nije ništa posebno upravo zbog ovog zadnjeg minusa.

Ako žele ovo popravit na bolje neka se Cooper više uživi, neka Tulip prestane glumiti wannabe gangstera. Uvedite Saint of Killersa i držite se njegovog karaktera sve će odmah postati bolje. Maknite se razbacanih scena već se potrudite i složite u koliko toliko dobru cjelinu i posvetite se više priči iz stripa.

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: Preacher
« Odgovor #40 : 25.05.2016. 09:42:06 »
mozda producenti, scenaristi i autor prate forum pa procitaju ovaj mulderov post i uvaze njegve kritike i predloge.
elem, fenomenalan pocetak serije. voznja za sve pare. pravo osvezenje.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preacher
« Odgovor #41 : 25.05.2016. 16:40:57 »
Vidim iduća epizoda za dva tjedna i dobro je da ne režira Rogen. Režirat ce Michael Slovis, jako dobar kinematograf tako da polažem neke nade u dobro režiranu epizodu. Samo da se drže malo vise stripa makar su se već previše odmakli i preskočili prvi strip i odmah došli do petog. Vidim fanovi zajednice Preacher jako ljutiti zbog pilot epizode. I imaju pravo. Eh da je bar epizoda bila kao zasebna cjelina dobra, ali sve je razbacano i onda su s time mislili pa pogodit ćemo jednu određenu grupu.

Promo za drugu.


Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Preacher
« Odgovor #42 : 25.05.2016. 17:14:05 »
Ja nisam citala strioove i meni je najveci problem sto iz pilot epizode mi nije nista jasno.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preacher
« Odgovor #43 : 25.05.2016. 17:16:20 »
 rofl rofl

Neces vjerovat, ali i meni kao nekome tko je citao strip nije dosta stvari jasno kuda oni ustvari idu jer su se stvarno udaljili od glavnih stvari. Upravo ta razbacanost je najveci problem u pilot epizodi. Kao da svaka druga scena pripada nekoj drugoj seriji.

Offline Novak Vujovic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški
Odg: Preacher
« Odgovor #44 : 25.05.2016. 23:18:11 »
Citam nesto ovuda komentare i odlucih da i ja skinem strip i procitam.Za sada sam procitao issue 1 tj od prvog do osmog broja.

Spoiler for Hiden:
Solidan issue,dobro zagrijavanje,dosta likova predstavljeno.Cim sam otvorio prvu stranicu odmah sam znao da je Gilgun odlicno pogodjen,Cassidy potpuno lud u stripu i bas mi se svidja.Jesse Custer polako pocinje potragu za Bogom,nije se mnogo o tome pricalo u ovom prvom dijelu ali dovoljno da se ukljucimo u pricu i likove.Moze da kontrolise Saints of Killersa,ja sam mislio da nece moci bas me interesuje sta ce se tu odigrati,odlican je Saint potpuno lud western badass starac.Sto se tice Tulip potpuna razlika u odnosu na seriju i svidja mi se ova u stripu mnogo vise nego ova u seriji.Ova u seriji odma roka sve redom najjaca djevojka ikad,a vamo u stripu se jedva sastavlja sama sa sobom.Vidjecu sta ce se dalje desavati.Sto se tice pilot epizode,da nisam procitao o cemu se radi ne bih shvatio nista u pilotu.Ja volim Coopera pa cemo vidjeti kako ce se dalje serija razvijati.Arseface u stripu ce valjda krenuti za Jessijem a u seriji za sad nista,vidjecemo sta ce tu uraditi.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Preacher
« Odgovor #45 : 26.05.2016. 10:45:35 »
Ja nisam citala strioove i meni je najveci problem sto iz pilot epizode mi nije nista jasno.

Potpuno isti osecaj. Ali mi se dopada ono sto sam video. Obecava.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Preacher
« Odgovor #46 : 26.05.2016. 17:12:05 »
Kakav epic fail od serije.

Kao fan stripa kojeg sam u proteklih 10-tak godina pročitao barem tri puta mislim da mogu to reći. Ok, jasno je da prije boom-a serija zadnjih godina bilo teško, možda i nemoguće snimiti. Ali danas stvarno kada nemaš nikakvih ograničenja i možeš snimiti praktički što želiš ovako sj... priču je ipak velik uspjeh.

Kada sam gledao trailer, još je izgledalo koliko-toliko ok,  sumnjao sam  u tipa koji glumi Cassidya. Nakon pogledane epizode mogu reći da su jedino njega pogodili. Tulip iz stripa nema nikakve veze sa ovom karate-ninđa-mel gibson iz smrtonosnog oružja Tulip. Jesse ili Cooper glumi kao robot aka Dolph iz najboljih dana.

A priča je wtf? Mislim mogli su seriju slobodno nazvati i nekako drugačije.

Ovo je više nemoguće popraviti.

P.S. rogenu nadam se da ćeš izgorjeti u paklu.

Offline Semy Cortoza1

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
Odg: Preacher
« Odgovor #47 : 27.05.2016. 23:41:41 »
Meni se serija svidila neznam za druge i svida mi seglavni glumac Dominic Cooper...

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: Preacher
« Odgovor #48 : 28.05.2016. 10:17:21 »
kako je lepo kad nisi citao strip ili iknjigu, gledas seriju i legne ti samo tako, dok citaoci  :dash  meni je pilot fenomenalan!!!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preacher
« Odgovor #49 : 28.05.2016. 11:03:52 »
Dobro, hoće ti svijet propast jer se nekome nije svidio? I kao zasebno je pilot razbacan i ne valja. Uvijek sam mogao gledati kao ekranizaciju i kao zasebno. Kao recimo ovu zadnju seriju 11. 22. 63 gdje isto nije bilo dobro po knjizi. Dakle, kao ekranizacija nije valjalo, ali pogodi što kao zasebna serija valja. Uspio sam se maknuti od knjige i serija mi je bila dobra.

Dok Preacher nije dobar kao ekranizacija i onda sam pokušao vidjeti kako je zasebno i isto mi nije dobro. Tako da polako, opusti se i cemu trošiti živce na nas kojima se nije svidjelo. Svatko ima svoje razloge.

@, svi koji ste čitali strip gle tko nam dolazi http://preachertvseries.com/graham-mctavish-confirmed-saint-of-killers/

vrd je spomenuo Perlmana. Graham isto ima tu gadnu facu, ali je mršaviji i mogao bi biti dobar izbor.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Preacher
« Odgovor #50 : 28.05.2016. 17:04:08 »
Tako su se i gledaoci postavili posle pilot epizode po ovome sto moze da se vidi na internetu. Ljubitelji stripa nisu odusevljeni, dok oni koji nisu citali imaju pozitive komentare. Naravno ima izuzetaka.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Preacher
« Odgovor #51 : 30.05.2016. 06:52:40 »
Dok Preacher nije dobar kao ekranizacija i onda sam pokušao vidjeti kako je zasebno i isto mi nije dobro.


Tako je.


[/size]vrd je spomenuo Perlmana. Graham isto ima tu gadnu facu, ali je mršaviji i mogao bi biti dobar izbor.



Graham je maneken naprama Perlmanu, ali ajde, možda bude ok.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Preacher
« Odgovor #52 : 04.06.2016. 22:26:41 »
Ja ću čekat domaće izdanje stripa da pročitam .
Što se tiče epizode , meni se dosta dopala , dovoljno uvrnuta i veoma zanimljiva . Radujem se nastavcima .
I want to belive

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Preacher
« Odgovor #53 : 05.06.2016. 12:30:18 »
Imas vec, Darkwood objavio 4 knjige i suska se da ce sve zavrsiti do kraja godine.

Fibra ce izdati absolute izdanja u toku ove ili sledece godine, pa ko sta voli. U svakom slucaju obavezno stivo  drinks

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Preacher
« Odgovor #54 : 05.06.2016. 12:36:09 »
Samo bih se ispravio, posto nema modify. Beli put je izdao prve 3 knjige, Darkwood cetvrtu, ali je Darkwood otkupio prava od posrnulog Belog puta, pa ce on nastaviti sa stampom

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Preacher
« Odgovor #55 : 05.06.2016. 13:18:01 »
 :o Vidi stvarno i DW izdao . Nisam ni znao, hvala na informaciji :drugari
Mada mislim da ću čekat Fibrino izdanje , pošto sam više ljubitelj tvrdog uveza .
I want to belive

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Preacher
« Odgovor #56 : 05.06.2016. 13:40:37 »
Ja sam se prošle godine raspitao za prijevode stripa i dobio sam odgovor da su puno bolje fore u engleskoj verziji nego u izdanjima Belog puta i Darkwooda pa sam čitao na engleskom.
Mrzim lopatare i limune

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Preacher
« Odgovor #57 : 06.06.2016. 18:32:51 »
Ja sam onako, bas bas pokusala da se udubim u Rogenovu viziju Preacher-a i da dam sansu seriji, ali druga epizoda (koja mi je losija od prve) mi nije legla uopste... Osim Cassidyja,niko od likova mi nije interesantan. Cak ni posle prve scene... (-_-)

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5746
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Preacher
« Odgovor #58 : 07.06.2016. 21:09:56 »
Postavljen titl druge epizode.
Ako će netko skinuti 720p.WEBDL verziju, nek proba jel paše titl za WEB-DL.XviD da se dopiše.
« Zadnja izmjena: 07.06.2016. 21:12:04 hajo0309 »

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Preacher
« Odgovor #59 : 08.06.2016. 15:09:16 »
Radi i za 720p i 1080p..