Autor Tema: Preacher  (Posjeta: 31917 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Preacher
« : 08.07.2014. 23:21:30 »

Opis:
Jesse Custer, opaki teksaški propovjednik iz malog mjesta koji je na rubu da izgubi vjeru, spoji se s duhovnom silom Genesis koja ga učini moćnijim od Svemogućeg. Doznao je da je Bog napustio Raj i odustao od svog posla. Smatra da je on jedina osoba koja će ga moći pronaći, zahtijevati od Njega objašnjenja i natjerati Ga da odgovara zbog zanemarivanja dužnosti. Jesseja na ovom putovanju prate njegova bivša djevojka Tulip O'Hare i prijateljski raspoloženi vampir pijanac Cassidy, koji radije popije kriglu pive u pubu nego krv nevinih osoba. Trojac na zadatku proganja jedan od najopakijih ubojica, besmrtni, nezaustavljivi stroj za ubijanje Saint of Killers, usamljeni revolveraš kojeg jedino zanima kako pronaći Jesseja i ubiti ga.
Radnja se temelji na istoimenom stripu autora Gartha Ennisa.

Žanr: drama, horor, misterija, triler, znanstvena fantastika, fantazija
Kanal: AMC
Godina proizvodnje: 2016.
Glumci: Dominic Cooper, Ruth Negga, Joseph Gilgun, Lucy Griffiths, Ian Colletti

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi


« Zadnja izmjena: 23.05.2016. 12:58:43 maksi »
Mrzim lopatare i limune

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Preacher
« Odgovor #1 : 10.07.2014. 20:12:24 »
  dobar-poso

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Preacher
« Odgovor #2 : 18.04.2015. 23:04:42 »
Dominic Cooper će glumiti propovjednika.
Redatelji su Seth Rogen i Evan Goldberg. Ne sviđa mi se izbor pošto su oni poznatiji po drugoj vrsti humora.
Mrzim lopatare i limune

Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: Preacher
« Odgovor #3 : 22.04.2015. 09:39:21 »
Ovo se zeljno iscekuje...  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preacher
« Odgovor #4 : 22.04.2015. 09:48:34 »
Jedan od najboljih Vertigo stripova daju ovim debilima. Ne mogu vjerovat. AMC može biti pogodak, a i ne mora. HBO bi sigurno bolje došao. I ne znam kako će neke stvar prikazati. Onaj raj i pakao, pa to je bolesno koliko je dobro razrađeno.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Preacher
« Odgovor #5 : 15.05.2015. 20:42:37 »
Objavljena prva fotografija Preachera i Arsefacea


(Kliknite na sliku da je povećate.)

Seth Rogen je objavio prvu fotografiju Dominica Coopera u ulozi Jessea Custera i Iana Colettija kao Arsefacea u AMC-jevom Preacheru. Fotografiju možete pogledati iznad.
Preacher (hrv. Propovjednik) je baziran na DC/Vertigo stripu o karizmatičnom propovjedniku, Jesseu Custeru, koji biva zaposjednut bićem moćnijim od samoga Boga. Custer, s novim moćima, može učiniti ljudima što god želi i kreće u misiju pronalaženja Svevišnjeg, u potrazi za odgovorima.
Jedan od likova koje će Custer upoznati na svome putovanju jest Arseface, tinejdžer čije je lice deformirano nakon pokušaja samoubojstva koji je loše prošao. Iako ga ljudi gledaju kao da je čudovište zbog njegovog unakaženog izgleda, on je zapravo dobroćudan mladić. Pridružit će se Custeru u njegovoj misiji s nadom da će mu Bog oprostiti pokušaj suicida.

superheroji.com.hr
Mrzim lopatare i limune

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Preacher
« Odgovor #6 : 16.05.2015. 13:00:12 »
Dominic Cooper će glumiti propovjednika.
Redatelji su Seth Rogen i Evan Goldberg. Ne sviđa mi se izbor pošto su oni poznatiji po drugoj vrsti humora.

sad je i serijala prešla na ovaj 'kupaonski' izgled. a, majkumu....

ali da ne skrećem s teme, čemu sad i ova serija? vidjeli smo kako je prošao Konstantin
« Zadnja izmjena: 16.05.2015. 13:01:56 amiS »

Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: Preacher
« Odgovor #7 : 17.05.2015. 15:32:39 »
Meni je Preacher mnogo bolji od Constantine-a... Sta znam, nadam se da ce imati uspeha, bas nam fali ovako neka serijica (bar meni). ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preacher
« Odgovor #8 : 17.05.2015. 15:42:44 »
Ja se nadam da neće imati uspjeha. Onaj debil Rogen da voli strip, ne bi radio ovo. Pa kako oni misle prikazati taj raj i pakao. Genesis, sve te brutalne likove. Idu uništavat jedan od najboljih stripova. Svatko tko voli Vertigo stripove, nije za ovo. Isto kao Hellblazer kad su išli Constantinea raditi. Solidna serijica, ali ni 20% onoga što je u stripu. Tako ću se lijepo posrat na svaku epizodu kad ovo krene. Ako bude dobro, pohvalit ću. Nadam se da neće biti kvalitetno.

A sad ih idem proklet sa jednom magijom buahahaha.

Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: Preacher
« Odgovor #9 : 17.05.2015. 15:52:29 »
Ti mene svaki put odusevis svojim odgovorom. Ponekad me cak toliko zbunis da vise ne znam da li si ozbiljan ili sarkastican sa komentarima. ;D
Ja se i dalje nadam da ce imati uspeha i da ce sve to verno prikazati, u inat tebi pa da moras da ih hvalis. :P

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Preacher
« Odgovor #10 : 10.09.2015. 14:36:32 »
Mrzim lopatare i limune

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Preacher
« Odgovor #11 : 28.10.2015. 19:00:20 »
Nije AMC kao NBC da upropasti strip ili kao što inače NBC radi a to je da masu serija otkaže nakon 1-2 sezone.
Nadam se da će serija biti odlična, imam osjećaj da hoće  :mjuza

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preacher
« Odgovor #12 : 28.10.2015. 19:11:31 »
Kakvo će ovo biti uništavanje stripa to moram vidjeti. Preacher je jedan od najboljih i ekranizirati strip koji dolazi iz Vertiga je pretežak posao, vjerojatno najteži za ekraniziranje. Kao i Hellblazer ili ne dao vaš bog Sandman koji na svu sreću još nema. Nadam se da Gaiman to neće dopustiti.

Ostaje mi kao fanu Preachera, a i cijelog Vertigoa vidjeti kako će ovo izgledati. Hellblazer (Constantine) sam ustvari zavolio iako je daleko od stripa, ali glavni glumac je bio dobar. U Preacheru je previše karizmatičnih likova i stvorenja tako da sumnjam u AMC koji ima samo dvije odlične serije (Mad Men i Breaking Bad). Moraju još puno pojesti žganaca da bi imali neki kontinuitet.

Najviše me brine Rogen. Nadam se da je fan tako da će možda i uspjeti prenijeti sav onaj off-beat humor, ali pakao/raj, Genesis čisto sumnjam. A tu je još i Saint of Killers ajoooj.

Dragonite, čudi me da si ti sretan zbog ovoga, a znam da isto voliš Preachera  :P
« Zadnja izmjena: 28.10.2015. 19:13:16 Mulder »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Preacher
« Odgovor #13 : 31.10.2015. 22:00:55 »
Jučer je izašao prvi kratki teaser s isječcima iz serije. Solidno izgleda.



Rezervni linkovi ako ovaj istekne.
http://movieweb.com/preacher-tv-show-trailer-teaser-amc-seth-rogen/
https://www.youtube.com/watch?v=4ziYk25ZupU
Mrzim lopatare i limune

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Preacher
« Odgovor #14 : 02.11.2015. 08:30:23 »

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Preacher
« Odgovor #15 : 02.11.2015. 08:46:46 »
Sta da radim gledace se i ovo  rofl  rofl Salu na stranu... Deluje zanimljivo.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Preacher
« Odgovor #16 : 05.01.2016. 17:07:48 »
Ni najmanje nisam optimista u vezi ovog cuda. Strip predstavlja malo savrsenstvo u koricama, tako da ce tesko biti prikazati bar deo one atmosfere. Inace Mulderu, apsolutno se slazem za Sendmena, ono je tek tesko napraviti da valja. Inace, Darkvud ove godine nastavlja sa petom, a najverovatnije i sestom knjigom Preachera.  clapp clapp

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Preacher
« Odgovor #17 : 14.03.2016. 17:34:22 »
Premijera serije je 22. 5. 2016.

Offline The Caped Crusader

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
Odg: Preacher
« Odgovor #18 : 15.03.2016. 13:37:53 »
Ovo ce biti predobro clapp Strip je ubica :mafija

Offline Semy Cortoza1

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
Odg: Preacher
« Odgovor #19 : 21.03.2016. 15:39:37 »
Ovo se jedva ceka....Uhhh

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Preacher
« Odgovor #20 : 29.03.2016. 23:27:51 »
Svaka čast optimistima, ali ja sam jako, jako skeptičan sa ovom ekranizacijom.
Preacher mi je najbolji strip kojeg sam ikad pročitao. Likovi, priča, atmosfera, ma sve ... ne vidim kako je ovo moguće dobro ekranizirati, nikako to ne vidim.
I iskreno, izbor glavnog glumca mi je katastrofa (zbog nepodudaranja sa izgledom iz stripa).
Nakon svega nabrojanog, tu je još i Rogen, meni je taj lik netalentirani sroljo, ali ajde, vrijeme će pokazati. Volio bih da sam u krivu u vezi ove serije.

Offline N7179

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: Preacher
« Odgovor #21 : 15.05.2016. 16:50:56 »
   Kako reče Mulder, kakvo će ovo uništavanje stripa biti - to moram videti.
   U međuvremenu, "Vertigo" je plasirao iznova prvu epizodu stripa kao AMC specijal. Unutra je prva epizoda stripa, a evo par dobrih vizuelnih najava za seriju koje su ubacili unutra:
Spoiler for Hiden:








« Zadnja izmjena: 15.05.2016. 16:52:52 maksi »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preacher
« Odgovor #22 : 20.05.2016. 19:20:54 »
Napokon sam se nakon nekoliko mjeseci smirio zbog ovoga. Još uvijek me boli, a pogotovo što sam saznao da neće biti Saint of Killersa koji je jedan od najvažnijih/najboljih likova u stripu i fantastičan negativac pa i anti-heroj. To me dodatno raspizdilo. Sad, neki se još nadaju kako će se pojaviti, ali sve sam pogledao koji će se likovi pojaviti i njega nema. Ako ga planiraju, mora se pojaviti jako rano u seriji.

Drago mi je vidjeti da nas ima dosta kojima je ovaj strip nešto posebno. Oni koji nikad nisu čitali stripove, dajte priliku Preacheru. Neće vas razočarat.

Pokušat ću sad sagledat sve pozitivne/negativne strane po onome što sam vidio/pročitao. Uključit ću i likove pa da vidim kako mi se sviđa izbor glumaca.

Ono što mi se ne sviđa je Rogen i ta njegova ekipa koja je uključena. On kaze da je fan stripa a posto fanova ima svakakvih, pružit ću mu priliku da se dokaže. Ne sviđa mi se i što se ovo uopće ekranizira jer svijet kakav je prikazan u Preacheru je jako teško prikazati. Sve scene u raju/paklu pa sva ona bića nemoguce. To dovodi do toga da sigurno neće biti 100% vjerna. Ok, to i očekujem, ali nadam se da će ipak ostati vjerni najbitnijim stvarima, a to su likovi.

Pozitivne strane su prve reakcije na pilot epizodu i konzensus je da se radi o dobroj epizodi, a pošto znam da dosta tih kritičara isto voli strip, daje mi nadu.

Jesse Custer - jedan od najbolje stvorenih likova iz stripova kojeg će glumiti Dominic Cooper. Sad, fizički jesu slični, ali od Coopera nisam vidio tu potrebnu karizmu iz ovih trailera/promoa. Jebemu, za tako cool lika moraš imati barem ono nešto. Nadam se da će me razuvjerit.

Cass - teskog alkoholičara, luđaka, psihopatu koji je još i vampir  ;D glumi Joseph Gilgun i izbor je odlican. Najbolja izbor u seriji. Gilgun je bio odličan u Misfitsima i ono što sam vidio njega u onom jednom traileru, to je to. Pogoden. Sidekick Custeru i Tulip.

Tulip - Ruth Negga je glumica koja ce utjeloviti Tulip. Ona je jako voljen lik i izbor ove glumice je izazvao dosta kontroverze zato što je Tulip bjelkinja/plavuša, a Ruth je crnkinja i zbog toga je bilo dosta pobune zašto mijenjati tako važan lik. Meni ne smeta ako ce biti vjeran samom karakteru lika. Ne smeta mi ni Elba što je izabran za Rolanda u Dark Toweru ako će biti vjeran tom liku.

Root - W. Earl Brown ga glumi i nije mi baš toliko važno za njega. Nije među glavnim likovima.

Arseface - veselim se njemu jer je Ian Colletti pogoden za jednog najčudnijih likova. Maska će isto odraditi svoje, ali bitne su one umiljate oči  ;D

Quincannon - Jackie Earle Haley ga glumi i isto su pogodili s njim. Isti je kao Quincannon iako nije medu glavnim likovima, ali je dosta upečatljiv.

Procitajte si ovo http://www.themonolith.com/featured/preacher-10-characters-cause-amcs-comic-adaptation-problems-spoilers/ 10 likova koji bi mogli izazvati probleme. Sa svakim na listi se slažem. Zanimljivo je da su samo dvoje u seriji. Cass i Quincannon.

Ostaje žal što nema Sain of Killersa jer je to baš nedopustivo da su takvog lika izbacili. Stvarno ga nije teško prikazati, ali pričekat ću pa se možda iznenadim ako se pojavi. Mozda i Herr Stara uvedu.

Prve četiri minute. Izgleda čisto solidno, pogotovo domišljato otvaranje.



Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Preacher
« Odgovor #23 : 22.05.2016. 18:24:13 »
Sve sto Mulder kaze (ukljucujuci i Dark Tower ekranizacije koje je usput spomenuo) + 1

Preacher takodje jedan od mojih omiljenih stripova. Svi u koje se kunem se adaptiraju u poslednje vreme: (Y: The Last Man (u ovo polazem nade), 100 Bullets (Tom Hardy!), ali recimo u pogledu Locke&Key i  Sandman-a sam sumnjicava kao i ostali u komentarima. Eto, Carey nije toliko metafizican kao Gaiman, a  Lucifer je katastrofa serija u odnosu na strip. U tu grupu mi spada i Preacher. Nadam se da je dobra adaptacija, inace nema svrhe dirati u savrsenstvo.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Preacher
« Odgovor #24 : 22.05.2016. 22:38:53 »
Zadnji trailer. Malo mi je ovo glupo kad zapali cigaru ono prstom, ali to je sitnica.
Mrzim lopatare i limune

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5746
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Preacher
« Odgovor #25 : 22.05.2016. 23:02:53 »
Zadnji trailer. Malo mi je ovo glupo kad zapali cigaru ono prstom, ali to je sitnica.

Mislim da je tip vampir pa mu se prst zapalio na suncu.  ;D

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Preacher
« Odgovor #26 : 22.05.2016. 23:06:17 »
Znam, to je onaj njegov pratitelj koji će putovati s njim uz žensku Tulip. Kažem, samo mi malo glupava scena.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Preacher
« Odgovor #27 : 22.05.2016. 23:37:12 »
Sve sto Mulder kaze (ukljucujuci i Dark Tower ekranizacije koje je usput spomenuo) + 1

Preacher takodje jedan od mojih omiljenih stripova. Svi u koje se kunem se adaptiraju u poslednje vreme: (Y: The Last Man (u ovo polazem nade), 100 Bullets (Tom Hardy!), ali recimo u pogledu Locke&Key i  Sandman-a sam sumnjicava kao i ostali u komentarima. Eto, Carey nije toliko metafizican kao Gaiman, a  Lucifer je katastrofa serija u odnosu na strip. U tu grupu mi spada i Preacher. Nadam se da je dobra adaptacija, inace nema svrhe dirati u savrsenstvo.
Još nas ima  ;D

Slažem se za Lucifera. Totalno promašena serija. Sandman ce biti najteže i nadam se da će dobit neku zabranu za ekranizaciju. Već su ekranizirali neke Gaimanove stvari pa se vidjelo koliko je to teško, a Sandman je njegov magnum opus i ne može to skužiti netko tko nije čitao strip. Hellblazer to jest Constantine prva sezona je solidna ali isto daleko od stripa. Jedino je glumac pogođen.


Mislim da je tip vampir pa mu se prst zapalio na suncu.  ;D
Da, Cassidy. Odlična scena. Normalne su takve scene u fantasy/horor filmovima/serijama, a to je ništa kakvih sve ludosti ima u stripu. Jo malo pa izlazi.

Offline Indoctrinator

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: Preacher
« Odgovor #28 : 23.05.2016. 10:31:08 »
Propovednik je stvarno remek delo. U Srbiji prve tri sveske je objavio Beli Put a cetvrtu Darkwood. Nije me bas odusevio izbor glavnog glumca, al sta je tu je.
Iskreno najvise me interesuje kako ce uklopiti taj filozofski aspekt price, dok sto se same fabule tice imaju lep materijal koji ce biti zanimljiv za gledanje, kao i
za sokiranje svekolikog pucanstva kojekavim scenama, obrtima i likovima. Zatim flesbekovima koji su prica u prici i koji se bukvalno gutaju.

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5746
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Preacher
« Odgovor #29 : 23.05.2016. 12:51:43 »
Prevođenje je u tijeku...

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.