Autor Tema: 1 TB Hard Disk za 99 $  (Posjeta: 2573 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gentlehouse

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
1 TB Hard Disk za 99 $
« : 17.12.2008. 20:02:38 »
Ne bih da ljude bacam u depresiju, ali realnost je realnost. U Americi jedan terabajtni hard disk košta 99 $ (nešto više od 150 KM), dok kod nas (Bosna)- neki dan kupio ja 500 GB eksterni hard disk za 240 KM (blizu 1000 kn), ima li to smisla? Amerikanci koji imaju enormne plate imaj desetoduplo (iz bijesa preuveličavam) jeftiniju PC opremu od nas u Bosni. U Hrvatskoj je stanje nešto bolje dok u Srbiji ne znam kako je (živim na granici s Hrvatskom).

  Internet provajderi nas deru za skidanje gigabajta kao da imamo prosječnu platu 8000 maraka, sunce im kalaisano, a konekcije su smeće.


EDIT: Politika je zabranjena na ovom forumu.
« Zadnja izmjena: 17.12.2008. 20:17:03 radrad »

simac

  • Gost
Odg: 1 TB Hard Disk za 99 $
« Odgovor #1 : 17.12.2008. 22:47:20 »
Zato jer je tamo vise ljudi i njima se isplati prodavat po tako jeftinoj cijeni,
jer znaju da ce sigurno zaradit, a dok u nas malo ljudi malo ce njih kupit i onda
nabiju cijenu da mogu zaradit, logicno jel tako?

Offline slowrun

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
Odg: 1 TB Hard Disk za 99 $
« Odgovor #2 : 18.12.2008. 01:00:23 »
U celoj Evropi je elektronika skuplja nego u SAD-u, razlog su ogromne takse koje Evropa ima za razliku od Amerike,
a tiču se, između ostalog, i zelenih i skladištenja i uništavanja opasnog otpada, u šta spadaju i računari i telefoni.
Pogledaj npr. pošto je šta u Nemačkoj i ovde ili u Holandiji... iznenadićeš se.
A cena je onolika koliku je proizvođač odredi +posebne dažbine +marža +PDV i za nas i za Bugare i za Dance, a to što oni imaju veće plate, pa nisu nam oni krivi za to :)
E sad, što naše baje cepaju marže 30-40-100%, a u zapadnim zemljama se šutaju u dupe od sreće kad uzmu 10-15% to je opet treće pitanje i opet nam nisu krivi drugi...
Ako hoćeš da uporediš sa cenama u Srbiji idi na ITSVET i tamo imaš aktuelne cene u evrićima....

Za interenet ne znam osim da je "monopol" lepa reč kada ga poseduješ u nekoj oblasti ;)

Što bi reko Balašević... "Krivi smo mi..."

p.s. na ivici sam da odem u politiku pa ću probati da završim post :)

In my body, where the shame gland SHOULD be, there's a second AWESOME gland.
True story

Offline djole

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: 1 TB Hard Disk za 99 $
« Odgovor #3 : 18.12.2008. 01:09:51 »
imas u bosni: WD 640GB 16MB SATA2   149,00KM

Offline gentlehouse

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 29
  • Spol: Muški
Odg: 1 TB Hard Disk za 99 $
« Odgovor #4 : 18.12.2008. 07:33:24 »
imas u bosni: WD 640GB 16MB SATA2   149,00KM

Ok hvala, trenutno živim u Tuzli, kupio sam najjeftinije što sam našao u gradu, uz to što sam kupio eksterni disk

Tags: