Općenito > Tutorijali

Uputstvo za podesavanje XP-a za slova sa 'kvacicama'

<< < (8/10) > >>

HeadBurn3r.:
Imam jedan problem..
Napravio sam da imam Srpsku ćirilicu i sad kada stavim da gledam nešto nešto nije u redu... prevodi su se promenili i sva slova gde je su bile kvačice su se postala u neka druga slova ćirilice... izbrisao sam ćirilicu iz tastature i opet je isto.... :(

MilanRS:
Probaj u Control Panelu pod Regional and L. Options, u trećoj kartici (Advanced) u prvom meniju izabrati Serbian (Latin).
Možda pomogne.
P.S. Možda treba restart poslije promjene izbora.

HeadBurn3r.:
 clapp

Hvala, Milane.

brankone:
Aktivirao sam se ponovo oko prevodjenja posle par meseci ali pojavio mi se problem.Reinstaliran je windows (xp pro) i svi stari titlovi koje sam imao i novi koje skinem ne rade kako valja.Ne prikazuju se Č Ć Đ dok Š i Ž mogu da vidim.Kad pravim novi titl sve je uredu i kad sacuvam bude sve kako treba ali problem je kad skinem neki stari titl.U notepadu je podesen "central europian" font i "unicode" encoding.Kad skinem titl on sam promeni encoding u ANSI,tako ga zateknem,neznam kako i to da resim.Znaci kad ukucam sve simbole sa kvacicama u notepadu sve se lepo vidi i radi i kad ga sacuvam ok je.Ali kad skinem stari titl promeni sam encoding i ne prikazuju mi ova tri slova kako treba.To se isto vidi i u plejeru kad ubacim titl u film.

heller:
pa i treba sve da bude u ANSI

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju