Općenito > Tutorijali

Uputstvo za podesavanje XP-a za slova sa 'kvacicama'

<< < (4/10) > >>

MilanRS:
Opet je do tog podešavanja Windowsa.
Kad ti zatraži disk, ubaci taj koji imaš. Ako ne uspije, podigni sistem sa dobrim diskom.
Ja sam jednom ubacio Windows koji nije dozvoljavao dodavanje Serbian Latin ili Croatian za ovo pod 7 i onda sam nabavio drugi disk koji ima i tu mogućnost.

Macondo:
Nije baš tema za XP, ali eto imam i ja trenutno problem sa tim

Naime, na XP-u nikada nisam imao problema sa našim slovima, verovatno zato što još pri instalaciji stavim srpski latinica kao default i čekiram da bude tako u svim programima. Morate da priznate da vam osim @ ne treba ni jedno drugo slovo koje nemate na latiničnoj tastaturi našeg jezika. A desni ALT + V i eto vam @.

Međutim nedavno sam instalirao Windows 7 RC, i sve funkcioniše super, osim Nokia PC Suita jer mi prilikom prebacivaća sada u telefonu stoji neko ae umesto ć.
Ne kapiram šta je sad problem do telefona ili do kompjutera, jer inače mi je u outlook-u sve ok, kao i u svim drugim programima. U Windows 7 je malo drugačije podešavanje da default jezik bude isti u svim programima, ali me ovo pošteno nervira. Ima li pomoći, da je neko već rešio ovaj problem?

radrad:
Mozda da cekas Windows 7 RC2 :) ili finalnu verziju...

Macondo:
:D znači sledećg juna :D

anniani:

--- Citat: Sinatra - 20.06.2009. 20:50:43 ---Ne znam tačno koju verziju GOMa imam, ali mi često nudi update na noviju verziju kad ga pustim, što znači da nije najnovija.

Meni čita lepo ostale prevode, ali nešto nisam dobro uradio sa onim na kome radim. I nikako da provalim u čemu je problem. Prepoznaje mi dobro i pamti slovo Š, i Ž, ali ima problema sa Č i Ć. Kad ih kucam u notepadu/wordpadu, vide se lepo, ali kada upamtim, zatvorim i otvorim ponovo, otvori mi simbole. Znači, nije do Goma.

--- Kraj citata ---
korak broj 7
idi na opciju bez diska, trazice ti restart, restartuj masinu i otvori bilo koji prevod i kazi jel sad vidis u prevodu č i ć ?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju