Općenito > Tutorijali

Uputstvo za podesavanje XP-a za slova sa 'kvacicama'

<< < (3/10) > >>

SuperSerb:
Ma to rešiš u plejeru koji koristiš.
2 sekunde posla.
Ako koristiš GOM:
 
Desni klik --> Preferences --> Subtitle --> Others --> Code Page --> Central European

Kraj priče. :)

Sinatra:
Uh, da, uradio to.

Rezultat: Počeo da lepo učitava neka slova, ali kako sam probao hiljadu varijanti, tj i notepad i wordpad, i Ariel i Verdana i Courier New fontove, i razna podešavanja, sada mi je sve šareno, nešto učitava, a nešto ne, i ne znam šta je dobro odradjeno i kako da radim daljeeeeeeee........uggggggggghhhhhhhh!!!

anniani:
makni player (nisi rekao koji player imas), instaliraj ga ponovo i probaj sa clean podesavanjem

Ziledin:

--- Citat: SuperSerb - 20.06.2009. 17:14:22 ---Ako koristiš GOM:
 
Desni klik --> Preferences --> Subtitle --> Others --> Code Page --> Central European

--- Kraj citata ---

Najnovija verzija GOM-a (2.1.18.4762) ima upravo problem s tim.
Sta god uradio, nece ih prikazivati.

Iz tog razloga uzmite bilo koju drugu verziju... 2.1.15.4610 je trenutna verzija kod mene, i savrseno radi. :)

Sinatra:
Ne znam tačno koju verziju GOMa imam, ali mi često nudi update na noviju verziju kad ga pustim, što znači da nije najnovija.

Meni čita lepo ostale prevode, ali nešto nisam dobro uradio sa onim na kome radim. I nikako da provalim u čemu je problem. Prepoznaje mi dobro i pamti slovo Š, i Ž, ali ima problema sa Č i Ć. Kad ih kucam u notepadu/wordpadu, vide se lepo, ali kada upamtim, zatvorim i otvorim ponovo, otvori mi simbole. Znači, nije do Goma.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju