Autor Tema: iZombie  (Posjeta: 10583 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
iZombie
« : 23.05.2014. 18:19:14 »

Opis:
Ova serija bavi se studentkinjom medicine koja se zapošljava kod patologa kako bi došla do mozgova koje mora jesti kako bi održala svoju ljudskost. Ali, kako pojede nečiji mozak, istovremeno nasledi i sećanje te osobe koja će joj kasnije pomoći u rešavanju ubistava.

Izvor: duplerica.net

Žanr: SF, horor
Kanal: CW

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

« Zadnja izmjena: 06.04.2017. 00:28:10 maksi »

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: iZombie
« Odgovor #1 : 24.05.2014. 17:44:43 »
Ladno jede ljudski mozak sa špagetima. Pa mislim CW.... rofl


Gledaće se ako mi bude dosadno.  ;D

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: iZombie
« Odgovor #2 : 24.05.2014. 18:40:12 »
 :facepalm

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: iZombie
« Odgovor #3 : 24.05.2014. 20:27:46 »
očekujem da će sljedbenici špageti čudovišta ovo preskočiti. bome i ja.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: iZombie
« Odgovor #4 : 24.05.2014. 21:35:21 »
Najgora televizijska kuća u univerzumu dolazi sa još jednom serijom u punom sjaju. Naravno da će se gledat.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: iZombie
« Odgovor #5 : 11.01.2015. 17:47:07 »
Premijera 17. 03. 2015.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: iZombie
« Odgovor #6 : 11.01.2015. 23:10:43 »
Postavljen prvi promo.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: iZombie
« Odgovor #7 : 17.02.2015. 19:57:02 »
znate kako kažu da sve serije/filmovi izgledaju dobro na papiru, e mislim da to ne važi za ovu seriju

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: iZombie
« Odgovor #8 : 19.02.2015. 21:44:34 »
Još jedna zombi serijica? Može  ;D

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: iZombie
« Odgovor #9 : 20.03.2015. 00:39:28 »
Mislio sam da će biti trešastije i komičnije. Ovako mi liči na običan policijski procedural samo što je ovde glavni lik zombi. Čekam drugu epizodu, ako bude isto kao prva, jedna epizoda - jedan slučaj, neću nastaviti.

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: iZombie
« Odgovor #10 : 08.04.2015. 02:53:36 »
Valja li sto?

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: iZombie
« Odgovor #11 : 08.04.2015. 19:27:26 »
Meni se ovo mnogo dopada. Liv je sjajna, Dr. Ravi još bolji, a čak mi je i detektiv Clive simpatičan.
Spoiler for Hiden:
Jedino me u ovonedeljnoj epizodi prilično iznervirala stvar sa Blainom i ubijanjem zombija. Čovek ih upuca u glavu, zatvori u hladnjaču, zamrzne, a kad mu budu potrebni on ih odmrzne i "oživi". Preterano. Ako on treba da bude glavni negativac, moraće da se potrude mnogo više sa njegovom pričom.
« Zadnja izmjena: 08.04.2015. 19:29:04 iTransformerZ »

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: iZombie
« Odgovor #12 : 17.04.2015. 21:36:51 »
dobra 5epizoda :)

Offline djole001

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
    • BATRacer
Odg: iZombie
« Odgovor #13 : 23.04.2015. 11:18:22 »
svidja mi se ideja, a mislim da je i realizacija dobra. za mene trenutno najbolje sa CW
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Caz


Shameless, Perception, Gossip Girl(:) ), Survivor,  Rules of Engagement,  Web therapy, Office US,  Parenthood,  Desperate Housewives, House M.D., Modern Family

Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: iZombie
« Odgovor #14 : 25.04.2015. 12:43:53 »
 
Meni se ovo mnogo dopada. Liv je sjajna, Dr. Ravi još bolji, a čak mi je i detektiv Clive simpatičan.
Spoiler for Hiden:
Jedino me u ovonedeljnoj epizodi prilično iznervirala stvar sa Blainom i ubijanjem zombija. Čovek ih upuca u glavu, zatvori u hladnjaču, zamrzne, a kad mu budu potrebni on ih odmrzne i "oživi". Preterano. Ako on treba da bude glavni negativac, moraće da se potrude mnogo više sa njegovom pričom.

Bas to... Ocekivala sam neku nevidjenu glupost, kad ono - prijatnog li iznenadjenja, sasvim solidna serijica za pustiti mozak na pasu... Jos jedan guilty pleasure za mene... ;D

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: iZombie
« Odgovor #15 : 07.05.2015. 00:18:38 »
Serija je obnovljena za drugu sezonu.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: iZombie
« Odgovor #16 : 10.06.2015. 14:29:24 »
Fantasticno finale! Izgubio sam moc govora u poslednjih 15 minuta. Tako se to radi.
Citava sezona je bila odlicna i sigurno je u top 10 serija ove godine.

Offline djole001

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
    • BATRacer
Odg: iZombie
« Odgovor #17 : 30.06.2015. 01:05:04 »
Vraća se 6. oktobra.

Do tada, nadam se da ne zamerate na reklami, evo mog viđenja serije  sadrži spoiler http://mom.rs/izombie/

Spoiler for Hiden:


Kako i koliko razumemo druge ljude? Možemo li ikada hodati “u tuđim cipelama”?  Za junakinju serije iZombie, to je svakodnevica.


Distinkcije u filozofiji pomažu nam da se jasnije izrazimo, da jasnije predstavimo problem i da  ostanemo na putu argumenta. Umesto uvoda naveo bih distinkciju  između objašnjenja i razumevanja koju je izneo nemački filozof Vilhelm Diltaj: “Prirodu objašnjavamo, a duševni život razumevamo”. Diltaj je želeo da kaže da ne možemo na isti način istraživati zakonitosti u prirodi i čoveka. Kada ispitujemo prirodu postavljamo pitanje “kako”, ali kada se bavimo čovekom bitno nam je nešto drugo, bitno nam je i ono “zašto”. Da bimo razumeli čoveka potrebno je da vodimo računa o posebnim okolnostima u kojima se čovek nalazi, potrebno je da “razumemo iznutra”.


Olivia, junakinja serije iZombie (zasnovane na istoimenom stripu) kreće upravo tim putem. Ona na određeno vreme nasleđuje mozak drugih ljudi zajedno sa njihovim karakteristikama, predubeđenjima, strahovima.Olivia iz nedelje u nedelju živi sa mozgom hakera koji pati od agorafobije (strah od otvorenog prostora), brižne majke, vojnika snajperiste sa posttraumatskim stresnim poremećajem, specijaliste za veze koji ima potrebu da daje savete svima i onda kada isti nisu traženi..

Iako ovakav scenario nije primenljiv na ljudsko biće i svet u kome živimo, nema razloga da ne krenemo putem misaonog eksperimenta koji nam donosi serija.
agorafobija


Često se kao pomoć za prevazilaženje najrazličitijih strahova čuje „da strah postoji samo u glavi“. Ali ovo „samo“ nije tako beznačajno, naprotiv. U svojoj agorafobičnoj epizodi Olivia mora da se izbori sa napadom panike u momentu kada napusti svoj stan. Olivia doživljava nešto što je do tada mogla samo da zamisli, nešto što je teško mogla da razume iako je znala da određeni manji broj ljudi doživljava svakodnevno. Kakve to posledice ima na njenu ličnost, kakva ograničenja joj to nameće, to je nešto što ćemo teško razumeti dok ne doživimo.

U momentu kada nasleđuje majčinski instiknt, Olivia doživljava vezu i osećaje koje “možda nikada neće moći ponovo da oseti”, ali je taj doživljaj nagoni da “više poštuje svoju majku i bude bolja sestra” kao i da više poštuje voljene osobe u svom životu.

Posebno je zanimljivo bilo videti Oliviju u epizodi u kojoj postaje slikar. Olivia koja nije mnogo marila za umetnost i koja je “ušla u muzej samo zato što je napolju padala kiša” dobila je priliku da doživi svet iz ugla inspirisanog, strastvenog slikara. Devojka koja je, kao uostalom i mnogi od nas, umetnost videla kao hobi, sada je doživela to da bude privučena lepotom, doživela je pogled na svet koji je “svetliji i življi” nego onaj koji je imala ranije. Ovaj slikar je inspiraciju nalazio i u svom jedinstvenom, slobodnijem stilu života koji se ocrtavao i u otvorenom braku. Olivia je otkrila i lošu stranu ovog sklopa ličnosti, izvesnu sebičnost koju strastvenost donosi sa sobom.

Zaključak:

Ne možemo doslovno “hodati u tuđim cipelama”, ali to ne treba da nas obeshrabri. Ideja iza iZombie nas podseća na razlike koje postoje među ljudima, razlike koje je potrebno da uvažavamo i sa uzbuđenjem otkrivamo. iZombie nas iz nedelje u nedelju poziva da sagledamo svet iz druge perspektive, a to je nešto će nam omogućiti barem da saosećamo sa drugim ljudima. Dobro je setiti se i da ne možemo uvek znati šta motiviše druge ljude na određene postupke, pogotovo imajući u vidu našu tendenciju da pojednostavljujemo stvari.
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Caz


Shameless, Perception, Gossip Girl(:) ), Survivor,  Rules of Engagement,  Web therapy, Office US,  Parenthood,  Desperate Housewives, House M.D., Modern Family

Offline AAdeAA

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 160
  • Spol: Ženski
Odg: iZombie
« Odgovor #18 : 18.07.2015. 12:43:43 »
U susret novoj sezoni spremite se kokicekola kokicekola
Ne poznajete me ali cete me upoznati šetam se tako gradom, zaustavim se, dam koji autogram i nastavim dalje….

Offline AAdeAA

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 160
  • Spol: Ženski
Odg: iZombie
« Odgovor #19 : 21.08.2015. 10:50:17 »
Nova sezona pocinje 6.10.
I zvanicno je bice 13 epizoda.
Izvor: http://www.spoilertv.com/2015/06/cw-episode-orders-20152016.html
 martini
Ne poznajete me ali cete me upoznati šetam se tako gradom, zaustavim se, dam koji autogram i nastavim dalje….

Offline AAdeAA

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 160
  • Spol: Ženski
Odg: iZombie
« Odgovor #20 : 27.09.2015. 14:27:30 »
                                 


U susret drugoj sezoni spremite dosta kokica 6.10. sezona pocinje



                                                             
Ne poznajete me ali cete me upoznati šetam se tako gradom, zaustavim se, dam koji autogram i nastavim dalje….

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: iZombie
« Odgovor #21 : 05.10.2015. 23:13:47 »
Naručeno je 5 dodatnih epizoda.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: iZombie
« Odgovor #22 : 05.10.2015. 23:51:15 »
Neobavešteni članovi treba da znaju da naručeni scenariji ne znače i naručene epizode. Sama reč kaže "back up". Kad se naručuju dodatni scenariji to je samo kako bi direktori mreža videli u kom smeru bi se kretala serija i ako bude zadovoljavajuće, službeno će ih uključiti u sezonu.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: iZombie
« Odgovor #23 : 05.10.2015. 23:55:44 »
U 9 od 10 slučajeva to prolazi, uvijek.

Offline AAdeAA

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 160
  • Spol: Ženski
Odg: iZombie
« Odgovor #24 : 09.12.2015. 12:52:50 »
Ko je voljan da pomogne oko prevodjenja serije iZombi neka se javi.
Zbog silnih obaveza nagomilalo mi se 3 epizoda.  :cupam-kosu
 Samo neka mi javi koju ce epizodu da radi, ja sam sada pocela da radim 7 i racunam da cu je zavrsiti do petka.
 Dobrovoljci samo hrabro i napred javite se. :vezba  :bokser
Serija je zvanicno dobila 19 epizoda. drinks
Ne poznajete me ali cete me upoznati šetam se tako gradom, zaustavim se, dam koji autogram i nastavim dalje….

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: iZombie
« Odgovor #25 : 11.03.2016. 20:22:47 »
Obnovljeno za treću sezonu.

Offline nikola987

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 70
Odg: iZombie
« Odgovor #26 : 10.06.2016. 13:45:10 »
Ja sad dosao ovde pun utisaka posle upravo sagledanog finala 2 sezone, a ovde pustinja?!  u_jeeeeeeeeee

What is wrong with you poeple?  cry1

Tako dobra serija, a svi je ignorisu  :zbogom

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: iZombie
« Odgovor #27 : 16.11.2016. 20:52:37 »
Treća sezona počinje 4. 4. 2017.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: iZombie
« Odgovor #28 : 11.03.2017. 10:25:08 »
Jos malo.

Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: iZombie
« Odgovor #29 : 06.04.2017. 00:23:42 »
Nastavlja se nedeljna doza zombija. Potrebno mi je ovo.

Blejn koji peva "Smooth" i "You keep me hanging" je sve.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.