Autor Tema: Constantine  (Posjeta: 34033 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Constantine
« : 12.05.2014. 00:09:37 »

Opis:
Riječ je o adaptaciji stripa Hellblazer o enigmatičnom prevarantu koji postaje detektiv za nadnaravno.
Pilot je režirao Neil Marshall (The Descent), producirao ga je David S. Goyer (The Dark Knight, Man of Steel), a scenarističku dužnost obavio je Daniel Cerone (The Mentalist).

Izvor: serijala

Žanr: akcija, avantura, horor
Kanal: NBC

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi


« Zadnja izmjena: 04.07.2016. 01:44:01 Goran88 »
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Constantine (2014)
« Odgovor #1 : 12.05.2014. 00:17:22 »
Da prebacim moj post sa teme o sezoni 2014./2015.

Onaj ko nije upoznat sa Hellblazerom (Constantine), brzo strip u ruke i na upoznavanje. Hellblazer je za mene svetinja i jedan od najboljih strip serijala. Kad sam čuo da će se raditi ekranizacija, malo je reći da sam bio razočaran jer tako originalan i kompleksan strip je jako teško ekranizirati. Kao i Preacher (isto jedan od svetinja i najboljih stripova) koji će dobiti svoju ekranizaciju. I sad sam protiv toga jer je Preacher kao i Hellblazer previše originalan i kompleksan strip sa pregršt sjajnih likova. No, o Preacheru drugi put kad dođu vijesti za ekranizaciju.

Da se vratim na Hellblazer. To je preko 300 nastavaka i pisali su ga jedni od najvećih stripovskih pisaca kao što su Ennis i Gaiman. Uglavnom, bio sam razočaran kad sam čuo da mi idu tu svetinju ekranizirati. Bio sam razočaran sve do trailera i ljudi koji stoje iza ekranizacije.

Prvo idemo na trailer pa na ljude koji rade na tome. Trailer je moćan! Odličan. I dalje mislim kako neće moći totalno pogoditi strip, ali to nisam očekivao. Očekivao sam da se barem pokušaju fokusirati na glavne likove, manje na radnju. Radnja će ionako kasnije sama od sebe doći. I neke stvari u traileru su kao u stripu. Iako je odmah pogrešno suditi po traileru, ipak su očite neke stvari. Matt Ryan je pun pogodak za Constantinea. Ima baš ono grubo lice koje odlično dočarava glavnog nam lika. Glas, stav i humor su tu. Tako da je on pun pogodak. Još samo fali cigareta  ;D

Druga je stvar NBC koji nikad nije bio za horor serije. Hellblazer je fantasy horor, ali puno više od toga. Dakle, NBC nije za to, ali nakon trailer vidim da su stvarno dosta uložili u to, a ide im u prilog ljudi koji rade na seriji.

Počnimo od redatelja.

Neil Marshall - poznat po tome što nam je dao dva stvarno vrlo kvalitetna horora iz prošlog desetljeća. Dog Soldiers i The Descent. U prvom je napravio jedan od najboljih werewolf filmova, a drugom stvorio horor sa onim najbitnijim sastojkom - klaustrofobijom i dobio jedan vrlo dobar survival horor.

A i režirao je dvije epizode Black Sailsa. Vrlo dobre nove serije o piratima.

Kreator je Daniel Cerone. Imao je zanimljivih suradnji u uglavnom je bio uspješan tako da i tu nemam zamjerki.

Ono što je vrlo važno je da su mu pomogli ljudi koji su radili na Hellblaezru. Garth Ennis (jedan od najvećih strip autora našeg doba) i Jamie Delano.

Od toga da sam bio razočaran što će ekranizirati jednu od svetinja do toga da sada jedva čekam iako kažem, i dalje nemam visoka očekivanja. To moram dozirati da se previše ne razočaram  ;D

A onaj film Constantine sa Reevesom zaboravite.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Constantine
« Odgovor #2 : 14.05.2014. 02:32:25 »
Sad kad sam pogledao više puta trailer i pogledao još par isječaka, moram još jednom pohvaliti jer ipak nisam očekivao da će biti kao strip i nije kao strip da odmah kažem. Strip je dosta mračan i napravljen u noir štihu. Obrađuje jake teme koje sigurno nećemo vidjeti u seriji.

Constantine puši, pije, psuje i on je najdovratnije stvorenje koje postoji. Takav nam je predstavljen u stripu. Čak i Swamp Thing (s kojim je prijatelj) kaže to za njega  ;D

Znači, to je okultni detektiv koji je toliko ciničan da mu doktor House može čistit cipele.

U seriji zbilja ne očekujem da bude skroz kao u stripu jer bi to ipak bilo previše za NBC, ali vidim da su sve te dijelove uspjeli ubaciti koliko su god moglo. Ima dobre mračne atmosfere. Ima onog Constantiea iz stripa. Tako da ih shvaćam jer da je baš kako je  u stripu, dobili bi zabranu  ;D jedino što fali je cigareta, jako puno cigareta. Jedan od najpoznatijih pušača i nadam se da će se NBC smilovati da se neće držati onog pravila kako se više ne smije pušiti na nacionalnim mrežama. Barem što se tiče glavnih likova. Razlog je taj što upravo on i njegove cigarete imaju važnu ulogu kasnije u stripovima i to je jedan od njegovih trademarkova. Al vidio sam da drži zippo  ;D

Evo i Nergala. Jako poznati Babilonski demon i jedan od najvećih Constantineovih neprijatelja.


Ona djevojka koju uzima bi trebala biti Astra. Ona je sa svojim bijesom pozvala/stvorila jednog drugog demona kojeg je Nergal ubio i povukao Astru u pakao. To je bitno zato što je to jedan od prvih slučaja gdje je Constantine pogriješio i doveo sam sebe do ludila.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Constantine
« Odgovor #3 : 14.05.2014. 12:30:49 »
dobar mi je trejler i priča o njemu. ali opet mi se čini kao da dolazi desetak godina prekasno.
podjseća me na Supernaturalno s većim budžetom, ali s onim britanskim glumcem iz Elementarnog.
tako da nisam nešto uzbuđen, ali svakako ću gledat. samo da ne propadne.

meni je bio baš dobar onaj film s Keanuom. normalno, nisam tad znao da je priča iz stripa.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Constantine
« Odgovor #4 : 14.05.2014. 14:45:25 »
Inače, Supernatural ti je onu priču koju su imali u 4. i 5. sezoni o anđelima i demonima kopirao iz Hellblazera. Velik dio toga.  :)

S tim da strip Hellblazer ti se ne bavi uvijek s istim temama. Constantine je okultni detektiv koji uglavnom ide po Engleskoj i istražuje različita ubojstva, a u većinu njih su uključene neke nadnaravne pojave i glavna priča je sa različitim demonima.

Da je NBC napravio baš kako je u stripu, dobili bi zabranu siguran sam. Ovako su dozirali koliko god su mogli  ;D

A film Constantine je baziran na jednoj priči iz Hellblazera. Dangerous Habits. Jedna od najboljih priča iz Hellblazera. Ako netko nema vremena za cijeli strip (preko 300 brojeva), uzmite si taj dio.


Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Constantine
« Odgovor #5 : 14.05.2014. 14:53:49 »
Inače, Supernatural ti je onu priču koju su imali u 4. i 5. sezoni o anđelima i demonima kopirao iz Hellblazera. Velik dio toga.  :)

točno sam na to mislio  :)

uskoro stiže i neka serija po filmu Legion, ali na nekoj lošoj mreži. isto anđeli i demoni. kad zaredaju s istim temama...

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Constantine
« Odgovor #6 : 14.05.2014. 14:56:54 »
To ti je >>Dominion<<.
Mrzim lopatare i limune

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Constantine
« Odgovor #7 : 14.05.2014. 19:44:52 »
Odlicno izgleda! Jedva cekam!
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Constantine
« Odgovor #8 : 14.05.2014. 22:26:22 »
Sjećam se prvi put kad sam započeo Hellblazera bio sam šokiran  ;D
Spoiler for Hiden:
One scene sa muvama
Nadam se  da će serija bit dobra.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Constantine
« Odgovor #9 : 30.06.2014. 12:33:01 »
Procurio je WEBRip za pilot.

« Zadnja izmjena: 30.06.2014. 12:43:18 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Constantine
« Odgovor #10 : 30.06.2014. 13:01:12 »
Hvala na info.
iShare, noProfit


Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: Constantine
« Odgovor #11 : 30.06.2014. 13:18:24 »
Gleda se obavezno!
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Constantine
« Odgovor #12 : 30.06.2014. 14:45:03 »
Prevodi se obavezno!  :mjuza

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Constantine
« Odgovor #13 : 30.06.2014. 15:08:35 »
Inače, Supernatural ti je onu priču koju su imali u 4. i 5. sezoni o anđelima i demonima kopirao iz Hellblazera. Velik dio toga.  :)

točno sam na to mislio  :)

uskoro stiže i neka serija po filmu Legion, ali na nekoj lošoj mreži. isto anđeli i demoni. kad zaredaju s istim temama...

Slažem se, ali nam fali jedna serija tipa Supernatural, a onaj Dominion mi prema dosad viđenom nije ni blizu toga tako da od ovoga imam puno veća očekivanja.

Offline RockStar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 144
Odg: Constantine
« Odgovor #14 : 02.07.2014. 00:06:56 »
Pojavilo se nesto na torrentima, pre air, čini mi se. Jel gledao neko kako se čini?

Offline aleksa71

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Constantine
« Odgovor #15 : 02.07.2014. 09:59:35 »
Sacekaj bolji snimak, taj sto spominjes je grozan. K'o Jaws 3 koji sam gledao 1983 na sanyo beta rekorderu Mutno, zeleno, susti...


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
If you want to fuck the sky, learn your dick to fly!

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Constantine
« Odgovor #16 : 02.07.2014. 12:27:59 »
Snimak je krš. Hvala Kobra na titlu, al sačekaću ipak bolji snimak..
iShare, noProfit


Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Constantine
« Odgovor #17 : 02.07.2014. 15:22:10 »
Warner Bros. Television produkcija je zajedno s DC Comics  najavila za 26.07.2014. na Comic-Conu premijere pilota Gotham i Flash (potonji je već procurio), te isječke iz 3.sezone Arrow i 1.sezone Constantine. Dakle, taj pilot neće prikazati tamo, pa iz toga nagađam da ga još dorađuju i da je ovo samo radna verzija.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Constantine
« Odgovor #18 : 27.07.2014. 11:59:52 »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Constantine
« Odgovor #19 : 27.07.2014. 22:29:37 »
brineta iz pilota je već dobila nogu. zamijenit će je drugi lik, tj. likinja.

Offline Mythrit

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: Constantine
« Odgovor #20 : 28.09.2014. 19:37:33 »
Izgleda da je procurila pilot epizoda malo prije!
Hvala na prijevodu. clapp

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Constantine
« Odgovor #21 : 28.09.2014. 23:03:27 »
Izašlo pre 3 metra dana.. ali snimak je krš.. treba čekati redovnu premijeru za bolji snimak..
iShare, noProfit


Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Constantine
« Odgovor #22 : 29.09.2014. 00:03:26 »
I ja cekam premijeru za bolji snimak.. ;D

Tapatalk - Moto G

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline VIZANTIJAC

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
Odg: Constantine
« Odgovor #23 : 29.09.2014. 09:31:31 »
Jeste los je snimak,ali sam ga ipak odgledao...Lepo su počeli,dopada mi se...Pratiću je redovno.

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Constantine
« Odgovor #24 : 29.09.2014. 20:12:49 »
Čeka se početak studenog (listopad smo već riješili  :mjuza) i počinjemo raditi (titlove, naravno).  :vezba

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Constantine
« Odgovor #25 : 29.09.2014. 20:30:51 »
Dotad počnite čitat strip  :P

Ne trebate sve, ima tu dosta dijelova. Čitajte po serijalima.

Još mi je uvijek žao što neće pušiti u seriji. http://film-book.com/nbc-says-constantine-cant-smoke-but-hannibal-can-murder-eviscerate/

Stvarno šteta. To je najvažniji dio za cijelu mitologiju Hellblazera i njegovog lika.

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5746
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Constantine
« Odgovor #26 : 29.09.2014. 20:34:04 »
Čeka se početak studenog (listopad smo već riješili  :mjuza) i počinjemo raditi (titlove, naravno).  :vezba
Samo ti najavljuj.  :jak:
Evo ti još materijala: http://www.prijevodi-online.org/serije/premijere
« Zadnja izmjena: 29.09.2014. 20:44:43 hajo0309 »

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Constantine
« Odgovor #27 : 29.09.2014. 20:57:47 »
Momci, ko god bude prevodio, jedva čekam.

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Constantine
« Odgovor #28 : 29.09.2014. 21:12:42 »
Dotad počnite čitat strip  :P

Ne trebate sve, ima tu dosta dijelova. Čitajte po serijalima.

Još mi je uvijek žao što neće pušiti u seriji. http://film-book.com/nbc-says-constantine-cant-smoke-but-hannibal-can-murder-eviscerate/

Stvarno šteta. To je najvažniji dio za cijelu mitologiju Hellblazera i njegovog lika.
Čitao bih ja, ali sam debelo u zaostatku s onim što me već jedno vrijeme čeka na polici!

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030D using Tapatalk
« Zadnja izmjena: 29.09.2014. 21:14:53 Arbok »

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Constantine
« Odgovor #29 : 29.09.2014. 21:16:37 »
Čeka se početak studenog (listopad smo već riješili  :mjuza) i počinjemo raditi (titlove, naravno).  :vezba
Samo ti najavljuj.  :jak:
Evo ti još materijala: http://www.prijevodi-online.org/serije/premijere
Neću, dosta nam je to.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030D using Tapatalk


Tags: