Autor Tema: Constantine  (Posjeta: 34110 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1146
  • Spol: Muški
Odg: Constantine
« Odgovor #30 : 04.10.2014. 07:12:34 »
Zna li se datum početka ? :neverovatno:

Sad sam negde našao da startuje 24.10 -og,je li tačno to? :dash ;D
« Zadnja izmjena: 04.10.2014. 09:49:23 wlaky »

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Constantine
« Odgovor #31 : 05.10.2014. 16:28:53 »
Tako je.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030D using Tapatalk


Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Constantine
« Odgovor #32 : 06.10.2014. 00:10:43 »

Offline Amon Lee

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
Odg: Constantine
« Odgovor #33 : 25.10.2014. 01:18:24 »
Za koji sat ide pilot kultnog stripa Hellblazer,i očekivanja su mala jer se emituje na NBC,a ne na nekoj drugoj mreži(čitaj Showtime,HBO).Mislim da je ovo materijel možda za FX mada možda ispadne solidno.Kako god ja ću pratit jer ovo je sjajan strip za ekranizaciju i duplo bolji i od Arrowa,Flasha,Ghotama po mom ukusu i mišljenju.Nisam htjeo da gledam izdanje koje je izašlo ranije tako da cjenim da će mi gušt biti veći sad kada bude išlo sedmicu za sedmicom.Constantin mljac  :lubenica:

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Constantine
« Odgovor #34 : 25.10.2014. 11:04:40 »
Odlicna prva epizoda. smileyNO1
Nikada nisam citao Hellblazer stripove tako da sam Konstantina video samo u filmu onom iz 2005. godine.
Ali sam se prijatno iznenadio. Jako zanimljiv lik i cela ta stvar sa andjelima i demonima. Bas mi se svidela epizoda. Nastavljam sa gledanjem 100%.

Spoiler for Hiden:
Mali easter egg: kaciga Dr Fate-a. Odusevio sam se kad sam je video.  ;D

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Constantine
« Odgovor #35 : 25.10.2014. 21:56:47 »
evo ni ja nisam čitao(planiram) i nisam imao nikakvih doticaja s Hellblazerom osim prvih trailera, ali ovoliko nisam uživao niti u jednoj seriji već dugo vremena, niti jedna scena mi nije bila dosadna ili nešto slično, nastavljam gledati, sviđa mi se ali ne znam zašto, jednostavno ne znam nisam nikada gledao niti sličnu seriju

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Constantine
« Odgovor #36 : 25.10.2014. 22:07:15 »
Meni je bas prozujala prva epizoda. 42 minuta je proletelo kao 5. Toliko mi je bila zanimljiva.

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Constantine
« Odgovor #37 : 26.10.2014. 11:54:55 »
Samo da vas informiram, buraz i ja odustajemo od prevođenja ove serije!   :zbogom

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Constantine
« Odgovor #38 : 26.10.2014. 14:44:15 »
Pogledana prva. Kako je Constantine strastveni pušač, tako sam ja strastveni fan Hellblazera od 1999. godine i stvarno sam svašta prošao s tim strip serijalom, a Constantine je postao jedan od najboljih strip likova.

Plus
+ Matt Ryan kao Constantine. Odličan je i baš mi je drago da je ono najglavnije kvalitetno. Ovo je Constantine nakon otmice Astre što se dešava u volumenu 2, The Devil You Know dok se Nergal prvi put pojavljuje u volumenu 1, Original Sins.
+ zadnjih 15 minuta jako efektivno i atmosferično.
+ kraj epizode kao najbolji dio. Ono na kraju je bila Mary Martin poznatija kao Zed kojoj je Constantine pomogao i spasio je od jedne sekte. No, ono što je najbolje su porazbacane slike koje su identične naslovnice kao iz stripova. Naježio sam se na to jer je ovo vjerojatno najbolji easter egg koji sam vidio u zadnjih nekoliko godina.
+ Manny anđeo. On nije u stripovima tako da je on lijepi dodatak za cijelu mitologiju koju će stvoriti.
+ Chas. On je iz stripova i najbolji je Constantineov prijatelj.
+ Nergal, jedan od najvećih Constantineovih neprijatelja. Inače, zbog Nergala je Constantine počeo pušiti jer mu je on dao cigaretu kad je Constantine bio samo još klinac. Eto koliko to ide daleko.

Minus
- nema cigareta  :( osim na kraju u kafiću kad je samo gasio cigaretu i vidi se dim, ali on bi morao u svakoj sceni pušiti. Da vam približim koliko je ovo važno, zamislite da u X-Filesima ne postoji Smoking Man. Toliko je važan taj dio jer najveće i najbolje priče su pisane zbog njegovog pušenja u najboljem volumenu ikad napisanom, a možda je i tako bolje jer onda neće sigurno raditi taj volumen.
- trebalo je ići na HBO-u. HBO ili FOX
- prvih 25-30 minuta iako solidno, previše ubrzano i pogotovo to skakanje s jednog na drugo mjesto.

Evo i Nergala. Jako poznati Babilonski demon i jedan od najvećih Constantineovih neprijatelja.


Ona djevojka koju uzima bi trebala biti Astra. Ona je sa svojim bijesom pozvala/stvorila jednog drugog demona kojeg je Nergal ubio i povukao Astru u pakao. To je bitno zato što je to jedan od prvih slučaja gdje je Constantine pogriješio i doveo sam sebe do ludila.
Sviđa mi se ovaj izgled iako je u stripovima drugačiji.

Evo još nekih bitnih likova za koje se nadam da ću ih vidjeti.

Papa Midnite - on je prvi svakako. Villain, vudu šaman star nekoliko stotina godina. Ima veliku povijest sa Constantinom. Nekad mu je pomogao, kao kod borbe sa demonom Mnemothom.

The First of the Fallen - sami vrag. Ne trebam govoriti koliko je opasan, ali on je debitirao u tom gore spomenutom najboljem i najvažnijem volumenu tako da sumnjam kako ćemo ga vidjeti.

Rosacarnis - kćer od Nergala. Nju bi mogli vidjeti.

Gabriel - kao arkanđeo. Isto jako važan kotačić u toj najvažnijoj priči, pogotovo njegova borba protiv samog vraga.

Antikrist - njega ćemo viđati, to sam siguran zato što se dosta često pojavljuje u stripovima kroz različite oblike.

Cheryl Masters - sestra od Constantinea. Mogli bi je kasnije ubaciti jer ima važnu priču sa svojim mužem i sa demonskom kćeri od Nergala.

Od duhova bi mogli vidjeti Emmu, njegovu bivšu djevojku. Astru već viđamo. Zanima me i kako će prikazati razno razne bogove kojih ima jako puno i važni su skoro za svaku priču.

7/10

Očekujem sve bolje i bolje epizode jer pilot za ovakvu ekranizaciju je jako teško napraviti tako da vjerujem kako će sad biti sve jednostavnije i složenije.
« Zadnja izmjena: 26.10.2014. 14:45:55 Mulder »

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Constantine
« Odgovor #39 : 26.10.2014. 16:28:29 »
Usput, mislim da ne bi bilo zgorega da se u spisku epizoda razdvoji preair Pilota i ova prva epizoda pod imenom Non Est Asylum.
Tako bi bilo jasno da postoje velike razlike...
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline jovanmilic97

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
Odg: Constantine
« Odgovor #40 : 27.10.2014. 14:31:44 »
Nazalost serija je imala samo 1.4 demo i 4.3 miliona gledalaca,prilicno lose.

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: Constantine
« Odgovor #41 : 27.10.2014. 23:09:39 »
Fina prva epizoda, gleda se dalje  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Constantine
« Odgovor #42 : 02.11.2014. 06:08:12 »
Pogledana druga  :)

Puno direktniji pristup od pilot epizode. Upoznao je Zed koju u stripovima upoznaje u 4. nastavku prvog volumena i na kraju se poljube pa mu postane djevojka, ali kasnije postane bivša  ;D

U tom nastavku je spašavao svoju nećakinju Gemmu od jednog tipa. Gemma kasnije postane jedan važan lik i pojavljuje se u dosta brojeva. Sad ne znam hoće li uvesti nju, hoće li uopće uvoditi nekoga ko je krvno povezan s njim.

Priča je bila solidna, malo previše dešavanja po danu. Hellblazer je horor/fantasy/okultni strip i kao takav je dosta mračan, a NBC je u zadnjih par godina s nekim serijama pokazao da može biti dosta mračan pa se nadam kako će se na tom polju u ovoj seriji popraviti.

Kemija između njega i Zed je odlična, ponajviše radi glumaca, ali i scenarista jer je ova epizoda bila puno bolje napisana nego pilot. Najbolje u epizodi je što scenaristi očito poznaju jako dobro strip i što daju do znanja onima koji nisu čitali da je Constantine strastveni pušač pa smo čak vidjeli prvo kako cigareta gori, a kasnije odozada kako puši. Takve stvari me vesele. Znam da ne mogu prikazati na čisto, ali ovako sitno jako dobro daju do znanja.

Jedino još moraju proraditi na njegovom liku makar sumnjam. Napisao sam još davno da je Constantine fikcijski lik koji najviše koristi cinizam i jako je malo fikcijskih likova koji su takvo odvratno đubre kao on, a opet ga voliš. Vidi se da ima samo jedan mali dijelić od stripovskog Constantinea što se tiče tog dijela. Dobro, znam da ne smiju to prikazati u cijelosti jer bi bilo previše. Jedino HBO je to danas u mogućnosti.

Na kraju sam jako zadovoljan s ove dvije epizode bez obzira kaj svako malo ističem kakav je strip, ali uvijek ću isticati jer onda se sjetim koliko volim taj strip i što mi znači pa si samo sve posložim u glavi razliku između stripa i serije. I onda sve bude dobro  ;D

I još jedna stvar na kraju. Iza stripa Hellblazer se krije čitava socijalna kritika tadašnjeg društva i vlade jer je smješten u kasne 70-e, kasnije i 80-e u Veliku Britaniju, a tada je bilo najviše revolucija u to vrijeme u Engleskoj. Hellblazer je kao strip  isvi ti divni ljudi koji su radili na njemu upućivao kroz Constanineove avanture na sve probleme koji su se dešavali. Constantine je bio glasnik svih tih ljudi. To je još jedan od razloga zašto je toliko voljen, ali i zašto je bio cijelo vrijeme gnjevan, ciničan i đubre. Sav taj bijes je bio bijes naroda.

I još samo jedna stvar. Promo za iduću u kojoj će se pojaviti Papa Midnite, jedan od najčešćih likova u stripovima. Nadam se samo da je taj glumac jebeno krazimatičan. Zadat će dosta muke Constanineu.




Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Constantine
« Odgovor #43 : 02.11.2014. 11:59:39 »
Posle solidne prve epizode, druga je u potpunosti razočarala. A po rejtingu vidim da nisam jedini. Prosto rečeno, ništa posebno.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Constantine
« Odgovor #44 : 02.11.2014. 18:55:06 »
Slažem se, ni ja nisam ostao oduševeljen. Ali daleko od toga da ću odustat.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Constantine
« Odgovor #45 : 02.11.2014. 19:01:45 »
Ma nisam ni ja oduševljen. Oduševljenost bi značilo odlične epizode, a prve dvije epizode su kod mene samo dobre. Samo što sam ja ovako entuzijastičan zbog stripova pa komentiram kao da sam u petoj brzini  ;D

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: Constantine
« Odgovor #46 : 03.11.2014. 02:39:47 »
Meni je dobra i ova druga epizoda mada

Spoiler for Hiden:
malo mi je bila predvidljiva, odmah sam skontao posle one scene kada se Constantine usunjao u wc da ona likusa ima veze sa prizivanjem duhova rudara, pa sam samo cekao da dodju do tog dela. I lepo se je resio. Sa druge strane svidja mi se Zed sa njenim vizijama. Steta sto Constantine nije zapalio onu cigaru na kraju  ;D

Nastavljamo dalje  :)

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Constantine
« Odgovor #47 : 03.11.2014. 18:59:04 »
meni isto dobra epizoda, kao što sam napisao nikada nisam volio ovakvu tematiku ali izgleda da nisam ni znao, ono što me razljutilo je ovo s pušenjem, ajd ako ga neće stavit ali onda nek ne podjebavaju s time, tamo prvo puši ali se ne vidi cigareta i ovo na kraju što je spomenuo kolega gore

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Constantine
« Odgovor #48 : 04.11.2014. 15:52:40 »
Meni su dobre i prva i druga.. Bas dobre.. Nastavljamo dalje gledati..

Hvala na prijevodima! drinks

Tapatalk - Moto G
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Constantine
« Odgovor #49 : 09.11.2014. 22:57:24 »
Pogledana treća  :)

Brutalnija nego prve dvije i opet mali pomak. Malo pomalo. Odlična referenca na The First of the Fallen i pojava Papa Midnitea. Dobar izbor glumca, dubok glas/smijeh i njegova crna magija. Bit će jedan od glavnih likova za glavnu radnju. U stripovima je Constantine nekad i morao surađivati s njim pa ćemo vjerojatno i vidjeti njihovu suradnju u budućnosti.

I odlično su ubacili Sex Pistolse jer je Constantine velik fan tog benda, a u stripu je i punker.

U idućoj epizodi će se pojaviti Gary Lester koji se u stripovima pojavio u prvom volumenu, prvom nastavku. Ako će se držati te priče, to bi značilo da ćemo vidjeti i hunger demona Mnemotha. Prvi demon kojeg smo vidjeli u stripu. Gary je imao problema s njim.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Constantine
« Odgovor #50 : 10.11.2014. 23:48:58 »
Ako se dobro secam,
Spoiler for Hiden:
Lesteru je bas presudila saradnja izmedju Papa Midnajta i Konstantina. Cini mi se da je tako bilo u stripu, da ga je hunger demon obuzeo u onom zatvoru gde ga je Papa drzao

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: Constantine
« Odgovor #51 : 11.11.2014. 03:03:56 »
Kao fan metal i alternativne muzike, nasmejao sam se na neke muzicke reference
Spoiler for Hiden:
kao sto je poster austrijskog black/death metal sastava Belphegor na vratima u studiju. I Constantine punker i Sex Pistols u playlisti  ;D Odlican mi je bio Papa Midnight u ovoj epizodi.

Bas mi je fino sela ova serija, dobra prica sa malom dozom humora. Matt Ryan je odlican u glavnoj ulozi.  smileyNO1

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: Constantine
« Odgovor #52 : 12.11.2014. 20:38:29 »

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Constantine
« Odgovor #53 : 16.11.2014. 21:43:52 »
Poslednja scena-sjajna
Spoiler for Hiden:
Videlo se kakvo breme nosi. On,andjeo i demon. Serija sve bolja i bolja

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: Constantine
« Odgovor #54 : 16.11.2014. 23:05:26 »
Jako dobra 4. epizoda, serija je sve bolja i bolja.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Constantine
« Odgovor #55 : 20.11.2014. 00:44:25 »
Pogledana četvrta  :)

Najbolja epizoda i najbolja ekranizacija prvog volumena/prvog broja. Nisu sve stavili, ali jedan dobar dio je bio u epizodi. Napokon su i bube došle koje igraju važan kotačić u stripovima.

I napokon smo vidjeli malo žešćeg Constaninea, ali to još nije dovoljno  ;D je, bio je đubre u ovoj epizodi, ciničan i što sve ne, ali mora to još biti na puno većem nivou. NBC dopušta dosta brutalnih scena i tu oni rastu iz godine u godinu pa se nadam kako će tako i serija rasti. Trenutno to ide jako lijepo.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Constantine
« Odgovor #56 : 21.11.2014. 01:17:18 »
Pogledana četvrta  :)

Najbolja epizoda i najbolja ekranizacija prvog volumena/prvog broja. Nisu sve stavili, ali jedan dobar dio je bio u epizodi. Napokon su i bube došle koje igraju važan kotačić u stripovima.

I napokon smo vidjeli malo žešćeg Constaninea, ali to još nije dovoljno  ;D je, bio je đubre u ovoj epizodi, ciničan i što sve ne, ali mora to još biti na puno većem nivou. NBC dopušta dosta brutalnih scena i tu oni rastu iz godine u godinu pa se nadam kako će tako i serija rasti. Trenutno to ide jako lijepo.
Slažem se. I ja sam čekao da vidim kako će ispasti prvi broj u seriji, bio sam dosta skeptičan, a ipak je ispalo dosta dobro. Ima nade i dalje.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Constantine
« Odgovor #57 : 22.11.2014. 12:45:17 »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Constantine
« Odgovor #58 : 24.11.2014. 07:52:05 »
Pogledana peta  :)

Odmah mi je upalo u oko cigareta

Kako sam sretan sad. Toliko sretan da ću si jednu zalimpat da budem još veseliji, ooo.

Sad zbrojimo dva i dva. Sa NBC-a su rekli da ne smiju prikazati kako puši, ali ipak se trude da prikažu. I sad su na čisto prikazali što me dovodi do zaključka da će možda, ali samo možda ekranizirati najbolji dio Hellblazera, Dangerous Habits. Ako će to napraviti i ako će dobiti drugu sezonu, onda se nadam da će biti u drugoj sezoni. U prvoj neka se drže ovakvih slučajeva i malo pomalo glavne radnje.

Inače, u rangu četvrte epizode. Dobar dio s duhovima, pogotovo sa Philipom i Papa ovaj put surađivao što smo viđali u stripovima.

Najbolji dio je što se pojavio Jim Corrigan, jedan od najpoznatijih policajaca u DC svijetu. Baš je posvuduša. Radio je i u Gothamu, ali najpoznatiji je kao Spectre.


Offline jovanmilic97

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
Odg: Constantine
« Odgovor #59 : 24.11.2014. 13:02:57 »
Serija ce imati samo 13 epizoda,NBC je odlucio da ne prosiri broj epizoda.
Ipak ,serija nije ukinuta,NBC ce razmatrati kupovinu 2.sezone u zavisnosti od ostalih novih serija(mada tesko pored TMOL,State of Affairsa,Allegiancea,Aquariusa i Oddyseya,tesko da ce NBC ukinuti vecinu od ovih).
« Zadnja izmjena: 24.11.2014. 13:04:41 jovanmilic97 »

Tags: