Autor Tema: Acer e1-510 laptop-problem s instalacijom Windows 7  (Posjeta: 11953 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Kupio navedeni laptop i kolega mi pokušava staviti windows 7, ali ne može u biosu prebaciti sa uefi (ili tako nešto) na legacy da bi mogao bootati s cd-a. Security boot je na "disable"? Ima tko kakvu ideju? Hvala unaprijed  smileyNO1

EDIT: zvali ovlašteni acerov servis u ZG, kaže tip da je to noviji model i da je on rađen za windows 8 i da bi cd od osmice odmah prepoznao. I dalje, ideje su dobro došle.
« Zadnja izmjena: 09.05.2014. 13:12:47 pljoska »

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Acer e1-510 laptop-problem s instalacijom Windows 7
« Odgovor #1 : 09.05.2014. 13:49:30 »
servis je u pravu - Acer kenja pite


ja sam nedavno isto kupovao novi laptop i imao 3 uvjeta:


1. 17"
2. Win7
3. oko 3.000kn


najviše sam se napatio dok nisam našao nešto s podrškom za Win7 i to je pouka za sve - prvo se informirajte, a onda kupujte!
(mada je Win8.1 u stvari jako dobar)




moguće rješenje je ovo:


Citat:
http://aspire-e1-510.blogspot.com/2014/04/acer-aspire-e1-510-legacy-bios-option.html


(novi BIOS)







May the Plasma be with you!

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Acer e1-510 laptop-problem s instalacijom Windows 7
« Odgovor #2 : 09.05.2014. 13:56:21 »
uh... imao sam slicnih problema dosta puta kad sa novim desktop/laptop dodje instalirana 8-ca. masu puta sam rijesio tako sto sam obrisa particiju na kojoj je mrzni win8 i instalirao 7-cu. ali ne prodje uvijek, jer na nekim racunarima treba podesiti neke stvari u advanced boot options (zavisi od kompa do kompa)
'' ali ne može u biosu prebaciti sa uefi (ili tako nešto) na legacy da bi mogao bootati s cd-a. Security boot je na "disable"?  ''
ovo sam ti pronasao mozda pomogne:
http://itknol.hubpages.com/hub/Complete-Step-By-Step-Guide-Windows-7-USB-Drive-Install-on-SSD-with-AHCI-Driver-After-Installation
treba enejblovati ahci mod u IDE Settings
imas i ovo:
http://www.sevenforums.com/tutorials/1649-clean-install-windows-7-a.html?ltr=C
http://www.eightforums.com/tutorials/13326-downgrade-windows-8-windows-7-a.html
i vidji odje:
http://www.eightforums.com/installation-setup/26919-how-do-i-downgrade-windows-7-a.html
uglavnom, sve zavisi od racunara do racunara. par puta nijesam uspio da odradim downgrade na 7-cu iako sam pratio uputstva. a nekad, vjeruj mi, ni sam ne znam sta sam izcackao po biosu (uefi, secure, ahci...) enejblovao/disejblovao i desilo se da prodje instalacija 7-ce. nadam se da ces nac nesto korisno po ovim linkovima, a opet me cudi da ste dobili ovako 'sjajan' odgovor od servisera, pa ako je pod garancijom valjda su duzni da mu stave OS koji on oce???
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Acer e1-510 laptop-problem s instalacijom Windows 7
« Odgovor #3 : 09.05.2014. 14:04:35 »
Hvala obadvojici. Strah me i reći šta sad probavamo. Dal s novim biosom gubim garanciju? Pa ni na kraj pameti mi nije bilo da ne mogu 7-ice na sve laptope. Ne kužim se u to. Jbg.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Acer e1-510 laptop-problem s instalacijom Windows 7
« Odgovor #4 : 09.05.2014. 14:34:42 »
vjeruj mi da pojma nemam zasto su morali toliko iskomplikovat downgrade sa 8na7, stvarno glupost. uefi, secure, legacy... misim stvarno  ??? nije bas na svakom racunaru, ali desi se da nece iako cak iako na sajtu proizvodjaca jasno stoji da postoji podrska za win7. evo zadnja moja muka: neki delov racunar, model iz prosle godine, mozda jul/avgust. 8-ca na njemu. isti problem sam imao kao vas dvojica, nece 7-ca pa nece, butujem i to je sve ok, ali kad obrisem particiju i krenem da instaliram 7-cu prosto nece iako sam detaljno ispratio uputstva i svaku stavku podesio kako treba. i pazi ovo, ne jutjubu nadjem kako je lik na tom istom dellu instalirao xp!?  :o a na sajtu nidje drajvera za njega!? uglavnom fora je bila da se u IDE opcije enejbluje AHCI i to je to. drajvere nasa na nekom ko zna kojem kojem sajtu i racunar na kojem ZVANICNO nema podrske za XP a ima za 7-cu radi odlicno. jes 'pojeden' 1gb rama ali who cares :)
javi sto ste ucinjeli sa tim laptopom.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Acer e1-510 laptop-problem s instalacijom Windows 7
« Odgovor #5 : 09.05.2014. 14:47:47 »
Još mozgamo. Možda ipak jednostavno stavimo 8.1, ako ne bude išla 7-ica pa kako mi bude. Valjda ću se naviknuti.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Acer e1-510 laptop-problem s instalacijom Windows 7
« Odgovor #6 : 09.05.2014. 14:49:29 »
Hvala obadvojici. Strah me i reći šta sad probavamo. Dal s novim biosom gubim garanciju? Pa ni na kraj pameti mi nije bilo da ne mogu 7-ice na sve laptope. Ne kužim se u to. Jbg.


koliko sam čitao taj postupak ti ubacuješ noviji BIOS te si ga jednako tako mogao i dobiti s laptopom, nema razloga za gubitak jamstva jer nigdje niti ne piše koju BIOS verziju si dobio


na 8.1 ćeš se lakše naviknuti zbog "starog" desktopa

May the Plasma be with you!

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Acer e1-510 laptop-problem s instalacijom Windows 7
« Odgovor #7 : 09.05.2014. 16:11:44 »
Sto mislis pod stari desktop? Ja sam do sad bio na XP  :facepalm

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Acer e1-510 laptop-problem s instalacijom Windows 7
« Odgovor #8 : 09.05.2014. 16:16:20 »
Skoro sam imao isti problem sa jednim laptopom, moj ti je savet da instaliraš Windows 8.1.
Brzo ćeš da se navikneš na novi metro meni, a ja čak mogu da kažem da mi laptop bolje (brže) radi sa W8.1 nego sa W7.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Acer e1-510 laptop-problem s instalacijom Windows 7
« Odgovor #9 : 09.05.2014. 16:21:37 »
Sto mislis pod stari desktop? Ja sam do sad bio na XP  :facepalm

mislim na Win7 - ne na Metro interface


i potvrdit ću malo (i proširiti) SS-ovu tvrdnju, da Win8.1 može raditi kao metak na istom HW gdje se XP vukao kao trula kobila
(XP se inače vuče ma kakav CPU i RAM mu dao). Naravno, barem dual core CPU i 2Gb RAM.

Meni se ne sviđa Metro pa odgađam Win8 no 8.1 puno toga mijenja, a morat ću ga uskoro nabaciti na neki PC - ipak mi je to "kruh"


A nemaš se ni razloga bojati upgradea BIOS-a, to je nužna operacija zbog uklanjanja bugova.

« Zadnja izmjena: 09.05.2014. 16:26:06 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Acer e1-510 laptop-problem s instalacijom Windows 7
« Odgovor #10 : 09.05.2014. 18:18:19 »
Instalira 8.1. E sad, nikad nije osmicu instalirao, valjda ce sve ici kako treba.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Acer e1-510 laptop-problem s instalacijom Windows 7
« Odgovor #11 : 09.05.2014. 22:01:52 »
Instalira 8.1. E sad, nikad nije osmicu instalirao, valjda ce sve ici kako treba.


nikakve štete ako i ne uspije od prve - sve je to samo prostor na disku i zabava (barem za nas kojima je to posao)



Lenovo s930 & tapatalk

May the Plasma be with you!

Offline asdfghjkl

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
Odg: Acer e1-510 laptop-problem s instalacijom Windows 7
« Odgovor #12 : 08.04.2015. 17:26:12 »
Imam isti laptop, ovo je rjesenje koje sam ja nasao i koje je radilo.

https://www.youtube.com/watch?v=5J_hxz0ldzM

Tags: