Autor Tema: Gotham  (Posjeta: 108820 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Gotham
« : 06.05.2014. 09:24:09 »

Opis:
Serija prati borbu protiv kriminala u Gotham Cityju u godinama prije pojave Batmana. Radnja se vrti oko mladog detektiva Jamesa Gordona, a započinje istragom ubojstva Thomasa i Marthe Wayne. U seriji se Gordon susreće s nekim već poznatim kriminalcima (Fish Mooney, Oswald Cobblepot / Penguin), a pratit će i priče likova koji će kasnije postati Batman, Riddler, Catwoman, Two-Face, Joker i Poison Ivy.
Seriju pruducira Fox, a kreator je Bruno Heller (Rome, The Mentalist). U ulozi Jamesa Gordona bit će Ben McKenzie (The O.C., Southland), njegovog partnera Harveya Bullocka glumi Donal Logue (otac iz Grounded for Life, Sons of Anarchy, Terriers), a također još glume Sean Pertwee kao butler Alfred Pennyworth, Robin Lord Taylor kao Oswald Cobblepot / Penguin, Jada Pinkett Smith kao Fish Mooney, David Mazouz kao mladi Bruce Wayne i Camren Bicondova kao Selina Kyle (Catwoman). Pilot se očekuje u jesen 2014.

Žanr: akcija, drama, triler, kriminalistička, fantazija
Kanal: FOX

IMDB
TVDb
Wikipedia
TVRage
TV.com


Titlovi

« Zadnja izmjena: 22.11.2017. 15:15:01 maksi »

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #1 : 06.05.2014. 13:07:14 »
Izgleda obećavajuće.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Gotham
« Odgovor #2 : 06.05.2014. 19:15:27 »
^Indeed.

samo da bude 10-13 epizoda, inače bi mogo ispasti procedural.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #3 : 06.05.2014. 19:25:19 »
Već sam se bojao da će ovo uzeti CW. Drago mi je da je ovo pod Fox-om i zato mogu očekivati nešto mračnije i atmosferičnije. Nadam se da će po atmosferi biti puno bliže Burtonovom Batmanu. Ono je za prste polizati. Gotička atmosfera na najjače. I da neće previše težiti realnosti jer stvarno nema potrebe.


Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Gotham
« Odgovor #4 : 06.05.2014. 19:43:52 »
Izgleda bas dobro, gledam sigurno.  smileyNO1   Jedino mi se ne svidja ovo ubistvo Vejnovih u traileru, to je jedino bezveze.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #5 : 06.05.2014. 20:30:34 »
Zašto ti se to ne sviđa?  ;D

Si čitao stripove i kako je Bruce odrastao?

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Gotham
« Odgovor #6 : 06.05.2014. 21:21:34 »
Zašto ti se to ne sviđa?  ;D

Si čitao stripove i kako je Bruce odrastao?
Zato sto bas preglupo izgleda.

Nisam stripove citao, samo filmove gledao i kao mladji crtane.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #7 : 06.05.2014. 21:34:19 »
Jebiga, u stripovima su mu roditelji ubijeni kad je bio klinac. To jednostavno ne smiju mijenjati jer je to najvažniji događaj u njegovoj ranijoj dobi iz razloga što ga je to potaknulo da se kasnije bori protiv kriminalaca, ali isto tako taj događaj mu je stvorio ono protiv čega će se najviše boriti. Protiv samog sebe.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Gotham
« Odgovor #8 : 07.05.2014. 00:37:33 »
Jebiga, u stripovima su mu roditelji ubijeni kad je bio klinac. To jednostavno ne smiju mijenjati jer je to najvažniji događaj u njegovoj ranijoj dobi iz razloga što ga je to potaknulo da se kasnije bori protiv kriminalaca, ali isto tako taj događaj mu je stvorio ono protiv čega će se najviše boriti. Protiv samog sebe.
A dobro to znam, nego mi se ne svidja nacin na koji su ubijeni, na to sam mislio.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Gotham
« Odgovor #9 : 07.05.2014. 01:30:03 »
Ako se ne varam, mislim da su ubijeni bas na ovaj nacin. Pljackas ih je ubio iz pistolja.. I ako su prikazali Pingvina, Catwoman, onda su morali i njega..
Nadam se dobrij seriji..

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #10 : 07.05.2014. 02:08:57 »
Da, Joe Chill. Jedino u Burtnovoj verziji ih je ubio Napier (Nicholson) koji kasnije postaje Joker.  :)

Uglavnom, ima više verzija od originala do modernog doba pa sve do Millerove verzije. U svim tim verzijama ubojica je Joe Chill i uvijek ih ubije na sličan način. Ili izlaze iz kazališta ili su bili u zlatarnici i onda ih ubije na cesti.

Samo da bude 10% ove atmosfer, ja zadovoljan. Savršeno atmosferično i mistično.

« Zadnja izmjena: 07.05.2014. 02:10:34 Mulder »

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Gotham
« Odgovor #11 : 07.05.2014. 13:56:53 »
E pa ja pamtim ono kad izlaze iz pozorista i ne sjecam se da je bas Brus bio uz njih, pa mi se zato ovo ubistvo pred njim nije svidjelo.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Gotham
« Odgovor #12 : 26.05.2014. 22:25:24 »
Pratiće se svakako!

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #13 : 03.06.2014. 16:09:49 »
Ovo se gleda sigurno. Ne moze se pogresiti sa Gordonom  smileyNO1

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #14 : 19.08.2014. 01:27:48 »
Brus Vejn je mali Džejk iz Toucha.

Pojavila se nova najava, nema je još na youtube

https://www.firedrive.com/file/6C1B2E6FC3F7C5A0

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Gotham
« Odgovor #15 : 04.09.2014. 13:20:26 »
Da li je neko pogledao pilot?  8)

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Gotham
« Odgovor #16 : 04.09.2014. 15:54:40 »
Da li je neko pogledao pilot?  8)
krece 22. septembra

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Gotham
« Odgovor #17 : 04.09.2014. 17:46:51 »
Ja vidoh sad na kickassu da je izasla s01e00  ???

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #18 : 04.09.2014. 18:00:38 »
Ja vidoh sad na kickassu da je izasla s01e00  ???

Nije to pilot, to je samo neki uvod/reklama za seriju. Pilot će standardno biti s01e01.

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Gotham
« Odgovor #19 : 04.09.2014. 18:42:42 »
Hvala na odgovru  ;D

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #20 : 19.09.2014. 21:11:01 »
Planira netko prevoditi Pilot? Jer ja sam počeo danas, pa da ne radimo dupli posao.
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #21 : 20.09.2014. 01:04:50 »
Samo navali!   ;D

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #22 : 20.09.2014. 10:27:23 »
Samo navali!   ;D

:D Pilot ću sigurno prevesti, a za dalje ne znam. Postoji već neki tim koji spremno očekuje početak serije?
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #23 : 20.09.2014. 13:16:42 »
A gde nadje pilot kad samo ima ovaj specijal S01E00?

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #24 : 20.09.2014. 13:58:49 »
A gde nadje pilot kad samo ima ovaj specijal S01E00?

Pa to, da. :D Ipak je na sajtu postavljena i ta epizoda, pa bi bilo šteta da, kada se sve prevede, piše 96% ili tako nešto, a ne 100.
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #25 : 20.09.2014. 14:03:34 »
deluje zanimljivo ali nisam bas odusevljen trejlerom videcemo.... Pilot se definitivno gleda.... :D

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #26 : 23.09.2014. 10:08:20 »
izaslo izaslo :) gleda se kasnije i komentarise :D

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Gotham
« Odgovor #27 : 23.09.2014. 12:13:19 »
Ako se nitko nije uhvatio prijevoda, ja bi probao..

Tapatalk - Moto G

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: Gotham
« Odgovor #28 : 23.09.2014. 12:24:06 »
Ako se nitko nije uhvatio prijevoda, ja bi probao..

Tapatalk - Moto G

 :naklon:
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #29 : 23.09.2014. 15:59:14 »
Napokon je stigla ova serija i još jednom mi je drago što je na Fox-u, a ne na CW-u kako sam se na početku pribojavao. Pilot epizoda je pokazala jako dobro u kojem će ovo smjeru ići. Easter egera ima na bacanje za nas strip fanove. I treba znati da ovo ima malo veze sa nekim stripovima jer se ovdje radnja dešava desetljećima ranije i svi ti budući villaini su još mladi, a dosta od njih u stripovima nije imalo ovakvu priču. Tako da su tu stvorili svoju mitologiju na kojoj će se bazirati. Kao i Jim Gordon. On se pojavi kad je Bruce već postao Batman, pročitati jedan od najboljih Batman stripova, Year One

Plus
+ više se osjeća Burton nego Nolan iako ima i Nolana, ali naravno da je to još daleko od Burtonove atmosfere kakva treba biti. Makar ne vjerujem da će itko ikada dostići tu gotičku atmosferu koju nam je dao Burton.
+ Robin Taylor kao Oswald iliti Pingvin. Stil i gluma je Pingvina je najbolje u pilot epizodi. Uzeo je svaku scenu koju je imao. Posebno mi je dobra scena sa sendvičom, očita referenca na Burtonov Batmana. I njegov nos na kraju. Jako lijepo su to izveli. Uglavnom, on će vjerojatno biti Big Bad ove sezone kao mladi Pingvin sve dok Bruce ne odraste i postane Batman, tek će onda imati veću priču. Jedna od boljih Pingvin priča je Emperor Penguin
+ Gotham, ali samo po noći. Jako mi se svidio. Atmosfera, rasvjeta, izvrstan noir štih kakav treba biti. Nije to atmosfera kao iz Burtonovog Batmana, ali je dobro. Sviđa mi se i Cyberpunku. Gotham je inače spoj različitih desetljeća. 40-e, 50-e 70-e + mora biti futuristički grad. Zato je tako unikatan. Imamo aute i odjeću 70-ih, današnju tehnologiju, šešire 50-ih.
+ cameo Riddlera i Ivy.
+ Donal Logue kao Harvey Bullock i John Doman kao Carmine Falcone. Harvey je stvarno dobro odrađen lik u stripovima. I u pilot epizodi se može činiti da je neki žestoko korumpirani detektiv i da ima u sebi Vica Mackeya, ali za razliku od Vica, on zna dosta pokazati i dobru stranu. Carmine Falcone s druge strane je jedan od najmočnijih mafijaša u Gothamu. Preporučujem čitanje strip serijala The Long Halloween gdje jedan nepoznati serijski ubojica planira početi ubijati sve najveće mafijaške organizacije u Gothamu.
Spoiler for Hiden:
inače Two-Face ubije Falconea.
+ Comedy Club koji vidimo pri kraju epizode kako Fish gleda i smije se tom komičaru. Pazite sad ovo http://www.comicbookmovie.com/fansites/notyetamovie/news/?a=103627 znači da ćemo vjerojatno ne u svakoj epizodi, ali u dosta epizoda vidjeti drugog komičara i netko od njih bi trebao biti Joker. Za Jokera je teško preporučiti neki trip jer ih ima dosta odličnih, ali uvijek mi je The Killing Joke bio ne samo najbolji Joker strip već općenito najbolji Batmanov strip, uz Year One naravno.
+ Ben McKenzie kao Jim Gordon. McKenzie nije neki glumac, ali kao Gordon je dobar. Prvo mi nije bio, ali onda sam si rekao da se ionako radnja dešava desetljećima ranije i naravno da će Gordno biti mlad. Ono što je bitno je da su zadržali Gordonovu drskost i autoritet koji ima.

Minus
- koliko god je bilo dobro vidjeti sve te villaine, previše ih je u pilot epizodi. Nije bilo potrebe da se odmah tako predstave.
- Gotham po danu. Običan dan. Da bi se dobio pravi prikaz Gothama, mora biti atmosferičan po noći i imati taj noir štih što im je uspjelo, ali i po danu mora biti atmosfere. Bilo je u nekim trenucima kao na kraju. Samo neka bude kišovito ili oblačno uz puno maglice.
- prevelika priča već u pilot epizodi. Ovo stvarno nije bilo potrebno jer će ih to tjerati da u svakoj idućoj epizodi rade još veću. To ćemo tek vidjeti.
- Selina mi se nije svidjela nikako. Pogotovo to što prati Brucea.
- muzika mi se nije svidjela  :( što je prava šteta jer Batman u ovom slučaju Gotham mora imati neku posebnu glazbenu podlogu. Dobro, vidio sam pilota sa lošom glazbenom podlogom pa promijene u drugim epizodama.

Ono što nisam stavio u minuse i pluseve, a doći će: Hugo Strange, opasan Batmanov villain. Two-Face, kojeg jedva čekam vidjeti. Neće biti u svojem izdanju, ali on ima veliku priču i transformaciju. Arkham Asylum i pogotovo kad predstave Arkham, dobit će na dodatnoj atmosferi i bizarnosti. Preporučujem Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth

I dodatna preporuka http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,12229.msg254417.html#msg254417

Ono što još ne znam da mi se sviđa ili je sve vezano za Brucea. Korektno je odrađeno pa ću pričekat još malo da vidim.

Na kraju, pilot epizoda nije bila uopće loša. Sveukupno odrađeno je dobro. Gledat će se naravno ostatak sezone.
« Zadnja izmjena: 23.09.2014. 16:04:02 Mulder »