Autor Tema: Gotham  (Posjeta: 108867 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #60 : 01.10.2014. 18:56:40 »
Koliko sam do sada video, DC bazirane serije se drže okvirno stripova. Nema velikih odstupanja ali ih ima dovoljno da ne znamo u kom pravcu će ići radnja. Meni smeta što pratimo malog Brusa jer on, šta god uradili, ne može da se pojavi kao bilo šta ozbiljnije pre 16. godine, a nije mi poznato da se u Gotamu pojavio osvetnik klinac. Dakle, on će verovatno imati neku obuku, da bi kanalisao svoju traumu, neke borilačke veštine, verovatno će se baviti humanitarnim radom ali ne vidim kako će moći da postane interesantan lik u seriji. Jasno je da je Gordon sada "Betmen", jedini borac za pravdu i očigledno je da će sprega između njega i Vejn fondacije postojati konstantno. Ne sećam se njegove žene. Ako može neko da me malo uputi ali kriminalci su, relativno odgovarajućih godina. Za petnaestak godina oni neće biti prematori, Ket je možda par godina starija od Brusa ali to je nešto što se neće primećivati kroz godine, dovoljno su blizu. Problem je što ne vidim mogućnost da ova serija drži ljude 15 godina. Drugi problem je sa negativcima, neće baš svi moći da budu stalno prisutni, dakle, to im neće biti glavni posao (gluma u ovoj seriji). Dakle, bojim se da će u jednom momentu morati da se preskoči, barem 5 godina, a to znači zamenu dela glumačke ekipe ili da će serija propasti kao i mnogo drugih. Brus Vejn mora postati, u najmanju ruku ninđa. Osim toga, nisu mi jasni mobilni telefoni. Kada se uopšte dešava ova serija? Zar je prosečni Amerikanac toliko glup???
U svakom slučaju, za sada nije loše. pa dok traje, uživaćemo. Ket mi nikada nije bila jasna. Ona je... kriminalac pozitivac. Biće interesantno gledati kako od nje postaje Dart Vejder.
Ono što mi se sviđa kod DC-a je spajanje serija u jedan DC svet (Strela, Fleš...) ali mi je žao što su odabrali ovo jer ovaj Betmen neće moći biti deo sveta u kojem su oni. S druge strane, ne verujem da će se neko odlučiti da snima novu Betmen seriju koja bi se spojila sa Strelom i Flešom. Još se nadam da će Filmski Betmen i Filmski Supermen, nekako biti povezani sa serijama ali od izbora Raz Al Gula ta nada je sve slabija. Možda, kad Gotam propadne, krene nova serija o Betmenu... kao spinof ili tako nešto ali bih voleo da ova serija doživi bar 5 sezona, a to znači 5 godina čekanja na Betmena. Mnogo je to.
Svideo mi se kraj druge epizode.

Zašto bi Bruce morao postati Batman u ovoj seriji? Serija se zove Gotham, a ne Batman:Gotham. Prati se borba Bruca sa svojim demonima nakon smrti njegovih roditelja. Po meni, serija ide u dobrom smjeru i ako ovako nastavi, mislim da neće biti potrebe za 2. sezonom. :) Bolje da je završe kvalitetno i da ostane do kraja sezone ovako, na nivou.  smileyNO1
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Gotham
« Odgovor #61 : 01.10.2014. 19:06:07 »
Slazem se, uopce ne vjerujem da ce ici u pretvaranje Brucea u Batmana.. Uostalom, za sad je u prvom planu je J. Gordon...

Sorry ljudi, prijevod kasni, ne znam gdje gonim od obaveza na poslu..

Tapatalk - Moto G

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #62 : 01.10.2014. 21:32:03 »
Odbićemo ti od honorara ;-)
Nek si ti nama živ i zdrav. I ti i svi prevodioci.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Gotham
« Odgovor #63 : 01.10.2014. 21:51:20 »
Inače internet trenutno priča o ovome, ja mislim/nadam se da ništa od Arrow/Gotham crossovera, osim možda mali Oliver da navrati kod malog Brucea

« Zadnja izmjena: 01.10.2014. 21:52:53 zolee »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #64 : 01.10.2014. 21:56:32 »
Krosoveri se prave sa serijama unutar jedna televizije. Arrrow nije na FOX-u, tako da ništa od toga.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Gotham
« Odgovor #65 : 01.10.2014. 22:46:36 »
zapravo najviše ovisi o prducentima(oni su za), ali bi WBTV morao nagoviriti Fox, CW-a ionako posjeduje pola,ali kažem ne bi volio ovo, ali zanimljivo je bilo vidjeti ovo, kao i WayneTech u Arrowversu, da ne idem u spoilere

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #66 : 01.10.2014. 22:51:57 »
zapravo najviše ovisi o prducentima(oni su za), ali bi WBTV morao nagoviriti Fox, CW-a ionako posjeduje pola,ali kažem ne bi volio ovo, ali zanimljivo je bilo vidjeti ovo, kao i WayneTech u Arrowversu, da ne idem u spoilere


WBTV poseduje pola, ali i CBS poseduje pola. Pošto mu je FOX "konkurencija" ne verujem da bi se složili.


Ali da, bilo bi zanimljivo videti takve krosovere.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #67 : 01.10.2014. 23:32:46 »
Bold u drugom spoileru.

Spoiler for Hiden:
Napokon je stigla ova serija i još jednom mi je drago što je na Fox-u, a ne na CW-u kako sam se na početku pribojavao. Pilot epizoda je pokazala jako dobro u kojem će ovo smjeru ići. Easter egera ima na bacanje za nas strip fanove. I treba znati da ovo ima malo veze sa nekim stripovima jer se ovdje radnja dešava desetljećima ranije i svi ti budući villaini su još mladi, a dosta od njih u stripovima nije imalo ovakvu priču. Tako da su tu stvorili svoju mitologiju na kojoj će se bazirati. Kao i Jim Gordon. On se pojavi kad je Bruce već postao Batman, pročitati jedan od najboljih Batman stripova, Year One

Plus
+ više se osjeća Burton nego Nolan iako ima i Nolana, ali naravno da je to još daleko od Burtonove atmosfere kakva treba biti. Makar ne vjerujem da će itko ikada dostići tu gotičku atmosferu koju nam je dao Burton.
+ Robin Taylor kao Oswald iliti Pingvin. Stil i gluma je Pingvina je najbolje u pilot epizodi. Uzeo je svaku scenu koju je imao. Posebno mi je dobra scena sa sendvičom, očita referenca na Burtonov Batmana. I njegov nos na kraju. Jako lijepo su to izveli. Uglavnom, on će vjerojatno biti Big Bad ove sezone kao mladi Pingvin sve dok Bruce ne odraste i postane Batman, tek će onda imati veću priču. Jedna od boljih Pingvin priča je Emperor Penguin
+ Gotham, ali samo po noći. Jako mi se svidio. Atmosfera, rasvjeta, izvrstan noir štih kakav treba biti. Nije to atmosfera kao iz Burtonovog Batmana, ali je dobro. Sviđa mi se i Cyberpunk. Gotham je inače spoj različitih desetljeća. 40-e, 50-e 70-e + mora biti futuristički grad. Zato je tako unikatan. Imamo aute i odjeću 70-ih, današnju tehnologiju, šešire 50-ih.
+ cameo Riddlera i Ivy.
+ Donal Logue kao Harvey Bullock i John Doman kao Carmine Falcone. Harvey je stvarno dobro odrađen lik u stripovima. I u pilot epizodi se može činiti da je neki žestoko korumpirani detektiv i da ima u sebi Vica Mackeya, ali za razliku od Vica, on zna dosta pokazati i dobru stranu. Carmine Falcone s druge strane je jedan od najmočnijih mafijaša u Gothamu. Preporučujem čitanje strip serijala The Long Halloween gdje jedan nepoznati serijski ubojica planira početi ubijati sve najveće mafijaške organizacije u Gothamu.
Spoiler for Hiden:
inače Two-Face ubije Falconea.
+ Comedy Club koji vidimo pri kraju epizode kako Fish gleda i smije se tom komičaru. Pazite sad ovo http://www.comicbookmovie.com/fansites/notyetamovie/news/?a=103627 znači da ćemo vjerojatno ne u svakoj epizodi, ali u dosta epizoda vidjeti drugog komičara i netko od njih bi trebao biti Joker. Za Jokera je teško preporučiti neki trip jer ih ima dosta odličnih, ali uvijek mi je The Killing Joke bio ne samo najbolji Joker strip već općenito najbolji Batmanov strip, uz Year One naravno.
+ Ben McKenzie kao Jim Gordon. McKenzie nije neki glumac, ali kao Gordon je dobar. Prvo mi nije bio, ali onda sam si rekao da se ionako radnja dešava desetljećima ranije i naravno da će Gordno biti mlad. Ono što je bitno je da su zadržali Gordonovu drskost i autoritet koji ima.

Minus
- koliko god je bilo dobro vidjeti sve te villaine, previše ih je u pilot epizodi. Nije bilo potrebe da se odmah tako predstave.
- Gotham po danu. Običan dan. Da bi se dobio pravi prikaz Gothama, mora biti atmosferičan po noći i imati taj noir štih što im je uspjelo, ali i po danu mora biti atmosfere. Bilo je u nekim trenucima kao na kraju. Samo neka bude kišovito ili oblačno uz puno maglice.
- prevelika priča već u pilot epizodi. Ovo stvarno nije bilo potrebno jer će ih to tjerati da u svakoj idućoj epizodi rade još veću. To ćemo tek vidjeti.
- Selina mi se nije svidjela nikako. Pogotovo to što prati Brucea.
- muzika mi se nije svidjela  :( što je prava šteta jer Batman u ovom slučaju Gotham mora imati neku posebnu glazbenu podlogu. Dobro, vidio sam pilota sa lošom glazbenom podlogom pa promijene u drugim epizodama.

Ono što nisam stavio u minuse i pluseve, a doći će: Hugo Strange, opasan Batmanov villain. Two-Face, kojeg jedva čekam vidjeti. Neće biti u svojem izdanju, ali on ima veliku priču i transformaciju. Arkham Asylum i pogotovo kad predstave Arkham, dobit će na dodatnoj atmosferi i bizarnosti. Preporučujem Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth

I dodatna preporuka http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,12229.msg254417.html#msg254417

Ono što još ne znam da mi se sviđa ili je sve vezano za Brucea. Korektno je odrađeno pa ću pričekat još malo da vidim.

Na kraju, pilot epizoda nije bila uopće loša. Sveukupno odrađeno je dobro. Gledat će se naravno ostatak sezone.


Spoiler for Hiden:
Pogledana druga  :)

Meni bolja od prve epizode. Prvo da se malo fokusiram na dva villaina u ovoj epizodi. Lili Taylor i Frank Whaley su dobro odglumili dvoje psihotičnih ubojica. Pogotovo mi se svidio lik Taylorice, ali i ono što je spomenula, a spomenula je The Dollmakera. Dollmakeri su tri villaina i ono što je zanimljivo je da se treći Dollmaker prvi puta pojavljuje kada dolazi u Arkham Asylum. Znate kome je došao? Jokeru. Tako da je tu jedan zanimljiv easter eggs.

Kad smo kod Arkhama, jedva čekam da se pojavi u idućim epizodama. Ne znam sad točno kojim, ali mislim da je četvrta epizoda. Samim time će dobiti još tu potrebnu atmosferu i sve što ide uz Arkham.

Serija ima jeben temelj i uvjeren sam da će biti sve bolja i bolja. Evo i razlozi zašto to mislim. Po meni trenutno ima samo tri odlična lika.

1. Pingvin - koji polako stvara svoj svijet i uskoro će raditi sve planski. Kod njega je najzanimljivije odnos koji će imati sa Gordonom jer mu je na neki način dužan. Evo što mislim kako će to ići. Gordon je igrač po pravilima, ali sam siguran kako će se njih dvoje vidjeti do kraja prve sezone. Možda već i sad u ovim nadolazećim epizodama. Pingvin je u toj situaciji da Gordona može tražiti da neke važne informacije o underground šefovima što će mu uvelike pomoći da preuzme jedan dio grada. Nije kao u stripu, ali ako će ići s tim putem, biti će slično bez obzira što ga Gordon sretne tek kasnije kad prvi put dođe u Gotham kao već stariji detektiv, a Bruce je već Batman.

2. Falcone - je drugi odličan lik. Serija će se očekivano dosta baviti običnim kriminalom bez bitnih Batmanovih villaina iako će i oni naravno biti u cijeloj toj priči. Falcone ima sasvim drugačiju priču od Pingvina za kojeg ne smije znati da je živ. Vodi svoj posao, vodi grad i maltretira druge kriminalnce kao što su Fish Mooney.

3. Harvey - je treći i zadnji odličan lik kojeg glumi Donal Logue i baš je pogođen za ulogu. Bullock je jedan od najsličnijih likova kakav je inače u stripovima. On je isto ima drugačiju priču od Pingvina i Falconea bez obzira na povezanost s njim, pogotovo Falconeom. Drugačije priče spominjem iz razloga što serija tako dobiva na raznovrsnosti jer ima tri odlična lika na drugačijim temeljima i zato sam uvjeren da će biti sve bolje i bolje.

Tako će se cijela ta mitologija samo širiti i moći će bez problema ubacivati što god žele. Ne znam jesu li to namjerno napravili, ali ako jesu, svaka im čast. Jer sad su ta tri lika na sasvim drugačijim pozicijama. Onda u tu priču dolaze Gordon, Fish Mooney, Selina/Catwoman i ostali. Što se tiče Seline, nije mi se svidjela u prvoj i donekle u ovoj epizodi, ali sviđa mi se kad progovori. Dobije sasvim drugačiji karakter od te misterije oko nje.

Iduća stvar, Bruce Wayne. Lijepo je da paze na taj utjecaj kad su mu ubijeni roditelji pred nosom. Mene ustvari zanima kako će oni napraviti njega jer je to valjda najteži dio. Trenutno im ide jako dobro. Pogledajte što se dogodilo u ovoj epizodi nakon prve kad su mu ubijeni roditelji. Počeo se zatvarati u sebe i stvarati svoje drugo ja. Kad je sam, crta one stvari, pati i želi se povrijediti. Vlastiti demoni ga već u tako ranoj dobi počinju izjedati. Tako će postati Batman, ali tu je Alfred koji će mu pomoći da zadrži svoje prvo JA zbog kojeg će i dalje biti Bruce Wayne za javnost gdje će kad odrasti ići na on skupocjene partije, biti šarmantan i totalna suprotnost onom liku kojeg upravo stvara.

I tu se opet vidi ogroman potencijal serije jer u moru tih likova i podzaplete paziti na lik Brucea je znak da rade dobar posao.

A sad malo novosti. Pogledajte scenu kad Falcone dođe kod Fish Mooney i kad sjedne s njom za stol. Pozove onog njezinog dečka koji mu kaže da se zove Lazlo. Nije rekao prezime, ali prevelika je slučajnost da se zove Lazlo, a da to nije Lazlo Valentin. Drugim riječima, to je villain zvani Professor Pyg. On vjerojatno još i ne zna da će to postati, ali znam da će biti u ovoj sezoni kao Professor Pyg sa tom svojom poznatom maskom.

Iduća novost je da će se pojaviti i Victor Zsasz, jedan vrlo dobri i opasan villain. Jako savitljiv  ;D
Spoiler for Hiden:

I kad će se već Arkham pojaviti, nadam se da će onda doći i Hugo Strange.

Koliko sam do sada video, DC bazirane serije se drže okvirno stripova. Nema velikih odstupanja ali ih ima dovoljno da ne znamo u kom pravcu će ići radnja. Meni smeta što pratimo malog Brusa jer on, šta god uradili, ne može da se pojavi kao bilo šta ozbiljnije pre 16. godine, a nije mi poznato da se u Gotamu pojavio osvetnik klinac. Dakle, on će verovatno imati neku obuku, da bi kanalisao svoju traumu, neke borilačke veštine, verovatno će se baviti humanitarnim radom ali ne vidim kako će moći da postane interesantan lik u seriji.

Robin to jest Dick Grayson je počeo trenirati s osam godina, a postao je Robin mislim sa dvanaest.

Bruce Wayne postaje Batman sa 25 godina. U nekim verzijama čak i prije, u nekima malo kasnije, ali 25 je u najviše slučajeva. Zato će si sad u sebi stvoriti dva lika. Zadržati će se kao Bruce Wayne, ali isto kao kod Batmana, morat će glumiti za javnost. Psihički/mentalno će se testirati, ali tu ima priče jer će možda uzeti psihića koji bi mogao biti Hugo Strange. To bi bilo zanimljivo. Radujem se njegovoj radnji.

Jasno je da je Gordon sada "Betmen", jedini borac za pravdu i očigledno je da će sprega između njega i Vejn fondacije postojati konstantno. Ne sećam se njegove žene. Ako može neko da me malo uputi ali kriminalci su, relativno odgovarajućih godina. Za petnaestak godina oni neće biti prematori, Ket je možda par godina starija od Brusa ali to je nešto što se neće primećivati kroz godine, dovoljno su blizu. Problem je što ne vidim mogućnost da ova serija drži ljude 15 godina. Drugi problem je sa negativcima, neće baš svi moći da budu stalno prisutni, dakle, to im neće biti glavni posao (gluma u ovoj seriji). Dakle, bojim se da će u jednom momentu morati da se preskoči, barem 5 godina, a to znači zamenu dela glumačke ekipe ili da će serija propasti kao i mnogo drugih. Brus Vejn mora postati, u najmanju ruku ninđa.
Čini mi se da sad stoje u redu s godinama. Pingvin bi kasnije trebao postati debeljuco, dobiti šešir i odgovarajući kišobran, ali ima vremena za to  ;D

Selina/Cat je u stripovima mlađa od Brucea. Ovdje je nešto starija.

Osim toga, nisu mi jasni mobilni telefoni. Kada se uopšte dešava ova serija? Zar je prosečni Amerikanac toliko glup???
Bold u prvom spoileru.

U svakom slučaju, za sada nije loše. pa dok traje, uživaćemo. Ket mi nikada nije bila jasna. Ona je... kriminalac pozitivac. Biće interesantno gledati kako od nje postaje Dart Vejder.
Ono što mi se sviđa kod DC-a je spajanje serija u jedan DC svet (Strela, Fleš...) ali mi je žao što su odabrali ovo jer ovaj Betmen neće moći biti deo sveta u kojem su oni. S druge strane, ne verujem da će se neko odlučiti da snima novu Betmen seriju koja bi se spojila sa Strelom i Flešom. Još se nadam da će Filmski Betmen i Filmski Supermen, nekako biti povezani sa serijama ali od izbora Raz Al Gula ta nada je sve slabija. Možda, kad Gotam propadne, krene nova serija o Betmenu... kao spinof ili tako nešto ali bih voleo da ova serija doživi bar 5 sezona, a to znači 5 godina čekanja na Betmena. Mnogo je to.
Svideo mi se kraj druge epizode.
Ja se iskreno nadam da neće biti povezan sa serijama. Drugačije je sve. U ovakvim serijama, pogotovo CW sranjima imaš potpuno loše/prosječne glumce i njih vidjeti u nekom filmu koji je posve drugačiji svijet bi bilo loše.

I ovaj Flash ne bih volio da se pojavi u filmu Justice League koji se sprema. Za film moraju naći druge glumce. Jedino ako idu na mlađu ekipu, ali to je nažalost propast jer bi to značilo da idu na The New 52 stripove koje zasluženo svi ismijavaju. Tu je počela i propast trenutnog DC svijeta. Ovaj novi Superman ne znaš ko pije - ko plaća. Film je jako brzo zaboravljen. Treba im nešto da se natrag dignu i zadaju udarac Marvelu, a ja odgovorno tvrdim da se to neće dogoditi barem još 6, 7 godina jer se se previše udaljili od DC-a. Većinom kroz povijest su uvijek bili al pari. Nekad DC, nekad Marvel. Ovo što radi Marvel, a stvarno su na konju je radio DC krajem 80-ih i početkom 90-ih kroz stripove i pogotovo i filmove od Burtona te Batman crtić. Dali su novi mračniji ton DC-u i tad su bili najpopularniji. Sad im se Marvel previše odmaknuo i neće ih moći preko noći stići.

Marvelovci što rade je odličan posao. Uhvatili su ritam, završavaju Phase 2 i idu uskoro na Phase 3 i sve im ide od ruke. Zato je i DC sad počeo sa novim Batmanom/Supermanom i Justice League (kao Avengersi).

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Gotham
« Odgovor #68 : 02.10.2014. 16:02:46 »
Postavio sam prijevod za drugu epizodu...  :volim
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Gotham
« Odgovor #69 : 02.10.2014. 19:00:38 »
hvala na prijevodu, OK epizoda, volio bi da više prostora daju Riddleru i Pingvinu, glumci su mi zakon

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Gotham
« Odgovor #70 : 02.10.2014. 19:46:36 »
shunja hvala za prevode.. probaću večeras prvu ep. da vidimo..
iShare, noProfit


Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Gotham
« Odgovor #71 : 02.10.2014. 20:17:16 »
Nema na cemu, nadam se da ces uzivati.. ;D

Tapatalk - Moto G

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #72 : 02.10.2014. 20:23:54 »
Hvala na prijevodu, shunja.  clapp
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Gotham
« Odgovor #73 : 02.10.2014. 21:11:30 »
Nema na cemu.. Uzivaj.. drinks

Tapatalk - Moto G

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline trut

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: Gotham
« Odgovor #74 : 06.10.2014. 17:24:54 »
Meni se sviđa serija zasad
Spoiler for Hiden:
Pogotovo me oduševio Gordon kako pokušava da bude čovek od zakona u opštem rasulu

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #75 : 06.10.2014. 19:53:16 »
Solidna druga epizoda. Ali me uzasno nervira lik Fish Mooney u seriji, t.j. gluma ili bolje receno "over-acting" Simth-ove.  thumb-down Sa druge strane Ben McKenzie i Donal Logue sjajno rade svoj posao.  smileyNO1

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #76 : 06.10.2014. 20:07:39 »
Solidna druga epizoda. Ali me uzasno nervira lik Fish Mooney u seriji, t.j. gluma ili bolje receno "over-acting" Simth-ove.  thumb-down Sa druge strane Ben McKenzie i Donal Logue sjajno rade svoj posao.  smileyNO1

Meni je ok. Povezuje mafiju s policijom.
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #77 : 06.10.2014. 20:30:10 »
Solidna druga epizoda. Ali me uzasno nervira lik Fish Mooney u seriji, t.j. gluma ili bolje receno "over-acting" Simth-ove.  thumb-down Sa druge strane Ben McKenzie i Donal Logue sjajno rade svoj posao.  smileyNO1

Meni je ok. Povezuje mafiju s policijom.

Da, nemam toliko problema sa njenim likom, sve je to ok, nego me nervira glumica. Mogli su neku bolju glumicu pronaci. Ali sta da se radi  ;D

Offline dulejr

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #78 : 07.10.2014. 00:24:13 »
Po meni je Logue najbolji u ovoj seriji. Uloga mu bas lezi, gledao sam ga u jos par serija ali nigde nije toliko dobar kao ovde.

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Gotham
« Odgovor #79 : 07.10.2014. 18:16:48 »
Generalno mi se svidja serija. Volim sve sto ima veze sa Betmenom.

Ali ima puno likova koji mi se uopste ne svidjaju. Na primer, Fish Mooney mi je jako losa. Cela pojava njena me uopste nije impresionirala a najavljivali su je kao nekog super cool lika. Riddler los(bar ono malo sto se pojavljivao), svi iz GCPD(osim Buloka i Gordona) losi, ovaj Balloonman los, ono dvoje kidnapera dece iz prosle epizode isto jako jako losi.

Sa druge strane, seriju vade Bruce, Alfred, Bullock, Gordon, Cobblepot i Selina Kyle. Stvarno uzivam u svim scenama u kojima su oni. Bas su pogodili sa ovim likovima. Ali osim njih, niko mi nije ni blizu zanimljiv. Nadam se da ce se popraviti stvari sa ostalim likovima.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Gotham
« Odgovor #80 : 07.10.2014. 19:00:34 »
tu sam i ja negdje sa svojim mišljenjem, ali meni se sviđa Nygma, glumac zakon, onako misteriozan, a najdraži lik mi je Alfred

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #81 : 07.10.2014. 20:54:12 »
Penguin je legenda. :D
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #82 : 08.10.2014. 20:02:14 »
Pogledana treca ep dosta bolja od druge ali jedna stvar me je iznervirala vise u spoileru...
Spoiler for Hiden:
Kada je prikacio policajca za balon smesno mi je sto je imao pistolj plus vazio za opasnog policajca i nije pucao u balon nego se drao kao devojcica...Toliko lose uradjena scena da je malo falilo da prekinem epizodu i u fazonu ma dajjj...

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #83 : 09.10.2014. 07:39:58 »
Vezano za spoiler, takve nesavršenosti baš doprinose atmosferi stripovskog univerzuma, a osim toga...
Spoiler for ... treba imati na umu i činjenicu da...:
...veliki siledžije obično važe za velike kukavice. Poznato je da strah stvara paniku, a taj policajac je počeo da paničari u toj sceni. Panika blokira mozak, a uzevši u obzir brzinu uspona, on je imao samo nekoliko sekundi da puca u balon, a da živ padne dole. Obzirom da je već paničario, opravdano je da je prevladao nagon za samoodržanjem. U tom momentu on je znao da je živ, a da bi od tog pada mogao da umre. Do momenta kada je shvatio da je gotov, već je bilo kasno.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #84 : 09.10.2014. 17:51:10 »
Treća epizoda najslabija, ali Logue i Pingvin i dalje briljiraju.

Spoiler for Hiden:
Baš sam mislio kako će profesor pyg biti Lazlo jer je tako u stropovima, ali lijepo su nas nasamarili scenaristi  clapp i jedno dobro s tim balnima je kad se malo razmisli da smo na njihovom mjestu. Zamislite da vas tako netko nakači na balon i odletite.

Pojavio se Sal Maroni  ti_si_Bog vječiti neprijatelj Falconeu tako da će tu biti rata između njih, a to može biti zanimljivo. Samo se onda nadam kako će ubaciti i serijskog ubojicu Holidaya iz stripa The Long Halloween koji ubija sve te mafijaše.

Inače, Maloni je glavni pokretač da Harvey Dent postane Two-Face.

Iduća epizoda napokon Arkham i nadam se da će onda doći Hugo Strange.


Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #85 : 10.10.2014. 03:23:37 »
Solidna treca epizoda. Nista mnogo posebna, ali drzala je paznju, pogotovo dobar kraj. I David Zayas (Dexter) kao Sal Maroni  :mafija Ovo jednostavno mora da se gleda  smileyNO1

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #86 : 10.10.2014. 11:08:04 »
I David Zayas (Dexter) kao Sal Maroni  :mafija Ovo jednostavno mora da se gleda  smileyNO1
E da to sam ja zaboravio da napisem kada sam njega video prijatno se iznenadio... Tako da se gleda gleda... :D

Offline dulejr

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #87 : 13.10.2014. 11:59:05 »
Jel vi to gledate bez prevoda?  ???

Offline sardax

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 141
Odg: Gotham
« Odgovor #88 : 13.10.2014. 12:08:36 »
Ja da. Dosta je jednostavna koverzacija i razumljiva. Nije kao Dr.House :)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #89 : 13.10.2014. 12:28:27 »
Meni je engleski kao maternji... ali i da nije lake reci... moze sve lako da se razume... nivo engleskog je iz osnovne skole... :D