Autor Tema: Gotham  (Posjeta: 108842 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Gotham
« Odgovor #30 : 24.09.2014. 00:37:32 »
Gledaćemo, izgleda dobro.. :drugari

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #31 : 24.09.2014. 04:04:32 »
Promo za drugu epizodu. Druga epizoda se zove Selina Kyle (Catwoman). Pingvin na početku  ;D


Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Gotham
« Odgovor #32 : 24.09.2014. 17:36:12 »
Postavio sam 1. epizodu. Hvala na pomoći Lemonu, amiSu i Commandoguru.    drinks drinks

Meni je super serija, ima dobru atmosferu i dobre glumce.
S ovim malim brojem epizoda nadam se da neće biti neki procedural.

p.s. Možete li prebaciti temu u "O serijama". Hvala..  smileyNO1

« Zadnja izmjena: 24.09.2014. 17:40:53 shunja »
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Gotham
« Odgovor #33 : 25.09.2014. 00:52:23 »
hvala, super mi je serija jer nekako je pogodila ton Gothama, a i sam koncept serije je zanimljiv bio i prije emitiranja

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #34 : 25.09.2014. 15:12:21 »
Prevedena S01E00 iliti specijal o snimanju. :D
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #35 : 25.09.2014. 18:27:38 »
Pogledana prva epizoda. Meni se svidja, skroz ok radnja i gluma, pogotovo Donal Logue kao Harvey Bullock  smileyNO1 Prati se dalje sigurno.

Offline UtP

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Gotham
« Odgovor #36 : 25.09.2014. 18:59:13 »
Mulder gde pronaci sve te stripove jel ima negde da se kupi ili si nalazio na internetu/?

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Gotham
« Odgovor #37 : 25.09.2014. 19:15:00 »
imaš dosta u piratskom zaljevu

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #38 : 25.09.2014. 19:30:18 »
Mulder gde pronaci sve te stripove jel ima negde da se kupi ili si nalazio na internetu/?
Kupujem i skidam. Ono što ne nađem za kupit, skinem. Evo, zolee ti je iznad napisao. Lako ih možeš tamo naći  smileyNO1

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Gotham
« Odgovor #39 : 26.09.2014. 13:28:33 »
Dobar pilot, osjeti se pomalo mračni Batmanov ambijent.
Glupo je jedino što su u pilotu utrpali previše poznatih zlikovaca: Ženu Mačku, Pingvina, Otrovnu Ivy i Jokera. VIdim da su se pojavili i ostali, ali nisam ih primijetio. A Žena Mačka i Pingvin neće imati isti životni put kao u filmovima iz 1990-ih.
Mrzim lopatare i limune

Offline dulejr

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #40 : 27.09.2014. 00:04:33 »
Koje filmove o Batmanu bi trebao da pogledam da bi se malo upoznao sa likovima. Gledao sam davno, i sad vidim da ima mnogo vise delova od onog koliko sam mislio.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #41 : 27.09.2014. 00:57:55 »
Koje filmove o Batmanu bi trebao da pogledam da bi se malo upoznao sa likovima. Gledao sam davno, i sad vidim da ima mnogo vise delova od onog koliko sam mislio.
Sve :D ne ozbiljno pogledaj sve Oni stari su kultni a ovi novi su vrhunski ne mozes da zazalis :D

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #42 : 27.09.2014. 01:06:01 »
Dobar pilot, osjeti se pomalo mračni Batmanov ambijent.
Glupo je jedino što su u pilotu utrpali previše poznatih zlikovaca: Ženu Mačku, Pingvina, Otrovnu Ivy i Jokera. VIdim da su se pojavili i ostali, ali nisam ih primijetio. A Žena Mačka i Pingvin neće imati isti životni put kao u filmovima iz 1990-ih.

Gdje je Joker? Batman TAS je dobar za upoznavanje likova.
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #43 : 27.09.2014. 01:47:22 »
Koje filmove o Batmanu bi trebao da pogledam da bi se malo upoznao sa likovima. Gledao sam davno, i sad vidim da ima mnogo vise delova od onog koliko sam mislio.
Pa praktički niti jedan. Niti jedan od tih filmova nije izvukao originalno iz stripova iako je Nicholsonov Joker najbliži stripu. Za upoznavanje jednostavno moraš uzeti stripove u ruke ili ovo što je napisao loposomix, jedan od najboljih crtanih http://www.imdb.com/title/tt0103359/ gdje ćeš dobiti mračan ton stripa, uglavnom originale priče iz stripova i Gotham City u najbolje izdanju.

Burton je najbolje izvukao Gotham City i tu atmosferu. I Brucea Waynea/Batmana. Nolan je uzeo iz 7, 8 raličitih stripova od svakog pomalo, ali je dodao realističan ton i izgubio Gotham City koji je najvažniji okvir Batman stripova.

Ova serija je daleko od stripova što ne znači da je loša već samo govorim kako stvari stoje. Recimo, Gordon tek dolazi kasnije u Gotham kao stariji detektiv i prvi put upoznaje Batmana kad je već Batman. Naravno, uzet će oni neke stvari iz stripova, ali moraju mijenjati zbog timelinea.

U drugom dijelu Burtonovog Batmana gdje je glavni villain Pingvin i Catwoman. Pingvin je tamo odlično napravljen lik, ali on je u stripu kriminalni mastermind dok je u filmu pa...  ;D divan je  rofl rofl

Ja uvijek dajem preporuke samo za Burtonove Batmane, stripove i crtiće, a ovaj gore crtić je daleko od toga da je za djecu. Previše je inteligentno napisan i svaki lik je dosta dubok sa vlastitim demonima, kao i Bruce Wayne.



Burtonov Gotham, divota.
Spoiler for Hiden:

Schumacherove Batmane ne preporučujem nikome makar ih ja volim dan danas pogledat jer su guilty pleasure. Kič i trash.
« Zadnja izmjena: 27.09.2014. 01:49:07 Mulder »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Gotham
« Odgovor #44 : 27.09.2014. 12:29:17 »
Dobar pilot, osjeti se pomalo mračni Batmanov ambijent.
Glupo je jedino što su u pilotu utrpali previše poznatih zlikovaca: Ženu Mačku, Pingvina, Otrovnu Ivy i Jokera. VIdim da su se pojavili i ostali, ali nisam ih primijetio. A Žena Mačka i Pingvin neće imati isti životni put kao u filmovima iz 1990-ih.

Gdje je Joker? Batman TAS je dobar za upoznavanje likova.
Ja se samo ravnam prema filmovima  1989.-1997., nisam čitao nikakve stripove.
Spoiler for Hiden:
Joker je u filmu iz 1989. ubio roditelje Brucea Waynea, slična scena kao u seriji.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #45 : 27.09.2014. 15:33:22 »
Da citiram sam sebe u vezi Brucea i njegovih roditelja.

Jebiga, u stripovima su mu roditelji ubijeni kad je bio klinac. To jednostavno ne smiju mijenjati jer je to najvažniji događaj u njegovoj ranijoj dobi iz razloga što ga je to potaknulo da se kasnije bori protiv kriminalaca, ali isto tako taj događaj mu je stvorio ono protiv čega će se najviše boriti. Protiv samog sebe.

Da, Joe Chill. Jedino u Burtnovoj verziji ih je ubio Napier (Nicholson) koji kasnije postaje Joker.  :)

Uglavnom, ima više verzija od originala do modernog doba pa sve do Millerove verzije. U svim tim verzijama ubojica je Joe Chill i uvijek ih ubije na sličan način. Ili izlaze iz kazališta ili su bili u zlatarnici i onda ih ubije na cesti.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Gotham
« Odgovor #46 : 27.09.2014. 22:34:58 »
Po meni je to jako glupo, jer bi Joker onda bio neki čiča od 60-tak godina. Ne znam jel' ko od vas primijetio Enigmu, al' biće zanimljiv lik totalno. Mislim da je jasno svima ko je u prvoj epizodi Enigma.  :)

Offline maximus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 224
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #47 : 28.09.2014. 13:50:20 »
Ovo se gleda bez obzira na kvalitetu, a pilot je bio sasvim dobar  :mjuza
Doći će i taj dan, odjebat će narkoman, bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet Dinamo!
BVB09- Echte Liebe

Offline VIZANTIJAC

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
Odg: Gotham
« Odgovor #48 : 29.09.2014. 09:37:34 »
Pilot je bio dobar,jedva čekam da vidim u kom će pravcu ići priča....Gotham ima pravo na sve negativce(DC in je odobrio)sem na Jokera...Tako da je šansa da se Joker pojavi veoma mala....

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #49 : 29.09.2014. 20:44:38 »
Sutra popodne se gleda 2. epizoda. :D Brzo je prošlo tjedan dana.
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Gotham
« Odgovor #50 : 29.09.2014. 20:51:35 »
Pilot je bio dobar,jedva čekam da vidim u kom će pravcu ići priča....Gotham ima pravo na sve negativce(DC in je odobrio)sem na Jokera...Tako da je šansa da se Joker pojavi veoma mala....

možda na sve Batmanove negativce...

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #51 : 30.09.2014. 07:34:01 »
Stigla 2. epizoda. :D
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Gotham
« Odgovor #52 : 30.09.2014. 09:04:10 »
Svaka cast, dobro si uranio.. Ja je tek sad skidam.. ;D

Tapatalk - Moto G

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Gotham
« Odgovor #53 : 30.09.2014. 09:19:19 »
Svaka cast, dobro si uranio.. Ja je tek sad skidam.. ;D

Tapatalk - Moto G

:D Ja se budim u 6.30 zbog škole.
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #54 : 30.09.2014. 20:46:14 »
Dosta slabija druga epizoda od prve... ali opet gledljiva... videcemo kako ce se dalje odvijati...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Gotham
« Odgovor #55 : 01.10.2014. 03:07:47 »
Pogledana druga  :)

Meni bolja od prve epizode. Prvo da se malo fokusiram na dva villaina u ovoj epizodi. Lili Taylor i Frank Whaley su dobro odglumili dvoje psihotičnih ubojica. Pogotovo mi se svidio lik Taylorice, ali i ono što je spomenula, a spomenula je The Dollmakera. Dollmakeri su tri villaina i ono što je zanimljivo je da se treći Dollmaker prvi puta pojavljuje kada dolazi u Arkham Asylum. Znate kome je došao? Jokeru. Tako da je tu jedan zanimljiv easter eggs.

Kad smo kod Arkhama, jedva čekam da se pojavi u idućim epizodama. Ne znam sad točno kojim, ali mislim da je četvrta epizoda. Samim time će dobiti još tu potrebnu atmosferu i sve što ide uz Arkham.

Serija ima jeben temelj i uvjeren sam da će biti sve bolja i bolja. Evo i razlozi zašto to mislim. Po meni trenutno ima samo tri odlična lika.

1. Pingvin - koji polako stvara svoj svijet i uskoro će raditi sve planski. Kod njega je najzanimljivije odnos koji će imati sa Gordonom jer mu je na neki način dužan. Evo što mislim kako će to ići. Gordon je igrač po pravilima, ali sam siguran kako će se njih dvoje vidjeti do kraja prve sezone. Možda već i sad u ovim nadolazećim epizodama. Pingvin je u toj situaciji da Gordona može tražiti da neke važne informacije o underground šefovima što će mu uvelike pomoći da preuzme jedan dio grada. Nije kao u stripu, ali ako će ići s tim putem, biti će slično bez obzira što ga Gordon sretne tek kasnije kad prvi put dođe u Gotham kao već stariji detektiv, a Bruce je već Batman.

2. Falcone - je drugi odličan lik. Serija će se očekivano dosta baviti običnim kriminalom bez bitnih Batmanovih villaina iako će i oni naravno biti u cijeloj toj priči. Falcone ima sasvim drugačiju priču od Pingvina za kojeg ne smije znati da je živ. Vodi svoj posao, vodi grad i maltretira druge kriminalnce kao što su Fish Mooney.

3. Harvey - je treći i zadnji odličan lik kojeg glumi Donal Logue i baš je pogođen za ulogu. Bullock je jedan od najsličnijih likova kakav je inače u stripovima. On je isto ima drugačiju priču od Pingvina i Falconea bez obzira na povezanost s njim, pogotovo Falconeom. Drugačije priče spominjem iz razloga što serija tako dobiva na raznovrsnosti jer ima tri odlična lika na drugačijim temeljima i zato sam uvjeren da će biti sve bolje i bolje.

Tako će se cijela ta mitologija samo širiti i moći će bez problema ubacivati što god žele. Ne znam jesu li to namjerno napravili, ali ako jesu, svaka im čast. Jer sad su ta tri lika na sasvim drugačijim pozicijama. Onda u tu priču dolaze Gordon, Fish Mooney, Selina/Catwoman i ostali. Što se tiče Seline, nije mi se svidjela u prvoj i donekle u ovoj epizodi, ali sviđa mi se kad progovori. Dobije sasvim drugačiji karakter od te misterije oko nje.

Iduća stvar, Bruce Wayne. Lijepo je da paze na taj utjecaj kad su mu ubijeni roditelji pred nosom. Mene ustvari zanima kako će oni napraviti njega jer je to valjda najteži dio. Trenutno im ide jako dobro. Pogledajte što se dogodilo u ovoj epizodi nakon prve kad su mu ubijeni roditelji. Počeo se zatvarati u sebe i stvarati svoje drugo ja. Kad je sam, crta one stvari, pati i želi se povrijediti. Vlastiti demoni ga već u tako ranoj dobi počinju izjedati. Tako će postati Batman, ali tu je Alfred koji će mu pomoći da zadrži svoje prvo JA zbog kojeg će i dalje biti Bruce Wayne za javnost gdje će kad odrasti ići na on skupocjene partije, biti šarmantan i totalna suprotnost onom liku kojeg upravo stvara.

I tu se opet vidi ogroman potencijal serije jer u moru tih likova i podzaplete paziti na lik Brucea je znak da rade dobar posao.

A sad malo novosti. Pogledajte scenu kad Falcone dođe kod Fish Mooney i kad sjedne s njom za stol. Pozove onog njezinog dečka koji mu kaže da se zove Lazlo. Nije rekao prezime, ali prevelika je slučajnost da se zove Lazlo, a da to nije Lazlo Valentin. Drugim riječima, to je villain zvani Professor Pyg. On vjerojatno još i ne zna da će to postati, ali znam da će biti u ovoj sezoni kao Professor Pyg sa tom svojom poznatom maskom.

Iduća novost je da će se pojaviti i Victor Zsasz, jedan vrlo dobri i opasan villain. Jako savitljiv  ;D
Spoiler for Hiden:

I kad će se već Arkham pojaviti, nadam se da će onda doći i Hugo Strange.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #56 : 01.10.2014. 11:54:14 »
mora li se gledati ovaj 00?
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Gotham
« Odgovor #57 : 01.10.2014. 11:55:46 »
Ne mora, to je samo specijal o seriji, kako se snimala itd..

Tapatalk - Moto G

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Gotham
« Odgovor #58 : 01.10.2014. 14:15:57 »
Koliko sam do sada video, DC bazirane serije se drže okvirno stripova. Nema velikih odstupanja ali ih ima dovoljno da ne znamo u kom pravcu će ići radnja. Meni smeta što pratimo malog Brusa jer on, šta god uradili, ne može da se pojavi kao bilo šta ozbiljnije pre 16. godine, a nije mi poznato da se u Gotamu pojavio osvetnik klinac. Dakle, on će verovatno imati neku obuku, da bi kanalisao svoju traumu, neke borilačke veštine, verovatno će se baviti humanitarnim radom ali ne vidim kako će moći da postane interesantan lik u seriji. Jasno je da je Gordon sada "Betmen", jedini borac za pravdu i očigledno je da će sprega između njega i Vejn fondacije postojati konstantno. Ne sećam se njegove žene. Ako može neko da me malo uputi ali kriminalci su, relativno odgovarajućih godina. Za petnaestak godina oni neće biti prematori, Ket je možda par godina starija od Brusa ali to je nešto što se neće primećivati kroz godine, dovoljno su blizu. Problem je što ne vidim mogućnost da ova serija drži ljude 15 godina. Drugi problem je sa negativcima, neće baš svi moći da budu stalno prisutni, dakle, to im neće biti glavni posao (gluma u ovoj seriji). Dakle, bojim se da će u jednom momentu morati da se preskoči, barem 5 godina, a to znači zamenu dela glumačke ekipe ili da će serija propasti kao i mnogo drugih. Brus Vejn mora postati, u najmanju ruku ninđa. Osim toga, nisu mi jasni mobilni telefoni. Kada se uopšte dešava ova serija? Zar je prosečni Amerikanac toliko glup???
U svakom slučaju, za sada nije loše. pa dok traje, uživaćemo. Ket mi nikada nije bila jasna. Ona je... kriminalac pozitivac. Biće interesantno gledati kako od nje postaje Dart Vejder.
Ono što mi se sviđa kod DC-a je spajanje serija u jedan DC svet (Strela, Fleš...) ali mi je žao što su odabrali ovo jer ovaj Betmen neće moći biti deo sveta u kojem su oni. S druge strane, ne verujem da će se neko odlučiti da snima novu Betmen seriju koja bi se spojila sa Strelom i Flešom. Još se nadam da će Filmski Betmen i Filmski Supermen, nekako biti povezani sa serijama ali od izbora Raz Al Gula ta nada je sve slabija. Možda, kad Gotam propadne, krene nova serija o Betmenu... kao spinof ili tako nešto ali bih voleo da ova serija doživi bar 5 sezona, a to znači 5 godina čekanja na Betmena. Mnogo je to.
Svideo mi se kraj druge epizode.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Raex

  • Novi član
  • *
  • Postova: 36
Odg: Gotham
« Odgovor #59 : 01.10.2014. 15:39:02 »
Pogledao sam pilot. Svidja mi se serija za sada. Ona scena na pocetku kada su mu ubili roditelje je skoro ista kao i u Batman Begins sto mi se svidjelo. Sada je izasla i 2. epizoda pa cu pogledati.