Autor Tema: Problem sa ripovanjem prevoda sa DVD-ja  (Posjeta: 1942 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Problem sa ripovanjem prevoda sa DVD-ja
« : 27.04.2014. 18:26:57 »
Već sam danas napisao da ću postaviti prevode za filmove "Hari Poter" jer ih imam na DVD-ju. Imam problem sa ripovanjem prevoda sa prva 3 dela. Inače, nikada do sada se nisam ovim bavio, ali sam malo surfovao netom i našao da je SubRip najbolji za tako nešto, te sam njega i skinuo. Dakle, kada ubacim jedan od diskova prva 3 dela, namestim jezik, VOB fajlove i sve sredim, on krene da mi obrađuje VOB fajlove i kad stigne do zadnjeg VOB fajla na bilo kom disku stane i ne ide dalje. Prvo sam mislio da je do DVD čitača, da su DVD-jevi ogrebani, ali nije ništa od toga, jer delovi 4+ savršeno rade. Skidao sam i stariju verziju SubRip-a jer sam pročitao da treba to da uradim ako ne radi novija i tamo sam dobio obaveštenje da su DVD-jevi kriptovani (šta god to značilo). Probao sam da kopiram VOB fajlove sa diska na hard, ali isto mi je izlazilo obaveštenje da je DVD kriptovan. Meni lično nije teško da uzmem i sam prevedem ta 3 dela jer sam fanatik HP sage i nemam problema sa prevođenjem izraza koji već imaju ustaljeni prevod na srpskom zbog knjiga jer imam i knjige i svakakve još dodatke, ali bi mi ovako svakako bilo lakše, a verujem da postoji rešenje za ovaj problem. Ako je neko imao sličnih problema, zna neki drugi program za ovo ili sl. neka slobodno napiše ovde.

Što je još čudnije, ja sam nekoliko puta izlazio-ulazio u program i u jednom trenutku sam prvi deo uspeo da startujem da mi prepoznaje prevod i da radi normalno, ali mi je program u jednom trenutku zabagovao i stajalo mi je "Not Responding".





Vidite kako je na drugoj slici ona linija stala na 92%, tako stoji i ne pomera se uopšte.
« Zadnja izmjena: 28.04.2014. 07:36:49 Stefy »

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Problem sa ripovanjem prevoda sa DVD-ja
« Odgovor #1 : 27.04.2014. 21:21:35 »
Ako ti SubRip ne radi s tim diskovima, preporučujem SubExtractor koji je čak i bolji. Ripovao sam desetak titlova s njim i svaki put je savršeno odradio posao, plus na kraju OCR-ovanja ti nudi da proveriš i ispraviš greške u prepoznavanju (poput I i l), ako ih ima. Filmove svakako prvo moraš prebaciti na hard-disk.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Problem sa ripovanjem prevoda sa DVD-ja
« Odgovor #2 : 27.04.2014. 21:41:32 »
Hvala, isprobaću i ovaj program i javljam da li će uspeti.

Pokušavao sam da prebacim, ali kažem, piše da je kriptovano. Sa filmovima od četvrtog dela pa nadalje nije tako, njih mogu da prebacim.

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Problem sa ripovanjem prevoda sa DVD-ja
« Odgovor #3 : 27.04.2014. 22:00:28 »
Zato i ne možeš da ripuješ. Treba ti neki program koji uklanja zaštitu sa DVD-ja, poput DVDFaba. Prebaci pomoću njega na hard-disk pa onda probaj.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Problem sa ripovanjem prevoda sa DVD-ja
« Odgovor #4 : 27.04.2014. 23:25:15 »
Hvala vam na pomoći, rešio sam problem. Upravo sam to i uradio, ali preko DVDShrink-a. Tema može pod lock, ako zaključavate.

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Problem sa ripovanjem prevoda sa DVD-ja
« Odgovor #5 : 27.04.2014. 23:36:43 »
Nemoj mi, bolan, persirati. ;D Drago mi je da je problem rešen.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Problem sa ripovanjem prevoda sa DVD-ja
« Odgovor #6 : 27.04.2014. 23:58:39 »
Nije mi bila namera, nisam gledao ko je pisao poruke, mislio sam da je više osoba. Sledeći put ću biti pažljiviji. ;D

Tags: