Autor Tema: The Leftovers  (Posjeta: 45843 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: The Leftovers
« Odgovor #30 : 03.07.2014. 17:48:48 »
Hvala na prevodu!  :majstore

Offline novinajnoviji

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: The Leftovers
« Odgovor #31 : 03.07.2014. 20:56:19 »
Ima li nekog ko je pročitao knjigu ili da bar zna nešto više o priči, pa da kaže koliko bi mogli da "razvlače" priču, tačnije, koliko bi sezona maksimalno moglo biti, kao i to da li se na kraju sve otkriva ili će je zapetljati do besmisla kao i Lost? 

- Ipak sam pronašao na netu,
Spoiler for Hiden:
i ne mogu da verujem, upravo ono čega sam se pribojavao i što će me najverovatnije odvratiti od praćenja serije - zapetljavanje bez ikakvog smisla i na kraju će verovatno biti više pitanja nego odgovora na sve misterije. "Opekao" sam se već na Lost-u, i ne bih opet na istu foru da padnem. Čemu snimanje serije koja je kombinacija misterije, drame i pomalo SF-a ako nije u prvom planu razrešiti misteriju? Inače, prva epizoda mi je bila veoma zanimljiva, obećavajuće mi je delovala ideja, ali kad sam pročitao ovo dole navedeno - razočarao sam se:

- "In the novel, there are no answers to the Sudden Departure, as it’s called." 
- "When the novel ends (a point the show will surely pass by season’s end), we know nothing more about the Sudden Departure than when we started."
« Zadnja izmjena: 04.07.2014. 11:29:31 MilanRS »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Leftovers
« Odgovor #32 : 04.07.2014. 11:25:16 »
pa eto, sad se pripremi na to da serija neće dati odgovore i smanji očekivanja. možda se onda nećeš toliko razočarati. i meni je sranje ovo što si citirao  thumb-down

Offline novinajnoviji

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: The Leftovers
« Odgovor #33 : 04.07.2014. 13:02:40 »
Možda odgledam još par epizoda, ali ovo gore citirano mi je ubilo želju za praćenjem. Kao da snimaju Prison break bez osvrta na bekstvo na kraju ili nešto slično. Vidim da mnogi kritikuju scenaristu Lindelofa baš zbog toga što previše zapetlja priču a da vrlo malo odgovora ili objašnjenja.

Offline miki69

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #34 : 04.07.2014. 14:24:14 »
Meni se pilot nesto nije dopao, previse sporo i bez neke konkretne radnje (da ne kazem smaranje). One iz kulta sto "cutu, pusu prolaznike gledu" krajnje dosadne. Nisam bas skapirao onu scenu sa jelenom i psima, verovatno imaju neko "dubokoumno" znacenje...

Hvala za prevod(e)...


Pozz,
Miki
The general who became a slave. The slave who became a gladiator. The gladiator who defied an emperor.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Leftovers
« Odgovor #35 : 04.07.2014. 17:19:45 »
Hvala za prevod(e)...

Molim, s moje strane ;)  Ako nema nikog zainteresiranog, prihvatit ću se prevođenja... Milane?  :-[

Lindelof uvijek nešto komentira u smislu da je bitnije putovanje od odredišta  ;D
Drugim riječima, manje je bitno (po njemu) razriješiti misteriju od udubljivanja u likove, njihove motivacije itd., itd... Sve to stoji, ali zaboravlja da su ljudi ipak znatiželjni i znatiželja ih tjera da gledaju epizodu za epizodom, i ne žele se osjetiti prevarenima na kraju... Žele neki konkretan odgovor, kad je on već postavio tu misteriju i baca nam (koske) tragove  kokicekola

Spoiler for Hiden:
Već su na početku pretvorili Garveyja u policajca - a u knjizi je bio gradonačelnik.
Nisam čitala, iako zvuči zanimljivo...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #36 : 04.07.2014. 18:28:17 »
Ma ovo što Lindelof govori su pričice za malu djecu. Ne znam ko puši takve stvari. To govori samo da bi se mogao kasnije spasiti i reći "e rekao sam vam". Nije problem da se vidi utjecaj tog velikog događaja na te stanovnike, ali onda neka se ne glupira s ostalim pitanjima kojih je postavio mali milijun u prvoj epizodi. Mislim, pazi ti to, bitan je utjecaj  rofl rofl rofl rofl rofl

Nemoj me jebat s takvim glupostima. Ne zna riješiti misteriju, ali važno da zna rzbacati toliko čudnih događaja samo da bi na kraju serije mogao reći da ga nismo slušali, da je on to govorio od početka. Da, govori je od početka, ali namjerno samo da može što više ljudi upecati u te njegove glupaste zavrzlame. Neki će mu povjerovat, a neki će se poput mene samo slatko nasmijati i gledati iz pozadine kako se lik koprca. Ajd da mu je ovo prvi put i da je nepoznat, ali nije. On je već tu jako dugo na TV sceni. Nažalost, uvijek će imati ljudi koji će povjerovati u takve stvari, ali samo zato što tek ulaze u svijet serija.

Ista stvar je sa još nekim kreatorima završenih serija.
« Zadnja izmjena: 04.07.2014. 18:30:18 Mulder »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Leftovers
« Odgovor #37 : 05.07.2014. 15:14:40 »
Prva epizoda kao neka drama after tragedije. Sve mi se sviđa osim same priče. Moram zlobno primijetiti da Amy Brenneman odlično leži uloga gdje ne nema dijaloge. Tko bi slušao njeno zamuckivanje.
Nadam se da je ovo samo uvod u priču i da će se kasnije popraviti. Mile, hvala za titl :majstore .
Mrzim lopatare i limune

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Leftovers
« Odgovor #38 : 09.07.2014. 00:02:59 »
Moram zlobno primijetiti da Amy Brenneman odlično leži uloga gdje ne nema dijaloge. Tko bi slušao njeno zamuckivanje.

I meni je to palo na pamet  ;D Ovako nije uopće loša glumica.

Neki će mu povjerovat, a neki će se poput mene samo slatko nasmijati i gledati iz pozadine kako se lik koprca.

Ali ipak ćeš gledati, u tome je stvar. Kako god okrenuli, 1:0 za Lindelofa :D

1x2 prevedena.
« Zadnja izmjena: 09.07.2014. 00:06:49 Mila »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #39 : 09.07.2014. 00:09:19 »
Gledat ću zato što gledam sve. Znači, i najveća sranja i one najbolje serije što je razumljivo. Nema to baš neke veze sa gospodinom L  :)

Hvala na prijevodu. Možda se pogleda kasnije. Moram vidjet jel imam to u planu ili nešto drugo.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Leftovers
« Odgovor #40 : 09.07.2014. 00:14:32 »
Gledat ću zato što gledam sve. Znači, i najveća sranja i one najbolje serije što je razumljivo.

Ti si medicinsko čudo  ;) :naklon:  Molim.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #41 : 09.07.2014. 00:22:34 »
Ma dobro, dao sam pilot epizodi prolaznu ocjenu. Prosječna, ali prolazna  ;D

Samo mi dosta smeta kod tih kreatora kad počnu s tim frazama samo da bi se mogli kasnije spasiti od "ljutnje" serijofila i zašto su nas vukli za nos. No, dalek je put kod ove serije pa ćemo vidjeti što će biti.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Leftovers
« Odgovor #42 : 14.07.2014. 14:00:19 »
dosadna druga epizoda

Offline nickpop

  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #43 : 14.07.2014. 19:21:02 »
Posle treće epizode čovek prosto poželi da bude religiozan kad vidiš ovog sveštenika.
Apsolutni posvećenik. Čak je počinio ubistvo (doduše jedne skotine),  igrao rulet,
zarad višeg cilja.
U stvarnosti i u okruženju popovi su poput ovog hillbillyja što je pokušao da ga opljačka


Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #44 : 14.07.2014. 22:36:32 »
Ležiš u bolnici....


Seeeeestro. sestrooo.

Šta vam je? Šta vas boli?

Ne boli me ništa, daj mi daljinski da prebacim ovo, ili mi pusti nešto drugo da gledam!
 :-X
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline LectorCo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: The Leftovers
« Odgovor #45 : 15.07.2014. 11:17:20 »
Ja ne znam šta se ovdje pokušava prikazati, ali definitivno im ne uspjeva.
Spoiler for Hiden:
Ustvari, sve je manje priče o "nestalima" a sve više prerasta u prikazivanje nastanka neke nove religije ili nešto slično. U tri epizode može se vidjeti jedno veliko NIŠTA.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Leftovers
« Odgovor #46 : 17.07.2014. 14:33:15 »
Polako se događa radnja i dalje, al meni nekako paše, ne znam.  :ne-zna
Ova 3. je bila osobito spora i koncentrirala se na svećenika... Glumac mi je nekako sav trzast, kao da je u komediji. A možda je i ciljao na takvu izvedbu?  ;D

1x3 je tu.

Offline nickpop

  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #47 : 17.07.2014. 16:35:30 »
Uzgred, kao da su se sa ovom trećom epizodom prešaltali na neku novu seriju.
Što meni nešto i ne smeta.
Spoiler for Hiden:
Sveštenik je sve radio da bi spasao svoj hram,kockao se pa čak i počinio ubistvo nakon
što ga je onaj seljober pokušao da opljačka.
 I na kraju shvatio da se milost ne isplati. Da nije stao da pomogne pušačima i dalje bi imao hram... Poučno.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Leftovers
« Odgovor #48 : 17.07.2014. 18:04:55 »
Da, baš je bilo okrutno to na kraju,
Spoiler for Hiden:
kad je vidio ove šutljive kako rovare po njegovoj crkvi i sve mu uništavaju.
I ono s Norom, voljeni muž koji je nestao skupa s djecom
Spoiler for Hiden:
spavao je sa strane s učiteljicom... Brutalno  :D

Btw, tek sam kasnije primijetila da poslije odjavne špice zadnjih par minuta još idu najave onog što će biti u sljedećim epizodama, jer nije bilo uopće tih linija u transkriptu.  :-[ Skjuz mi

Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: The Leftovers
« Odgovor #49 : 18.07.2014. 03:54:57 »
Nekako mi je cudna ova epizoda da ne kazem i pomalo dosadna ali se nadam da je to u kontekstu sire price? Hvala na odlicnim prevodima  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #50 : 18.07.2014. 16:00:24 »
Pogledana druga i treća  :)

Druga slabija od prve, ali treća nekako najbolja iako je i to dalje dosta ispod razine koju bi serija mogla imati.

Al moram reći kako mi je Wayne najbolji lik i volio bih ga vidjeti što više. Sad je otišao u drugoj epizodi i rekao da se nešto sprema. On je baš ona vrsta manipulatora i sociopata koji te tjeraju da ih želiš što više vidjeti jer znaš da će biti nešto zanimljivo.

Treća epizoda najzanimljivija sa svećenikom, ali opet imam dojam da su previše toga htjeli samo da izgleda što čudnije. Inače, sad sam se sjetio na što me malo intro podsjeća. Na intro od Carnivalea, a i sama seriju sad uspoređujem sa Carnivaleom iako je u suštini jako različita, ali ima nešto što sam osjećao kad sam gledao Carnivale. Naravno, Carnivale je remek djelo moderne televizije, a ovo je samo jedna obična serija. Treba neki cliffhanger da malo poremeti sve te stvari koje su ubacili u ove tri epizode.

Hvala na prijevodima  smileyNO1

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Leftovers
« Odgovor #51 : 21.07.2014. 22:23:24 »
1x4 prevedena.

Koliko Isusa i 'jebemti' u jednoj epizodi :D Božićna epizoda, a Božić beznadan i depresivan kao i sve do sad.
Otkriveno je (djelomično?) zašto je mala Azijatkinja važna Wayneu... Bilo je za očekivati.
Zanima me hoće li išta raspetljati i ponuditi kakve odgovore do kraja sezone...

Offline nickpop

  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #52 : 23.07.2014. 00:28:48 »
Ovo postaje baš jako dosadno.
 :zzz

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #53 : 23.07.2014. 00:34:40 »
Pogledana četvrta  :)

Hoću Wayneaaaaaaaaaaaa, kme kme.

Obožavam sve vezano za sekte/kultove, ali ova bijela sekta je prejadna. Treba im pod hitno neki dobar cliffhanger da se svi malo opuste i da postane zanimljivije. I više Waynea naravno, hehe.

Hvala na prijevodu  smileyNO1

Offline Jura666

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 89
Odg: The Leftovers
« Odgovor #54 : 23.07.2014. 13:24:01 »
Mila, PUUUNO ti hvala na brzim I sjajnim prijevodima :D Kudos!

 :naklon:

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #55 : 26.07.2014. 19:30:10 »
Svidja mi se serija, nastavicu da je pratim. Hvala na prevodima Mila. clapp

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Leftovers
« Odgovor #56 : 30.07.2014. 01:40:40 »
Hvala vama na podršci.  ;D

Dje me nađe, Jura, da sam brza... ja sam puž među prevoditeljima  :mafija  Ali hvala mu  ;D

1x5 prevedena. Ima nekih zbilja sjajnih scena, recimo pred kraj, kad
Spoiler for Hiden:
Laurie prekine svećenika zviždanjem
, a pojedini glumci su zbilja fantastični, recimo Theroux, Ann Dowd (Patti), Amanda Warren (gradonačelnica)... Zato mi dođe nekako žao što sve skupa nije ispalo bolje. I ovako je neloše, ali vidi se da nije ostvarilo puni potencijal.

Zanimljivo ovo s kultovima, kako su se raširili... I kako ih se ona agencija rješava.

Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: The Leftovers
« Odgovor #57 : 30.07.2014. 03:15:04 »
Hvala na prevodima,taman da odgledam nocas epku! Evo sta sam nasao na HBO sajtu,vezano za seriju!



"Dejmon Lindelof: ''Ne gledajte Ostavljene zbog objašnjenja misterioznog nestanka''
Jedan od kreatora serije izjavio je da nam misteriozni događaj u Ostavljenima nikada neće biti objašnjen i nećemo saznati šta se zapravo desilo.

Dejmon Lindelof i autor Tom Perota (na čijoj knjizi je serija zasnovana) kreatori su ove nadprirodne dramske serije, u kojoj 2% svetskog stanovništva iznenada nestane bez objašnjenja, tokom misterioznog događaja za koji se mnogi pitaju da li je biblijsko vaskrsnuće. Međutim glavno pitanje nije šta se dogodilo već na koji način je to uticalo na ostale likove.

A Lindelof ima savet za one gledaoce koji možda očekuju veliko otkriće misterije: "Ako samo zbog toga gledate seriju, nemojte je ni gledati." A Perota i Lindelof su se morali dobro pomučiti da njihova serija ugleda svetlost dana, pogotovo jer je HBOodbio prvobitan nacrt njihove pilot epizode.

Prema Lindelofu, važnije je šta se dešava sa ljudima koji su ostali, posebno sa glavnim likovima. On podseća da je HBO bio u pravu kada je u pitanju Džastin Toro. Rekli su: "Anti-heroj je novi heroj. On mora da ima mana." a Kevin Garvi izgleda kao takav lik - kao neko ko drži konce u svojim rukama ali ne kontroliše sve."



Offline Jura666

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 89
Odg: The Leftovers
« Odgovor #58 : 30.07.2014. 19:02:57 »
Hvala vama na podršci.  ;D

Dje me nađe, Jura, da sam brza... ja sam puž među prevoditeljima  :mafija  Ali hvala mu  ;D

Ma...!!

Evo tek skinem epizodu i Milin prijevod već tu! Kako onda nisi brza :D
Još ti jedno veliko hvala na prijevodima, sjajni su :)

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #59 : 31.07.2014. 17:57:17 »
Spoiler for Hiden:

Jedan od kreatora serije izjavio je da nam misteriozni događaj u Ostavljenima nikada neće biti objašnjen i nećemo saznati šta se zapravo desilo.

"Ako samo zbog toga gledate seriju, nemojte je ni gledati."


BEDAZZLED

Hvala na ovoj informaciji, da znam da ne gledam drugu sezonu.

Drugo, meni licno spojleri :) ne smetaju ali si ovakvu informaciju trebao staviti pod spojlere... radi drugih.
« Zadnja izmjena: 31.07.2014. 17:59:28 Suncani »
:murija: