Autor Tema: The Leftovers  (Posjeta: 45861 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: The Leftovers
« Odgovor #150 : 24.01.2016. 22:30:11 »
ako te serija drži budnim i tjera na razmišljanje onda mora da je dobra bez obzira što je puno toga nejasno!
Meni je 2. sezona odlična, gluma pogotovo kao i muzika.

Možda nije za svakoga ali u svakom slučaju preporuka!!!
8.5/10


Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: The Leftovers
« Odgovor #151 : 24.01.2016. 23:18:04 »
Odgledao do kraja...i vise nego zadovoljan...obozavam,kad se ne nadam,a za uzvrat dobijem jednu od boljih serija-sezona... :om: :volim

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #152 : 30.07.2016. 21:48:30 »
Finalna sezona emitovaće se u 2017. godini.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Leftovers
« Odgovor #153 : 30.07.2016. 22:17:02 »
Finalna? Au.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #154 : 18.12.2016. 23:41:55 »
predobra serija

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #155 : 24.01.2017. 20:42:25 »
Finalna sezona počinje 16. 4. 2017.





« Zadnja izmjena: 24.01.2017. 21:35:20 Goran88 »

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #156 : 27.01.2017. 22:17:56 »
aj vala da vidimo kako ce dejmon-neznamkakodazavrsimpricu-lindelof da zajebe i ovo. genijalno pocne, razvije i kad treba da zavrsi utakmicu na minut pred kraj kad vodi 10+ on to prospe doktorski.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #157 : 12.03.2017. 18:15:56 »
Još mjesec dana  :)


Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: The Leftovers
« Odgovor #158 : 13.03.2017. 00:36:55 »
C-jebote, ja mislila da su to ukinuli nakon prve sezone. Šta reć?
Otrpila sam nekako tu prvu sezonu, čak mislim da sam vidjela negdje da je serija otkazana, reko' "normalno, to ne bi ni pas s maslom pokusao", a oni nastavili dalje dok nisam pazila.  :ccc:

Za gladnu djecu u Africi im se, očito, fućka.
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #159 : 13.03.2017. 10:10:59 »
da je teska serija-teska je. ali lindelof je i rekao da nece bit fokusa na misteriju nego na ljude / medjuljudske odnose. to je odma trebao i rec i za lost   ;D
ova serija je imala rijetko vidjenu vrhunsku epizodu (sto se mene tice)
International Assassin s02e08
http://www.imdb.com/title/tt4550868/?ref_=tt_eps_rhs_1
ne znam da li sam bolje sta gledao, jesam vjerovatno, ali ovo je bas bilo vilicadopoda. inace, mucim se serijom, ne znam sto je gledam, ali da je dobra-dobra je. vidjecemo za trecu sezonu...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: The Leftovers
« Odgovor #160 : 13.03.2017. 14:32:58 »
Nije, bar meni, problem u težini (dapače, nakon nekih -češće- filmova i -rjeđe- serija bih bila u depri daljnjih 2-3 tjedna, ali svejedno mi nije bilo žao što sam ih pogledala; neke sam gledala i ponovo).
Štoviše, i tokom te prve sezone sam pretpostavljala da neće biti poanta u otkrivanju što se dogodilo, gdje je nestalo, koliko ono - 2, 5, 10% svjetske populacije*, nego o tome kako bi ljudi reagirali kad bi se takvo što dogodilo. Ali, prvo, ta "misterija" je pretjerana (over the top), drugo - likovi pogođeni tom "misterijom" mi nisu bili nešto intrigantni.
I na sve to, ide i moja, čisto subjektivna, zamjerka: više mi je puna kapa gledati globalne probleme kroz prizmu nekakve američke pripizdine. I to u ozbiljnoj seriji (ne komediji, parodiji ili sl.).

*da se rješavala misterija, tu i tamo bi se pojavio poneki trag, clue, koji bi vodio do nekakvih odgovora - od čega (bar u prvoj sezoni) nije bilo ni dz. Plus, radnja je smještena u selendru, jasno da lokalni pandur ili nekakav kult nisu materijal za rješavanje misterije takvog opsega (dok vrhunski svjetski naučnici pojma nemaju - što su pokazivali na vijestima u seriji.)

Zato mi je ta prva sezona bila mi je dosadna, a protagonisti nekako bezvezni, nisam se "povezala" s njima, najkraće rečeno - jeblo mi se.

Slično je i Young Pope "propao" što se mene tiče, iako ne baš zbog identičnih razloga: odlični glumci, režija i fotografija da ti pamet stane, dobro napisani dijalozi - sve badava kad me zabole za pitanja kojima se serija bavi.

Nasuprot tome, dok sam gledala Incorporated, bez obzira što je jeftilen, loše odglumljena i ima materijala za popljuvati je every which way - nije mi bilo svejedno, malo sam se smrzla. Idiom "intelectual property" mi stvara priličnu nelagodu. Kao da sam gledala mokre snove korporacijskih direktora i vrlo moguću budućnost. Da se materijala dohvatio netko tko zna, mogao je ispasti SF horor samo takav.

Najstrašniji horori (i najsmješnije komedije, fore) se obično baziraju na konceptima koji imaju, neku malu, ali ipak zamislivu mogućnost da se stvarno dogode.
In my humble opinion...
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #161 : 13.03.2017. 18:46:15 »
Uglavnom se slažemsa BlackQ. Moj glavni problem sa toliko hvaljenom drugom sezonom je namjerno izazivanje emocija sa prenaglašenom glumom i posebno glazbom. Svaka emotivna scena ima tu neku jaku u tužnu muziku. Ne volim kad mi to rade kao da ne mogu bez tužne glazbene podloge izazvati emocije. Tako da kad mi na taj način pokušavaju nešto prezentirati jednostavno im ne vjerujem. Nisu iskreni kao da ne vjeruju u sebe. No, opet serija mi ima čisto solidnu modernu mitologiju koju ne vjerujem da će upropastiti u trećoj sezoni.

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #162 : 14.03.2017. 13:17:54 »
jao razloga za pljuvanje seriej  rofl
a u TP takve scene ne prati neka tužna muzika   smileyNO1   pa tamo je 50x gore pa se to uzdiže i hvali dan i noć a ovde isto navodi kao minus  clapp

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #163 : 14.03.2017. 15:07:50 »
To je ogroman minus kod mene jer ne vjerujem onda scenaristima/redatelju da može nešto više. Uglavnom onda taj ementalerski scenarij krpaju sa prevelikom melodramom prepuno emocija i naglašenom muzikom. To što oni rade je jedna od glavnih stvari u seriji i zato je velik minus.

U TP-u je to potpuno drugačije. Osim što je TP drama, horor, misterija, TP je i sapunica. Lynch je išao raditi TP primarno kao sapunicu (po teoriji da svaki mali gradić u americi krije tajne) i nakon što je vidio koliko je Dallas popularan. Samim time Lynch nije skrivao svoje namjere već je ostao iskren sebi do samoga kraja. Treba prihvatit onakav svijet kakav je u određenoj seriji. Ja kao iskusni gledatelj lako skužim kad me netko želi prevarit sa emocijama (posebno dobre primjere ti dajem u serijama Parenthood i This is Us). Tamo ti je to puno gore nego u Leftoversima. Tamo je svaka scena prepuna američke patetike i prenglašenih emocija.

S druge strane volim biti emotivno dotaknut kroz serije. TP je to uspio na jedan iskren način, ovi to nisu. Ili recimo Rectify ako si gledao. Dosta emotivnih scena, ali dosta uvjerljviih emotivnih scena koje su me dotakle. Dakle, na kraju krajeva je sve to od osobe do osobe. Meni to ne valja kod Leftoversa, This is Us, a valja kod TP i Rectify.

Isto kao da sad kažem ne znam... American Horror Story mi nije strašan jer me ide na silu prestrašiti sa jump scareovima, a film The Conjuring mi je strašan. I ti sad doletiš pa The Conjuring isto ima jump scare scene s čime ću se ja složiti, ali opet The Conjuring me sa tim jump scare scenama uspio prestrašiti jer su bolje razrađene i nepredvidljive.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Leftovers
« Odgovor #164 : 16.03.2017. 21:41:15 »
Uh.

Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #165 : 17.04.2017. 01:39:43 »
ne pamtim kad sam gledao bolji trejler biloceganecega.
ovo ide sjutra ili danas ili je vec bilo!?
esoes!  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #166 : 17.04.2017. 21:32:52 »
Svaka cast Almine na brzom prevodu.  clapp

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Leftovers
« Odgovor #167 : 17.04.2017. 22:41:54 »
Boze, Lindelof je jebeni genije.

Spoiler for Hiden:
« Zadnja izmjena: 17.04.2017. 22:44:30 Devil of Hells Kitchen »
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #168 : 18.04.2017. 10:09:04 »
Prije par dana počeo sam gledati seriju. Dva dana nakon početka završio sam s drugom sezonom.

Iskreno mislim da je serija under-rateana, a hate razumijem jer nekim ljudima može biti prenasilna ili religiozno neprihvatljiva. Ne razumijem, doduše, kako se druge serije mogu izvući s tim, a na The Leftovers se pljuje zbog one scene s psom i svih nakon toga.

Prva i druga sezona su apsolutno nevjerojatne. Kinematografija je odlična. Gluma je tako, tako dobra. Dijalozi i priča su tako, tako dobri. Muzika... ljudi moji, soundtrack ove serije je jedan od najboljih trenutno. Svidjelo mi se otprilike sve što mi je ova serija ponudila. Neke epizode su bile nevjerojatno emocionalne (npr. "The Garveys at Their Best", "I Live Here Now") i ljudi iza ove serije znaju to učiniti kako treba. Čestitke.

Jedino mi nije isprva odgovarao premještaj iz Mapletona u Miracle, malo mi je bio čudan, ali na kraju se itekako sve isplatilo.

Počinjemo treću sezonu nevjerojatno dobro. Priča je dosta napredovala, gluma, muzika, kinematografija, emocije na levelu. Ne znam kako da se osjećam u vezi zadnje scene osim šokirano. Imam osjećaj da će nam preostalih 7 epizoda dati jako lijepu sezonu, definitivno najbolju do sada. In spe.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #169 : 18.04.2017. 13:07:34 »
Ajme, pretencioznost je dosegla vrhunac sa početkom treće sezone  ;D

Od početka i prikaza prošlosti
Spoiler for Hiden:
oko smaka svijeta i kako su i tad ljudi vjerovali u apokalipsu
do kraja
Spoiler for Hiden:
i sad je ova starija, gdje je Kevin?
sredina epizode je dobra. Napokon su me poslušali i smanjili tu bljutavo patetičnu glazbu koja ti konstantno namjerno pokušava izmamiti suze nešto slično kao u This is Us. Sad su to smanjili i odmah je bolje. Čak i te emotivne scene odmah puno bolje funkcioniraju bez te super tužne muzike.

Vidim osad mnoge stvari i mogu shvatiti zašto oni misle da je Kevin to što je. Matt se pretvara u dobrog villaina. Naravno, ovisi kako se gleda jer nije klasičan villain, ali jedan od onih manipulatorskih koji ne vide što rade svojim žrtvama. Vidjet ćemo što će Kevin po tom pitanju napraviti, ali ne bi me čudilo da se preobrati. Miracle je sad s ovom epizodom ipak na kraju grad sa ultimativnom pričom nešto što nismo mogli vidjeti u drugoj sezoni
Spoiler for Hiden:
tako da sad ne dopušta ženi da ode iz tog grada iako ona želi otići. Kevin ne može umrijeti u tom gradu.

Uglavnom, pozitivno je što su smanjili tu muziku. Ovo je definitivno bila jedna od boljih epizoda serija s toga visokih 6.5/10 za ovu epizodu. Pih, još sam darežljiv. Nema šta, jedva čekam dalje. Nadam se da će pri finalu pretencioznost dosegnuti vrhunac.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Leftovers
« Odgovor #170 : 18.04.2017. 14:11:28 »
Inace, poslednja scena je na neki nacin tribjut poslednjoj sceni finala druge sezone Losta, "Live Together, Die Alone".
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #171 : 21.04.2017. 23:24:41 »
leftovers ka leftovers, lindelof ka lindelof. dzastin ka lena danam. voli coek sisu da pokaze. neko iz ekipe se ozbiljno primio na njega.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Leftovers
« Odgovor #172 : 24.04.2017. 23:49:58 »
Boze, The Leftovers.

Nora i Erika skacu na trambolini uz Wu-Tang.

The Leftovers je nesto najbolje na televiziji ikada sto se mene tice.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #173 : 25.04.2017. 20:47:31 »
Ja sam mala beba i fakat ne kužim sav taj "fuss" o Wu-Tangu. Štoviše, moram priznati da ni ne znam tko su.

Bi li itko mogao biti toliko dobar da mi napiše kratki cultural background, čisto da imam barem neki kontekst?

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Leftovers
« Odgovor #174 : 25.04.2017. 22:22:38 »
Wu-Tang je rep grupa iz Njujorka. Oni su, mnogi ce se sloziti, doneli revoluciju u hip hopu. Wu je filozofija. Sublimacija obojene omladine Njujorskih kvartova i geto uslova u kojima zive.

Ali, ako nisi cuo za Wu do sada tesko ce ti sve ovo imati smisla. Mozda gresim.

Sto se tice konteksta u ovoj epizodi, verovatno je najupecatljivija scena na trambolini. Kao sto je Wu gurao svoj neki fazon u teskim uslovima, u etiketiranju i svemu ostalom, i stvarao svoju ideju tako i Nora i Kevin i ostali znaju koliko su sjebani i u koliko sjebanom svetu zive, a opet su tu i stvaraju svoj neki svet i zive u njemu.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #175 : 25.04.2017. 23:24:02 »
Wu-Tang je rep grupa iz Njujorka. Oni su, mnogi ce se sloziti, doneli revoluciju u hip hopu. Wu je filozofija. Sublimacija obojene omladine Njujorskih kvartova i geto uslova u kojima zive.

Ali, ako nisi cuo za Wu do sada tesko ce ti sve ovo imati smisla. Mozda gresim.

Sto se tice konteksta u ovoj epizodi, verovatno je najupecatljivija scena na trambolini. Kao sto je Wu gurao svoj neki fazon u teskim uslovima, u etiketiranju i svemu ostalom, i stvarao svoju ideju tako i Nora i Kevin i ostali znaju koliko su sjebani i u koliko sjebanom svetu zive, a opet su tu i stvaraju svoj neki svet i zive u njemu.
Hvala :)

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #176 : 29.04.2017. 01:59:48 »
 :facepalm
nastavljam...
salim se.
dobrae serija.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #178 : 04.05.2017. 03:00:57 »
Ja sam mala beba i fakat ne kužim sav taj "fuss" o Wu-Tangu. Štoviše, moram priznati da ni ne znam tko su.

Bi li itko mogao biti toliko dobar da mi napiše kratki cultural background, čisto da imam barem neki kontekst?
Vrlo precijenjena grupa. N.W.A. kako grupa su puno utjecajniji kao i Public Enemy. Oni su bolji. Dok Onyx dere Wu-Tang u njihovom gradu.

Inače bezvezna druga epizoda. Da, sad je jasno u kojem pravcu idu. Ne znam, nisam za ta religijska sranja jer su totalni klišej, pogotovo kako oni sad to predstavljaju u seriji. Ajde da znamo da će biti još sezona, ali zadnja sezona i odlučili su se na tu tematiku. Blah blah blah  angeldemon

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #179 : 04.05.2017. 06:48:13 »
Odlicna i treca sezona za sada.