Autor Tema: Wayward Pines  (Posjeta: 40888 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline levian

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #60 : 22.06.2015. 03:23:01 »
Odlicna 6ta ep :D
Nadam se da ce bit vise od jedne sezone.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #61 : 30.06.2015. 09:45:11 »
Hvala vam na titlovima..stigao sam vas, pogledah ovu 6 ep. i za ostaje mi na gledanju.. dobri su za sad.. siromašni smo sa SF a ovo je taman..
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #62 : 04.07.2015. 05:38:19 »
Pogledana šesta  :)

Puno bolja epizoda od prošlih. Nije bilo prebrze radnje koja mi je smetala, a Dillon mi drži seriju dovoljno zanimljivom.
Spoiler for Hiden:
Iako mi se ne sviđaju čudovišta. Sad bi trebao dolaziti twist za twistom.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #63 : 09.07.2015. 23:50:02 »
Pogledana sedma  :)

Još jedna dobra epizoda. Dillanov lik se sve više gubi, a glavnu riječ preuzimaju njegova žena i druga agentica. Dobro je da rade pomutnju kod gledatelja jer idu malo drugačijim pristupom nego u knjigama.

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #64 : 10.07.2015. 01:54:06 »
Pri kraju sam prve knjige i mogu da kazem da je veoma dobra. Potpuno sam hipnotisan.
« Zadnja izmjena: 10.07.2015. 01:59:59 iTransformerZ »

Offline edinn

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #65 : 12.07.2015. 11:58:55 »
Pri kraju sam prve knjige i mogu da kazem da je veoma dobra. Potpuno sam hipnotisan.

I ja sam isto pri kraju, a jucer sam uzeo da je citam. Ovim tempom procitao bih cijelu triologiju za manje od sedam dana.
Cini mi se da nigdje nema drugog i treceg djela knjige, da li neko zna jesu li uopce izasle na nasem jeziku? Hvala :)

Offline Sceka222

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
    • LinkedIN
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #66 : 12.07.2015. 13:51:40 »
Hvala za prevode, na vreme i veoma dobri - bravo! :)

Retko dobra serija u ovo vreme nestasice SF-a. Lagano se prati, prava letnja zanimacija. Jeste da je na Zamlji (sto je za mene veliki minus za SF - kazem za mene) ali odlicno uradjeno, neka kombinacija tipicne americke varosice i desavanja koja su postapokalipticna ali dozirano intrigantna. Nemam pojma za dalje, nisam citao niti cu citati dok se ne zavrsi..., ali ako ovako nastave odlicno. U kombinaciji sa Falling Skies i jos par nekih tekucih i nekih koje pocinju - moze se pregurati dok se neko ne seti da napravi nesto stvarno dobro. A za mene je "nesto stvarno dobro" desavanje u svemiru... :)

Steta sto sam navikao na prevode, mnogo godina sa prevodima stvara naviku, pa sam u dilemi da li da cekam ili pratim Dark Matter?! Nekako bi mi ta serija uz ovu bas prijala, kao kombinacija... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
 audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: sceka@sbb.rs
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #67 : 12.07.2015. 15:17:28 »
ja cekam da se kompletira serija pa da sabijem za jedan vikend... :D

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #68 : 12.07.2015. 17:35:34 »
Pri kraju sam prve knjige i mogu da kazem da je veoma dobra. Potpuno sam hipnotisan.

I ja sam isto pri kraju, a jucer sam uzeo da je citam. Ovim tempom procitao bih cijelu triologiju za manje od sedam dana.
Cini mi se da nigdje nema drugog i treceg djela knjige, da li neko zna jesu li uopce izasle na nasem jeziku? Hvala :)

Ja citam na engleskom. A kod nas je samo prva knjiga prevedena. Ko zna, mozda uspeh serije uslovi i izlazak ostale dve knjige. :)

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #69 : 12.07.2015. 17:54:02 »
Sto se tice Srbije i Lagune oni drugi deo jos uvek nemaju u planu. Skroz ocekivano. Oni i nastavci. -.-

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #70 : 12.07.2015. 17:55:54 »
Prvi dio će uskoro izdati Znanje u Hrvatskoj, tako da se nadam da ce biti i ostali dijelovi nakon njega..

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #71 : 17.07.2015. 12:29:02 »
Ipak neće biti više. 10. epizodu reklamiraju kao finale serije.

Spoiler for Hiden:

Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #72 : 17.07.2015. 12:40:40 »
Ipak neće biti više. 10. epizodu reklamiraju kao finale serije.

Spoiler for Hiden:

svasta. zna li se zasto? nesto nidje nijesam vidjeo da je serija tako zamisljena-10ep i kraj. za ove sto citaju knjige, je li prva knjiga pokriva prvu sezonu? stvarno bi bilo bzv da se ovo ne nastavi, jedna od rijetkih serija koje pratim, plus kvalitetna misterija sto makar ja, nidje ne mogu nac.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #73 : 17.07.2015. 13:11:38 »
Ipak neće biti više. 10. epizodu reklamiraju kao finale serije.

Spoiler for Hiden:

svasta. zna li se zasto? nesto nidje nijesam vidjeo da je serija tako zamisljena-10ep i kraj. za ove sto citaju knjige, je li prva knjiga pokriva prvu sezonu? stvarno bi bilo bzv da se ovo ne nastavi, jedna od rijetkih serija koje pratim, plus kvalitetna misterija sto makar ja, nidje ne mogu nac.

Negde sam pročitao da prva knjiga pokriva prvih 5 epizoda, a ostalih 5 epizoda su kombinacija 2. i 3. knjige. Tako da im je nestalo materijala za dalje.
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #74 : 17.07.2015. 13:57:10 »
pa onda ako je tako, sve ok. trgovah knjigu sad neki dan, al se sjebah sto sam vec odgleda skoro sve emitovano od serije, bez danasnje ep. fak...   :facepalm da sam zna da je ovakvo pokrivanje knjge ka sto kazes ne bi je ni uzima.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #75 : 17.07.2015. 18:20:00 »
Odlično ! Kad završim 3. knjigu , onda nastavljam  :)
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #76 : 19.07.2015. 23:13:08 »
Pogledana osma  :)

Nešto slabija od prošle, pogotov labavi dio nekakve fešte. Ne sviđa mi se što rade od Dillonovog lika. Jako brzo su ga nekako uvjerili. Završetak zanimljiv, idu na sve jer im ništa i ne preostaje.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #77 : 22.07.2015. 09:02:39 »
Pogledane prve dve ep, za sad deluje odlicno, nastavljam dalje... :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #78 : 23.07.2015. 01:20:17 »
Pogledana deveta  :)

Solidna epizoda, a bila bi bolja da se nije dogodila scenaristička lijenost i glupost
Spoiler for Hiden:
kad je onaj klinac ubio četiri pobunjenika. Ne mogu to progutati da nitko od njih nije napao klinca i da su se barem borili za život, ali ne. Samo su bili na koljenima i dopustili da ih hladnokrvno ubije. To je scenaristička glupost jer su morali nekako objasniti zašto ih Dillanov lik ne bi ubio i kako da naprave da zadovolje stanovnike grada pa su ubacili klinca koji će to napraviti. Najgore od svega je što su to pobunjenici trenirani godinama i svjesni su rizika, a rizik je da bi bili obješeni. I sad da se nisu ni pokušali boriti za svoj život protiv klinca koji drži uperenu sačmaricu prvo jednom pa drugom, trećem, četvrtom u glavu. Mogao ga je ovaj drugi odmah napasti čim je uperio u prvog. To je takva blizina. Ne volim takve scenarističke gluposti.

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #79 : 24.07.2015. 14:36:15 »
Finale prepuno akcije!
Spoiler for Hiden:
Napeta epizoda, steta sto je Ethan morao da umre. Procitao sam negde da tako nije bilo u knjigama, cak je i kraj epizode promenjen u odnosu na knjige. Ovde je kraj vrlo zanimljiv i ima materijala za nastavak

2. sezona je moguća, kaze reziser.
« Zadnja izmjena: 24.07.2015. 14:39:58 Homer99 »
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #80 : 24.07.2015. 15:17:37 »
FOX je u najavi finala koristio series finale, imaš i par komentara na facebooku: https://www.facebook.com/FOXTVCroatia/posts/1025185500848243


finale mi je zadovoljavajuće, serija mi nije ispala ono što sam želio ali mi se svidjela


meni druga sezona ne bi imala smisla jer imam osjećaj da bi gledali istu seriju
Spoiler for Hiden:
samo Ben mijenja starog :)

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #81 : 24.07.2015. 15:55:18 »
Odlicna serija finale dobro napeto, mozda malo kratko, serija je trebala da ima 13 ili 16 ep... ili ep da traju duze ali dobro.
Spoiler for Hiden:
sam kraj je malo otvoren i malo glup, ne znam nisam citao knjige pa ne znam kako je tamo, jedino ako pisac ostavio otvoreno za novu knjigu

Offline Gale.

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 275
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #82 : 24.07.2015. 17:19:31 »
Postavljena deseta epizoda za:

Wayward Pines (2015) - HDTV XviD-FUM[ettv] (348.95 MB)  /  720p.HDTV.X264-DIMENSION[rartv]  /  HDTV.x264-LOL[ettv] (oba pisma)

Offline dvkv

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1104
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #83 : 24.07.2015. 18:53:44 »
Gale., možda nisi morao da se mučiš, pošto ja od prve epizode postavljam titlove za ovu seriju,
ali dobro možda od viška glava ne boli. :majstore

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #84 : 24.07.2015. 21:31:24 »
Finale je odlična prilika da se izlista fejsbuk na telefonu i pročitaju nepročitane poruke na PO. ;D

Sent from my GT-N7100


Offline miki69

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #85 : 25.07.2015. 15:23:40 »
Odlicna serija, odlicno finale.  Poslednja scena - zaista upecatljiva! 

Po meni, nema potrebe za sezonom 2, prica je zaokruzena. Jeste da je kraj malo drugaciji od knjige ali i ovakav je odlican.

Ono sto mi je bez veze, neka pitanja:

Spoiler for Hiden:
Kako god okrenuli, sve se svodi na isto - bilo da je test grupa A (koja se pominje), test grupa B (koju smo gledali), test grupa C (nova generacija) - nista se nije promenilo, ljudi ce uvek imati zelju da izadju iz "okova" i da vidi sta ima "tamo napolju".

Vezano za finale:
1. Zasto je Itan morao da unisti lift, tj. da li je time unistio/zatrpao i celo okno lifta (jer su se Ebiji penjali po zidovima otvora)?
2. Zasto NIKO od klinaca (first generation) ili barem Ben nije rekao Itanu o "arki"? Tamo ima gomila oruzja/bombi... mogli su to da iskoriste. G-dja Fiser je to znala, dala im je sifru za lift ali za arku nije htela da im kaze?!- totalna glupost.
3. Cemu potreba za represijom (finalna scena) ako su svi odrasli zamznuti, a sva deca znaju sta je iza zidina?
4. Da li oni planiraju da odmrznu neke nove odrasle?
5. Sta se desilo sa onim silnim i do zuba naoruzanim obezbedjenjem koje je Pilcer imao? Svi se predali klincima? Pristali da budu zamznuti... malo je debilno.

Vezano za celu seriju:
odakle im gorivo za kola, ko popravlja ta kola, ko menja sijalice, ko menja ves masinu kad crkne, nemaju TV, ne rade mobilni, nema interneta....... posto ljudi kad dodju tamo imaju privid da su u normalnom svetu... Drugo, deca lakse prihvataju surovu istinu? Po cemu? Neko im isprica da je sada 4028 godina, da su oni poslednji ostaci civilizacije, da su im svi drugovi, rodjaci, babe, dede mrtvi...i to je kao OK, oni sve to prihvate bez ikakvih problema, cak nikakve emocije ne pokazuju da bi roditeljima bilo sumnjivo .....malo je too much ali ovo je ipak serija za opustanje, bolje da ne postavljam teska pitanja :)


Pozz,
Miki
« Zadnja izmjena: 25.07.2015. 22:53:37 miki69 »
The general who became a slave. The slave who became a gladiator. The gladiator who defied an emperor.

Offline Sceka222

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
    • LinkedIN
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #86 : 26.07.2015. 02:14:01 »
Hvala na prevodima. :) Odlicna serija ali ja, za razliku od mnogih, bih voleo da ima nastavak, da je tako uradjeno. Mozda navika da nesto sto mi se svidi ima bar nekoliko sezona... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
 audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: sceka@sbb.rs
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

Offline Anodomini

  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #87 : 26.07.2015. 21:01:15 »
Odlicna serija. 2. sezonu je Fox izgleda otkazao, a kao sto ste i napisali prica je zavrsena. http://seriable.com/wayward-pines-cancelled-by-fox-after-one-season/

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #88 : 26.07.2015. 21:19:33 »
Serija od koje sam mnogo ocekivao na osnovu prve 2-3 epizode.
Peta epizoda vrhunac! Nakon nje sve losije i losije, ali makar je serija zavrsena. Kraj je ok.

Ipak, steta za protracen potencijal.

Offline darra

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
    • Flappy Birds
Odg: Wayward Pines
« Odgovor #89 : 26.07.2015. 21:25:27 »
Što dalje serija je sve gora bivala, dao bih joj 8 za početak ali dosta se srozala, moja konačna ocjena 6/10. Samo za one koji vole takve mistične priče malih gradića.