Autor Tema: The Strain  (Posjeta: 72173 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: The Strain
« Odgovor #60 : 22.07.2014. 21:01:54 »
Dovršio sam prijevod, jebi ga, lupaju gromovi pa sam morao isključivati sve...  ;D

Neka ga ima pa kada god...svaka cast i hvala veliko! :naklon:
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Strain
« Odgovor #61 : 23.07.2014. 00:30:59 »
Pogledana druga. Nastavljaju dobrim putem.

Oduševila me scena između Abrahama i Eichorsta. Izvrsno napravljena, napeta, a glumac koji glumi Eichorsta pun pogodak. Onaj smiješak, svaku rečenicu zna kako treba izgovoriti na koji način i zato je bio odličan.

The Master mi je bila glavna briga kad sam čuo da će raditi ekranizaciju, ali stvarno su se potrudili i prenijeli ga jako dobro.

vjerovatno je administracija zaboravila da je stavi u kalendar. na imdb imas kad ide koja epizoda, i ne samo tu :)
nego, zadovoljan sam drugom epizodom. bilo je stvari koje su mi zasmetale, ali Boze moj, nije lako radit tv show po knjizi, pa se i nijesam nesto cimao.
Spoiler for Hiden:
za slucaj da nekome zasmeta Efova privatna drama, nek se ne sjekira :) sve je to u sluzbi buduce radnje, i toga ima i u knjizi, doduse, koliko se sjecam, ovoga sastanka anonimnih alkosa + Efov sponzor, i jos neke stvari nijesu obuhvacene istom, ali ne smeta. bolivar i njegova transformacija su mi nekako usiljene, da li je do glumca, ne znam. shvatam da ne mogu ici do detalja, ali mi je scena vatinjanja sa one tri fine cure bila bas lose odradjena, no nebitno, bilo je vise pozitivnih stvari. strasan dijalog ajkhorst-setrakijan. summer definitivno pobjednik epizode, kako jeziv performans  :o . dalje, jako mi se svidja 'onakav' prikaz the master-a, a i palmer je bio onakav kakav bi trebao da bude. i naravno, vasilij fet, nijesam ga ocekivao bas odmah, ali jos bolje, taman da vidimo kako ce durand iznijet ulogu, ono sto sam vidjeo je bilo OK, ali rano je jos polemisat, tek ga ceka prava stvar kad se sastane sa setrakijanom i ekipom. neka se nastavi ovako i ja sam zadovoljan, jer sam se plasio kako ce sve to ispanut na tv-u. sljedeca epizoda bi trebalo u sredistu da ima ansela barbura i njegovu transformaciju koja je u knjizi fantasticno opisana.

Da, svi njegovi problemi sa sinom i ženom su jako važni u drugoj knjizi tako da to sigurno polako graditi što me veseli. Ma većina likova su tu jako bitni i svako bi trebao dobiti svojih pet minuta.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #62 : 23.07.2014. 10:40:55 »
dug clanak, pa ko ima volje i vremena, a i znanja engleskog...
http://collider.com/the-strain-interview-guillermo-del-toro-carlton-cuse/
uglavnom, interesantan dio vezan za the master-a, licno, dobra odluka...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline maximus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 224
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #63 : 24.07.2014. 10:35:32 »
Odgledao prve dvije epizode (jedine zasada) i dosta mi je dobro serija sjela.

Glede knjiga, našao sam da su naši prvi preveli kao "Vrsta", jesu li ostale knjige prevedene?
Doći će i taj dan, odjebat će narkoman, bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet Dinamo!
BVB09- Echte Liebe

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #64 : 24.07.2014. 14:35:53 »
Odgledao prve dvije epizode (jedine zasada) i dosta mi je dobro serija sjela.

Glede knjiga, našao sam da su naši prvi preveli kao "Vrsta", jesu li ostale knjige prevedene?
u hrvatskoj je prevedena prva, druga se ocekuje da bude prevedena pri kraju ove godine. na srpski je prevedena cijela trilogija. originalan naziv prve je Soj.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: The Strain
« Odgovor #65 : 24.07.2014. 15:03:26 »
gdje ima da se naruči? Ove knjižare što ja obično posjećujem nemaju...

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: The Strain
« Odgovor #66 : 24.07.2014. 15:08:16 »
gdje ima da se naruči? Ove knjižare što ja obično posjećujem nemaju...
Ako ti odg pdf,imam da ti posaljem

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #67 : 24.07.2014. 15:49:08 »
gdje ima da se naruči? Ove knjižare što ja obično posjećujem nemaju...

Imaš preko sajta čarobna knjiga: http://www.carobnaknjiga.rs/komplet-trilogija-soj

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: The Strain
« Odgovor #68 : 24.07.2014. 16:51:32 »
Ne volim da čitam knjige na kompu/tabletu. Samo kniga u ruke. Hvala.  :)
Edit: al nema dostava van Srbije  :(
« Zadnja izmjena: 24.07.2014. 17:09:49 Red Dragon »

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: The Strain
« Odgovor #69 : 24.07.2014. 20:01:36 »
Može ti netko od kolega iz Srbije naručiti pa poslati. Je da to malo poskupljuje sve, ali... Ja upravo pogledao pilot. Zanimljivo, sviđa mi se. Mogla bi večeras pasti i 2. epizoda.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: The Strain
« Odgovor #70 : 24.07.2014. 23:36:03 »
Ne volim da čitam knjige na kompu/tabletu. Samo kniga u ruke. Hvala.  :)
Edit: al nema dostava van Srbije  :(
Isti slučaj i sa mnom. Kingovu kupolu sam skinuo s neta i odštampao. Prosto mi nije isti osećaj na kompu ili fonu, tabletu... Soj sam ipak krenuo da čitam na kompjuteru. :pevusi:

Offline Jura666

  • Prevoditelj početnik
  • Regularni forumaš
  • ***
  • Postova: 89
Odg: The Strain
« Odgovor #71 : 25.07.2014. 00:39:37 »
Pa ljudi, kako vas to smeta čitati knjige sa tableta? :D Ja već preko 15 godina čitam knjige sa nekog digitalnog medija. Počeo sam još na Palm Zire 71 pa si mislite kad je to bilo :)

Naime ja bih zamolio ako ovo neko ima na PDFu da mi pošalje. Bio bih jako zahvalan.

Ili u bilo kom drugom digitalnom format naravno...

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Strain
« Odgovor #72 : 25.07.2014. 12:36:01 »
Jbg, stari, ima nas koji nismo podlegli toj digitalizaciji.. kao što nije on kad pročitaš knjigu do kraja, na zadnjoj stranici ti piše, autor i pisac knjige ni dan danas ne koristi aparat zvani mobilni.
A za knjige idi na scribd ili crowarez, ima PDF. ja sam tako došao do njih, jer puno mi je sad dat cirka 20€ za komplet, ipak je ovo Srbija, treba 20h radit za to.
Pogledao sam drugu, nemam šta dodati i oduzeti, sve mi je super, još jednom da pohvalim autroa prevoda. Hvala Z.
iShare, noProfit


Offline 01000101

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
    • GraphicRiver
Odg: The Strain
« Odgovor #73 : 25.07.2014. 12:48:39 »
Mahanje od novog clana foruma, koji pratim godinama btw, ali hajde rekoh vrijeme je da se konacno ukljucim u poneko supljiranje tu i tamo, posebno na ovim temama koje se ticu SF serija.
Inace zaljubljenik u SF od "malih nogu", tako da je to sada vec nekih 20+ godina pracenja i uzivanja u svijetu SF-a.

Sto se Strain-a tice, za trilogiju knjiga sam saznao nekada pocetkom godine (zahvaljujuci najavama za seriju), i taj neki kratki sinopsis me bas zainteresovao, iako mi se generalno povraca na pomen bilo kakve moderne vampir tematike. Strain mi je djelovao kao poprilican otklon od onog profila koji vampiri imaju u danasnjim TV uradcima, pa me zbog toga i zainteresovao.
Trazio sam nacin da dodjem do trilogije nekako, i eBay mi je bio neka opcija za englesku verziju, medjutim malo sam istrazivao po netu i nasao sam odlicnu online knjizaru, za koju mozda neki i znate, a posto vidim da se neki pitaju gdje mogu nabaviti Strain trilogiju sa prevodom, moze vam pomoci ovaj link:
http://www.knjizare-vulkan.rs/
http://www.knjizare-vulkan.rs/KOMPLET-TRILOGIJA-SOJ-13249

Dakle, online knjizara koja pokriva par izdavaca, medju njima i Carobnu Knjigu. I sto je najbitnije, RADE dostavu svuda, jer sam ja narucio trilogiju u Sarajevo, i knjige su stigle za nekih 7-8 dana. Postarina je 900 dinara za sve adrese van Srbije ja mislim.

Sto se prve dvije epizode serije tice, dosta sam zadovoljan i izborom glumaca i generalno atmosferom serije. Kada se ekranizacija neceg priblizi dosta slici koju stvoris sam sebi citajuci neku knjigu, to je po meni dobar znak, a kod ove serije mi se bas to desilo. Za sada nema ni nekih velikih otklona od knjige, tako da je za sada sve oki-doki. :)

Eto ga, probih i ja led, a sada lagano napad na ostale teme.  ;D

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Strain
« Odgovor #74 : 25.07.2014. 13:00:17 »
Dobro došao na tamnu stranu.. :)
Kako možete da budete na forumu toliko dugo a da ne kažete nešto, napišete..
Lako za dostavu, to se može odraditi za svakoga, ne mora PTT, možeš i busom, koji ide recimo BG - SA, nađeš šofera za 2 kave negde na pumpi da preuzme, sačekaš ga i preuzmeš knjige. Svako će to uraditi. Šta ima biti teško.
iShare, noProfit


Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: The Strain
« Odgovor #75 : 25.07.2014. 13:14:29 »
Pa ljudi, kako vas to smeta čitati knjige sa tableta? :D Ja već preko 15 godina čitam knjige sa nekog digitalnog medija. Počeo sam još na Palm Zire 71 pa si mislite kad je to bilo :)

Naime ja bih zamolio ako ovo neko ima na PDFu da mi pošalje. Bio bih jako zahvalan.

Ili u bilo kom drugom digitalnom format naravno...
Posalji mi na pm mail i saljem ti :)

Offline 01000101

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
    • GraphicRiver
Odg: The Strain
« Odgovor #76 : 25.07.2014. 13:23:24 »
Dobro došao na tamnu stranu.. :)
Kako možete da budete na forumu toliko dugo a da ne kažete nešto, napišete..
Lako za dostavu, to se može odraditi za svakoga, ne mora PTT, možeš i busom, koji ide recimo BG - SA, nađeš šofera za 2 kave negde na pumpi da preuzme, sačekaš ga i preuzmeš knjige. Svako će to uraditi. Šta ima biti teško.

Hvala za dobrodoslicu. :)

Sto se foruma tice, ne znam ni sam zasto se nisam ranije registrovao, a imao sam bas cesto potrebu na nekim temama reci nesto sto su drugi propustali da kazu, suprotstaviti se nekim misljenjima, ili dodati poneki info koji je falio. Kako god, tu sam sada, i radujem se buducim konstruktivnim i nekonstruktivnim dijalozima. ;D
Forum sam prije svega koristio kao neku (jednu od mnogih) refencu za kvalitet serija koje sam trebao tek poceti gledati. Jer stvarno ima par individua cije sam postove i analize uzivao citati, i vodeci se njima vrlo cesto nisam grijesio sa odlukama da li nesto pratiti ili ne.

A ovo sto se dostave tice, htio sam samo pomoci ovim koji ne zele izaci iz fotelje, i zele ciku iz poste sa paketom na vratima. Mislim da je cijena trilogije sa dostavom sasvim OK, iako ruku na srce ima nekih "djecijih" bolesti u prevodu, kao i nemali broj stamparskih greskica posebno u prvoj knjizi, ali sve u svemu, s obzirom da je ovo prvi i jedini domaci prevod kompletne trilogije, mislim da su propusti zanemarivi, a u iducim izdanjima se mozda i poprave.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Strain
« Odgovor #77 : 25.07.2014. 13:31:38 »
 welcome  drinks

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: The Strain
« Odgovor #78 : 25.07.2014. 13:46:56 »
Ja dok čitam knjigu imam poseban "ritual", ne nije sa prinošenjem žrtvi ili nešto tako, za razliku od stručne literature koju moram da čitam. Tako da sebe nikako ne vidim kako njirim u monitor/tablet/laptop čitajući neko štivo koje sam uzeo da čitam sa merakom.
Al' da ne idem u off dalje... Što se tiče prvih epizoda, za sada je sve to lijepo odrađeno, osim one scene koju sam naveo u nekom od prijašnjih postova.

Offline 01000101

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
    • GraphicRiver
Odg: The Strain
« Odgovor #79 : 25.07.2014. 13:54:00 »
welcome  drinks

Covjek ciji sam potpis vidio na displeju nekih 13845678922 puta. :) Veliko HVALA za sve sate uzivanja uz odlicne prevode.
PS: I neka dobrodoslica ostane na nenadu i zkarlovu, da ne zatrpavamo temu offtopicom. :)

Sto se tice onog napisanog u prvom postu "za sada nema ni nekih velikih otklona od knjige, tako da je za sada sve oki-doki", izgleda da nece dugo trajati.
http://www.thewrap.com/guillermo-del-toros-the-strain-will-take-major-detours-from-the-books/

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Strain
« Odgovor #80 : 26.07.2014. 00:22:11 »
Očekivano jer su i u stripovima proširili priču koja mi se svidjela. Pogotovo dio oko The Mastera i Abrahama. Vjerujem Del Toru.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: The Strain
« Odgovor #81 : 26.07.2014. 00:50:02 »
Sta kazete za ovog koji glumi Feta? Ja ga nisam tako dozivljavao  :(

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Strain
« Odgovor #82 : 26.07.2014. 01:24:11 »
Ja dosta likova nisam tako doživljavao što je i razumljivo. Ipak to nije knjiga gdje je glavni sadržaj opis i nekakva dublja karakterizacija pa je normalno da svako na svoj način vizualizira nekog lika. No, kad pogode lika, onda baš pogode. Kao Abraham.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #83 : 28.07.2014. 23:09:24 »
epizoda raznijela. toliko.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #84 : 29.07.2014. 00:13:39 »
Dobre prve epizode. Priča se lepo razvija.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #85 : 31.07.2014. 18:07:32 »
Nije da sam veliki ljubitelj horora, ali volim pogledati neki dobar... nakon svih onih pederskih (nažalost i u bukvalnom smislu) vampira, ovo je pravo osvježenje... a drugo ono čime me je serija kupila jeste stalna neka napetost i nelagoda dok je gledam, strah da će pravi vampir iskociti sa TV-a, baš kao kada sam bio mali  :)

Ja lično volio bih da je bio neki drugi izbor glumaca (onaj dio iz CDC), ali to je već stvar ukusa.
Ne kažem da loše glume ali mi nekako njihov izgled nije legao :)
:murija:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Strain
« Odgovor #86 : 05.08.2014. 23:22:44 »
Pogledana treća  :)

Uh, sjajna scena sa Eichorstom i "farbanjem". Pametno Del Toro sve više i više stavlja u prvi plan njega i njegovu obitelj. Jedva čekam kad počne priča oko njih.

Borba je bila malo nespretna, ali efektna tako da im opraštam.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Strain
« Odgovor #87 : 06.08.2014. 10:16:53 »
Dobra 4 epizoda. Hvala Z.
iShare, noProfit


Offline NastyB

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 189
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #88 : 08.08.2014. 21:02:20 »
Spremio se da pogledam na miru 4. epizodu, nabacio grickalice i umalo ih nisam sve povratio...
Spoiler for Hiden:
...kada su radili onu prokletu obdukciju.
Efekti su sjajni za jednu seriju. Svaka čast Giljermu...  smileyNO1

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #89 : 12.08.2014. 15:46:03 »
Fina serija u moru bledih koje snimaju u zadnje vreme  :majstore