Autor Tema: The Strain  (Posjeta: 72190 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: The Strain
« Odgovor #30 : 14.07.2014. 20:09:43 »
Zanmiljiv početak. Pratiće se i dalje.
Spoiler for Hiden:
Mada više liče na zombije nego na vampire.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #31 : 15.07.2014. 14:08:56 »
@red dragon
jes, plus:
Spoiler for Hiden:
onaj prvi, grupni napad na bradonju sto je vrsio obdukciju je bio malo je rec presmijesan, okinuo sam se  rofl , inace sam zadovoljan kako su odradili the mastera, bar ono malo sto se pojavio. u knjizi grozno izgleda, pogotovo faca, bas me zanima kako ce to napravit. inace se zadnja epizoda zove 'the master'
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Strain
« Odgovor #32 : 15.07.2014. 19:04:04 »
Ubačen titl.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: The Strain
« Odgovor #33 : 15.07.2014. 19:22:18 »
Hvala Zoki.. ;D
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #34 : 15.07.2014. 20:52:19 »
Hvala Zoki, gleda se večeras...  drinks

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: The Strain
« Odgovor #35 : 15.07.2014. 21:24:06 »
Hvala Zoki  clapp clapp clapp!!!

Offline nickpop

  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #36 : 15.07.2014. 22:30:31 »
Odgledavši pilot najzad mogu da se saglasim sa ocenom na Metacriticu. (72/100).
Nekako mi se čini da što sam kraći sa slobodnim vremenom, to je više serija koje zavređuju pažnju. Mada nipošto ne bih voleo da se The Strain pretvori u bastard Fringe meet American Horror Story. AHS postaje dosadna posle 3-4 epizode u sezoni 2 i 3, a Fringe sam prestao da gledam u vreme 3. sezone.
Hvala i na kvalitetnom prevodu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Strain
« Odgovor #37 : 15.07.2014. 22:49:30 »
Hvala Z. idem oladit limenku, hanumi predati štafetnu palicu(daljinski), nema sporta više.. a sad malo ja i SF..
iShare, noProfit


Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: The Strain
« Odgovor #38 : 15.07.2014. 23:35:06 »
Hvala na prevodu,gleda se nocas  8)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Strain
« Odgovor #39 : 16.07.2014. 02:47:29 »
Il imaju u PDF knjige da se "kupe", puno mi je sad trenutno da dam 2000 za komplet knjiga. Pilot odličan. Zoka  :naklon: ..
iShare, noProfit


Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: The Strain
« Odgovor #40 : 16.07.2014. 03:44:40 »
Odlicna prva epizoda,bas po mom ukusu,nadam se dobroj seriji i jos jednom puno hvala na ulozenom trudu za prevod!

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #41 : 16.07.2014. 09:37:27 »
Il imaju u PDF knjige da se "kupe", puno mi je sad trenutno da dam 2000 za komplet knjiga. Pilot odličan. Zoka  :naklon: ..
ja sam uzeo sve 3 za 26-27e. isplatilo se da *ebe oca! :) strasno se brzo citaju, tesko se odvojit od knjige. mada se moram slozit sa komentarom koji je neko napisa na jednom forumu 'prosireni scenario'  ;D .
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline zlajad

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: The Strain
« Odgovor #42 : 16.07.2014. 09:48:07 »
Sorry malo sam pogrijesio. Nenade ima na crowar...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Strain
« Odgovor #43 : 16.07.2014. 11:06:49 »
Pogledan pilot  :)

Plus
+ David Bradley kao Abraham Setrakian. Abrahim je najbolji lik u knjigama, moderna verzija Van Helsinga. Nema ni ničeg boljeg kad se pogodi s glumcem kakvim sam ga ja vizualizirao kad sam čitao knjige.
+ Corey Stoll kao doktor Ephraim. I njega su pogodili. Glumac je dobar i u njegovom pogledau ima ono nešto što ga čini jako zanimljivim
+ početna scena i sve scene u avionu odlično napravljene.
+ CGI se jako malo vidi i kad se vidi, uopće nije onaj koji uglavnom kvari doživljaj scena.
+ atmosfera + bajkoviti štih u gradu. Fenomenalno. To je Del Toro iako mi nekad zna pokvariti previše s tim bojama. To samo volim u talijanskim giallo filmovima od Argenta i Bave.
+ izgled The Monstera/Jusefa
+ dugo nisam u nekoj seriji ojsetio toliko nekakvih sjećanja na dosta filmova/serija. Ovo ima štih Filesa, Kingovog The Night Fliera pa sve do Del Torovih filmova kao što su Chronos (pogotovo radionica Abrahama) i Mimic.
+ uglavnom sporedni i karizmatični glumci.

Minus
- u nekim dijelovima mi ne valja scenarij. To nažalost kvare i određeni likovi.
- Maa Maestro kao Nora. Baš promašaj.

I nemam nekih prevelikih minusa da bi mi pokvarili doživljaj prve epizode koja je bila jako dobra. Pozitivne strane su sveukupno vrlo dobre i ja sam zadovljan. Od knjige ne može biti toliko lošije. To ćemo vidjeti u drugoj i trećoj epizodi koje bi trebale biti ključne.

8/10

Na kraju ovo je godina povratka horor žanra na scenu, u serijama. Prvo vrlo dobir Penny Dreadful i sad The Strain ako ovako nastave. AHS može tu iako već ima tri sezone pa sveukupan dojam može biti nešto lošiji. Ono što smo vidjeli zašto takve horor serije funkcioniraju su zato što idu na old school i atmosferu. To je najvažnije. 90-e smatram zadnjim desetljećem koje je imalo odlične horor serije. Nadam se sad dolazi opet nešto blizu toga. Još samo da se netko sjeti snimiti prave antologijske horor serije kao što su TFTC recimo. To bi samo još više zagrijalo studije da se vrate tome.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #44 : 16.07.2014. 11:58:49 »
ja noru, kao i kroz knjige posmatram kao sporedni lik, tako da mi je izbor glumice za nju bio skroz nebitan. vise je tu kao neka protivteza Efovom liku, neko ko ce tim dijalozima (npr. scena kad su navlacili zastitna odijela prije ulaska u avion) spustat tempo serije, jer prvi dio knjige je, bar meni, pun akcije, iako je bilo tu djelova sa keli, zakom, metom, etc. koji su eto, kao neka dopuna, tajmaut. toga mora bit i tacka. e vec u trecoj knjizi
Spoiler for Hiden:
(stigao do 80 i neke strane) mi se cini da su poceli malo da se*injaju sa razvojem likova dvije godine nakon apokalipse, pogotovo djelovi sa norom i efom, a vidim i blage naznake ljubavnog trougla, sto nikako nijesam ocekivao. djelovi sa occido lumen knjigom su stvarno fenomenalni i jedva cekam rasplet oko svega toga, to me najvise zanima. plus ce se saznat i kvinlanu. taman sam dotle stigao.
da dodam jos i izbor glumaca za gasa, palmera, ajkhorsta... skroz pogodjeno, richard summer kao ajkhorst toliko jeziv da mi ga je bilo tesko gledat  ;D , sto je ono...
« Zadnja izmjena: 16.07.2014. 12:00:49 coadj »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Strain
« Odgovor #45 : 16.07.2014. 12:40:16 »
@coadj
Ima kod izdavača(Čarobna Knjiga), sa dostavom je cirka 2000 din. sve tri. Nije meni žao dati dinar na knjigu, uvek sam za to pre nego PDF i piraterija, što reče No.1 Grunfu kad mu on reče da bi trebali da kupe nešto za organizaciju, a No.1 odgovara "Kupiti može svaka budala, Grunfe! Ukradi, Grunfe, to ne može svako!"
Verujem da vredi, pilot me qpio opasno, zato hoću da probam knjige, jer ovo ide 1 u 7 dana, a ne gledam ništa tako puno, leto je, dan duži, više sam za neku knjigu kad imam mesta u danu..
iShare, noProfit


Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #46 : 16.07.2014. 14:36:22 »
jes, carobna knjiga je izdavac. ne znam, crno je meni citat na komp, a ionako mi je vid davno posao u...
Spoiler for Hiden:
s prvom ep. su pokrili dobar dio prvog dijela, pa ce bit zanimljivo vidjet kako ce uklopit prvu sezonu sa prvim dijelom trilogije.
cudno mi je sto nedje pise da ce bit na foru sezona/knjiga - sezona 13ep, dok je del toro valjda izjavio da bi sa 45 do 60ep. pokrio komplet trilogiju.  ???
« Zadnja izmjena: 16.07.2014. 14:40:44 coadj »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: The Strain
« Odgovor #47 : 16.07.2014. 23:01:12 »
Kako su kod nas preveli knjigu?

Nasla...:)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Strain
« Odgovor #48 : 17.07.2014. 01:41:07 »
Baš sam pročitao zadnja dva broja stripa. Odličan crtež, radnja je više proširena. Događa se na puno više mjesta, ali najviše mi se sviđa što su bolje napravili odnos između Mastera i Abrahama.

Offline Mythrit

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: The Strain
« Odgovor #49 : 17.07.2014. 02:27:26 »
Spoiler for Hiden:
sto ne lici ono glavno cudoviste na dementora, leti ima kapuljacu i ispod sisaljku? :\)

Offline ciprijani

  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
Odg: The Strain
« Odgovor #50 : 17.07.2014. 23:42:18 »
Svidja mi se pilot, gleda se. Knjige sam davno nabavio, ali nikako da nadjem vremena za citanje :(

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: The Strain
« Odgovor #51 : 18.07.2014. 21:21:08 »
Interesantan odabir glumaca. U principu sam ih i ja ovako nekako zamisljao. Gasa i Setrakijana malo drugacije, doduse. Prva epizoda jako dobra, ali previse stvari otkriveno, u nameri da se privuce publika, sto je i logicno. Procitah negde da ce serija imati 5 sezona, te da ce uvoditi neke nove likove u seriji kako bi popunili tih 60-ak epizoda. Jedva cekam pojavljivanje Kvinlana, Anhela, Feta  ;D Stigao sam do 70 posto trece knjige, i po mom misljenju se trilogija malo razvodnila. Do kraja nedelje cu kompletirati trilogiju, a posle 5 godina cekati da vidim kako ce to sve izgledati u seriji. Inace, cela trilogija na sajmu je bila manje od 1000 dinara. 

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: The Strain
« Odgovor #52 : 21.07.2014. 12:22:34 »
Hvala za prevod (e)!  :mjuza
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: The Strain
« Odgovor #53 : 21.07.2014. 21:36:18 »
A kad ce druga epizoda ? To izgleda nisam ispratio,ne mogu da nadjem kad se emituje druga ?

Offline panc

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 345
Odg: The Strain
« Odgovor #54 : 21.07.2014. 21:44:12 »
Izasla je druga epizoda

Offline nickpop

  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #55 : 22.07.2014. 02:08:40 »
Odgledao sinoć i drugu epizodu.
Još uvek je OK.
Nadam se da će se tako biti i nadalje.
Iako traje standardnih 42 minuta, čini mi se kao da je bilo mnogo duže.
Mnogo se toga izdešavalo i u  drugoj epizodi, kao i u pilotu.
Majstorski prikazan/sakriven susret Gospodara i matorog Eldritch Palmera.
I još mnogo, mnogo toga.
Zaista, preporučujem ljubiteljima, a i onom ostalima.
P.S.
Pilot je imao 2.99 miliona gledalaca, što je za kablovske tv sasvim dobar rezultat.
1.2 rating među gledaocima 18-49 godina.
Još nema podataka za drugu epizodu.

Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: The Strain
« Odgovor #56 : 22.07.2014. 02:12:30 »
Sad sam video zbog cega nisam znao jel bila 2 epizoda? Sad,ne znam jeli to samo kod mene ali u kalendaru serija posto mi je u favoritima ,nje nema a nema je inace a juce je prikazivana,e sad ako je samo kod mene,javite mi da znam?  fala-fala

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #57 : 22.07.2014. 10:04:37 »
vjerovatno je administracija zaboravila da je stavi u kalendar. na imdb imas kad ide koja epizoda, i ne samo tu :)
nego, zadovoljan sam drugom epizodom. bilo je stvari koje su mi zasmetale, ali Boze moj, nije lako radit tv show po knjizi, pa se i nijesam nesto cimao.
Spoiler for Hiden:
za slucaj da nekome zasmeta Efova privatna drama, nek se ne sjekira :) sve je to u sluzbi buduce radnje, i toga ima i u knjizi, doduse, koliko se sjecam, ovoga sastanka anonimnih alkosa + Efov sponzor, i jos neke stvari nijesu obuhvacene istom, ali ne smeta. bolivar i njegova transformacija su mi nekako usiljene, da li je do glumca, ne znam. shvatam da ne mogu ici do detalja, ali mi je scena vatinjanja sa one tri fine cure bila bas lose odradjena, no nebitno, bilo je vise pozitivnih stvari. strasan dijalog ajkhorst-setrakijan. summer definitivno pobjednik epizode, kako jeziv performans  :o . dalje, jako mi se svidja 'onakav' prikaz the master-a, a i palmer je bio onakav kakav bi trebao da bude. i naravno, vasilij fet, nijesam ga ocekivao bas odmah, ali jos bolje, taman da vidimo kako ce durand iznijet ulogu, ono sto sam vidjeo je bilo OK, ali rano je jos polemisat, tek ga ceka prava stvar kad se sastane sa setrakijanom i ekipom. neka se nastavi ovako i ja sam zadovoljan, jer sam se plasio kako ce sve to ispanut na tv-u. sljedeca epizoda bi trebalo u sredistu da ima ansela barbura i njegovu transformaciju koja je u knjizi fantasticno opisana.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Strain
« Odgovor #58 : 22.07.2014. 15:08:40 »
Dovršio sam prijevod, jebi ga, lupaju gromovi pa sam morao isključivati sve...  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Vladika

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 37
Odg: The Strain
« Odgovor #59 : 22.07.2014. 20:56:21 »
Knjige sam procitao u dahu jos pre godinu dana i bio prijatno iznenadjen kada sam cuo da se snima serija. Za sada sasvim zadovoljan, sta vise odlicno. Samo da ne uprskaju kasnije, mada ne verujem d amogu ako se drze knjiga.