Autor Tema: The Strain  (Posjeta: 72562 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #90 : 12.08.2014. 17:08:46 »
Iskreno govoreći, knjige su... jeftini šund ako se tako smijem izraziti, ali čitljive. Nešto kvalitetnije od, recimo, Ninđe  ;D Da u njima nema nema svoje prstiće debeli Meksikanac, čisto sumnjam da bi Chuck išta uspio. Iskreno, on je loša polovica njihovog spisateljskog dueta (mada bih rekao da on sve piše po del Torovim uputama). Serija mi je odlična, s obzirom na sranja koja nam se serviraju i one pizdarije za emo tinejdžere i očajne kućanice, a svrstavaju se u horore. Što se tiče odstupanja od knjiga, koja se dešavaju i koja će tek uslijediti, vjerovatno ovo znate, ali del Toro je ovo uvijek zamišljao kao TV seriju od pet sezona, nikada kao knjige. Tek nakon što su ga odbile TV kuće, na savjet svog agenta je odlučio napisati knjige, tako da je ovo u principu njegova originalna ideja, a ne adaptacija knjiga. Uostalom, Mulder kaže da su u već u stripu proširili priču novim-starim elementima. Imam stripove, ali ih još nisam počeo čitati mada mi se na prvu izuzetno sviđaju, barem crtež  ;D

Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: The Strain
« Odgovor #91 : 12.08.2014. 22:32:20 »
Serija je do sada ispunila moja ocekivanja,posto sam ljubitelj horora i SF ovo je sasvim ok u moru nebuloznih pokusaja hororcica! Posebno mi je u ritmu bila zadnja epizoda,nadam se da ce tako nastaviti,posto ni knjige ni stripove nisam citao ne mogu to uporedjivati ali je ovo na ekranima sasvim pristojno odradjeno!

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #92 : 12.08.2014. 23:09:50 »
Mislim da u ovom slučaju ne smijemo porediti kako je ispala adaptacija knjige već kako je knjiga ispala kao adaptacija serije  ;D

Offline Vladika

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 37
Odg: The Strain
« Odgovor #93 : 13.08.2014. 00:04:28 »
Sve boljeee, svidja mi se... drze se i knjiga (uglavnom)...

Offline passenger

  • Prevoditelj extra
  • Regularni forumaš
  • *****
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #94 : 13.08.2014. 20:18:23 »
Serija je izvrsna. Jedino što mislim da su epizode malo "zbrzane" - trebali su se držati koncepta od 55 minuta po epizodi.
No, to je samo manja zamjerka.

U svakom slučaju, konačno nešto gledljivo u gomili milijun puta viđenih tv limunada.
...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Strain
« Odgovor #95 : 16.08.2014. 22:38:39 »
Jeste primijetili u četvrtoj epizodi Marla?  ;D

Odlično prikazana obdukcija ponajviše radi maske. Njami. E sad kreće suradnja između njih dvoje.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #96 : 17.08.2014. 17:06:38 »
Jeste primijetili u četvrtoj epizodi Marla?  ;D
vazda mi je milo vidjet poznatu facu iz neke serije, filma sto sam ranije odgledao, kao i dzejmia hektora u ovom slucaju, ali zna se kako izgleda alonzo/alfonso krim. bas sam iznenadjen izborom glumca za gangstera od 100 i kusur kila...  :facepalm
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #97 : 19.08.2014. 18:53:56 »
Serija je dobila drugu sezonu.


Novih 13 epizoda prikazaće se na leto 2015. godine.

Offline sean21

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #98 : 20.08.2014. 07:08:22 »
 Hvala na prijevodima!

Offline yugopo

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #99 : 23.08.2014. 12:13:03 »
Bas je lijepo cuti da ce biti 2 sezona.Nadam se da ce dobit  barem jos 2-3 sezone  ;D

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #100 : 23.08.2014. 16:51:43 »
Bas je lijepo cuti da ce biti 2 sezona.Nadam se da ce dobit  barem jos 2-3 sezone  ;D

Ako je vjerovati čika Landgrafu, očekuje se 39-65 epizoda (3-5 sezona).  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Strain
« Odgovor #101 : 24.08.2014. 01:55:23 »
Pogledana peta i šesta  :)

Eichorst uzima sve što mu se da  ti_si_Bog

Jedino mi baš ne sjeda Kevin Durand kao glumac.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #102 : 25.08.2014. 11:18:21 »
@Mulder
'Jedino mi baš ne sjeda Kevin Durand kao glumac.'
ne zezaj!? mene on odusevljava kako je pogodio feta, iskreno, bas sam bio skeptican zbog njegovog izbora, ali odma me odusevio. ne gledah sedmu, na posao sam, a izgleda da je mozda i najbolja do sad. zadovoljan sam kako ide serija, jos samo da bude vise flesheva, da fino odrade sardua i njegovu pricu i dako se sve poklopi sa finalem iz prve knjige pa da recemo da je dobijena vrlo dobra ekranizacija.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #103 : 25.08.2014. 17:10:00 »
Ekranizacija knjige :no-no Knjiga je adaptacija serije  bleh Serija mi se sviđa više od knjige, čekam da prikažu Sardua iz "mlađih" dana. Inače, Eph i njegova iritantna porodica pogođeni u oba medija. Živcirali su me u knjigama, živciraju me u seriji. Doduše, Eph još nije dosegao onu iritantnu fazu, ali polako. Što se tiče Duranda, meni se baš sviđa kao Vasilij. Doduše, gotivim ga gledati u filmovima pa možda mi i zbog toga ne smeta. Inače mi je Fet najjači lik u knjizi, a vjerujem da će biti i u seriji. Doduše, lik koji glumi Eichhorsta je genijalac  smileyNO1 Po meni je fula lik koji glumi Bolivara, nije on R od rock zvijezde, ali eto. Ja jedva čekam da vidim g. Quinlana, ali ga ne očekujem prije 3. sezone. Inače im je casting malo 'nako. Neki odgovaraju ulogama, neki ne.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: The Strain
« Odgovor #104 : 25.08.2014. 18:19:48 »
Baš sam hteo da pitam kada će Kvinlan da se pojavi. Na IMDB u kastingu ga za sada nema. Mene su malo razočarale knjige, baš zbog Kvinlana jer sam očekivao da će spajanjem svih 7 delova Drevnih, on da se uzdigne kao neki zloća, negativac. Serija bi tad mogla da ode u nekom drugom pravcu. Mač sa dve oštrice, ali mogla bi da se ojača i obogati priča. Inače, osim prve epizode, nisam još ništa drugo odgledao. Kad se završi prva sezona pravim maraton.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #105 : 25.08.2014. 18:31:53 »
Iskreno, ovo ne treba porediti sa knjigama iz čistog razloga što je ovo Guillermo uvijek tretirao kao seriju. Bit će ovo puno opširnije i puno detaljnije od knjiga, a vjerujem i puno bolje, samo ako budu pustili del Tora da radi šta hoće. Čovjek je ovo oduvijek planirao kao seriju sa pet sezona pa ćemo da vidimo. Boga pitaj šta debeljko ima u rukavu kao još iznenađenja  :)

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Strain
« Odgovor #106 : 25.08.2014. 21:44:08 »
Odlična epizoda...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Amon Lee

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #107 : 26.08.2014. 00:54:59 »
Najbolja epizoda do sada.Eichorst je za koplje ispred ostalih.Pitanje za ekipu koja je čitala materijal-ko je ekipa sa kraje epizode?BTW,Zoki hvala za vrh prevode.

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1147
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #108 : 26.08.2014. 10:05:50 »
Odlična epizoda...

Da fantastična ,hvala za prevod :naklon: :volim

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #109 : 26.08.2014. 10:11:45 »
Najbolja epizoda do sada.Eichorst je za koplje ispred ostalih.Pitanje za ekipu koja je čitala materijal-ko je ekipa sa kraje epizode?BTW,Zoki hvala za vrh prevode.
za mene ogromno iznenadjenje  :o jer ih nijesam ocekivao makar do druge sezone:
Spoiler for Hiden:
gospodin kvinlan  clapp i cuvari drevnih. jos jedna odlicna epizoda. po prvi put smo vidjeli odraz vampira u ogledalu - odri las kad silazi niz stepenice, kao i koliko su mocni vampiri kad dozive full transformaciju - borba setrakijana i ajkhorsta (mada je kod njega u pitanju bas dug vremenski period :) ). inace, her ajkhorst apsolutno ukrao show ukupno gledano, vec sam pomenuo - jeza me vata od njega  :o . kakav performans! sjajan dijalog izmedju mladog setrakijana i njega pred kraj epizode (inace, slican razgovor su vodili the master i setrakijan pri njihovoj prvoj borbi u logoru, tako da ovo dodje neko sitno odstupanje od knjge). kraj epizode, vec rekoh iznenadjenje. sto znam, svidja mi se kako su odradili kvinlana, mozda je moglo bolje, ali nije sve savrseno, jbg.
uglavnom, ja se nadam da nece kiksat do kraja sezone, za sad su apsolutno ispunili moja ocekivanja. je li moglo bolje? jes, ali da ne *erem stvarno  ;D. i ovo je super.
@namelessone
'Po meni je fula lik koji glumi Bolivara, nije on R od rock zvijezde, ali eto.'
istina ziva, mada sam mozda to vec pomenuo. no nebitno, ionako mu je sad otpala murica.  ;D

zoki, fala ti za titl  :naklon:
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #110 : 27.08.2014. 16:32:29 »
Sjajna epizoda. Moram priznati da me je pojava Quinlana ovako rano iznenadila, ali je lik  smileyNO1 Ipak, Eichhorst ih sve šiša. Niko mu nije do koljena. Kao što Mulder reče, čovjek jednostavno krade svaku scenu u kojoj se pojavi  clapp

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Strain
« Odgovor #111 : 27.08.2014. 23:52:52 »
Pogledana sedma. Snažna epizoda, kraj pogotovo i drago mi je da su uranili.
Spoiler for Hiden:
rade za šestoricu drevnih i sviđaju mi se zubići. Mali Nosferatu.

Eichorsta više nema smisla spominjat koliko je dobar.

Offline maximus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 224
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #112 : 28.08.2014. 15:06:34 »
Ovo postaje sve bolje  :mjuza

Pročitao sam samo prvu knjigu (jer je jedina prevedena na hrvatski  :-X) i serija mi se puno više sviđa. Knjiga je nekako zbrzana, i po nekim stvarima, kao da je pisana za djecu.
Doći će i taj dan, odjebat će narkoman, bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet Dinamo!
BVB09- Echte Liebe

Offline srki13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
Odg: The Strain
« Odgovor #113 : 30.08.2014. 21:50:28 »
Mala samo zamerka sto se tice prevoda, ako nije problem da se prevodi i tekst koji oznacava mesto tj. trenutnu lokaciju...

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Strain
« Odgovor #114 : 30.08.2014. 22:51:36 »
Nije problem, jednostavno katkad preskočim ime kvarta, ulice i slično, jer podrazumijevam da će ljudi to skužiti... Možda sam u tom preskakanju i preskočio nešto što ljudi ne razumiju, ali ok, evo ubuduće ću i to prevoditi...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline srki13

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
Odg: The Strain
« Odgovor #115 : 01.09.2014. 00:54:42 »
Hvala  :)

Offline vlax

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: The Strain
« Odgovor #116 : 03.09.2014. 00:30:39 »
Trenutno sam na polovini druge knjige ''Pad".Zanima me mogu li da pogledam ovih 8 epizoda, ne bih voleo da vidim nesto o cemu jos nije bilo reci u knjizi.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Strain
« Odgovor #117 : 03.09.2014. 14:25:31 »
Trenutno sam na polovini druge knjige ''Pad".Zanima me mogu li da pogledam ovih 8 epizoda, ne bih voleo da vidim nesto o cemu jos nije bilo reci u knjizi.
mozes. druga sezona se bavi drugom knjigom.
prvo hvala za prevod zoki  smileyNO1
drugo, serija sve bolja i bolja, mene je epizoda odusevila, puna akcije + se saznalo ponesto o strigojima
Spoiler for Hiden:
iako nijesu mrdnuli od benzinske pumpe, epizoda, po meni, odlicna. konacno su se nasli setrakijan i ekipa sa fetom. doduse, u knjizi se nijesu nasli tamo, ali nebitno, najavljena su odstupanja od knjige i novi likovi (ona plavisa/haker), a i  haos na benzinskoj je u trecoj kjnizi plus Gas Elizalde u ekipi. jako napeta epizoda. setrakijan je objasnio razliku izmedju Ajkhorsta i regularnih strigoja, i kako gospodar vidi ocima svih vampira-objasnjenje kako se horda vampira stvorila tamo bas u trenutku kad je cijela ekipa bila na okupu. durand odlican ponovo, efrem me izpizdio jer i dalje tvrdoglavo odbija da vjeruje setrakijanu, podsjetili su me na Dzek/Lok dijaloge iz Losta. Sjajan momenat kad je Abu/Hasan  ;D podiga papir sa ispisanim dugom u sred invazije strigoja. itd, itd...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline vlax

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: The Strain
« Odgovor #118 : 03.09.2014. 17:58:13 »
Hvala na odgovoru.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Strain
« Odgovor #119 : 23.09.2014. 22:09:12 »
Bilo par greškica u prijevodu... ispravljeno.  :-[

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim