Autor Tema: John Adams  (Posjeta: 14225 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Re: John Adams
« Odgovor #30 : 07.02.2010. 16:01:22 »
Info sa idesh.net

Bez obzira radilo se o njihovim serijama, dokumentarcima ili emisijama, HBO je postao jamac inteligentne televizijske zabave i danas je svakako temeljni argument u borbi protiv onih koji tvrde da televizija zaglupljuje.
Sedmodijelna mini-serija „John Adams“ njihov je novi projekt koji ni po čemu ne zaostaje za skupim filmskim uprizorenjima. Redatelj Tom Hooper stao je iza kamere, dok se za scenarij pobrinuo Kirk Ellis koji je svoj rad bazirao na Pulitzerom nagrađenoj knjizi Davida McCullougha.

Glumačka postava priča je za sebe. Adamsa glumi odlični Paul Giamatti („American splendor“, „Sideways“ i „Shoot 'em Up“), njegovu ženu Abigail utjelovila je Laura Linney („Love actually“, „The Truman show“ i „Mystic River“) dok se u ostalim ulogama pojavljuju fantastični David Morse (Washington), Tom Wilkinson (Franklin) i Rufus Sewell (Hamilton).
Giamatti je već standardno genijalan, ali posebno nas je oduševila Laura Linney koja je u ulogu Abigail Adams uložila toliko strasti i glumačke vještine da smo istinski uživali gledajući njen prikaz sve inteligencije i povijesne važnosti koju je stvarna Abigail Adams imala. Naime, njihova se osobna korespondencija i danas koristi kao važan povijesni dokument jer John i Abigail često su komentirali društvena događanja u međusobnim intelektualnim nadmetanjima, a poznato je da je i Adams svoju ženu često pitao za savjete.

Radnja serije prati 50 godina američke povijesti kroz oči obitelji Adams (ne one „Obitelji Adams“ s Lurchom i rukom koja uokolo trčkara) pa se već u prvim epizodama mogu vidjeti odlični i objektivni prikazi „Bostonskog masakra“ i rezultati „Bostonske čajanke“. Zanimljivo je da vrlo malo ljudi, izuzev povjesničara, poznaje povijesnu pozadinu ovog pravnika / političara pa je knjiga prema kojoj je serija nastala došla kao veliko iznenađenje za neupoznati puk. Primjerice, malo je poznato da je upravo Adams bio branitelj u slučaju „Bostonskog masakra“ kada je odred britanskih vojnika zapucao na razularenu masu pobunjenika. Naravno, serija se morala pozabaviti i njegovom 60 godina dugom ljubavi prema gospođi Adams jer nema dobre serije bez dobre ljubavne priče.

Pogledah 3 epizode i samo reči pohvale.
Dugo mi se to vucari na dvd i danas mi podleti pod ruku i pogledah 3 epizode u komadu.
iShare, noProfit


Offline Sarabi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 363
  • Spol: Ženski
  • The Bunk is strictly a suit-and-tie motherfucker.
Odg: John Adams
« Odgovor #31 : 19.03.2012. 21:47:27 »
Hvala svima koji su radili prevode! Smajlicvece
Kvalitetna serija, Paul Giamatti i Laura Linney odlični. smileyNO1
A iako su Amerikanci u prvom planu, dopada mi se kako su prikazali Francuze. ;D

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: John Adams
« Odgovor #32 : 27.03.2012. 00:20:10 »
Meni ovo cami na Hardu sigurno 2 mjeseca, nikako da se nakanim da pocnem sa gledanjem  :-\

Offline Sarabi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 363
  • Spol: Ženski
  • The Bunk is strictly a suit-and-tie motherfucker.
Odg: John Adams
« Odgovor #33 : 27.03.2012. 08:45:29 »
Meni ovo cami na Hardu sigurno 2 mjeseca, nikako da se nakanim da pocnem sa gledanjem  :-\
Počni! smileyNO1
Meni je čamilo možda i godinu dana, a odgleda se za nekoliko.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: John Adams
« Odgovor #34 : 27.03.2012. 08:58:33 »
Naručena pošiljka iz skandinavije. Stiže za sat-dva.  ;D

Offline Atrahasis

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: John Adams
« Odgovor #35 : 20.02.2017. 00:08:10 »
Jedna od mojih omiljenih mini serija.

10/10
"Užasavam se da budem mudrac ili junak ili svetac. Moje pretenzije su veće. Želim da budem normalan čovek."  ⊙

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: John Adams
« Odgovor #36 : 20.02.2017. 21:24:15 »
Odlična serija i Giamati vjerojatno u najboljoj ulozi svoje karijere. Maestralan.

Tags: