Autor Tema: Cum mi-am petrecut sfarsitul lumii (2006)  (Posjeta: 1080 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Cum mi-am petrecut sfarsitul lumii (2006)
« : 23.11.2013. 20:45:00 »

Opis:
Socijalna drama. Bukurešt, 1989. godina. Sedamnaestogodišnja Eva (D. Petre) i njezin sedmogodišnji brat Lilu (T. Duma) skromno žive na periferiji grada. Nakon što je Eva izbačena iz škole zbog drskosti i nepoštivanja profesora, prisiljena je pohađati strukovnu školu, gdje upoznaje Andreja, s kojim skuje plan da pobjegne iz Rumunjske, i to plivajući Dunavom da uđe u Jugoslaviju te do Italije. Istovremeno, Lilu i njegovi prijatelji prijavljuju se u školski zbor s kojim bi nastupili prigodom svečanosti u čast Ceausescua, misleći da će im to dati priliku da ubiju diktatora...
"Kako sam proslavio kraj svijeta" solidan je rumunjski film koji na sugestivan način priča dojmljivu priču s malograđanske periferije Bukurešta iz prijelomnog vremena, uoči rumunjske revolucije 1989. godine. Teška vremena i neugodni događaji tada su se odražavali u svim sferama života, što je na poseban način pogađalo male ljude, o čemu svjedoči ovaj film, iznoseći priču o neprilagođenoj adolescentici koja sanja o bijegu iz zemlje, te o njezinu maloljetnom bratu koji na svoj dječji način želi izraziti nezadovoljstvo prilikama u zemlji. Izvrsno pogođeni likovi, zanimljiva, iako naoko obična priča "koja se mogla dogoditi" u sredini u koju je smještena te dobro ocrtana psihička stanja likova adut su ovoga filma. Režiju i scenarij potpisuje Catalin Mitulescu, kojemu je ovaj prvijenac dobio priznanja od kritike (a njegov posljednji film Loverboy nagradu Osobit pogled na Canneskom festivalu).

Izvor: HRT

Međunarodni naziv: The Way I Spent the End of the World
Žanr: drama
Zemlja: Rumunjska, Francuska
Jezik: rumunjski
Trajanje: 106 min
Režija: Catalin Mitulescu
Scenarij: Catalin Mitulescu, Andreea Valean, Veronick Codolban Kazansky
Glumci: Dorotheea Petre, Timotei Duma, Anca Ahrfrescu, Ioan Albu, Sergiu Anghel, Monalisa Basarab, Ionut Becheru, Adrian Bulboaca, Ion Carangea, Jean Constantin

IMDb

« Zadnja izmjena: 22.09.2017. 09:32:11 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune