Autor Tema: Novosti o TV-serijama  (Posjeta: 75979 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #180 : 28.03.2017. 01:27:20 »

Ima li sada nove informacije kada krece?


Odgođeno je za jesen, ali ako je suditi po čestim odgađanjima...  :-\

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #181 : 04.04.2017. 21:55:31 »
http://www.tor.com/2017/04/04/2017-hugo-award-finalists-announced/

Best Dramatic Presentation – Short Form (1159 ballots)
Black Mirror: “San Junipero”, written by Charlie Brooker, directed by Owen Harris (House of Tomorrow)
Doctor Who: “The Return of Doctor Mysterio”, written by Steven Moffat, directed by Ed Bazalgette (BBC Cymru Wales)
The Expanse: “Leviathan Wakes”, written by Mark Fergus and Hawk Ostby, directed by Terry McDonough (SyFy)
Game of Thrones: “Battle of the Bastards”, written by David Benioff and D. B. Weiss, directed by Miguel Sapochnik (HBO)
Game of Thrones: “The Door”, written by David Benioff and D. B. Weiss, directed by Jack Bender (HBO)
Splendor & Misery [album], by Clipping (Daveed Diggs, William Hutson, Jonathan Snipes)

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Prijedlozi serija i dokumentaraca - verzija za lijenčine
« Odgovor #183 : 11.04.2017. 12:20:39 »
Više puta sam naletila na neki dobar dokumentarac, dokumentarnu seriju ili, rjeđe - igranu seriju*, za koje ovdje nema teme, nešto što bih spomenula, preporučila, ali me mrzi odraditi cijeli postupak otvaranje teme, stavljati sličice, lijepiti linkove... a nisam našla ni neku općenitu temu tog tipa. Pa mi je pala na pamet "skraćena verzija".

(*hoću reć, serije uglavnom imaju temu, možda naiđe koja starija, kraća, opskurna...)

Dakle... trenutačno bih preporučila:

Rococo: Travel, Pleasure, Madness (2014) - BBC-jev trodijelni dokumentarac o periodu rokokoa u umjetnosti, prezentira Valdemar Janušek. Nastavak na Baroque! - From St. Peter's to St. Paul's (za koji ovdje postoje titlovi, a nedavno se pojavio "na tržištu" u HD izdanju).

Od istog autora, neki dan je izašao i Mary Magdalene - Art's Scarlet Woman (naravno, BBC)http://www.imdb.com/title/tt6743368/?ref_=fn_al_tt_2 - još je nisam stigla pogledati, ali u "The Renaissance Unchained" je već posvetio 10-15 minuta Mariji Magdaleni u umjetnosti, pa bih se dala kladiti da će se radi o istome samo detaljnije - kosa, zdjelica za ulje i "Hey, A Mary is a Mary is a Mary".

Ups, sad vidim da je nitko nije obratio pažnju ni na 4-djelnu seriju The Renaissance Unchained (2016) (BBC, tko drugi) http://www.imdb.com/title/tt5548612/?ref_=nv_sr_5 - također Janušekova prezentacija perioda u umjetnosti, kao što naslov kaže - renesanse.

Svakome koga bar površno zanima umjetnost, toplo preporučujem da od Janušeka pogleda prvenstveno ove serijale o periodima u umjetnosti - renesansi, baroku, rokokou, impresionizmu... u nekoliko epizoda napravi pregled slikarstva i kiparstva (i gdje ima - arhitekture) određenog perioda, i to na zabavan i duhovit način.
Što ne znači da bih potpisala baš sve što mu izađe iz usta, ali za ... ajmo reć' "laičku" publiku je dušu dao.

1066: A Year to Conquer England http://www.imdb.com/title/tt6583162/?ref_=nv_sr_1 - BBC-jeva docu-drama o bitci kod Hastingsa, prezenter Dan Snow. Rađena na foru "Barbarians Rising". Mogla bi zanimati publiku "The Last Kingdoma" i "Vikinga". Kao i u slučaju "Barbarians Rising", više se radi o dramatizaciji nego o pravoj povijesti.

Uz to, postoji i igrana serija - 1066 (http://www.imdb.com/title/tt1329539/?ref_=tt_rec_tt)- britanska mini-serija iz 2009, na istu temu.

Toliko za sada od mene.
Ako vam se sviđa pristup - nastavite, ako ne - ili ne odgovara konceptu (pod)foruma - slobodno ključajte, brišite temu... (nisam posesivna)
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #184 : 11.04.2017. 13:51:51 »
Mrzim lopatare i limune

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #185 : 11.04.2017. 17:52:36 »
Ta zadnja ti ima temu. :pevusi:

Imaš ove dvije teme koje su bolje za preporuke.

https://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,151.0.html
https://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,4709.0.html

Ma, glupo sam otvorila novu temu u Prijedlozima serija, pa je post preseljen ovamo.

Ne znam koji mi je vrag jučer i danas - valjda sam sluđena zbog majstora kod susjeda iznad mene i non-stop buke, od 7 ujutro počnu lupat i bušiti.
Baš sam bila tražila nešto kao "Predložite mi seriju" (ovaj prvi link koji si stavio) i ne znam kako to mi je to uspjelo promaknuti, još među top temama  :ccc:. Gotovo da bih se dala zaklati  ;D da toga noćas nije bilo na tom mjestu (osim što je vjerojatnije da sam smušena i nisam vidjela  :\)). A dublje od prve dve-tri strane tema kopam vrlo rijetko, kad sve aktualno dođe na vrh.

"Koje serije trenutno gledate?" - sam registrirala, razmotrila i nije mi se uklapalo.


No... kao da već s tim nisam dost izblamirala, još i za 1066 i 1066: Battle for Middle Earth:-[ nisam ni skužila da su jedno te isto :-[. Odoka sam usporedila temu ovdje i imdb-ov sajt i djelovali su mi kao dvije različite stvari.
"Dokumentarac" vs. "TV Mini-series: Action, History, War.
"Justin Hardy govori o bitkama..." vs. "Ian Holm - Storyteller" .

Nisam smatrala potrebnim skrolati do Also Known As:.
Već mi je taj "Battle for Middle Earth" ovih dana negdje bio zapeo za oko... još si mislim "mogla bih i to pogledati". O joj :facepalm.

Bome, i te 1066. ima po TV/filmskim produkcijama k'o dreka. I svuda slična kaciga po posterima.  ;D

BTW, eto i još jedne (ako ne i dvije) "1066" u pripremi (pre-production).



Dobro, desi se i pribranijima od mene. Gužva, površnost...

Zato, draga administracijo, onaj "Edit/Uredi/Obriši... post" gumbić(i) - hoće li bit šta od toga?
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #186 : 11.05.2017. 22:43:47 »
U pripremi serija Sudac Dredd.
https://geektyrant.com/news/judge-dredd-is-getting-a-live-action-tv-series-called-judge-dredd-mega-city-one
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #187 : 17.05.2017. 21:20:20 »
Danas CBS objavio prvu sliku Star Trek: Discoveryja.

Mrzim lopatare i limune

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #188 : 26.06.2017. 20:10:59 »
B92: Udarac YouTubeu i Netflixu: Prve Facebook serije već krajem leta http://www.b92.net/tehnopolis/internet.php?yyyy=2017&mm=06&nav_id=1276300

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #189 : 27.06.2017. 19:11:07 »


Meno ovo ne izgleda lose...
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #190 : 21.07.2017. 19:00:57 »
Najavljen prequel Zvjezdane kapije.
Mrzim lopatare i limune

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #191 : 21.07.2017. 20:40:31 »
ne svidja mi se nešto priča iza toga, čitao sam da će pustiti po 10 epizoda od po 10 minuta  ???

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #192 : 21.07.2017. 20:46:53 »
Možda nastave normalnom serijom ako ovo bude gledano, nikad se ne zna. Vidim da nije neka niskobudžetna serija, MGM je snima. Znači neće biti nekakava glupost.
Mrzim lopatare i limune

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #193 : 21.07.2017. 21:01:18 »
opa MGM, odkad nisam čuo za njih

a to "ako ljudi budu gledali", šta da kažem na to, ja sam SG-1 zavoleo možda tek od 3će sezone  a ovo danas, ne kontam, sve nešto zbrzano
ona zamisao da se odlučuje od sudbini serije na osnovu pilota mi je van svake pameti

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #194 : 22.07.2017. 22:23:36 »
Serija o Supermanovom dedi. tt4276624

Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #195 : 01.08.2017. 22:19:29 »
Confederate - nova serija autora Igre prijestolja koja tek ide kad se završi serija. Radnja je "što bi bilo da je Jug pobijedio u Građanskom ratu u Americi".

https://en.wikipedia.org/wiki/Confederate_(TV_series)
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #196 : 14.08.2017. 23:01:13 »

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #197 : 17.08.2017. 20:11:29 »
http://deadline.com/2017/04/locke-key-pilot-hulu-carlton-cuse-joe-hill-scott-derrickson-idw-1202073121/

ovo bih gledao, po stripu je inače...

Citat:
Locke & Key revolves around three siblings who, after the gruesome murder of their father, move to their ancestral home in Maine only to find the house has magical keys that give them a vast array of powers and abilities. Little do they know, a devious demon also wants the keys, and will stop at nothing to attain them.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #198 : 18.08.2017. 11:29:05 »
zvuči kao Čarobnice.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #199 : 22.08.2017. 02:06:24 »
Jedva čekam https://www.engadget.com/2017/08/21/philip-k-dick-electric-dreams-trailer/

Rađeno po njegovim knjigama/kratkim pričama.

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #200 : 23.08.2017. 15:27:04 »
Syfy naručio pilot "Tremors"

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #201 : 23.08.2017. 15:33:48 »
Neka vrate Kevina Bacona  ;D

Tremorsi su dragulj 90-ih, pogotovo prva dva dijela. Ipak, ne polažem neke nade u ovaj projekt.

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #202 : 23.08.2017. 15:54:55 »
vraća se  8)
kaže da mu je sad uloga nešto kao "matori pijanac" koji mora ponovo da spasi grad  :bokser

inače, evo sad prvi put čujem da je ovo drugi pokušaj da se napravi serija

ma ja i ne očekujem nešto posebno, samo takav žanr baš gotivim, ako pogode pravu dozu humora/akcije/horora šta već, samo nek je zabavno  smileyNO1

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #203 : 06.11.2017. 01:02:49 »
AMAZON U RAZGOVORIMA ZA MOGUĆU ADAPTACIJU “GOSPODARA PRSTENOVA”

http://www.serijala.com/fantastika/amazon-u-razgovorima-za-mogucu-adaptaciju-gospodara-prstenova/
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #204 : 06.11.2017. 15:28:37 »
idiotizam. nema šanse da će amazon utrošiti tolike novce u produkciju kao što je bilo s filmovima. zašto uopće ulaziti u nešto što će biti osjetno produkcijski lošije od onoga što već imamo? šta ne otkupe prava na neki drugi dio Tolkinovog svijeta? ima stotine drugih priča koje mogu ispričati bez potrebe za velikim troškom, osim za otkup prava.

uostalom, za 5-10 godina stiže obnovljena verzija Lojtre u kojoj je Sauron zapravo Teglica Teglica Binks.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #205 : 10.11.2017. 13:13:17 »
Nova pilot sezona na Amazonu:


Sea Oak
Love You More
The Climb

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #206 : 13.11.2017. 23:35:00 »
Ne mogu da otvorim link koji je gore okačen (serijala) ali kolko sam ja razumeo serija bi se odnosila na period pre LOTR
Ne kontam, dal je nekog baš tolko mrzelo da prevede tekst kako treba ili je namerno to stavio u prvi plan kako bi privuko što više klikova kako to obično biva

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #207 : 14.11.2017. 12:13:37 »
nisam čitao serijalin članak, ali vidim sad u ovome da je doista riječ o prednastavku:
https://www.theverge.com/2017/11/13/16644782/the-lord-of-the-rings-amazon-television-show

za prednastavak jesam.
Citat:
If Amazon is looking for an opportunity to add the sex, violence, and soap opera drama to Tolkien’s world that have made shows like Game of Thrones so successful, this kind of approach would certainly offer the opportunity.

samo bez nepotrebnog seksa. neka se fokusiraju na priču.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #208 : 30.12.2017. 07:06:44 »
Ballad of Buster Scruggs
Citat:
The Ballad of Buster Scruggs is an upcoming television anthology series written, directed, and produced by the Coen brothers. Joel and Ethan Coen announced the project in January 2017 as a collaboration with Annapurna Television. A western, it is the Coens' first work as writers and directors for television.[2] The series will consist of six tales that will premiere on Netflix in 2018.[3]

The series' cast includes James Franco, Zoe Kazan, Tyne Daly, Willie Watson[4], and Ralph Ineson. Tim Blake Nelson and Stephen Root, both of whom have worked with the Coens previously, are also expected to appear, with Nelson appearing as Buster.[5][3]

The Ballad of Buster Scruggs is being filmed partly in the Nebraska Panhandle, and casting calls have gone out for "ordinary" Nebraskans to appear as extras.[6] Part of the series is also being filmed in New Mexico, location for the Coen films No Country for Old Men and True Grit

Ooo da, braća Coen stižu sa antologijskom serijom i to ne bilo kojom već westernom. Odmah mi je toplo oko srca.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Novosti o TV-serijama
« Odgovor #209 : 07.02.2018. 08:36:51 »
Mrzim lopatare i limune

Tags: