Autor Tema: The West Wing  (Posjeta: 15464 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Starca

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 168
  • Spol: Muški
    • KACL 780
The West Wing
« : 05.12.2008. 12:54:13 »

Opis:
Scenarist i dramatičar Aaron Sorkin (Nekoliko dobrih ljudi) već se okušao u dramatiziranju života prvog čovjeka Amerike u filmu Američki predsjednik s Michaelom Doglasom, no prigovarali su mu da je to napravio suviše bajkovito. Drugi pokušaj puno je uspjeliji - uostalom, nova serija Zapadno krilo upravo je potukla glavnog konkurenta Pravdu za sve u natjecanju za nagradu Emmy u kategoriji najbolje dramske serije i izborila čak devet priznanja. Od Američkog predsjednika zadržala je samo scenografiju Ovalnog urda, dok je sve drugo puno realističnije i uzbudljivije.
U Zapadnom krilu Martin Sheen napokon je dobio ulogu života kao američki predsjednik Josiah Bartlet. Njegovo osoblje igra prvorazredna ekipa američkih karakternih glumaca od kojih je najpoznatije ime Rob Lowe. Potonji je dozvolio scenaristima poigravanje pikanterijama iz njegova povremeno skandaloznog privatnog života: on, naime, igra zamjenika predsjednikova direktora komunikacija, koji se sprijatelji s prostitutkom...

Žanr: drama
Kanal: NBC
Godina: 1999.

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi


Pripremio: Peter_Petrelli
« Zadnja izmjena: 11.05.2015. 10:34:42 maksi »
Starča

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: The West Wing
« Odgovor #1 : 05.12.2008. 14:07:57 »
Dobro bi bilo da ostavis i neke llinkove serije, jer neki ne znaju da se snadju gde da pogledaju...ali evo stavio sam ja, pa pogledajte..

http://www.imdb.com/title/tt0200276/

http://www.tv.com/the-west-wing/show/189/summary.html

Offline Starca

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 168
  • Spol: Muški
    • KACL 780
Odg: The West Wing
« Odgovor #2 : 05.12.2008. 14:10:40 »
Na tom sam zaboravio, pardon...
Starča

Offline _Cox

  • VIP
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
    • 24 Fan Site
Odg: The West Wing
« Odgovor #3 : 05.12.2008. 18:49:44 »
Na tom sam zaboravio, pardon...
A da si uzmes malo odmora hahaha... ili vise ne mores bez prevodenja?  clapp

Offline Starca

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 168
  • Spol: Muški
    • KACL 780
Odg: The West Wing
« Odgovor #4 : 05.12.2008. 19:15:17 »
Na tom sam zaboravio, pardon...
A da si uzmes malo odmora hahaha... ili vise ne mores bez prevodenja?  clapp
Za odmor si u pravu, odmoriću se malo... :)
Ovo je čisto da vidim da li da se spremam za novi projekat. Iskreno West Wing je jedina serija koju bi možda i radio, nije toliko stara, zanimljiva je, a i brate mili... ima za celu seriju DVDRip titlova.
Posle Frasiera to bi mi i došlo kao odmor. Od novih serija pratim samo par njih, a one su dobro pokrivene sa našim prevodiocima. Mislim da neko od nas treba da radi i te serije koje su završene, a odlične su i mogu se gledati iznova i iznova. West Wing se može vrlo brzo prevesti ako nas se skupi dovoljno, a ako ne, opet dobro... Ostaće mi u kolekciji sa engleskim titlovima. Videćemo da li će biti zainteresovanih.
Pozdrav... :'(
Starča

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: The West Wing
« Odgovor #5 : 08.10.2009. 22:47:36 »
@ Scepo,

pisi konkretne stvari, a ne kako ti se cini da je serija dobra po drugim komentarima i da ces krenuti da je skidas. Brisace ti se takvi postovi.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: The West Wing
« Odgovor #6 : 08.10.2009. 22:51:07 »
@ Scepo,

pisi konkretne stvari, a ne kako ti se cini da je serija dobra po drugim komentarima i da ces krenuti da je skidas. Brisace ti se takvi postovi.
Dobro.

Nego za seriju sam prvi put čuo prije 30 minuta i baš sam se začudio kako ne znam za nju. Ja sam inače sve što ima veze sa Amerikom, Predsjednicima i Bijelom kućom odgledao, pa mi je zato bilo čudno kako za ovo nisam čuo.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Gavri

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
Re: The West Wing
« Odgovor #7 : 22.08.2010. 02:46:12 »
Dobra serija.Odgledao sam nekako prvu sezonu sa engleskim titlovima. Prema http://www.televisionwithoutpity.com ovo je 7.najbolja serija. Da li negde na netu postoje srpski titlovi ?

Offline Starca

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 168
  • Spol: Muški
    • KACL 780
Re: The West Wing
« Odgovor #8 : 22.08.2010. 13:25:55 »
Ne postoje, samo engleski...
Starča

Offline mungos

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: The West Wing
« Odgovor #9 : 05.10.2011. 03:08:30 »
Zaista je dobra serija.mogao bi neko da je prevede.bilo bi krasno.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: The West Wing
« Odgovor #10 : 05.10.2011. 03:12:41 »
Kad bi recimo ti preveo, zaista bi bilo krasno od tebe

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: The West Wing
« Odgovor #11 : 05.10.2011. 14:12:41 »
Zaista je dobra serija.mogao bi neko da je prevede.bilo bi krasno.

Pročitaj Pravilnik




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline ek

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 460
  • Spol: Muški
Odg: The West Wing
« Odgovor #12 : 21.05.2012. 22:48:13 »
Hvala velika na prijevodima ove fantastične serije.

Offline Snake

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 96
Odg: The West Wing
« Odgovor #13 : 22.05.2012. 20:08:19 »
Auuu ko je poceo ovo da prevodi svaka mu cast, ja gledam sa engleskim titlovima, likovi bukvalno usta ne zatvaraju a pritom jos gomila strucnih izraza, haos, jos jednom respect :majstore

Offline Gavri

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
Odg: The West Wing
« Odgovor #14 : 29.05.2012. 02:19:44 »
Svaka cast, samo nastavite ako mozete.

Offline Bert

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 204
Odg: The West Wing
« Odgovor #15 : 29.05.2012. 16:04:28 »
Hvala na zahvalama. One svakako dobrim dijelom idu i iskusnijim forumašima koji ekspresno pripomognu kad ja ostanem u čudu. Već sam negdje napisao da ovo smatram beta verzijom.  ;)

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: The West Wing
« Odgovor #16 : 17.06.2012. 01:56:34 »
pocinjem da gledam uskoro, deluje odlicno
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The West Wing
« Odgovor #17 : 17.06.2012. 03:22:58 »
Ma zapadno krilo je remek djelo od serije  clapp serija koja je razvila walk-and-talk scene te dobila na brzini i napetosti. To je najveća vrlina zapadnoga krila. I naravno sjajne glumačke izvedbe.

Offline Bert

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 204
Odg: The West Wing
« Odgovor #18 : 13.07.2012. 19:52:38 »
Evo još malo epizoda.

Ljubiteljima gđe McCluskey iz Kućanica skrećem pozornost na vrlo zanimljivu ulogu koju nedavno preminula Kathryn Joosten igra u ovoj seriji - gđa Landingham mi je vrlo visoko na listi omiljenih likova ovdje. A ljubiteljima Redakcije da je riječ o starijem djelu istog autora.

Offline mungos

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: The West Wing
« Odgovor #19 : 14.07.2012. 15:43:45 »
Hvala! Svaka čast! drinks

Offline wawasily

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: The West Wing
« Odgovor #20 : 14.07.2012. 19:08:24 »
Genijalna serija. Bert, hvala na prevodima.  clapp

Offline Gavri

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
Odg: The West Wing
« Odgovor #21 : 14.10.2012. 22:55:18 »
Hvala na prevodima clapp

Offline Bert

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 204
Odg: The West Wing
« Odgovor #22 : 21.10.2012. 22:50:31 »
Evo još dvije epizode, ukupno pet otkako sam se zadnji put javio na ovoj temi.  ;)

Kako sezona odmiče, svako malo me iznenadi koliko su neke od tema koje obrađuje serija stara skoro 15 godina i dan-danas aktualne. Oduševljava me i kako svako malo naleti neki sjajan glumac kojeg znamo odnekud, bilo da je tu samo akutno ili mu se lik nastavlja razvijati. Na primjer, u tih pet epizoda pojavili su se Jorja Fox (istražiteljica iz CSI-ja i doktorica iz ER-a), Bob Balaban (čudnovati šef NBC-ja iz Seinfelda), Amy Aquino (nema gdje nje bar malo nije bilo, npr. ER, CSI, Grey's, Raymond, NYPD Blue, Judge Amy, Ally McBeal, Law & Order...), Marlee Matlin (isto je znamo iz koječega, ali za svježe roditelje s foruma spominjem samo ediciju Baby Einstein)...

Epizodno su se u ulogama samih sebe kratko pojavili i David Haselhoff (tko ne zna za the Micha?), Jay Leno i Veronica Webb. Kad sam već spomenuo ER, zanimljivo je da je epizodu "Let Bartlet Be Bartlet" režirala ona antipatična doktorica Laura Innes (piše na netu da Martin Sheen nije znao tko je ona, pa da ga je žena oprala...)

Poslastica za kraj: ljubiteljima Star Treka tek jedno slovo - Q! Ovdje da je skoro jednako tako genijalno iritantan kao u svemiru!

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: The West Wing
« Odgovor #23 : 05.02.2013. 23:49:54 »
Moze li reci neko je li radnja epizoda povezana? Da li je ovo nesto slicno ovoj novijoj "presednickoj seriji" Scandal?
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline Bert

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 204
Odg: The West Wing
« Odgovor #24 : 06.02.2013. 11:22:37 »
Svaka epizoda načelno ima svoju temu (iznimka su, recimo, zadnja prve sezone i prve dvije druge, koje su cjelina), ali se globalna priča i odnosi među likovima stalno razvijaju i bolje je pratiti po redu.

Scandal nisam gledao pa ne znam usporediti, ali skandala ima.

Offline marylou

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 58
Odg: The West Wing
« Odgovor #25 : 06.02.2013. 17:21:33 »
Hvala ti Bert, odlična serija clapp clapp

Offline zorkotor

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: The West Wing
« Odgovor #26 : 10.03.2013. 11:31:26 »
Hvala svim prevodiocima koji su me jutros obradovali prevodima za drugu sezonu. Sjajna serija. Prvu sezonu sam u dahu odgledao i vec kad sam skoro izgubio nadu ovakvo iznenadjenje jutros. Hvala svima jos jednom i nadam se da ne krsim pravila foruma raspitujuci se za 8 i 13 epizodu? Vjerujem da ce i one uskoro biti dostupne. Pozdrav i sve najbolje

Offline mungos

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: The West Wing
« Odgovor #27 : 18.03.2013. 04:49:37 »
Hvala i za drugu sezonu.Ne mugu prestati...gledam epizode jednu za drugo....super...hvala 100 puta :naklon:

Offline Bert

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 204
Odg: The West Wing
« Odgovor #28 : 05.05.2013. 08:24:19 »
Nakon nekog vremena jučer sam svratio vidjeti ima li kakvih dodataka oko druge sezone i oduševljeno ustanovio da smo već duboko zagazili u treću!  clapp

Hvala, dragans!

 drinks


Offline dragans

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 43
Odg: The West Wing
« Odgovor #29 : 10.07.2013. 12:00:27 »
Treća sezona završena.
Ne zamjerite ako nešto nisam baš "potrefio" najbolje. Trudio sam se koliko sam mogao, ali je američki politički vokabular naprosto teško preslikati na naš jezik. Uvijek se naravno može bolje.

Imam sad nešto da završim što mi čeka na hard disku poodavno pa se vraćam ponovo najesen WW-u.
Ugodno ljetovanje svima. :lubenica:

Tags: